Види речень за метою висловлювання
Тема: Види речень за метою висловлювання
Мета: розширити знання учнів про види речень за метою висловлювання; вчити правильно ставити розділові знаки в кінці речення; формувати навички правильного інтонування речень; розвивати вміння аналізувати, співставляти; виховувати любов до мови.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції).
Обладнання: підручник, зошит.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім 3-м класі
Діти – просто молодці.
ІІ.
1. Перевірка домашнього завдання (с.28,впр.51)
1-2 учні зачитують складені тексти за темою “Для чого існують бібліотеки?”
– До якого типу текстів він належить? Чому? (Міркування учнів.)
2. Самостійна робота
– Позначте кінець і початок речень. Запишіть речення.
Ось і пізня осінь. Дні стали короткі. Холодний осінній вітер несе по дорогах жовте листя. Опустіли гнізда птахів. Поховались комахи. Небо вкрите хмарами. Часто йдуть дощі. З городів давно зібрали капусту, картоплю, помідори. Незабаром настане зима. Випаде сніг. Ударять морози. Замерзнуть річки.
3.
– Прочитайте записаний текст. Кожне речення виділяйте інтонаційно.
– Що містить кожне речення? (Кожне речення містить закінчену думку.)
– Як пов’язані слова в реченні? (Слова в реченні пов’язані за змістом.)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні ми пригадаємо, які бувають речення за метою висловлювання. Будемо вчитися правильно писати їх та вимовляти з правильною інтонацією, а також будемо вчитися правильно ставити розділові знаки в кінці речень.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за вправою 52 (с. 29)
– Прочитайте і відгадайте загадку.
– Поясніть, як ви розумієте значення слова борня.
– Спишіть загадку.
– Скільки речень у загадці?
– Про що вони повідомляють?
2. Вправа “Мікрофон”
– Доведіть, що за метою висловлювання речення, якими записана загадка, є розповідними.
3. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 29)
– Які речення називаються розповідними?
– Який розділовий знак ставимо в кінці такого речення?
4. Робота в групах (с. 29, впр. 53)
– Прочитайте речення з відповідною інтонацією.
– Поясніть, як ви розумієте значення слова абонемент.
– Які це речення за метою висловлювання?
– Запишіть запитання і відповіді на них.
5. Звітування груп
6. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 29)
– Які речення називаються питальними?
– Який розділовий знак ставимо в кінці такого речення?
7. Фізкультхвилинка
8. Робота за вправою 54 (ст. 30)
– Прочитайте текст.
– Як слід читати книжку?
– Де можна знайти значення невідомих слів?
– Що слід знати, крім назви книги?
– Прочитайте речення, які спонукають до дії.
– Як називаються такі речення?
9. Ознайомлення з теоретичним матеріалом (с. 30)
10. Вибіркове списування
– Спишіть питальні речення з вправи 54.
– Випишіть виділене слово.
– Визначте в ньому кількість букв і звуків.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Робота за таблицею на дошці
Типи речень за метою висловлювання | ||
Розповідне | Питальне | Спонукальне |
У реченні про когось або Про щось розповідають | У реченні про когось або Про щось запитують | У реченні когось спонукають До певної дії |
У кінці речення ставиться Крапка | У кінці речення ставиться Знак питання | У кінці речення ставиться Крапка або знак оклику |
2. Творча робота
– Перебудуйте речення з розповідних на спонукальні.
Треба берегти кожну хвилину.
Діти шанують батька і неньку.
Мама попросила Оленку купити хліб.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
– Які бувають речення за метою висловлювання?
– Яке речення називають розповідним? Питальним?
– Що виражає спонукальне речення? Наведіть приклади.
– Які розділові знаки ставимо в кін ці розповідного, питального, спонукального речень?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 30, впр.55.
– Спишіть спонукальні речення із вправи 54.
Related posts:
- Види речень за метою висловлювання та інтонацією. (Вправи 50-53) Тема. Види речень за метою висловлювання та інтонацією. (Вправи 50-53). Мета. Повторити вивчене про речення; продовжити формувати поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні та спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння впізнавати ці речення в усному мовленні, знаходити їх у тексті і складати самостійно. Обладнання: таблиця “Речення”, прислів’я. Хід уроку І. Організація класу. […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ Мета: продовжити формувати поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Всі мерщій сідайте, діти! Домовляймось не шуміти, На уроці не дрімати, Руки вчасно підіймати. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- Речення. Види речень за метою висловлювання Тема. Речення. Види речень за метою висловлювання. (Вправи 58-62). Мета. Повторити вивчений у попередніх класах теоретичний матеріал про види речень за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні та окличні). Формувати вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно. Розвивати усне й писемне мовлення, творчі здібності учнів. Обладнання: таблиця “Види речень”, диск до підручника, […]...
- Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про слово, речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією. Добір спільнокореневих слів Урок 118 Тема. Аналіз контрольної роботи. Повторення вивченого про слово, речення, види речень за метою висловлювання та інтонацією. Добір спільнокореневих слів Мета: повторити вивчене про слово; систематизувати знання про речення, його види за метою висловлювання та інтонацією; закріпити знання учнів про корінь слова, удосконалювати вміння добирати споріднені слова; виховувати повагу до людей робітничих професій, любов […]...
- Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання усної розповіді “День народження” за малюнком та поданим планом. Вимова й написання слова листопад Урок 35 Тема. Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання усної розповіді “День народження” за малюнком та поданим планом. Вимова й написання слова листопад Мета: систематизувати й закріпити знання учнів про речення; вчити будувати речення різних тестів; розвивати мовлення дітей; виховувати культуру сосунків і спілкування. Обладнання:тлумачні словники. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ: РОЗПОВІДНІ, ПИТАЛЬНІ, СПОНУКАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ІЗ СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ §11. ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ: РОЗПОВІДНІ, ПИТАЛЬНІ, СПОНУКАЛЬНІ 99. Розгляньте таблицю. Що впливає на вибір виду речення за метою висловлювання при спілкуванні? З якою інтонацією вимовляють речення кожного виду? ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ Розповідні Містять повідомлення про факт дійсності, явище, подію. Інтонація понижується в кінці речення. Слово гріє […]...
- ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ОКЛИЧНІ РЕЧЕННЯ ВІДОМОСТІ ІЗ СИНТАКСИСУ ТА ПУНКТУАЦІЇ § 10. ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ОКЛИЧНІ РЕЧЕННЯ Про роль у мові розповідних, питальних і спонукальних речень, про окличні речення та взагалі про інтонацію ПРИГАДАЙМО. 1. Які є види речень за метою висловлювання? 2. Чим окличне речення відрізняється від неокличного? 79 Прочитайте речення вголос. Чи з однаковою інтонацією ви […]...
- Аналіз контрольної роботи. Види речень за метою висловлювання та інтонацією Урок 17 Тема. Аналіз контрольної роботи. Види речень за метою висловлювання та інтонацією Мета: актуалізувати знання дітей про речення, розширити їх уявлення про види речень за метою висловлювання та інтонацією, вчити визначати вид речення, правильно його записувати і читати, знаходити у тексті й складати самостійно; розвивати мовні вміння дітей, їх мислення й мовлення; виховувати бажання […]...
- ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ РОЗДІЛ З РЕЧЕННЯ З РОЗДІЛУ ТИ ПРИГАДАЄШ: ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ РОЗПОВІДНІ ПИТАЛЬНІ СПОНУКАЛЬНІ Мороз своїм пензлем розмалював вікна. Червона калино, чого в лузі гнешся? Читайте, друзі, збагачуйте свої знання! ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА ІНТОНАЦІЄЮ: НЕОКЛИЧНІ ОКЛИЧНІ Максим прочитав вірш Лесі Українки. Як виразно він його прочитав! – Підмет і присудок – основа речення. З […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ, ІНТОНАЦІЄЮ, ПРО ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ Мета: повторити вивчене про види речень за метою висловлювання та інтонацією, про головні та другорядні члени речення; вчити застосовувати здобуті протягом навчання у початкових класах мовні знання і мовленнєві вміння під час виконання навчальних і контрольних завдань; розвивати вміння інтонувати, поширювати речення, встановлювати зв’язок слів у реченні; сприяти вихованню любові до природи. ХІД УРОКУ І. […]...
- Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами Урок 115 Тема. Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами Мета: узагальнити знання учнів про речення, закріпити вміння відтворювати інтонацію розповідних, питальних і спонукальних речень, речень з однорідними членами; розвивати уміння інтонаційного читання окличних речень, пунктуаційні навички; виховувати бажання працювати колективно, у парах. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього […]...
