ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ “ЗАДАЧА”. СТРУКТУРНІ ЧАСТИНИ ЗАДАЧІ (УМОВА, ЗАПИТАННЯ, РОЗВ’ЯЗАННЯ, ВІДПОВІДЬ). СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ, ЗА РІВНІСТЮ, ЗА РОЗВ’ЯЗАННЯМ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 46. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ “ЗАДАЧА”. СТРУКТУРНІ ЧАСТИНИ ЗАДАЧІ (УМОВА, ЗАПИТАННЯ, РОЗВ’ЯЗАННЯ, ВІДПОВІДЬ).

СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ, ЗА РІВНІСТЮ, ЗА РОЗВ’ЯЗАННЯМ

Мета: ввести терміни, пов’язані з поняттям “задача”; навчати учнів складати задачі за малюнком, за рівністю, за розв’язанням; розвивати мислення, обчислювальні навички, увагу, вміння ставити питання й знаходити на них відповіді; виховувати в учнів пізнавальний

інтерес.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розминка

– Скільки хвостиків у 4 цуценят?

– Назвіть другий день тижня.

– Скільки місяців триває літо?

– Що зайве: ручка, олівець, відрізок?

– Чого більше на лузі: квітів або ромашок?

– Що спільного у снігу й ковдри?

2. Віршовані задачі

– Три веселі киці

Грались на травиці.

Враз одна сховалась.

Скільки киць зосталось?

– Дві білочки по горішки

Йшли із козубком пішки.

Три – вгорі собі скакали.

І подружок обскакали.

Як гадаєте, в скількох

Буде

повний козубок?

– Чотири груші Ваня мав,

Ще чотири братик дав.

На подвір’ї Ваня сів,

Вісім груш одразу з’їв.

І подумав – чи не мало?

Скільки груш іще зосталось?

3. Робота з числовим віялом

– Покажіть “сусідів” чисел 5; 7; 9; 6; 2.

4. Гра “Секретик”

Учитель показує вираз на картці, діти обчислюють його значення подумки. Хто першим розв’язав – підбігає до вчителя, шепоче “по секрету” на вухо відповідь. Якщо відповідь правильна, стоїть поруч із учителем і приймає відповіді інших учнів. Якщо відповідь неправильна, повертається на місце та продовжує обчислення.

5 + 4 – 3 + 1 = ? (7)

10 – 5 + 2 – 4 = ? (3)

8 – 4 – 3 + 7 = ? (8)

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 53)

Завдання 1

– Скільки кошенят лежало у кошику? Скільки кошенят гралося неподалік? Скільки всього кошенят? Складемо задачу за малюнком.

– У кошику лежало троє кошенят. Неподалік гралося ще двоє. Скільки всього кошенят?

– У кошику лежало троє кошенят. Неподалік гралося ще двоє. – це умова задачі. Скільки всього кошенят? – це запитання задачі. 3 + 2 = 5 (к.) – це розв’язання задачі. Відповідь: 5 кошенят.

– Розглянемо розв’язання задачі. Яке було число? Яке стало? Більше чи менше стало?

– Якщо предмети об’єднують (приєднують), то виконують дію додавання й отримують більше число.

Завдання 2

– Скільки цукерок лежало у вазі? Скільки мама ще поклала? Скільки стало цукерок у вазі?

– Розгляньте схему. Що означають числа? (Це частини.) Що означає дужка? (Ціле)

Розв’язання записують так: 6 + 3 = 9 (ц.)

Відповідь: 9 цукерок.

Завдання 3

– Кого запросила Аліса на бал? Скільки вона запросила принцес? А принців? Скількох гостей запросила Аліса?

Завдання 4

– Складіть задачу за рівністю. Розв’яжіть її. Розкажіть умову, запитання, розв’язання, відповідь.

Завдання 5

– Складіть задачу за розв’язанням. Розв’яжіть її. Розкажіть умову, запитання, розв’язання, відповідь.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (див. Додаток до уроку)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Які частини задачі ви знаєте?

ДОДАТОК ДО УРОКУ 46

1. Складання й розв’язування задач за предметними малюнками

– Подивіться на малюнок. Складіть умову задачі.

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ ЗАДАЧА. СТРУКТУРНІ ЧАСТИНИ ЗАДАЧІ (УМОВА, ЗАПИТАННЯ, РОЗВЯЗАННЯ, ВІДПОВІДЬ). СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ, ЗА РІВНІСТЮ, ЗА РОЗВЯЗАННЯМ

(На галявині росло 3 мухомора і 2 боровика.) Сформулюйте питання задачі. (Скільки всього грибів росло на галявині?)

– Якою дією розв’яжемо задачу? (Додаванням)

– Назвіть розв’язання задачі. (3 + 2 = 5)

– Назвіть відповідь. (Усього 5 грибів.)

– Запишіть розв’язання у зошит.

2. Розпізнавання на слух частин задачі

– Зараз я читатиму уривок із задачі. Ви маєте з’ясувати, що це: умова, питання, розв’язання або відповідь і підняти потрібну фішку.

– Покажіть фішку “УМОВА”. Покажіть фішку “ЗАПИТАННЯ”. Покажіть фішку “РОЗВ’ЯЗАННЯ”. Покажіть фішку “ВІДПОВІДЬ”.

– Скільки всього шишок у Вови й Антона? (3)

– До 4 додати 2 вийде 6. (Р)

– У Вови 4 шишки. В Антона 2 шишки. (У)

– Усього 6 шишок. (В)

– Розкажіть задачу повністю (з опорою на схему).

Умова ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ ЗАДАЧА. СТРУКТУРНІ ЧАСТИНИ ЗАДАЧІ (УМОВА, ЗАПИТАННЯ, РОЗВЯЗАННЯ, ВІДПОВІДЬ). СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ, ЗА РІВНІСТЮ, ЗА РОЗВЯЗАННЯМ запитання ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ ЗАДАЧА. СТРУКТУРНІ ЧАСТИНИ ЗАДАЧІ (УМОВА, ЗАПИТАННЯ, РОЗВЯЗАННЯ, ВІДПОВІДЬ). СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ, ЗА РІВНІСТЮ, ЗА РОЗВЯЗАННЯМ розв’язання ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ ЗАДАЧА. СТРУКТУРНІ ЧАСТИНИ ЗАДАЧІ (УМОВА, ЗАПИТАННЯ, РОЗВЯЗАННЯ, ВІДПОВІДЬ). СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ, ЗА РІВНІСТЮ, ЗА РОЗВЯЗАННЯМ відповідь.

Умова: У Вови 4 шишки. В Антона 2 шишки.

Запитання: Скільки всього шишок в Антона й у Вови?

Розв’язання: до 4 додати 2 вийде 6.

Відповідь: усього 6 шишок.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ПОНЯТТЯМ “ЗАДАЧА”. СТРУКТУРНІ ЧАСТИНИ ЗАДАЧІ (УМОВА, ЗАПИТАННЯ, РОЗВ’ЯЗАННЯ, ВІДПОВІДЬ). СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ, ЗА РІВНІСТЮ, ЗА РОЗВ’ЯЗАННЯМ