ПОВТОРЕННЯ В КІНЦІ РОКУ
ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ
Урок № 35
ПОВТОРЕННЯ В КІНЦІ РОКУ
Мета: повторити, закріпити та вдосконалити знання, уміння й навички, набуті за навчальний рік; розвивати вміння раціонально повторювати вивчене на попередніх етапах; виховувати готовність постійно працювати над самовдосконаленням.
Міжпредметні зв’язки: українська література, російська мова.
Тип уроку: повторення, систематизація й узагальнення.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Мотиваційно-організаційний
Самостійна робота
– Складіть складнопідрядне речення з кількома підрядними (можна з різними видами зв’язку) за темою “Культура спілкування”. Накресліть його схему.
II. Процесуально-діяльнісний етап
Фронтальне повторення (запитання та завдання)
– Яке місце посідає українська мова у світі?
– Який зв’язок існує між культурою мовлення і комунікацією?
– Назвіть основні риси міжкультурної комунікації.
– Які риторичні характеристики мовця ви розвиваєте в собі цілеспрямовано?
– Назвіть основні ознаки тексту.
– Запишіть речення. Зробіть його синтаксичний
“Кобзар” – із тих небагатьох книг в історії людства, яким суджене безсмертя, бо сам народ визнав її своєю книгою (М. Міщенко).
Спостереження-співставлення
– Прочитайте текст. Поясніть постановку розділових знаків у російській мові. Чи відрізняються вони в українській мові?
Есть на Украине запевала, песенной судьбой не обделен. Он блеснет своим народным словом, словом, что другому не чета! Молнии из камня высекая, он ведет их в буре огневой, и поет родник, не исєякая, вечный и позтому живой. Дольный мир, прекрасний и зелений, взят навеки в сердце. Потому он живет, в Поэзию влюбленный, и летит Поэзия к нему! (Из cтиxoтвopeния А. Прокофьева “Андрею Малышко”).
Переклад
– Перекладіть текст українською мовою. Поясніть вживання розділових знаків.
О ЯСНОПОЛЯНСКОЙ ШКОЛЕ
Л. Н. ТОЛСТОГО
Школа не утомляла меня благодаря отсутствию казенщини. Никто здесь никого не обязывал быть навытяжку. Всякий чувствовал себя как дома, попросту, и это вовсе не указывало на отсутствие порядка; напротив, таков был именно порядок школьных занятий. Кажущиеся беспорядки были здесь принципиальны, ибо граф вел занятия не по учебникам дидактики, а по тому плану, который выработала его гениальная голова, желавшая школу превратить в семью. Ребята приходят, уходят, не спрашивая ни у кого, сами берутся за дело, без всякого принуждения, по своей воле, и притом за дело, какое хочет каждый делать (Л. В. Морозов).
Індивідуальна робота
– Розкажіть про спілкування за допомогою засобів Інтернату.. Чи дотримуються співбесідники в такому спілкуванні правил мовленнєвого етикету? Назвіть основні з них.
Виразне читання
– Запишіть речення-період. Виразно прочитайте його. Поясніть будову періоду, інтонацію і пунктуацію в ньому.
Шевченко й Леся виросли із пісні,
До неї Пушкін спраглий припадав,
Живився Гейне піснею народу,-
І хто ж її насмілився зрубати,
Під корінь хто безсмертну підітне?
М. Рильський
Творча робота в нарах
– Прочитайте текст. До якого стилю він належить? Складіть його план (письмово) і проведіть за ним бесіду з товаришем по парті, дотримуючи норм мовленнєвого етикету. Зробіть синтаксичний аналіз другого речення (письмово).
АБЗАЦ
Абзац, тобто виділення групи речень або окремого речення за допомогою нового рядка, використовується для того, щоб підкреслити важливість певного опису, повідомлення, щоб привернути увагу читача до авторського роздуму, характеристики героя тощо.
Абзаци, які складаються з кількох речень, можуть становити складне синтаксичне ціле. Проте абзацом об’єднуються і кілька складних синтаксичних цілих, абзацом може бути й одне речення. Як правило, виділення кожного речення в окремий абзац, так само як і об’єднання в одному абзаці кількох складних синтаксичних цілих, зумовлюється стилістичними настановами зв’язної мови. Композиція тексту, поділ його на абзаци вносить додаткові значення в опис, повідомлення, роздум (Із підручника).
III. Домашнє завдання
– Підібрати кілька невеликих текстів різних типів, жанрів і стилів. Довести правильність виконаного завдання.
