Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота № 6
Урок № 52
Тема. Розв’язування задач і вправ. Самостійна робота № 6
Мета. Формувати в учнів навички і вміння розв’язувати задачі геометричного змісту, удосконалювати вміння працювати в груп, виховувати почуття відповідальності за доручену справу, розвивати логічне мислення, шляхом розв’язування задач.
Обладнання: підручник стор 152-153.
Тип уроку: урок перевірки знань, навичок і вмінь.
Хід уроку
I. Мотивація навчальної діяльності учнів
II. Повідомлення теми, мети, завдань уроку
III. Перевірка знань і умінь учнів
Перевірка домашнього завдання
Фронтальне опитування
1. Які трикутники називаються : прямокутними, гострокутними, тупокутними?
2. Чому дорівнює сума всіх кутів трикутника?
3. чому дорівнює сума всіх кутів чотирикутника?
4. який чотирикутник називається квадратом.
IV. Перевірка знання учнями основних понять і вмінь самостійно пояснювати їх суть.
Розв’язування вправ біля дошки з коментуванням
№ 818
Р = 50 дм? а >b у 5 раз
А – ? b – ?
Нехай х – ширина прямокутника, тоді х + 5 – довжина прямокутника.
(х + (5 +
Х + 5 + х = 25
2х + 5 = 25
2х = 25 – 5
2х = 20
Х = 20 : 2
Х = 10(см) – ширина
Х + 5 = 10 + 5 = 15(см) – довжина
Відповідь: 10 см, 15 см.
№ 824
Добуток усіх натуральних чисел від 1 до 47 буде закінчуватися нулем.
V. Застосування знань у нестандартних умовах в процесі виконання творчої роботи
“Покажи мені – і я запам’ятаю.
Дай мені діяти самому – і я навчусь…”
Китайська мудрість
Самостійна робота №7 (стор152 – 153)
Учні виконують роботу по варіантах, поділившись на групи. Старший групи, слідкує за роботою членів групи.
В кінці уроку зошити закрити.
Варіант № 1
1. Накреслити замкнену ламану, що складається з п’яти ланок. Як називається така фігура? Виміряй довжини її сторін і знайди периметр.
2. Чи існує трикутник, сторони якого дорівнюють 2, 2 і 5м?
3. Побудуйте трикутник АВС, у якого АВ = 3см, АС = 4см і ÐА = 76°. Виміряй транспортиром кути В і С та знайди їх різницю.
4. Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 86см, а бічна сторона – 27см. Знайти довжину основи трикутника.
5. Один з кутів рівнобедреного трикутника на 120° більший від другого. Знайти міри цих кутів.
Варіант № 2
1. Накреслити замкнену ламану, що складається з шести ланок. Як називається така фігура? Виміряй довжини її сторін і знайди периметр.
2. Чи існує трикутник, сторони якого дорівнюють 2, 3 і 4м?
3. Побудуйте трикутник АВС, у якого АВ = 4см, АС = 3см і ÐА = 58°. Виміряй транспортиром кути А і С та знайди їх різницю.
4. Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 97см, а бічна сторона – 35см. Знайти довжину основи трикутника.
5. Один з кутів рівнобедреного трикутника на 90° більший від другого. Знайти міри кутів трикутника.
Варіант № 3
1. Накреслити замкнену ламану, що складається з п’яти ланок. Скільки кутів має така фігура? Визнач міру кожного кута і знайди їх суму.
2. Чи існує трикутник, сторони якого дорівнюють 2, 3 і 5м?
3. Знайди міри гострих кутів прямокутного трикутника, якщо один з них на 20° більший від другого.
4. Знайди довжини сторін рівнобедреного трикутника, якщо одна з них на 15см довша від другої, а периметр трикутника дорівнює 45см.
5. Знайди міри кутів чотирикутника, якщо один з них більший від другого, третього і четвертого відповідно на 10°, 20°, 130°.
Варіант № 4
1. Накреслити замкнену ламану, що складається з шести ланок. Скільки кутів має утворена фігура? Визнач міру кожного кута і визнач їх суму.
2. Чи існує трикутник, сторони якого дорівнюють 3, 3 і 5м?
3. Знайди міри гострих кутів прямокутного трикутника, якщо один з них на12° менший від другого.
4. Знайди довжини сторін рівнобедреного трикутника, якщо одна з них на 25см коротша від другої, а периметр трикутника дорівнює 75см.
5. Знайди міри кутів чотирикутника, якщо один з них менший від другого, третього і четвертого відповідно на 20°, 30° і 40°.
VI. Підсумки уроку. Домашнє завдання
Виконати самостійну роботу іншого варіанта.