Приготування розчинів
Тема 1
РОЗЧИНИ
Урок 9
Тема уроку. Приготування розчинів
Цілі уроку: формування навичок і вмінь приготування розчинів; розвиток навичок розв’язання задач із використанням поняття “масова частка розчиненої речовини”, розрахунків, пов’язаних із приготуванням розчинів.
Тип уроку: застосування вмінь і навичок.
Форми роботи: самостійна робота під керівництвом учителя, виконання тренувальних завдань.
Обладнання: таблиця розчинності, картки-завдання.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Перевірка домашнього
Актуалізація опорних знань
Заслуховуємо й розв’язуємо задачі, складені учнями.
III. Творче застосування вмінь і навичок
Задача 1
Обчисліть масу кристалогідрату CuSO4 – 5H2O, необхідну для приготування 50 г розчину з масовою часткою купрум(ІІ) сульфату 10 %.
Розв’язання
Відповідь: 7,8 г CuSO4 5H2О; 7,8 г води.
Задача 2
Обчисліть масу каустичної соди (кристалогідрату Na2CO3 – 10H2О), необхідної для приготування 100 г розчину з масовою часткою натрій карбонату 20 %.
Розв’язання
Відповідь: 54 г Na2CО3 – 10H2О; 46 г H2О.
Задача
Обчисліть масу осаду, що утвориться в результаті змішування 120 г 16%-го розчину сульфатної кислоти з барій хлоридом.
Розв’язання
1. Обчислимо масу сульфатної кислоти:
M(H2SO4) = 120 – 0,16 = 19,2 (г).
2. Обчислимо кількість речовини сульфатної кислоти:
V(H2SO4) = 19,2/98 = 0,2 (моль).
3. За рівнянням реакції обчислимо масу осаду:
Відповідь: 46,6 г.
Задача 4
Обчисліть масу 20%-го розчину натрій гідроксиду, необхідного для нейтралізації 120 г 35%-го розчину хлоридної кислоти.
Розв’язання
Відповідь: 230 г 20%-го розчину натрій гідроксиду.
Задача 5*
Обчисліть об’єм карбон(IV) оксиду, що виділиться внаслідок зливання двох розчинів: 200 г 20%-го розчину натрій карбонату і 50 г 40%-го розчину сульфатної кислоти.
Розв’язання
Було | 0,4 моль | 0,2 моль | 0 |
Витратилося | 0,2 моль | 0,2 моль | 0,2 моль |
Залишилося | 0,2 моль | 0 | 0,2 моль |
V(CO2) = 0,2 моль – 22,4 л/моль = 4,48 л.
Задача 5
Для боротьби з комахами-шкідниками використовується розчин купрум(ІІ) сульфату (мідний купорос). Обчисліть кількість речовини й води, що необхідна для приготування 2 кг такого розчину з масовою часткою речовини 35 %.
Задача 6
Оцтова есенція – це розчин оцтової кислоти (CH3COOH) у воді з масовою часткою речовини 80 %. Скільки грамів оцтової есенції та води необхідні для приготування 200 г розчину з масовою часткою речовини 3 %, що називається оцтом і використовується як приправа до страв?
Задача 7
Для поливання квітів приготували 1000 г розчину калій нітрату з масовою часткою речовини 2 %. За час зберігання в жаркому приміщенні з розчину випарувалося 2 г води. Обчисліть масову частку речовини в новому розчині.
IV. Підбиття підсумків уроку
Сьогодні ми навчилися використовувати поняття масової частки розчиненої речовини в розчині для розрахунків, пов’язаних із приготуванням розчинів та їх використанням.
V. Домашнє завдання
Повторити матеріал підручника, підготуватися до практичної роботи № 1, повторити правила техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії.