- Речення. Види речень за метою висловлювання. Звуко-буквений аналіз слів Тема. Речення. Види речень за метою висловлювання. Звуко-буквений аналіз слів. (Вправи 426-430). Мета. Узагальнити вивчене про речення, повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова, правила перенесення слів із рядка в рядок. Розвивати навички інтонування розповідних, питальних і спонукальних речень (окличних і неокличних), речень з однорідними членами. Виховувати пошану до рідної мови. Обладнання: таблиця “Види речень за метою […]...
- Види речень за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні). Окличні речення. Розділові знаки в кінці речень ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 22 Тема: Види речень за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні). Окличні речення. Розділові знаки в кінці речень Мета: ознайомити учнів з класифікацією речень за метою висловлювання, дати поняття про спонукальне речення; уточнити поняття про окличне речення; формувати вміння правильно інтонувати речення; виховувати любов до рідного краю, до рідної […]...
- Види речень за метою висловлювання. Розділові знаки в кінці речення – Речення СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Речення Види речень за метою висловлювання. Розділові знаки в кінці речення Речення – це синтаксична одиниця мови, що інтонаційно оформлена і виражає закінчену думку про факт чи явище дійсності, які є реальними, бажаними чи можливими за певних обставин. Залежно від мети висловлювання речення бувають Розповідними, спонукальними або Питальними, а в кінці речень […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. РЕЧЕННЯ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: продовжити формувати в учнів поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 31) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА […]...
- Види речень за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні). Окличні речення. Розділові знаки в кінці речення ВІДОМОСТІ ІЗ СИНТАКСИСУ ТА ПУНКТУАЦІЇ § 14 Види речень за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні). Окличні речення. Розділові знаки в кінці речення Запам’ятаймо! Види речень за метою висловлювання Розповідні Питальні Спонукальні Висловлюють повідомлення, розповідають про щось Знову щедро сонце світить. Висловлюють Запитання Знову сонце щедро світить? Висловлюють наказ, вимогу, заклик, прохання, побажання, пораду тощо Сонце, […]...
- ЧАСТКИ – ОРГАНІЗАТОРИ КОМУНІКАТИВНИХ ТИПІВ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ЧАСТКА 3. ФУНКЦІОНАЛЬНИЙ СТАТУС ЧАСТОК ЧАСТКИ – ОРГАНІЗАТОРИ КОМУНІКАТИВНИХ ТИПІВ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ Залежно від мети висловлювання речення поділяються на розповідні, питальні, окличні та спонукальні. У створенні цих комунікативних типів речення беруть участь від повідні частки й інтонація. У розповідному реченні за допомогою часток реалізується два основних комунікативних (модальних) завдання: виражається констатація (повідомлення, підтвердження) […]...
- Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Складання розповідних речень Урок 28 Тема. Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Складання розповідних речень Мета: розширити уявлення учнів про речення; розпочати ознайомлення з типами речень за метою висловлювання; ознайомити учнів з розповідними реченнями, їх характерними ознаками, оформленням на письмі; розвивати вміння визначати розповідні речення в мовленні, правильно записувати їх за інтонаційними ознаками; виховувати любов і […]...
- Речення за метою висловлювання та інтонацією. Повторення вивченого РЕЧЕННЯ Речення за метою висловлювання та інтонацією. Повторення вивченого 50. Прочитайте текст. Дотримуйтеся потрібної інтонації. Ми відпочиваємо на лісовій галявині під розлогою* липою. Усі їдять солодкі кавуни. На траві з’явилася акуратно складена купка шкаралупи. Хтось із дітей поглядає на кущ. Он туди її можна викинути. Схаменіться, подумайте, що ви збираєтеся робити! Хіба вам не буде […]...
- Види речень РЕЧЕННЯ & 8. Види речень Мені наснився тихий сад Василь Стус 58. 1. Розглянь малюнок і прочитай вірш. В сивому тумані, В сині димовій – Яблука рум’яні, Груші медові. Вміє одаряти Сотнями дарів Осінь, щедра мати, Всіх трудівників! Максим Рильський 2. Скільки речень у вірші? Які це речення за метою висловлювання? 3. Постав запитання до […]...
- Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання Урок 33 Тема. Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання Мета: розширити уявлення учнів про речення, ознайомити зі спонукальними реченнями, їх характерними ознаками, формами спонукання, розділовими знаками в кінці спонукальних речень; формувати самостійність у роботі; виховувати культуру пішохода. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка […]...
