ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА
ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКІВ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ
І. Актуалізація та корекція опорних знань учнів
1. Завдання для опитування.
Яку одиницю площі ви знаєте? Що таке 1 см? Як знайти площу прямокутника? Які ви знаєте міри довжини? міри маси? міри вартості? Скільки сантиметрів в 1 дм? Скільки дециметрів, сантиметрів, міліметрів у 1 м?
2. Усні обчислення.
1) Число 21 узяти доданком 2 рази, а результат зменшити в 6 разів; знайти восьму частину кожного із чисел: 24,
2) Знайти площу прямокутника, якщо його довжина 8 см, а ширина 5 см.
3) Довжину прямокутника збільшити у 2 рази, а ширину – у 3 рази. Як зміниться площа прямокутника?
II. Повідомлення теми та мети уроку
Учитель повідомляє, що на уроці діти розв’язуватимуть задачі на обчислення площі прямокутника, самі складатимуть задачі, розв’язуватимуть рівняння та знаходитимуть значення виразів.
III. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу
1. Вправи 593-595 виконати під керівництвом учителя.
2. Задачу 596 проаналізувати від числових даних, пояснити вибір дії.
3. Заслухати 2-3 задачі, складені учнями.
4. Вправа 597. З’ясувати, що може рухатися з такою швидкістю.
5. Задача 598 (пояснення фронтальне).
6. Вправа 599. Вирази першого рядка обчислити під керівництвом учителя, визначити порядок дій і пояснити обчислення. Решту виразів обчислити самостійно.
І варіант – 2 рядок; ІІ варіант – 3 рядок.
7. Додаткові диференційовані завдання.
Задача 1. Птахоферма за домовленістю повинна була відправити в супермаркет 6000 яєць. Вона вже відправила 10 ящиків яєць по 350 штук та 4 ящики – по 150 штук. Скільки яєць залишилося відправити в супермаркет?
Задача 2. Учитель записав на аркуші паперу число 20. Тридцять три чотирикласники передають аркуш один одному, і кожний додає до одержаного числа або віднімає від нього одиницю. Чи можна в результаті одержати число 10?
IV. Підсумок уроку
Розв’язували задачі на знаходження площі прямокутника. Знайти площу прямокутника зі сторонами 12 см і 60 мм. Оцінювання учнями своєї роботи на уроці.
Related posts:
- Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633) Тема. Обчислення площі фігури за допомогою палетки. Задачі, пов’язані з площею прямокутника. Знаходження значень виразів на сумісні дії (№№ 625-633). Мета. Дати поняття учням про обчислення площі фігур за допомогою палетки, вчити користуватися нею для обчислення площі невеликих фігур; вправляти учнів у розв’язуванні задач, пов’язаних з площею прямокутника; удосконалювати вміння знаходити значення виразів на сумісні […]...
- Обчислення площі прямокутної ділянки. Прості і складені задачі на знаходження площі прямокутника (№№ 609-616) Тема. Обчислення площі прямокутної ділянки. Прості і складені задачі на знаходження площі прямокутника (№№ 609 – 616). Мета. Вчити учнів обчислювати площі прямокутних ділянок, розв’язувати прості і складені задачі на знаходження площі прямокутника; вправляти у складанні виразів та знаходженні їх значень. Обладнання. Таблиця усних обчислень; картки для опитування; таблиця “Одиниці вимірювання площі”; схеми задач. Зміст […]...
- Обчислення площі прямокутника. Розв’язування задач (№№ 583-592) Тема. Обчислення площі прямокутника. Розв’язування задач (№№ 583-592). Мета. Ознайомити учнів із правилом обчислення площі прямокутника; закріплювати вміння учнів розв’язувати задачі на спільну роботу, знаходити значення невідомого у нерівностях, записувати вирази та знаходити їх значення. Обладнання. Таблиця “Площа прямокутника”; схеми задач. Зміст уроку I. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього завдання. А) Пояснити […]...
- Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601) Тема. Знаходження площі і периметра прямокутника. Обчислення виразів на сумісні дії. Розв’язування задач на спільну роботу (№№ 593-601). Мета. Формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на обчислення площі та периметра прямокутника; закріплювати вміння знаходити значення виразів на сумісні дії. розв’язувати задачі на спільну роботу. Обладнання. Таблиця “Площа і периметр прямокутника”; малюнки до задач; таблиця усних […]...