Related posts:
- Кількісний склад розчину. Масова частка розчиненої речовини. Приготування розчинів Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 7 Тема уроку. Кількісний склад розчину. Масова частка розчиненої речовини. Приготування розчинів Цілі уроку: ознайомити учнів зі способами вираження складу розчинів, поняттями “масова частка розчиненої речовини”, “концентрація”; формувати навички використання цих понять для обчислень і приготування розчинів. Тип уроку: формування нових знань, умінь і навичок. Форми роботи: фронтальна бесіда, розв’язання задач. […]...
- Обчислення масової частки й маси речовини в розчині Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 8 Тема уроку. Обчислення масової частки й маси речовини в розчині Цілі уроку: закріпити знання про масову частку розчиненої речовини; формувати навички й уміння обчислювати масову частку розчиненої речовини, застосовувати ці знання для обчислення маси розчиненої речовини, приготування розчинів із заданою масовою часткою розчиненої речовини. Тип уроку: застосування знань, умінь і […]...
- Приклади розв’язування типових задач – Урок 6 ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 6. Суміші речовин. Розчини Приклади розв’язування типових задач Задача 1. У розчині, маса якого 400 г, міститься 25 г натрій хлориду. Обчисліть масову частку натрій хлориду (%) в розчині. Дано: Розв’язання Відповідь: w(NaCl) = 6,25 %. Задача 2. Натрій гідроксид, маса якого 10 […]...
- Масова частка розчиненої речовини – Розчини Хімія Загальна хімія Розчини Масова частка розчиненої речовини Масова частка розчиненої речовини – це відношення маси розчиненої речовини до загальної маси розчину: Масова частка виражається в частках одиниці або відсотках. В останньому випадку одержана внаслідок обчислення величина масової частки множиться на 100 %. Маса розчиненої речовинИ: Маса розчинУ: Масу розчину можна також знайти, склавши маси […]...
- Практична робота № 1. Приготування розчину солі із заданою масовою часткою розчиненої речовини Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 10 Тема уроку. Практична робота № 1. Приготування розчину солі із заданою масовою часткою розчиненої речовини Цілі уроку: перевірити знання правил техніки безпеки, практичні вміння й навички приготування розчинів із заданою масовою часткою розчиненої речовини. Тип уроку: практичного використання знань, умінь і навичок. Форми роботи: виконання практичної роботи. Обладнання: періодична система […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ РОЗЧИНУ ДОСЛІДЖУЄМО НА УРОЦІ ТА ВДОМА ЛАБОРАТОРНИЙ ДОСЛІД 5 Виготовлення водних розчинів із заданими масовими частками розчинених речовин Речовини та обладнання: терези, аркуш паперу, мірна посудина, 2 хімічні стакани на 250 мл, мірна ложечка для набирання сипучих речовин, скляна паличка, цукор, дистильована вода. Розрахунки. Завдання 1. Виготовити розчин цукру масою 50 г з масовою часткою розчиненої […]...
- Кількісний склад розчинів РОЗДІЛ 1 ПОВТОРЕННЯ ТА ПОГЛИБЛЕННЯ ТЕОРЕТИЧНИХ ПИТАНЬ КУРСУ ХІМІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ § 12. Кількісний склад розчинів Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Пояснювати поняття “молярна концентрація”, “масова частка” розчиненої речовини; Вміти визначати зазначені поняття, обчислювати склад розчинів і виготовляти розчини з певною молярною концентрацією розчиненої речовини. Кількісний склад розчинів найчастіше виражається безрозмірною відносною величиною – […]...
- Розчини. Кількісний склад розчинів ЛАБОРАТОРНИЙ ДОСЛІД № 4 Виготовлення водних розчинів із заданими масовими частками розчинених речовин. Обладнання: терези, мірний циліндр, скляна паличка, хімічна склянка. Реактиви: будь-яка наявна в кабінеті хімії розчинна сіль. Правила безпеки. При проведенні дослідів: – використовуйте невеликі кількості реактивів; – остерігайтеся потрапляння реактивів на одяг, шкіру, в очі. 1. Виготовити розчин солі масою 50 г […]...
