Поділ тексту на частини. План
Тема. Поділ тексту на частини. План. (Вправи 43-46).
Мета. Продовжувати формувати вміння ділити текст на логічно завершені частини, вчити складати план тексту.
Розвивати вміння визначати тему і мету тексту.
Виховувати наполегливість.
Обладнання: листки клена (чи іншого дерева) – зелені і жовті, підручник, зошит.
Хід уроку
І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.
Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх очікувань від уроку.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
А) Учні зачитують
Б) Діти розповідають, як могли б розгортатися події в осінньому лісі, якби дерева говорили.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання епіграфа до уроку.
“Зелений листочок – сонячна комора”.
2. Актуалізація знань (за вправою 43).
– Відгадайте, якого дерева це листя.
Моє листя хитромудре
І не схоже на кружальця.
Моє листя, мов долоні,
Розчепірило п’ять пальців.
– Які слова допомогли вам здогадатися, якого дерева це листя?
– На які питання вони відповідають? До якої частини мови належать?
– Знайдіть у тексті загадки слова, у яких
3. Каліграфічна хвилинка (за вправою 44).
– Розгляньте з’єднання букв. На що ви б звернули увагу?
– Із поданих складів утворіть і запишіть слова. До яких частин мови вони належать?
– Чи мають ці слова щось спільне? (Спільну частинку і спільне значення.)
– Як називають такі слова? (Споріднені, спільнокореневі.)
– Виділить корінь у цих словах.
– Спишіть поетичні рядки Ліни Костенко.
Красива осінь вишиває клени
Червоним, жовтим, срібним, золотим.
– Підкресліть головні члени речення.
4. Опрацювання нового матеріалу (за вправою 45).
– Проведімо дослідження. Об’єднайтеся у групи, розгляньте листя зелене і жовте. Чим вони відрізняються, окрім кольору? (Зелений листок міцний, тугий, пружний, жовтий – тонкий, зневоднений, м’який.)
– Пригадайте з уроків природознавства, як дихає і живиться рослина. Чому зелений листок називають сонячною коморою?
– Прочитайте текст вправи 45.
– Доберіть до нього заголовок. Запишіть.
– Поділіть текст на частини і до кожної частини підберіть запитання. Запишіть запитання під заголовком, пронумеруйте їх. Де – план тексту.
Групи виконують завдання і ставлять запитання одна одній.
– Спишіть ту частину тексту, де розповідається про процес росту рослини.
IV. Фізкультхвилинка.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Творча робота (за вправою 46).
– Прочитайте зачин і кінцівку тексту про зелений листочок – сонячну комору.
– Як автор назвав клітини листочка, які утворюють крохмаль і цукор? (Зернинками-кухариками.)
– Користуючись робочими матеріалами Вченого Лиса (вправа 46.2), дізнайтеся, з чого зелені кухарики варять обід для всього дерева. Що це за їжа?
– Складіть зв’язну розповідь про це. (Діти усно складають основну частину тексту.)
– Придумайте заголовки для зачину, основної частини і кінцівки. Запишіть назву тексту і назви заголовків частин, пронумеруйте частини. Це – план тексту.
2. Робота в зошиті.
VI. Підсумок уроку.
– Як скласти план тексту?
VII. Домашнє завдання.
1. Вправа 46.3.
2. Творче завдання (для творчих особистостей): зробіть книжку-малятко “Зелений листочок – сонячна комора” з ілюстраціями.
?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?
Related posts:
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. ПЛАН ТЕКСТУ Мета: вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини та складати план тексту; розвивати вміння складати текст за планом; виховувати спостережливість, уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 24, с. 16) Учні зачитують складені тексти-розповіді. – Які слова ви використали у тексті для зв’язку речень? 2. Каліграфічна […]...
- Поділ тексту на частини. План тексту ТЕКСТ Поділ тексту на частини. План тексту 25. Прочитайте текст. Я взяв кілька різних кленових листочків і зв’язав їх у пучечок. На довгих хвостиках вони розлягалися в різні боки. Букет! – Що це? – запитав у Сергійка. – О-о-сінь! – упевнено відповів онук. – Правильно! Ось яка вона, наша щира золота господиня! На підтвердження цих […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. ПЛАН. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ Мета: вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини та складати план тексту; розвивати вміння переказувати за планом; виховувати повагу до людей похилого віку. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Різнорівневі завдання І рівень – Доповніть речення словами за змістом. – Складіть коротку розповідь і доберіть заголовок. Мама вишиває (що?)… Нитки […]...