- Обчислення площі прямокутника УРОК 58 Тема. Обчислення площі прямокутника Мета: вправляти учнів у розв’язанні задач, пов’язаних з поняттям площі прямокутника; вчити знаходити площу прямокутника за планом ділянки. Обладнання: картки для усної лічби, таблиці для розв’язання задач, креслення. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення. Гра “Хто швидше?” (змагання по рядах) 2. Робота за таблицею […]...
- Площі прямокутника і квадрата Площі прямокутника і квадрата 1 Згадай означення прямокутника. Знайди на малюнку прямокутники. Що ти про них знаєш? Якими способами можна порівняти подані прямокутники за площею? Яку одиницю вимірювання площі ти знаєш? Що собою являє 1 см2? Як ця одиниця вимірювання площі пов’язана з відповідною одиницею вимірювання довжини? 2 Припусти, що площа зафарбованого квадрата становить 1 […]...
- Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949) Тема. Множення іменованих чисел на двоцифрові числа. Порівняння задач на знаходження числа за двома різницями. Запис периметра і площі квадрата у загальному вигляді. Розв’язування задач на знаходження числа за його дробом (№№ 942-949). Мета. Ознайомити учнів із множенням складених іменованих чисел на двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за двома різницями, порівнювати […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ НЕВЕЛИКИХ ФІГУР ЗА ДОПОМОГОЮ ПАЛЕТКИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ ІЗ ЗНАХОДЖЕННЯМ ПЛОЩ ЗА ДОПОМОГОЮ ПАЛЕТКИ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ АНАЛІЗУВАТИ, РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ОБЧИСЛЕННЯ ПЕРИМЕТРА Й ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКА ТА ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ I. Перевірка домашнього завдання Повідомити відповідь до задачі 623 та пояснити порядок дій у виразах вправи 624. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Визначити […]...
- Задачі на знаходження площі прямокутника та обернені до них Задачі на знаходження площі прямокутника та обернені до них 1 Знайди за планом площу кожної ділянки. Яка ділянка має найбільшу площу? 2 Перевір, чи правильно Богдан розв’язав задачу. Якою є площа прямокутника зі сторонами 7 см і 4 см? Тетянка вважає, що для перевірки розв’язку можна скласти й розв’язати обернену задачу: 7, ?, 28. Прокоментуй […]...
- ЗНАХОДЖЕННЯ ДОВЖИНИ ОДНІЄЇ ЗІ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА ЗА ДОВЖИНОЮ ІНШОЇ СТОРОНИ ТА ПЛОЩЕЮ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ ІЗ ЗНАХОДЖЕННЯМ ДОВЖИНИ ОДНІЄЇ ЗІ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА ЗА ЙОГО ПЛОЩЕЮ І ДОВЖИНОЮ ІНШОЇ СТОРОНИ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ВИКОРИСТАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ МІЖ МНОЖНИКАМИ І ДОБУТКОМ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити відстані між містами (вправа 615). Знайти, на скільки кілометрів відстань Львів – Київ більша за відстань Київ – Харків. II. […]...
- Правило обчислення площі прямокутника УРОК 57 Тема. Правило обчислення площі прямокутника Мета: на конкретному прикладі довести правило знаходження площі прямокутника; вправляти учнів в обчисленні виразів та розв’язанні задач на спільну роботу. Обладнання: таблиці для усної лічби, геометричні фігури для обчислення площі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усні обчислення – Робота за таблицею. Щоб піднятись по […]...
- Знаходження довжини сторони прямокутника за даною площею і відомою стороною УРОК 61 Тема. Знаходження довжини сторони прямокутника за даною площею і відомою стороною Мета: пояснити правило знаходження довжини сторін прямокутника за відомою площею та стороною; вправляти у розв’язанні задач на спільну роботу; вдосконалювати навички усної лічби. Обладнання: картки для усної лічби та індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, предметні малюнки. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення […]...
- ПЛОЩА ПРЯМОКУТНИКА ПЛОЩА ПЛОЩА ПРЯМОКУТНИКА 627. Знайди площі трьох фігур. Перевір обчисленнями. Порівняй. 628. Прямокутник ABCD поділений на квадратні сантиметри. Полічи, скільки квадратних сантиметрів у прямокутнику. Знайди число квадратних сантиметрів: 1) додаванням: А) 5 см2 + 5 см2 + 5 см2 =15 см2. (в одному ряду 5 одиничних квадратів, а рядів три). Б) 3 см2 + 3 […]...