- Іонні рівняння Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 17 Тема уроку. Іонні рівняння Цілі уроку: закріпити вміння складати іонні рівняння реакцій; розвивати навички складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі реакцій у розчинах електролітів; удосконалювати навички складання хімічних формул та іонних рівнянь. Тип уроку: творчого застосування знань, умінь і навичок. Форми роботи: фронтальна, групова, самостійна робота. Обладнання: таблиця розчинності, картки […]...
- Оцінювання навчальних досягнень учнів з теми “Розчини” Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 20 Тема уроку. Оцінювання навчальних досягнень учнів з теми “Розчини” Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Основні класи неорганічних сполук”; з’ясувати рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці. Тип уроку: контролю й коригування знань, умінь і навичок. Форми роботи: письмова контрольна […]...
- Чисельне вираження складу розчинів – РОЗЧИНИ. ТЕОРІЯ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОЇ ДИСОЦІАЦІЇ ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ Розділ 5. РОЗЧИНИ. ТЕОРІЯ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОЇ ДИСОЦІАЦІЇ § 5.1. Чисельне вираження складу розчинів У природі й техніці розчини мають величезне значення. Рослини засвоюють речовини у вигляді розчинів. Засвоєння їжі пов’язане з переходом поживних речовин у розчин. Усі природні води є розчинами. Розчинами є […]...
- Приклади розв’язування типових задач – Урок 8 ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 6. Суміші речовин. Розчини Приклади розв’язування типових задач Задача 1. Обчисліть масову частку калій гідроксиду (%) в розчині, одержаному при розчиненні 0,75 моль калій оксиду в 180 мл води. Дано: Розв’язання 1. Складемо рівняння реакції і, склавши пропорцію, розрахуємо кількість речовини лугу n(КОН), […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ МАСОВОЇ ЧАСТКИ І МАСИ РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ В РОЗЧИНІ Тема 3 ВОДА & 34. ОБЧИСЛЕННЯ МАСОВОЇ ЧАСТКИ І МАСИ РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ В РОЗЧИНІ Вивчення параграфа допоможе вам: · закріпити знання про кількісний склад розчину; · формувати вміння обчислювати масову частку і масу розчиненої речовини в розчині; · формувати вміння обчислювати масу розчину та розчинника за відомою масовою часткою речовини в розчині. З обчисленнями масової […]...
- Молярна маса Тема 1 КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ УРОК 5 Тема. Молярна маса Цілі уроку: увести поняття “молярна маса”; ознайомити з одиницею вимірювання молярної маси речовини; показати фізичний зміст молярної маси речовини; пояснити взаємозв’язок між кількістю речовини, масою, молярною масою. Тип уроку: комбінований. Форми роботи: керована практика, самостійна робота. Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. […]...
- Способи кількісного вираження складу розчинів – РОЗЧИНИ Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ РОЗЧИНИ Способи кількісного вираження складу розчинів Для кількісного опису складу розчину часто вживають величини: масова частка розчиненої речовини й молярність розчину. Окрім цих, є й менш популярні способи: мольна частка, моляльність, нормальність, титр, об’ємна частка тощо. Способів вираження концентрації досить багато, тому що […]...
- Обчислення за хімічними формулами молярної маси й кількості речовини Тема 1 КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ УРОК 6 Тема. Обчислення за хімічними формулами молярної маси й кількості речовини Цілі уроку: поглибити уявлення учнів про молярну масу речовини; навчити використовувати набуті знання для обчислення за хімічними формулами молярної маси, маси й кількості речовини. Тип уроку: формування вмінь і навичок. Форми роботи: керована практика, самостійна […]...
- Урок 6. Вода – найпоширеніша речовина на землі. Здатність води розчиняти ініші речовини. Розчини у природі та побуті, приготування розчинів Урок 6. Вода – найпоширеніша речовина на землі. Здатність води розчиняти ініші речовини. Розчини у природі та побуті, приготування розчинів Мета: формувати уявлення про значення води та розчинів у природі й житті людини; вчити дітей готувати розчини; формувати навички безпечного користування нагрівальними приладами; виховувати творчий підхід до виконання роботи, розвивати комунікаційні здібності, відповідальність за групову […]...