Related posts:
- Повторення в кінці року ОРФОГРАФІЧНО – ПУНКТУАЦІЙНИЙ ПРАКТИКУМ § 21. Повторення в кінці року 256. Мікрофон. Спростуйте або аргументуйте вислів Цицерона “Неосвіченість – ніч розуму, ніч безмісячна і беззоряна”. 257.1. Прослухайте текст з голосу вчителя або однокласника. Визначте його тему та основну думку. Поміркуйте, що значить цікавитися людьми. Сформулюйте на основі тексту кілька практичних порад для ефективної комунікативної діяльності. […]...
- Повторення правопису слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими Тема: Повторення правопису слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими Мета: повторити правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими; розвивати орфографічну пильність; виховувати охайність. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – […]...
- Повторення наприкінці року НАЙВАЖЛИВІШІ ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ §14. Повторення наприкінці року І все на світі треба пережити. І кожен фініш – це, по суті, старт. І наперед не треба ворожити, і за минулим плакати не варт. Л. Костенко 249. Поміркуйте. Прочитайте епіграф до теми. Як ви розумієте слова Ліни Костенко? Чим вони співзвучні вам як випускникам […]...
- Вимова та написання слів із дзвінкими приголосними в кінці слова й складу перед глухими. Складання усної розповіді за малюнком Урок 102 Тема. Вимова та написання слів із дзвінкими приголосними в кінці слова й складу перед глухими. Складання усної розповіді за малюнком Мета: поглибити знання учнів про дзвінкі та глухі приголосні в українській мові; сформувати навичку правильної вимови дзвінких приголосних у кінці складу та слова; розвивати орфоепічну чіткість; виховувати уважність і старанність. ХІД УРОКУ I. […]...
- Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи Урок 116 Тема. Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи Мета: узагальнити й систематизувати вивчене про текст; закріпити знання про його будову; продовжувати вчити редагувати текст, добирати заголовок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до природи, повагу до рідного слова. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи III. Повідомлення теми й мети уроку […]...
- Повторення вивченого про звуки і букви. Складання розповіді за поданими словами. Підсумок за рік Урок 120 Тема. Повторення вивченого про звуки і букви. Складання розповіді за поданими словами. Підсумок за рік Мета: удосконалювати вміння розрізняти голосні й приголосні звуки, дзвінкі й глухі, тверді та м’які приголосні; закріпити вміння правопису слів з ненаголошеними [е], [и], які перевіряють за правилом чи орфографічним словником; продовжити вчити правильно вживати апостроф; розвивати вміння складати […]...
- Речення за метою висловлювання та інтонацією. Повторення вивченого РЕЧЕННЯ Речення за метою висловлювання та інтонацією. Повторення вивченого 50. Прочитайте текст. Дотримуйтеся потрібної інтонації. Ми відпочиваємо на лісовій галявині під розлогою* липою. Усі їдять солодкі кавуни. На траві з’явилася акуратно складена купка шкаралупи. Хтось із дітей поглядає на кущ. Он туди її можна викинути. Схаменіться, подумайте, що ви збираєтеся робити! Хіба вам не буде […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТЕКСТ ТЕМА 1. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТЕКСТ Вправа 586 І. Тема: Шевченко-художник. Основна думка: автор тексту зосереджує увагу на малюнку Т. Г. Шевченка “Почаївська лавра з півдня”, що характеризує його як великого колориста, зрілого майстра архітектурного пейзажу. II. 1. Прочитане висловлювання є текстом, бо в ньому є необхідні ознаки, а саме: висловлювання має тему та основну […]...
- Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання Урок 33 Тема. Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання Мета: розширити уявлення учнів про речення, ознайомити зі спонукальними реченнями, їх характерними ознаками, формами спонукання, розділовими знаками в кінці спонукальних речень; формувати самостійність у роботі; виховувати культуру пішохода. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ РОКУ БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ §40. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ВПРОДОВЖ РОКУ 561. Перепишіть, уставляючи пропущені літери. З кожного речення виберіть два-три словосполучення, визначте в них головне й залежне слова. Якими частинами мови ці слова виражено? 1. І зб..рігає мова калинова на гронах дивних свіжості красу, щоб у майбутнє муз..кою Слова н..сти душі народної красу (Д. Білоус). 2. Рідний […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. РЕЧЕННЯ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: продовжити формувати в учнів поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 31) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА […]...
