УЗАГАЛЬНЕННЯ й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК
АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)
Урок 136. УЗАГАЛЬНЕННЯ й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК
Мета: повторити вивчені таблиці множення і ділення; узагальнити і систематизувати знання учнів; розвивати логічне мислення; виховувати наполегливість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 1056; 1057)
Завдання 1056
– Прочитайте виписані вирази та їх значення.
Завдання 1057
– На скільки більше писанок зробили третьокласники,
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні ми проведемо підсумковий урок за рік.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 157-158)
Завдання 1058
1) Учні пояснюють способи додавання.
2) Перевіряють результат віднімання додаванням.
Завдання 1059
Учні пояснюють спосіб обчислення.
Завдання 1060
1) Складання задач за їх розв’язанням.
2) Порівняння складених задач.
Завдання 1061. Математичний диктант
Завдання 1062*
Незнайко сказав, що він розпиляє колоду на 5 частин за 20 хв,
Завдання 1063; 1064. Самостійна робота
2. Фізкультхвилинка
3. Проведення математичної вікторини
– Для проведення математичної вікторини вам слід розподілитися на дві команди, обрати капітана і придумати назву команді.
– Оцінюватиме ваші знання журі, за правильну відповідь ви отримаєте 1 бал, за неправильну – 0.
Переможе команда, яка набере найбільшу кількість балів.
1) Загадки.
1-ша команда
1. Стоїть дуб, на ньому 12 гілок, а на кожній гілці по 4 гнізда, а в кожному гнізді по 7 яєць і кожне яйце має ім’я. (Рік, місяць, тиждень)
2. На початку року товстий, цілий рік худне, а на кінець року зовсім схуд. (Календар)
2-га команда
1. У книжці 6 сторінок простих, а сьома золота. (Дні тижня)
2. 12 братів один за одним ходять, один одного обходять. (Місяці)
2) Ребуси.
1-ша команда | 2-га команда |
7я (сім’я) | С3ж (стриж) |
100вп (стовп) | Р1а (родина) |
Пі2л (підвал) | 3буна (трибуна) |
С3жка (стрижка) | Ак3са (актриса) |
7янин (сім’янин) | Сморіа (смородина) |
3) Естафета.
1-ша команда | 2-га команда | ||
27 + 50 | (77) | 36 + 40 | (76) |
18 + 3 • 5 | (33) | 15 + 5 • 5 | (40) |
34 + 28 | (62) | 26 + 54 | (30) |
2 • 2 + 3 | (7) | 3 • 4 + 2 | (14) |
99 – 72 | (27) | 88 – 52 | (36) |
25 – 27:3 | (16) | 4 • 5 + 46 | (66) |
2 • 5 + 37 | (47) | 26 + 18 | (44) |
36 + (24 – 6) | (54) | 24 – (11 – 2) | (15) |
4. Замініть загальною назвою!
1-ша команда
Кілометр, метр, дециметр, сантиметр, міліметр. (Одиниці довжини)
2-га команда
Рік, місяць, доба, хвилина, година. (Одиниці часу)
5. Поміркуйте!
1-ша команда
Як розставити 5 стільців так, щоб біля кожної з чотирьох стін стояло по 2 стільці?
2-га команда
Як розставити 6 стільців так, щоб біля кожної стояло по 2 стільці?
6. Розв’яжіть задачу!
1-ша команда
Яка маса барана? (На одній шальці терезів стоїть великий баран, а на другій – один баран масою 19 кг, другий – масою 16 кг і гиря 10 кг. Шальки урівноважені.)
2-га команда
Від дуба до сосни, відстань між якими 62 м, йшов Їжак, а назустріч – Заєць. Хто з них був далі від дуба і на скільки метрів, коли Їжак пройшов 18 м, а Заєць – 43 м? (Заєць був далі від дуба на 1 м.)
7. Завдання для капітанів команд
Яке число наступне?
1-ша команда: 31; 25; 19; 13; [ ] (7)
2-га команда: 10; 22; 34; 46; [ ] (58)
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