- Одиниці вимірювання площі. Прості і складені задачі, які включають дії над величинами, вираженими одиницями площі (№№ 602-608) Тема. Одиниці вимірювання площі. Прості і складені задачі, які включають дії над величинами, вираженими одиницями площі (№№ 602-608). Мета. Ознайомити учнів із одиницями вимірювання площі: 1 мм2, 1 см2, 1 дм2, 1 м2, 1 а, 1 га, 1 км2; вправляти учнів у розв’язуванні простих і складених задач, які включають дії над величинами, вираженими одиницями площі; […]...
- Знаходження однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною. Задачі, аналогічні задачам на спільну роботу. Ділення іменованих чисел (№№ 617-624) Тема. Знаходження однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною. Задачі, аналогічні задачам на спільну роботу. Ділення іменованих чисел (№№ 617-624). Мета. Ознайомити учнів із знаходженням однієї із сторін прямокутника за його площею і відомою другою стороною: вправляти у розв’язуванні задач, аналогічних до задач на спільну роботу; вчити ділити іменоване число на […]...
- СКЛАДАННЯ ТА ОБЧИСЛЕННЯ ВИРАЗІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ ШВИДКИХ ОБЧИСЛЕНЬ У МЕЖАХ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ, УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ВИРАЗИ; РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА, ТА ЗАДАЧІ, ОБЕРНЕНІ ДО ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДОБУТКІВ; ВИБИРАТИ, ВИВЧАТИ ТА ОБГРУНТОВУВАТИ ДІЇ В РОЗВ’ЯЗАННІ ЗАДАЧ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 20 учень записує на дошці виразом 206 + (206 + 325) + […]...
- МНОЖЕННЯ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО, ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З МНОЖЕННЯМ СКЛАДЕНИХ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ НА ДВОЦИФРОВІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗА ДВОМА РІЗНИЦЯМИ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити план та вибір дій у розв’язанні задачі 940 та вибірково – знаходження виразів у вправі 941. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування 1) […]...
- ПОВТОРЕННЯ. СТЕПІНЬ НАТУРАЛЬНОГО ЧИСЛА З НАТУРАЛЬНИМ ПОКАЗНИКОМ. ПЛОЩІ ТА ОБ’ЄМИ ФІГУР Цілі: – навчальна: повторити поняття степеня натурального числа з натуральним показником; узагальнити знання учнів про площі та об’єми фігур; відтворити вміння розв’язувати задачі на обчислення площі прямокутника і квадрата, об’єму прямокутного паралелепіпеда і куба; – розливальна: формувати вміння аналізувати й узагальнювати інформацію; – виховна: виховувати відповідальність, свідоме ставлення до навчання; Тип уроку: узагальнення та систематизація […]...
- ВИЗНАЧЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНОЇ ДІЛЯНКИ ЗА ЇЇ ПЛАНОМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: УЧИТИ ЗНАХОДИТИ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИХ ДІЛЯНОК ЗА ПЛАНОМ, РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ПРЯМОКУТНИКІВ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ СКЛАДАТИ ТА ОБЧИСЛЮВАТИ ВИРАЗИ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально пояснити вибір дій у розв’язанні задачі 608. Заслухати відповіді задачі 607. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Вправа 609. 2) Дати визначення […]...
- ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ПЛОЩІ ТА СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ НИМИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ОДИНИЦЯМИ ПЛОЩІ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЛОЩІ ТА ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ СКЛАДЕНИМИ ІМЕНОВАНИМИ ЧИСЛАМИ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнів за партами. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Знайти площу та периметр квадрата зі стороною 9 см. 2) Знайти добуток чисел […]...
- Одиниці вимірювання площі УРОК 59 Тема. Одиниці вимірювання площі Мета: пояснити учням необхідність застосування різних одиниць вимірювання площі прямокутника; вправляти у розв’язанні задач, пов’язаних з площею прямокутника; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: таблиця для усної лічби, креслення, таблиця одиниць площі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Математичний диктант – Число 9 збільшити на 600 і результат […]...