- Вправа 195-204 № 195. Відповідь: m(р. р.) = 6 г. № 196. Дано: Розв’язання 1. Обчислимо m розчину: 2. Обчислимо масову частку розчиненої речовини: Відповідь: ω(цукру) = 0,2 або 20 %. № 197. M (р-ну), г M (р. р.), г M (води), г ω(р. р.) 400 8 392 0,02 або 2 % 500 40 460 0,08 або […]...
- Узагальнення й систематизація знань про неметали, їх оксиди, гідрати. Розв’язання задач I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 15 Тема уроку. Узагальнення й систематизація знань про неметали, їх оксиди, гідрати. Розв’язання задач Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про неметали, їх оксиди, гідриди, гідрати; удосконалювати знання, уміння й навички учнів складати реакції іонного обміну, окисно-відновні реакції, розв’язувати задачі на вихід […]...
- ВИГОТОВЛЕННЯ РОЗЧИНУ Тема 3 ВОДА & 35. ВИГОТОВЛЕННЯ РОЗЧИНУ Вивчення параграфа допоможе вам: · навчитись виготовляти розчини з певною масовою часткою розчиненої речовини; · розвивати навички роботи з лабораторним обладнанням і посудом. Розглянемо, що необхідно робити, чим користуватися, щоб виготовити розчин з певною масовою часткою розчиненої речовини. ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ВИГОТОВЛЕННЯ РОЗЧИНУ. Незалежно від того, які розчини […]...
- Розчин і його компоненти. Кількісний склад розчину Тема 3 Вода & 23. Розчин і його компоненти. Кількісний склад розчину Опанувавши цю тему, ви зможете: – визначати й розрізняти компоненти розчину: розчинник. розчинену речовину; – наводити приклади розчинів, що використовуються в хімічній лабораторії; – визначати за таблицею розчинності розчинні й нерозчинні у воді речовини; – обчислювати масову частку та масу розчиненої речовини в […]...
- Розв’язування типових задач Масова частка розчиненої речовини – РОЗЧИНИ ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ Розділ 5. РОЗЧИНИ. ТЕОРІЯ ЕЛЕКТРОЛІТИЧНОЇ ДИСОЦІАЦІЇ § 5.14. Розв’язування типових задач Масова частка розчиненої речовини Задача 1. Потрібно приготувати розчин масою 320 г з масовою часткою хлориду калію 3%. Розрахуйте масу КСl і масу води, які необхідні для приготування розчину. Розв’язання. Обчислюємо […]...
- Водневий показник розчинів солей – Протолітична рівновага КИСЛОТИ Й ОСНОВИ 2. Протолітична рівновага 2.4. Водневий показник розчинів солей Багато сольових розчинів мають нейтральне середовище, деякі – кисле або лужне. За Бренстедом, вода при цьому виконує функцію основи або кислоти. Приклад. Натрій хлорид Іон Na+: не вступає в реакцію з водою. Іон Сl-: надзвичайно слабка основа, тому протоліз не відбувається. Розчин натрій хлориду […]...
- Тести – Урок 5 ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 6. Суміші речовин. Розчини Тести 6.1 Укажіть суспензію А шампунь Б малярська фарба В туман Г вершкове масло 6.2 Масова частка солі в розчині, приготованому з 50 г купрум(ІІ) сульфату і 350 мл води, становить А 12,5 % Б 14,3 % В 14,8 […]...
- Розрахунки за формулами для обчислення кількості речовини – Приклади розв’язування типових задач ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 1. Основні хімічні поняття. Речовина Приклади розв’язування типових задач І. Розрахунки за формулами для обчислення кількості речовини Формули і поняття, які використовуються: Де n(Х) – кількість речовини X, моль, M(Х) – маса речовини X, г, V(X) – об’єм газу X за нормальних умов, […]...