- Питальні речення. Розділові знаки в кінці питальних речень. Логічний наголос у питальних реченнях. Складання діалогу на тему “У бібліотеці” Урок 29 Тема. Питальні речення. Розділові знаки в кінці питальних речень. Логічний наголос у питальних реченнях. Складання діалогу на тему “У бібліотеці” Мета: продовжувати знайомити з типами речень за метою висловлювання; знайомити з питальними реченнями, їх оформленням інтонаційно і на письмі; розвивати комунікативні вміння дітей, уміння складати діалоги; виховувати інтерес до вивчення мови. Обладнання: малюнок […]...
- Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про слово, речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією. Добір спільнокореневих слів Урок 118 Тема. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про слово, речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією. Добір спільнокореневих слів Мета: повторити вивчене про слово; систематизувати знання про речення, його види за метою висловлювання та інтонацією; закріпити знання учнів про корінь слова, удосконалювати вміння добирати споріднені слова; виховувати повагу до людей робітничих професій, любов […]...
- Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Складання розповідних речень Урок 28 Тема. Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Складання розповідних речень Мета: розширити уявлення учнів про речення; розпочати ознайомлення з типами речень за метою висловлювання; ознайомити учнів з розповідними реченнями, їх характерними ознаками, оформленням на письмі; розвивати вміння визначати розповідні речення в мовленні, правильно записувати їх за інтонаційними ознаками; виховувати любов і […]...
- Повторення відомостей про текст. Ознаки тексту Тема. Повторення відомостей про текст. Ознаки тексту. (Вправи 16-20). Мета. Узагальнити і систематизувати відомості про текст як зв’язну розповідь, повторити ознаки тексту. Активізувати знання дітей про опорні слова у тексті, тему і основну думку. Розвивати вміння використовувати синоніми для уникнення повторів у тексті. Обладнання: диск, підручник, зошит, зображення квітів. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...
- Абзац. Роль абзаців у тексті Тема: Абзац. Роль абзаців у тексті Мета: формувати уявлення учнів про абзац та його оформлення на письмі; закріплювати уявлення про засоби зв’язку частин тексту; розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас школярів; виховувати старанність під час оформлення письмових робіт. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – До роботи час настав. Ось […]...
- Правильна вимова і правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими. Перевірна робота. Діалог Тема: Правильна вимова і правопис слів із дзвінкими приголосними в кінці та середині слів перед глухими. Перевірна робота. Діалог Мета: закріплювати навички літературної вимови дзвінких приголосних у словах та позначення їх на письмі; перевірити вміння складати діалоги; розвивати комунікативну компетентність; виховувати культуру спілкування. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції), перевірка умінь та […]...
- Повторення розділу 3. ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА. Повторення розділу 4. МЕХАНІЧНА РОБОТА ТА ЕНЕРГІЯ Тип уроку: урок повторення, удосконалення навичок розв’язування задач. Мета: повторити, узагальнити знання учнів з вивчених тем, удосконалити навички розв’язування задач. Обладнання та наочність: збірники задач або картки. Відеофрагмент:________________________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ Запитання для фронтального опитування – Які формули ми вивчили в розділі 3. Взаємодія тіл. Сила? Запишіть […]...
- Повторення матеріалу за темою “Слова, що означають назви предметів”. Вимова й правопис слова метро Урок 54 Тема. Повторення матеріалу за темою “Слова, що означають назви предметів”. Вимова й правопис слова метро Мета: узагальнити й закріпити знання про іменник; поглиблювати знання про головні члени речення; збагачувати словниковий запас учнів, дати уявлення про омоніми (без уживання терміна); виховувати логічне мислення, допитливість. Обладнання: предметний малюнок метро, плакат “Їстівні та отруйні гриби”. ХІД […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВІДОМОСТЕЙ ПРО ТЕКСТ. ТЕМА, МЕТА І ЗАГОЛОВОК ТЕКСТУ Мета: поглибити і поширити знання учнів про текст; розвивати вміння самостійно визначати тему, мету тексту, добирати заголовок; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати уважність, спостережливість. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Чути дзвоник голосистий, Ллється голос його чистий. Всіх скликає на урок Цей чудовий наш дзвінок. Ви спокійно всі сідайте, Працювати починайте. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- Повторення вивченого. Тренувальні вправи БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 102 Тема. Повторення вивченого. Тренувальні вправи Мета: повторити й узагальнити засвоєний учнями мовний матеріал; прищеплювати любов до української мови. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота з повторення вивченого матеріалу. Завдання: […]...