- Площа прямокутника. Розв’язування задач і вправ Урок № 54 Тема. Площа прямокутника. Розв’язування задач і вправ Мета. Вдосконалювати уміння учнів розв’язувати задачі на визначення площі прямокутника і квадрата. Розвивати логічне мислення і культуру математичної мови і записів. Виховувати інтерес до математики, самостійність, взаємодовіру. Обладнання: лінійка, транспортир, таблиці, кольорова крейда. Форми роботи: дидактична гра, “Геометричний пошук”. Очікуваний результат: Після цього уроку учні […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 3. ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ПРЯМОКУТНИКА Мета: повторити і закріпити таблиці множення й ділення чисел 2 і 3; формувати вміння знаходити периметр прямокутника; розвивати творчі здібності; виховувати самостійність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 114, завдання 681; 682) Завдання 681 – Прочитайте записані вирази та їх значення. Завдання 682 – Скільки робочих днів […]...
- Площа. Площа прямокутника УРОК 59 Тема. Площа. Площа прямокутника Мета: вдосконалити знання учнів про поняття площа і площа прямокутника; навчити застосовувати знання про площу прямокутника та її властивості під час розв’язування задач на комбінації геометричних фігур. Тип уроку: застосування та вдосконалення знань, умінь та навичок. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання Математичний диктант Варіант 1 [2] 1. Скільки […]...
- Площа прямокутника Урок № 53 Тема. Площа прямокутника Мета. Ввести поняття площі, площі прямокутника, квадрата, одиниці вимірювання площ. Навчити учнів застосовувати даний теоретичний матеріал до розв’язування задач. Обладнання: лінійка, транспортир, таблиці, кольорова крейда. Форми роботи: фронтальне опитування-гра “Хто сильніший”, робота з підручником, індивідуальна робота з, колективна робота. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Інтерес до учіння – […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА ПЛОЩА ОБЧИСЛЕННЯ СТОРІН ПРЯМОКУТНИКА 635. Порівняй дві таблиці. Множник 30 30 Множник 4 4 Добуток 120 120 Довжина, см 30 30 Ширина, см 4 4 Площа, см2 120 120 Як знайти невідомий перший множник? Другий множник? Як знайти невідому довжину прямокутника? Ширину? – Щоб знайти одну із сторін прямокутника, достатньо його площу поділити на іншу […]...
- Знаходження значень виразів на сумісні дії різних ступенів УРОК 117 Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії різних ступенів Мета: формувати обчислювальні навички учнів; розвивати вміння розв’язувати задачі, обернені до задач на знаходження суми двох доданків, та ускладнені задачі на спосіб зведення до одиниці. Обладнання: картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Усні обчислення. – Провести ланцюжок стрілок […]...
- Обчислення площі прямокутних ділянок УРОК 60 Тема. Обчислення площі прямокутних ділянок Мета: вправляти учнів у розв’язанні простих і складених задач, пов’язаних з площею прямокутника; розвивати логічне мислення. Обладнання: таблиці для усної лічби, креслення умов задач. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Усна лічба 1) Розв’язання кругових прикладів. 780 – 640 190 – 150 60 + 120 […]...
- Застосування палетки для знаходження площі непрямокутних фігур УРОК 62 Тема. Застосування палетки для знаходження площі непрямокутних фігур Мета: пояснити будову палетки і правила користування нею; вправляти учнів у складанні та обчисленні виразів; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: палетка, геометричні фігури, картка з тестовим завданням. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів Тестове опитування за темою “Площа фігур. Задачі на рух” Тест 1) […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 71. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ Мета: формувати в учнів уміння знаходити значення виразів з дужками, творчо працювати над задачею; повторити прийоми письмового додавання і віднімання; розвивати обчислювальні навички; прищеплювати любов до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- ПОНЯТТЯ ПЛОЩІ. КВАДРАТНИЙ САНТИМЕТР ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ПОНЯТТЯМ “ПЛОЩА ФІГУРИ” ТА КВАДРАТНИМ САНТИМЕТРОМ; ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ОБЧИСЛЮВАТИ ВИРАЗИ ТА РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ І. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для опитування. 1) Чому дорівнює добуток, якщо один з множників дорівнює 0? У якому випадку добуток двох чисел дорівнює одному з них? 2) Добуток чисел 120 і 0 […]...