- Теорія електролітичної дисоціації. Іонні реакції I СЕМЕСТР ПОВТОРЕННЯ ОСНОВНИХ ПИТАНЬ КУРСУ ХІМІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (4 год.) УРОК 3 Тема уроку. Теорія електролітичної дисоціації. Іонні реакції Цілі уроку: актуалізувати знання учнів про процеси, що протікають у розчинах; узагальнити знання про електролітичну дисоціацію речовин; удосконалювати вміння й навички складання повних і скорочених іонно-молекулярних рівнянь реакцій. Тип уроку: повторення й систематизації знань. Форми […]...
- Сульфати. Якісна реакція на сульфат-іон. Розв’язання розрахункових задач з обчислення маси (об’єму, кількості речовини) продукту реакції, якщо один з реагентів узято в надлишку I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 14 Тема уроку. Сульфати. Якісна реакція на сульфат-іон. Розв’язання розрахункових задач з обчислення маси (об’єму, кількості речовини) продукту реакції, якщо один з реагентів узято в надлишку Цілі уроку: розширити знання учнів про солі на прикладі властивостей сульфатів, їх застосування; ознайомити учнів з якісною […]...
- Практична робота 2. Властивості етанової кислоти II Семестр Тема 4. ОКСИГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 40 Тема уроку. Практична робота 2. Властивості етанової кислоти Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання учнів про хімічні властивості карбонових кислот на прикладі оцтової кислоти; визначити рівень засвоєння знань […]...
- Контрольна робота № 4 з теми “Органічні сполуки. Побутові органічні сполуки” УРОК 34 Тема. Контрольна робота № 4 з теми “Органічні сполуки. Побутові органічні сполуки” Мета: перевірити рівень навчальних досягнень учнів з теми “Органічні сполуки. Побутові органічні сполуки” Обладнання: роздавальний матеріал. Тип уроку: КОН. Форми роботи: тестово-текстові завдання по варіантах. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Інструктаж щодо виконання завдань III. Самостійне виконання завдань за роздавальним […]...
- Обчислення кількості атомів (молекул) у певній кількості речовини Тема 1 КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ УРОК 4 Тема. Обчислення кількості атомів (молекул) у певній кількості речовини Цілі уроку: формувати вміння і практичні навички хімічних обчислень з використанням понять “кількість речовини”, “моль”, “стала Авогадро”. Тип уроку: формування вмінь і навичок. Форми роботи: керована практика, самостійна робота. Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д. І. […]...
- Тема 31. Силіцій Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА ІІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Тема 31. Силіцій Серед чотирьох наведених варіантів відповідей виберіть одну правильну 1. Укажіть формулу силікату, що не розчинний у воді: A. СаSiO3; Б. SiO2; B. Nа2SiO3; Г. К2SiO3. 2. Виберіть властивості, характерні для Силіцію: A. Окисні; Б. Відновні; B. […]...
- Визначення масової та об’ємної часток компонента в суміші – Приклади розв’язування типових задач ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ 1. Основні хімічні поняття. Речовина Приклади розв’язування типових задач IV. Визначення масової та об’ємної часток компонента в суміші Формули і поняття, які використовуються: Де w(X) – масова частка цього компонента в суміші, Φ(Х) – об’ємна частка компонента X в суміші, M(X) – маса […]...
- ОБЧИСЛЕННЯ МАСОВОЇ ЧАСТКИ І МАСИ РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ В РОЗЧИНІ ДОСЛІДЖУЄМО НА УРОЦІ ТА ВДОМА № 1. Масову частку розчиненої речовини в розчині обчислюють за такою формулою: Якщо потрібно збільшити масову частку розчиненої речовини в розчині до розчину додають речовину. № 2. А) Відповідь: ω = 25 %. Б) Відповідь: ω = 20 %. № 3. Відповідь: mсолі = 60 г. № 4. Відповідь: mсолі […]...