- Поділ тексту на частини. План ТЕКСТ & 3. Поділ тексту на частини. План – Для чого потрібен план? 31. П о п р а ц ю й т е р а з о м! 1. Прочитайте текст. ТЕПЕР Я ЗНАЮ, ЯКА КРАСИВА БІЛОРУСЬ! До українських школярів приїхали в гості білоруські діти. Маленька українка Оксана подружилася з білоруською дівчинкою Марисею. Повела […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ Урок 7. ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ Мета: вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини та складати план тексту; розвивати вміння переказувати за планом; виховувати бережливе ставлення до збереження традицій українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 28, […]...
- План тексту Тема: План тексту Мета: формувати уявлення учнів про план тексту; виробляти вміння ділити текст на частини за запропонованим планом, пояснювати зв’язок між абзацами та планом тексту; розвивати зв’язне мовлення школярів; виховувати старанність під час оформлення письмових робіт. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось […]...
- Поділ тексту на частини. Складання плану. Спостереження за роллю абзаців у тексті. (Вправи 29-32) Тема. Поділ тексту на частини. Складання плану. Спостереження за роллю абзаців у тексті. (Вправи 29-32). Мета. Закріпити вміння ділити текст на логічно завершені частини; складати план готового тексту; компонувати зв’язну розповідь за поданим планом; розвивати і збагачувати мовлення учнів. Обладнання: таблиця словникових слів “Словничок”, державний прапор України (ватман), таблиця-схема будови тексту з урахуванням абзаців, серія […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ РОЗДІЛ 2 ТЕКСТ & 5. ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ 29. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте вірш. НАШ ПРАПОР Небеса блакитні Сяють з глибини. А пшеничні й житні Мерехтять лани. Образ цей не зблідне, Хоч минуть жнива. Це знамено рідне – Злото й синява. Прапор наш, як літо, В […]...
- Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка. Доповнення основної частини тексту Урок 21 Тема. Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка. Доповнення основної частини тексту Мета: ознайомити дітей з будовою тексту, формувати поняття зачин, основна частина, кінцівка; вчити знаходити частини тексту, виділяти абзаци, складати й записувати текст із дотриманням абзаців; розвивати логічне мислення учнів; виховувати культуру мовлення (усного й писемного). ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- Поділ тексту на речення. Зв’язок слів у реченні Урок 27 Тема. Поділ тексту на речення. Зв’язок слів у реченні Мета: закріплювати знання дітей про речення як групу слів, що виражають закінчену думку; ознайомити учнів із другою ознакою речення – зв’язком слів у середині речення; вчити правильно інтонувати речення й записувати їх; виховувати вміння бачити красу природи. Обладнання: картки із текстом до уроку 25. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 13. ОСНОВНІ ДЖЕРЕЛА МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ТВОРУ ТА ЙОГО СИСТЕМАТИЗАЦІЯ (ПРАКТИЧНО). СКЛАДНИЙ ПЛАН ГОТОВОГО ТЕКСТУ Й ПРОСТИЙ ПЛАН ВЛАСНОГО ВИСЛОВЛЮВАННЯ Мета: навчальна: удосконалювати вміння аналізувати тексти, усвідомлювати тему й основну думку, логіку викладу, тип і стиль мовлення; розвивати навички сприймання письмового тексту, створення простого й складного планів тексту; навички систематизації матеріалів до твору; розвивальна: розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логічно; збагачувати словниковий запас мовлення учнів засобами оцінки, розширювати кругозір учнів; виховна: виховувати шанобливе ставлення до […]...
- Зв’язне мовлення. Текст. План готового тексту (простий). Усний докладний переказ тексту розповідного характеру ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 8 Тема: Зв ‘ язне мовлення. Текст. План готового тексту (простий). Усний докладний переказ тексту розповідного характеру Мета: повторити відомості про текст і його ознаки; формувати вміння відрізняти текст від групи речень, формувати комунікативні вміння, зокрема сприйняття-розуміння почутого (аудіювання) та говоріння (в процесі усного переказування тексту); формувати такі […]...