- Поняття площі многокутника. Площа прямокутника Урок № 44 Тема. Поняття площі многокутника. Площа прямокутника Мета: сформувати в учнів уявлення про площу многокутника, одиницю вимірювання площ, властивості (аксіоми) площ, рівновеликі фігури, рівноскладені многокутники, властивість рівноскладених многокутників та оберненого твердження; працювати над засвоєнням учнями ідеї доведення теореми про площі прямокутника та квадрата. Формувати вміння застосовувати теореми для обчислення площ прямокутника і квадрата. […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 3. ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА КВАДРАТА І ПРЯМОКУТНИКА АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 73. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 3. ПРАВИЛО ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА КВАДРАТА І ПРЯМОКУТНИКА Мета: вправляти учнів у застосуванні випадків табличного ділення на 3 під час розв’язування прикладів і задач; закріпити навички додавання і віднімання в межах 100; формувати вміння знаходити периметр квадрата і прямокутника; […]...
- ПОВТОРЕННЯ й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ОДНА І ТА САМА БУКВА ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ДВІЧІ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 127. ПОВТОРЕННЯ й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ, У ЯКИХ ОДНА І ТА САМА БУКВА ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ДВІЧІ Мета: закріпити вміння учнів розв’язувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати логічне мислення; прищеплювати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ, ОБЕРНЕНИХ ДО ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДВОХ ДОБУТКІВ; ЗАДАЧІ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА НА ДОБУТОК. КРУГЛІ ЧИСЛА ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ВИКОНУВАТИ ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ ТРИЦИФРОВОГО ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА МНОЖЕННЯ ЧИСЛА НА ДОБУТОК ТА ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ НА СУМУ ДВОХ ДОБУТКІВ; ПОРІВНЮВАТИ СПОСОБИ СКЛАДАННЯ ПЛАНУ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ ВІД ЧИСЛОВИХ ДАНИХ ТА ВІД ЗАПИТАННЯ; УТОЧНИТИ ЗМІСТ ТЕРМІНА “КРУГЛІ ЧИСЛА” I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 41 один учень коментує […]...
- Знаходження площі трикутника за двома сторонами і кутом між ними УРОК № 12 Тема. Знаходження площі трикутника за двома сторонами і кутом між ними Мета уроку: виведення формули для знаходження площі трикутника за двома сторонами і кутом між ними. Формування вмінь застосовувати виведену формулу до розв’язування задач. Тип уроку: комбінований. Наочність і обладнання: таблиця “Співвідношення між сторонами і кутами трикутника”[13]. Вимоги до рівня підготовки учнів: […]...
- Знаходження числа за значенням його дробу. Розв’язування задач (№№ 788-796) Тема. Знаходження числа за значенням його дробу. Розв’язування задач (№№ 788-796). Мета. Вчити учнів знаходити число за значенням його дробу; вправляти у розв’язуванні задач з дробовими числами; закріплювати вміння знаходити дріб від числа. Обладнання. Таблиця для усних обчислень; картки для опитування; короткий запис задачі. Зміст уроку І. Контроль, корекція і закріплення знань. 1. Перевірка домашнього […]...
- Strong>Площа прямокутника 3. Величини Площа прямокутника Ти вже вмієш знаходити площу фігур, перераховуючи кількість квадратних сантиметрів, які в ній містяться. Прочитай пояснення, як обчислювати площу прямокутника. Прямокутник ABCD має довжину 6 см, а ширину – 4 см. Розділимо цей прямокутник на квадрати зі стороною 1 см. Виходить, що прямокутник ABCD складається з 4 рядів по б квадратів […]...
- Множення на розрядні числа. Повторення переставного та сполучного законів множення. Зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10, 100, 1000. Розв’язування задач, що включають знаходження числа за його дробом (№№ 806-813) Тема. Множення на розрядні числа. Повторення переставного та сполучного законів множення. Зображення круглого числа у вигляді добутку двох чисел, одним із множників якого є число 10, 100, 1000. Розв’язування задач, що включають знаходження числа за його дробом (№№ 806-813). Мета. Повторити з учнями переставний та сполучний закони множення; вчити використовувати їх для спрощення обчислень; закріплювати […]...
- ДІЛЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВЕ, ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ДІЛИТИ БАГАТОЦИФРОВІ ЧИСЛА НА ОДНОЦИФРОВЕ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ І. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнів, що сидять поруч. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів Усні обчислення. 1) Вправи 655, 656. 2) Обчислити: 7 м : 2; 8 ц 25 кг : 3; 3 год : […]...