- Іменник. Повторення вивченого про іменник Тема. Іменник. Повторення вивченого про іменник. (Вправи 105-107). Мета. Повторити вивчений в попередніх класах матеріал про іменник як частину мови. Формувати уміння знаходити іменники в тексті, в реченні, правильно використовувати у мовленні. Виховувати спостережливість, увагу, розвивати творчі здібності, підтримувати інтерес до навчання. Обладнання: таблиця “Іменник”, пам’ятка “Як працювати у групі”. Хід уроку I. Організація класу. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ № 1. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ТЕКСТ, ЙОГО СТРУКТУРНІ ОСОБИСТОСТІ, МОВНІ ЗАСОБИ МІЖФРАЗОВОГО ЗВЯЗКУ В ТЕКСТІ. УСНИЙ СТИСЛИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ НАУКОВОГО СТИЛЮ Мета: – навчальна: повторити, узагальнити й поглибити знання про структуру тексту, види зв’язку речень у тексті, тему й основну думку; – розвивальна: удосконалювати творчі вміння працювати з текстом, визначати тему й основну думку висловлювання, знаходити мовні засоби зв’язку речень у тексті, ділити текст на абзаци; – виховна: спонукати до осмислення значення рідної мови в соціально-політичному […]...
- ЧАСТИНИ МОВИ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: відновити і закріпити знання учнів про слова – назви предметів, ознак, дій; повторити поняття “частини мови”, “іменник”, “прикметник”, “дієслово”; формувати вміння розрізняти частини мови за питаннями, відрізняти їх від службових слів, правильно вживати у мовленні; розвивати вміння аналізувати, систематизувати мовні явища; виховувати інтерес до вивчення мови. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- ЗАСОБИ ЗВЯЗКУ РЕЧЕНЬ У ТЕКСТІ Мета: вчити учнів використовувати лексичні засоби для зв’язку речень у тексті; розвивати вміння зв’язувати речення в тексті за допомогою особових займенників (він, такий, цей), слів (тоді, спочатку, потім); розвивати мовленнєві вміння; виховувати повагу до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Всі сідайте тихо, діти, Домовляймось не шуміти, На уроці не дрімати, А старанно працювати. […]...
- Повторення вивченого матеріалу. Тренувальні вправи БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 101 Тема. Повторення вивченого матеріалу. Тренувальні вправи Мета: повторити й узагальнити засвоєний учнями мовний матеріал; виховувати старанність і наполегливість у навчанні. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Робота за підручником. Вправа 642. Завдання: […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. Повторення розділу 1. ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ. Повторення розділу 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ Тип уроку: урок повторення, удосконалення навичок розв’язування задач. Мета: повторити, узагальнити знання учнів з вивчених тем, удосконалити навички розв’язування задач. Обладнання та наочність: збірники задач або картки. Відеофрагмент:________________________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. АНАЛІЗ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 4 _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ _____________________________________________________ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ ТА ВМІНЬ Запитання для фронтального опитування – […]...
- Частини мови. Узагальнення й повторення вивченого СЛОВО. ЗНАЧЕННЯ СЛОВА Частини мови. Узагальнення й повторення вивченого 93. Прочитайте текст. Перекажіть. Був собі в Києві гуркітливий Трамвай. Він щоденно подорожував за довгим маршрутом – з Подолу через Дніпро аж у Дарницю й назад. А як гуркітливий Трамвай дзенькав, клацав, бамкав, бив колесами на стиках! Люди злякано тулилися до кам’яних стін високих будинків. Собаки […]...
- Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка. Доповнення основної частини тексту Урок 21 Тема. Будова тексту: зачин, основна частина, кінцівка. Доповнення основної частини тексту Мета: ознайомити дітей з будовою тексту, формувати поняття зачин, основна частина, кінцівка; вчити знаходити частини тексту, виділяти абзаци, складати й записувати текст із дотриманням абзаців; розвивати логічне мислення учнів; виховувати культуру мовлення (усного й писемного). ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИКМЕТНИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ Урок 44. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИКМЕТНИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ Мета: проаналізувати типові помилки, допущені під час виконання перевірної роботи, працювати над їх усуненням; поглибити знання учнів про прикметник, його значення у мові та мовленні; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ І знову дзвоник […]...
- Текст і його ознаки Тема: Текст і його ознаки Мета: повторити і закріпити знання учнів про текст; розширити уявлення учнів про тему, основну думку (ідею) тексту; розвивати усне мовлення учнів, вміння добирати заголовок до тексту; виховувати любов до природи. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Нам урок уже давно Час розпочинати. Будем знову мовлення Наше розвивати. II. […]...