- Основні джерела та систематизація матеріалу для твору. Складний план готового тексту. Простий план власного висловлювання ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 72 Основні джерела та систематизація матеріалу для твору. Складний план готового тексту. Простий план власного висловлювання Запам’ятаймо! Підготовка до написання твору Джерела для творчої роботи: – літературні твори: – мистецькі твори (живопис, музика тощо); – спостереження за життєвими ситуаціями та природою (спостерігач, учасник ситуацій). Авторський задум: – вибір теми; – формулювання […]...
- БУДОВА ТЕКСТУ. СКЛАДАННЯ ОСНОВНОЇ ЧАСТИНИ ЗА ПОДАНИМ ЗАЧИНОМ І КІНЦІВКОЮ Мета: розширити знання учнів про текст; удосконалювати вміння визначати основні частини тексту; розвивати вміння будувати текст за поданими частинами; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати самостійність, уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота з деформованим текстом – Розмістіть у правильному порядку частини міркування. [ ] Адже скільки про її кмітливість казок […]...
- Структура тексту. Тема, мікротема, тематичне речення. Простий план завершеного тексту ЗВ’ЯЗНА МОВА (МОВЛЕННЯ) § 62 Структура тексту. Тема, мікротема, тематичне речення. Простий план завершеного тексту Пригадаймо! 1. Що вам відомо про текст із початкових класів? 2. Які його ознаки? 3. Що таке тема тексту? Основна думка? 570 Виберіть із підручника будь-яке висловлювання. Сформулюйте його основну думку. Доведіть, що це висловлювання є зв’язним завершеним текстом. Запам’ятаймо! […]...
- СКЛАДНИЙ ПЛАН ТЕКСТУ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 6. СКЛАДНИЙ ПЛАН ТЕКСТУ ПРИГАДАЙМО. 1. Що таке мікротема? 2. Як скласти простий план тексту? План може бути поостим і складним. Складний план У складному плані, на відміну від простого, деякі пункти мають ще й підпункти. Декілька мікротем можуть об’єднуватися в одному пункті плану, а потім конкретизуватися в підпунктах. Форма запису […]...
- Буква “ща”, позначення нею звукосполучення [шч]. Поділ тексту на речення Урок 99 Тема. Буква “ща”, позначення нею звукосполучення [шч]. Поділ тексту на речення Мета: закріплювати навички правильної вимови слів зі звукосполученням [шч] і написання слів із літерою щ; вчити аналізувати звуковий склад слів, що в написанні мають літеру щ; вчити інтонаційно розмежовувати речення в тексті; формувати відчуття гордості за свій народ, свою мову шляхом ознайомлення […]...
- ТЕКСТ. СКЛАДНИЙ ПЛАН ТЕКСТУ УРОКИ РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ Тема 3. ТЕКСТ. СКЛАДНИЙ ПЛАН ТЕКСТУ ПРИГАДАЙМО. 1. Які основні ознаки тексту? 2. Як скласти простий план тексту? 565 І. Прочитайте. Доведіть, що це текст. Поясніть, з якою метою автор розповідає цю історію. ЗНАЙОМСТВО Зі школи Оксана поспішала додому. Мама веліла не запізнюватися: сусіди справляли новосілля і запросили їх на знайомини. В […]...
- Поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання слів гроно, китиця Урок 19 Тема. Поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання слів гроно, китиця Мета: ознайомити дітей з поняттям текст; формувати уявлення про текст як форму зв’язного висловлювання, його характерні ознаки; розвивати вміння визначати тему тексту, добирати заголовок до тексту відповідно до змісту тексту;виховувати вміння бачити […]...
- Види текстів: текст-розповідь, текст-опис, текст-міркування. Складання тексту-міркування й тексту-опису Урок 23 Тема. Види текстів: текст-розповідь, текст-опис, текст-міркування. Складання тексту-міркування й тексту-опису Мета: ознайомити дітей з видами текстів, їх характерними особливостями; вчити визначати вид тексту, розрізняти їх між собою, складати текст-міркування і текст-опис; розвивати вміння працювати з текстом; виховувати уважність, спостережливість. Обладнання: малюнок зайця. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація […]...
