Практична робота 3. Пошук інформації в базі даних. Упорядкування даних
ТЕМА 5.5. БАЗИ ДАНИХ. СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БАЗАМИ ДАНИХ (10 ГОДИН)
Урок 63
Практична робота 3. Пошук інформації в базі даних. Упорядкування даних
Мета:
– оволодіння методами пошуку інформації в базі даних, вивчення засобів упорядкування даних;
– розвивати в учнів упевненість у собі, у своїх можливостях під час застосування набутих знань на практиці;
– виховання особистості національно самосвідомої, яка знає та поважає культуру і традиції своєї Вітчизни.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних
Інтелектуальна розминка або просто опитування за базовими запитаннями:
1. З яким типом баз даних працює СУБД Access?
2. Яке розширення файла, в якому зберігається база даних СУБД Access?
3. З якими об’єктами працює СУБД?
4. Заповніть таблицю, вказавши призначення кожного з об’єктів СУБД:
Об’єкт | Призначення |
Таблиця | |
Запит | |
Форма | |
Звіт | |
Макрос | |
Модуль |
Перевірка виконання домашнього завдання. Парад діаграм Венна, їх самоаналіз та взаємоаналіз.
II.
Вивчення теоретичних основ:
Методи пошуку інформації у таблицях БД:
1. Вказівка “Знайти”
2. Побудова виразів для пошуку даних.
3. Створення Запитів.
4. Використання фільтрів.
Основні типи запитів. Порядок їх використання.
За допомогою комп’ютера підготувати базу даних “Природні скарби України”.
Код | Назва | Вид | Рік заснування | Площа, тис. га | Природна зона | Область |
1 | Горгани | 1996 | 5344 | Українські Карпати | Івано-Франківська | |
2 | Дунайські Плавні | 1988 | 14,9 | Степ, плавні | Одеська | |
3 | Єланецький степ | 1996 | 1676 | Степ | Миколаївська | |
4 | Канівський | Природний заповідник | 1931 | 1,0 | Лісостеп | Черкаська |
5 | Кримський | 1991 | 44,2 | Кримські гори | АР Крим | |
6 | Луганський | 1968 | 1,6 | Степ | Луганська | |
7 | Медобори | 1990 | 10,4 | Лісостеп | Тернопільська | |
8 | Поліський | 1968 | 20,0 | Мішані ліси | Житомирська | |
9 | Ялтинський | 1973 | 14,2 | Кримські гори | АР Крим | |
10 | Росточчя | 1984 | 2,1 | Лісостеп | Львівська | |
11 | Азово-Сивашський | Національний парк | 1957 | 53,4 | Степ | Херсонська |
12 | Вижницький | 1995 | 7,9 | Карпати | Чернівецька | |
13 | Карпатський | 1980 | 50,3 | Українські Карпати | Івано-Франківська | |
14 | Подільський | 1996 | 261,0 | Лісостеп | Хмельницька | |
15 | Святі гори | 1997 | 41,0 | Степ | Донецька | |
16 | Синевір | 1989 | 40,4 | Степ | Закарпатська | |
17 | Шацький | 1983 | 32,5 | Мішані ліси | Волинська |
Завдання
1. Відкрити базу даних Скарб. mbd у режимі таблиці “Заповідники та парки”.
2. Створити запит-вибірку для виводу на екран інформації з полів “Назва”, “Площа”, “Область”.
3. Створити запит з параметром [Гори] для виводу на екран з поля “Назва” для парків, заснованих після 1980 року.
4. Створити запит для обчислення кількості природних заповідників, національних парків, які розташовані у різних природних зонах України.
Здійсніть упорядкування у порядку зростання в даній таблиці за полем “Площа”.
№ | Завдання, порядок виконання | Малюнок-підказка |
2. | Створіть запит-вибірку для виводу на екран інформації з полів “Назва”, “Площа”, “Область” | Створення запиту за допомогою майстра |
3. | Створіть запит з параметром [Гори] для виводу на екран з поля “Назва” для парків, заснованих після 1980 року | Створення запиту за допомогою конструктору |
4. | Створіть запит для обчислення кількості природних заповідників, національних парків, які розташовані у різних природних зонах України | Створення перехресного запиту |
5. | Здійсніть упорядкування у порядку зростання в даній таблиці за полем “Площа” | 1. Відкрити таблицю “Заповідники та парки”. 2. Виділити поле “Площа”. Контекстне меню, пункт “Упорядкування за зростанням” |
Завдання для самостійного виконання
1. Опишіть елементи та призначення елементів діалогового вікна пошуку:
2. Організувати пошук інформації про Канівський заповідник. Запишіть алгоритм виконання дій.
3. Сформувати запит, за допомогою якого на екран будуть виведені відомості про заповідники або парки, які знаходяться у АР Крим або Херсонської області, рік створення після 1950 року, але до 1980 року. Запишіть алгоритм дій.
4. Опишіть, які ви знаєте види упорядкування елементів, наведіть приклади. Чи є можливість упорядкування за декількома ознаками?
III. Підсумок уроку.
1. Як здійснюється сортування записів по зростанню (зменшенню)?
2. Які ще є можливості з упорядкування записів?
3. Як виконати пошук необхідної інформації у базі даних?
4. Які засоби існують для організації пошуку інформації у БД?
IV. Домашнє завдання
1) Опрацювати матеріал підручника або конспекту.
2) Вказівки з підготовки до уроку-конференції.