- Розв’язування типових задач – АЗОТОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина III. ОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 18. АЗОТОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ § 18.7. Розв’язування типових задач Задача 1. Як можна добути анілін, виходячи з метану і не використовуючи інші органічні сполуки? Зазначте умови перебігу реакцій. Розв’язання. Проводячи піроліз метану, можна добути ацетилен: T 2СН4 -> С2Н2 + ЗН2. […]...
- КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД РОЗЧИНУ. МАСОВА ЧАСТКА РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ Тема 3 ВОДА & 33. КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД РОЗЧИНУ. МАСОВА ЧАСТКА РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ Вивчення параграфа допоможе вам: · описувати кількісний склад розчину; · визначати масову частку розчиненої речовини в розчині. Характеризуючи розчин, можна зазначити масу розчиненої речовини та об’єм або масу розчинника. Наприклад, розчин масою 200 г складається з 40 г кухонної солі і 160 г […]...
- Дія буферів – Буферні розчини – Протолітична рівновага КИСЛОТИ Й ОСНОВИ 2. Протолітична рівновага 2.5. Буферні розчини Дія буферів Використовуючи константу рівноваги процесу дисоціації кислоти, можна показати дію буфера: – Додавання кислоти, тобто збільшення с(Н3О+). Для збереження рівноваги додані іони гідроксонію реагуватимуть з відповідними іонами А-, утворюючи недисоційовану НА, практично не змінюючи концентрацію іонів гідроксонію. – Додавання лугу, тобто збільшення с(ОН-). Додані гідроксид-іони […]...
- Кількість речовини. Стала Авогадро. Молярна маса Хімія Загальна хімія Основні поняття, закони й теорії хімії Кількість речовини. Стала Авогадро. Молярна маса Кількість речовини (n) – це визначене число будь-яких структурних одиниць (атомів, молекул, іонів тощо). Одиниця виміру кількості речовини – Моль. В 1 моль число будь-яких частинок дорівнює , тобто стільки ж, скільки міститься в 0,012 кг вуглецю. Це число визначене […]...
- СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ КІЛЬКІСНОГО СКЛАДУ РОЗЧИНУ – ВОДА. ВОДНІ РОЗЧИНИ Хімія – універсальний довідник ВОДА. ВОДНІ РОЗЧИНИ СПОСОБИ ВИРАЖЕННЯ КІЛЬКІСНОГО СКЛАДУ РОЗЧИНУ Розчини – речовини змінного складу. Природно, що від кількісного складу розчину залежать його властивості, тому при описі властивостей розчину необхідно вказувати його склад. Склад розчину характеризують відносним вмістом у ньому розчиненої речовини. Прийнято виражати склад розчинів через частки або концентрації. Частка показує відношення […]...
- КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД РОЗЧИНУ. МАСОВА ЧАСТКА РОЗЧИНЕНОЇ РЕЧОВИНИ № 1. Масова частка розчиненої речовини (ω) – це відношення маси розчиненої речовини mрозчиненої речовини до загальної маси розчину mрозчину, яка складається з маси розчиненої речовини і маси розчинника. Масову частку обчислюють у частках від одиниці та у відсотках. № 2. Щоб визначити масову частку розчиненої речовини в розчині слід скористатися для цього такою формулою: […]...
- Тематичне оцінювання з теми “Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами” Тема 1 КІЛЬКІСТЬ РЕЧОВИНИ. РОЗРАХУНКИ ЗА ХІМІЧНИМИ ФОРМУЛАМИ УРОК 10 Тема. Тематичне оцінювання з теми “Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами” Цілі уроку: перевірити рівень знань учнів та їх уміння виконувати розрахунки з використанням понять “кількість речовини”, “молярна маса”, “молярний об’єм”, “відносна густина газу”; виявити рівень навчальних досягнень учнів з теми. Тип уроку: контроль знань, […]...