- ЧАСТИНИ МОВИ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: відновити і закріпити знання учнів про слова – назви предметів, ознак, дій; повторити поняття “частини мови”, “іменник”, “прикметник”, “дієслово”; формувати вміння розрізняти частини мови за питаннями, відрізняти їх від службових слів, правильно вживати у мовленні; розвивати вміння аналізувати, систематизувати мовні явища; виховувати інтерес до вивчення мови. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ЧОТИРИЦИФРОВІ ЧИСЛА; ПОВТОРИТИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ I. Перевірка домашнього завдання На дошці записано вирази: 60 : 12 60 : 12 + 24 : 12 (60 + 24) : 12 Який з них є розв’язком задачі 184? Взаємоперевірка вправи 183. II. Актуалізація та […]...
- Частини мови (загальне поняття). Повторення знань про різні частини мови: іменник, прикметник, дієслово Тема: Частини мови (загальне поняття). Повторення знань про різні частини мови: іменник, прикметник, дієслово Мета: відновити і закріпити знання про слова – назви предметів, ознак, дій; формувати вміння розрізняти частини мови, правильно вживати їх у мовленні; розвивати вміння аналізувати, систематизувати мовні явища; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до природи. Тип уроку: урок формування мовної компетенції. […]...
- Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом Урок 60 Тема. Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом Мета: закріпити знання про прикметник; розвивати зв’язне мовлення учнів; учити писати переказ тексту за малюнком і питаннями; виховувати любов до природи, до рідного слова. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- Частини мови. Дієслово. Часові форми дієслів Тема. Частини мови. Дієслово. Часові форми дієслів. (Вправи 436-440). Мета. Повторити вивчене про дієслово, формувати навички грамотного письма ненаголошених закінчень дієслів. Розвивати уяву, логічне мислення. Пробуджувати бажання дружити, допомагати друзям. Обладнання: таблиця правопису особових закінчень дієслів, роздатковий матеріал, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх […]...
- Закріплення знань про будову тексту. Складання тексту за початком і кінцівкою Урок 22 Тема. Закріплення знань про будову тексту. Складання тексту за початком і кінцівкою Мета: розширити й закріпити знання учнів про будову тексту; розвивати вміння працювати з текстом; виховувати працелюбність, бажання працювати для всіх. Обладнання: малюнки кота й кита. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту Урок 60 Тема. Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту Мета: удосконалювати вміння дітей визначати відмінок прикметника за закінченням і формою іменника, організувати спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту; розвивати аналітичні вміння, навички визначати граматичні форми; виховувати спостережливість. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота із вправою 231 2. Гра “Тест-контроль” […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ПОНЯТТЯ ПРО БУДОВУ ТЕКСТУ. ТЕМА, МЕТА ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ЗАГОЛОВОК ТЕКСТ Урок 4. ЗАКРІПЛЕННЯ ПОНЯТТЯ ПРО БУДОВУ ТЕКСТУ. ТЕМА, МЕТА ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ЗАГОЛОВОК Мета: поглибити і поширити знання учнів про текст; розвивати вміння самостійно визначати тему, мету тексту, добирати заголовок; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати уважність, спостережливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 17, с. 10) – […]...
- Повторення відомостей про текст. Ознаки тексту Тема. Повторення відомостей про текст. Ознаки тексту. (Вправи 16-20). Мета. Узагальнити і систематизувати відомості про текст як зв’язну розповідь, повторити ознаки тексту. Активізувати знання дітей про опорні слова у тексті, тему і основну думку. Розвивати вміння використовувати синоніми для уникнення повторів у тексті. Обладнання: диск, підручник, зошит, зображення квітів. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...