- Питальні речення. Розділові знаки в кінці питальних речень. Логічний наголос у питальних реченнях. Складання діалогу на тему “У бібліотеці” Урок 29 Тема. Питальні речення. Розділові знаки в кінці питальних речень. Логічний наголос у питальних реченнях. Складання діалогу на тему “У бібліотеці” Мета: продовжувати знайомити з типами речень за метою висловлювання; знайомити з питальними реченнями, їх оформленням інтонаційно і на письмі; розвивати комунікативні вміння дітей, уміння складати діалоги; виховувати інтерес до вивчення мови. Обладнання: малюнок […]...
- Головні слова в реченні. Складання речень Урок 36 Тема. Головні слова в реченні. Складання речень Мета: ознайомити з головними словами в реченні, вчити знаходити їх у реченнях, будувати речення за поданими головними словами; розвивати мовні вміння дітей; виховувати любов до художнього слова, інтерес до читання. Обладнання: малюнки зайчика і лисички. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація […]...
- Синтаксичний розбір складнопідрядного речення – Основні види складнопідрядних речень СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Основні види складнопідрядних речень Синтаксичний розбір складнопідрядного речення Послідовність розбору 1. Зазначити, що речення складне, сполучникове, складнопідрядне. 2. Схарактеризувати речення за метою висловлювання та інтонацією. 3. Назвати головну і підрядну частини, поставити питання від головної до підрядної. 4. Визначити характер залежності підрядної частини від головної (залежить від головної частини в цілому чи […]...
- СКЛАДАННЯ РЕЧЕНЬ З ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ Мета: формувати в учнів уміння визначати однорідні члени речення із залежними від них словами; розвивати вміння будувати схеми речень за зразком, пояснювати вживання розділових знаків при однорідних членах речення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 74, с. 38) – Прочитайте речення, назвіть у них однорідні […]...
- ПОЯСНЕННЯ ВИСЛОВЛЮВАННЯ, ВИДИ ВИСЛОВЛЮВАНЬ Розділ 3 Алгоритми з повторенням та розгалуженням & 9. Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання 9.1. ПОЯСНЕННЯ ВИСЛОВЛЮВАННЯ, ВИДИ ВИСЛОВЛЮВАНЬ Пізнання істини – одна з найважливіших потреб людини. Ми повинні володіти правдивою інформації) для того, щоб у різноманітних ситуаціях прийняти правильні рішення і на їх основі вчинити правильні дії. Своя розуміння навколишнього світу людина передає у […]...
- Види складних речень Урок № 17 Тема. Види складних речень Мета: повторити вивчене про складне речення, удосконалювати вміння складати схеми складних речень, пояснювати розділові знаки у складних реченнях: розвивати логічне мислення, мовлення, пам’ять. Тип уроку: урок повторення та систематизації здобутих знань. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ І. Повідомлення теми та мети уроку. ІІ. Повторення ключових моментів. V Робота з […]...
- Види простих речень Урок № 10 Тема. Види простих речень Мета: повторити та узагальнити знання учнів про поділ речень на двоскладні та односкладні, поширені та непоширені, повні і неповні, а також про речення, ускладнені звертаннями, вставними словами (словосполученнями), словами-реченнями та вигуками. Тип уроку: урок узагальнення і систематизації здобутих знань. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. Повідомлення теми та мети […]...
- Однорідні члени речення. Узагальнення вивченого за темою “Речення” Тема: Однорідні члени речення. Узагальнення вивченого за темою “Речення” Мета: ознайомити учнів з поняттям “однорідні члени речення”; узагальнити знання про основні ознаки речення, про типи речень за метою висловлювання, про головні члени речення; виробляти вміння інтонувати речення, встановлювати зв’язок між словами в реченні; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної […]...
- Види простих речень. Тематичне тестування Урок № 11 Тема. Види простих речень. Тематичне тестування Мета: закріпити знання учнів про види простих речень; з’ясувати рівень засвоєння ними вказаної теми; розвивати логічне мислення, пам’ять, вміння використовувати здобуті знання на практиці, формувати навички самостійної роботи. Тип уроку: комбінований урок (закріплення знань та навичок; перевірка й облік здобутих знань, умінь та навичок). Обладнання: підручник, […]...