- Повторення та узагальнення вивченого про займенник. Творча робота на вживання займенників Урок 82 Тема. Повторення та узагальнення вивченого про займенник. Творча робота на вживання займенників Мета: повторити й узагальнити вивчене про займенник, провести підготовку до контрольної роботи; розвивати вміння використовувати займенники у мовленні; виховувати працелюбність, бажання допомагати. Обладнання: таблиця із кросвордом із вправи 75, опорна схема “Займенник”. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Вислухати декілька творів, […]...
- Аналіз контрольної роботи. Частини мови: повторення вивченого у 1-3 класах Тема. Аналіз контрольної роботи. Частини мови: повторення вивченого у 1-3 класах. (Вправи 90-94). Мета. Повторити інформацію про значення слова у мові та мовленні, про здатність слова розкривати різнобарвний світ навколо нас, називати предмети, дії, ознаки предметів, групуватися у частини мови. Збагачувати активний словник учнів. Виховувати бережне ставлення до використання слів у своєму мовленні. Обладнання: портрет […]...
- Повторення й узагальнення вивченого про слово СЛОВО. ЗНАЧЕННЯ СЛОВА Повторення й узагальнення вивченого про слово 83. Прочитайте текст легенди. Перекажіть. Давно це було. їхав козак із далекого походу до рідної домівки. Зупинився він біля джерела, напився кришталевої водички, напоїв коня і ліг відпочити. Крізь сон козак почув іржання коней і чужу мову. То вороги вишукували здобич. Блиснула на сонці козацька шабелька […]...
- Частини мови (загальне поняття). Повторення знань про різні частини мови: іменник, прикметник, дієслово Тема: Частини мови (загальне поняття). Повторення знань про різні частини мови: іменник, прикметник, дієслово Мета: відновити і закріпити знання про слова – назви предметів, ознак, дій; формувати вміння розрізняти частини мови, правильно вживати їх у мовленні; розвивати вміння аналізувати, систематизувати мовні явища; розвивати мовлення учнів; виховувати любов до природи. Тип уроку: урок формування мовної компетенції. […]...
- Повторення граматичного матеріалу. Видо-часові форми дієслова Мета: повторити граматичний матеріал, правила утворення видо-часових форм дієслова у Present Simple, Past Simple, Present Perfect. Обладнання: підручник, матеріали до завдань. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Привітання Т. Good morning, pupils. How are you? Who is on duty today? Ps. Good morning. I’m on duty today… ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ Перевірка домашнього завдання Впр. 6, […]...
- Спільнокореневі слова, що належать до різних частин мови Тема: Спільнокореневі слова, що належать до різних частин мови Мета: вчити учнів добирати спільнокореневі слова, що належать до різних частин мови; розвивати вміння розпізнавати різні частини мови; збагачувати словниковий запас школярів; розвивати зв’язне мовлення; виховувати інтерес до вивчення рідної мови. Тип уроку: урок формування мовної компетенції. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось […]...
- Збіг однакових приголосних звуків на межі кореня та суфікса Тема: Збіг однакових приголосних звуків на межі кореня та суфікса Мета: провести спостереження за збігом однакових приголосних на межі кореня і суфікса у словах; розвивати орфографічну пильність; виховувати інтерес до мови. Тип уроку: урок формування мовної компетенції. Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – До роботи час настав. Ось […]...
- Повторення вивченого. Нумерація трицифрових чисел. Табличне множення і ділення Тема. Повторення вивченого. Нумерація трицифрових чисел. Табличне множення і ділення (№№ 1 – 10). Мета. Ознайомити учнів із підручником математики для 4 класу; повторити нумерацію трицифрових чисел, зв’язок додавання і множення, таблицю множення; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; виховувати наполегливість у навчанні. Обладнання. Нумераційна таблиця; таблиця множення; математична скринька із завданнями. Зміст […]...
- Повторення вивченого про іменник як частину мови. Розширення уявлення про лексичне значення іменника, слова з абстрактним значенням. (Вправи 87-91) Тема. Повторення вивченого про іменник як частину мови. Розширення уявлення про лексичне значення іменника, слова з абстрактним значенням. (Вправи 87-91). Мета. Актуалізувати і поглибити знання учнів про загальне значення і граматичні ознаки іменника; формувати вміння розпізнавати іменник серед інших частин мови; розширити уявлення про лексичне значення іменника (слова з абстрактним значенням). Обладнання: таблиця “Іменник частина […]...