- Ознаки ділового тексту Тема: Ознаки ділового тексту Мета: ознайомити учнів в ознаками ділового тексту, з алгоритмом написання оголошення; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати інтерес до вивчення рідної мови. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – До роботи час настав. Ось і ми часу не гаймо, А урок свій починаймо. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- Тема і основна думка тексту Тема. Тема і основна думка тексту. (Вправи 26-30). Мета. Повторити з учнями поняття “тема” і “основна думка тексту”. Практично визначати тему й основну думку тексту. Розвивати творчі вміння працювати над текстом, добирати заголовок. Виховувати чуйне ставлення один до одного. Обладнання: таблиця “Тема і основна думка тексту”, диск до підручника, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація […]...
- Дроби. Повторення матеріалу про частини УРОК 78 Тема. Дроби. Повторення матеріалу про частини Мета: повторити утворення частин; розв’язання задач на знаходження частини числа та числа за його частиною; опрацювати складену задачу, яка містить знаходження частини числа. Обладнання: картки для усної лічби, малюнки квадратів. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення Поєднати приклад і відповідь. II. Вивчення нового […]...
- Частини мови. Зв’язок прикметників з іменниками. Споріднені слова, що належать до різних частин мови Тема. Частини мови. Зв’язок прикметників з іменниками. Споріднені слова, що належать до різних частин мови. (Вправи 441-445). Мета. Повторити вивчене про іменник і прикметник, вправляти учнів у доборі споріднених слів, що належать до різних частин мови. Збагачувати мовлення учнів образними висловами, розвивати вміння вживати слова у переносному значенні. Пробуджувати бажання творити нові словесні образи, цікавість […]...
- Будова тексту Тема. Будова тексту. (Вправи 37-42). Мета. Познайомити учнів зі структурою тектів-розповідей, описів і міркувань. Розвивати вміння будувати різні види текстів. Виховувати цікавість до слова, бажання примножувати свій словник. Обладнання: зображення грибів; таблиця “Як будують тексти?”; диск до підручника, підручник, зошит, пензель, фарби, палітра, склянка з водою для миття пензля. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...
- Основні ознаки займенника як частини мови. Роль займенників у текстах. Узагальнення знань і вмінь з теми “Займенник”. (Вправи 256-260) Тема. Основні ознаки займенника як частини мови. Роль займенників у текстах. Узагальнення знань і вмінь з теми “Займенник”. (Вправи 256-260). Мета. Узагальнити знання про особові займенники. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа 255). 1. Вправа “Інтерв’ю”. – Прочитайте виразно вірш. – Які займенники 5-ої особи однини і множини […]...
- Аналіз контрольної роботи. Частини мови: повторення вивченого у 1-3 класах Тема. Аналіз контрольної роботи. Частини мови: повторення вивченого у 1-3 класах. (Вправи 90-94). Мета. Повторити інформацію про значення слова у мові та мовленні, про здатність слова розкривати різнобарвний світ навколо нас, називати предмети, дії, ознаки предметів, групуватися у частини мови. Збагачувати активний словник учнів. Виховувати бережне ставлення до використання слів у своєму мовленні. Обладнання: портрет […]...
- Основа слова. Частини основи: корінь, префікс, суфікс Тема: Основа слова. Частини основи: корінь, префікс, суфікс Мета: формувати в учнів поняття про основу слова; вчити виділяти змінну частину, визначати основу в словах; розвивати мовлення; виховувати любов до природи. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – До роботи час […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 15 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Докладний усний переказ тексту розповідного характеру Мета: вчити учнів правильно переказувати текст; розвивати пам’ять; виховувати мовленнєву культуру; прищеплювати любов до тварин. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота біля дошки. Завдання: записати речення, підкреслити граматичну основу, визначити вид […]...
- Тема, мета, заголовок тексту Урок 6 Тема. Тема, мета, заголовок тексту Мета: відновити та систематизувати знання про зв’язне висловлювання; актуалізувати уявлення про характерні ознаки тексту; розвивати вміння визначати тему й мету тексту, добирати заголовок згідно з темою тексту; розвивати діалогічне мовлення дітей; виховувати любов до читання, художньої літератури. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. […]...
- Змістовний зв’язок між частинами тексту Тема: Змістовний зв’язок між частинами тексту Мета: поглибити знання учнів про структурні одиниці тексту; формувати уявлення про змістовний зв’язок між частинами тексту; розвивати зв’язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до природи. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, На уроці не дрімати, А старанно працювати. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...