- Види речень – Речення Українська мова Синтаксис Речення Речення – це найменша одиниця спілкування, яка є виразом закінченої думки. Види речень 1. За будовою: – двоскладні (граматична основа складається з підмета і присудка): Йшов невеликий дощ. – односкладні (граматична основа має або підмет, або присудок): Дощило. 2. За метою висловлювання: – розповідні (передають повідомлення): Сьогодні холодно. – питальні (передають […]...
- ЗВ’ЯЗОК СЛІВ У РЕЧЕННІ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ НА ПОБУДОВУ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЧЕНЬ Мета: закріпити вміння учнів визначати основу речення та встановлювати зв’язки між словами в реченні; розвивати вміння поширювати речення словами і словосполученнями, складати речення за поданими схемами; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Каліграфічна хвилинка Дд дд до по об ба ач че єн […]...
- Речення окличні та неокличні Тема: Речення окличні та неокличні Мета: дати учням поняття про окличні та неокличні речення; виробляти навички правильного інтонування речень відповідно до розділового знаку в кінці речення; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Працюватимем старанно, Щоб почути у кінці, Що у […]...
- Другорядні члени речення. Складання речень за схемою. Навчальне аудіювання (“Рідний край”). Вимова й написання слова Батьківщина Урок 37 Тема. Другорядні члени речення. Складання речень за схемою. Навчальне аудіювання (“Рідний край”). Вимова й написання слова Батьківщина Мета: ознайомити з поняттями члени речення, головні члени речення, другорядні члені речення; вчити знаходити в реченні його головні і другорядні члени; розвивати увагу, спостережливість, пам’ять; виховувати патріотичні почуття. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- Синтаксичний розбір складнопідрядного речення з кількома підрядними – Основні види складнопідрядних речень СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Основні види складнопідрядних речень Синтаксичний розбір складнопідрядного речення з кількома підрядними Послідовність розбору 1. Зазначити, що речення складне, сполучникове, складнопідрядне, з кількома підрядними. 2. Схарактеризувати речення за метою висловлювання та інтонацією. 3. Назвати головну частину й підрядні. 4. Визначити тип підрядності (послідовна підрядність, однорідна та неоднорідна супідрядність чи поєднання цих типів). 5. […]...
- ПОШИРЕННЯ РЕЧЕНЬ СЛОВАМИ ТА СЛОВОСПОЛУЧЕННЯМИ Мета: формувати вміння учнів поширювати речення словами і словосполученнями, складати речення за поданими схемами; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 62, с. 32) Фронтальна перевірка складених розповідей. Каліграфічна хвилинка Дд дд до по об ба ач че ен ння – Прочитайте […]...
- Порядок синтаксичного розбору складних речень з різними видами зв’язку УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Види складних речень Порядок синтаксичного розбору складних речень з різними видами зв’язку 1. Встановити кількість частин (простих речень) у складному реченні. 2. Вказати види зв’язку в складному реченні: сполучниковий чи безсполучниковий, якщо сполучниковий,- сурядний чи підрядний. 3. Визначити смислові відношення між частинами, що входять до його складу. […]...
- Види складних речень. Тематичне тестування Урок № 18 Тема. Види складних речень. Тематичне тестування Мета: закріпити знання учнів про види складних речень; з’ясувати рівень засвоєння ними вказаної теми; розвивати логічне мислення, пам’ять, вміння використовувати здобуті знання на практиці, формувати навички самостійної роботи. Тип уроку: комбінований урок (закріплення знань та навичок; перевірка й облік здобутих знань, умінь та навичок). Обладнання: підручник, […]...
- Слово. Речення. Складання речень за малюнками та опорними словами. Правильна вимова й написання слова олень Урок 7 Тема. Слово. Речення. Складання речень за малюнками та опорними словами. Правильна вимова й написання слова олень Мета: поглибити знання учнів про речення, його будову; розвивати зв’язне мовлення; виховувати повагу до старших, працелюбність. Обладнання: предметний малюнок оленя; картина із зображенням відльоту птахів. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання […]...
- Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання Розділ 3. АЛГОРИТМИ З ПОВТОРЕННЯМ ТА РОЗГАЛУЖЕННЯМ 3.2. Висловлювання. Істинні та хибні висловлювання Запитання для повторення вивченого 1. Це твердження істинне. 2. Це твердження хибне. 3. Це твердження не є висловлюванням Дайте відповіді на питання 1. Висловлювання – це речення, яке містить твердження про певний об’єкт або про зв’язки між об’єктами. 2. Висловлювання вважається істинним, […]...