Відмінювання іменників
Тема. Відмінювання іменників. (Вправи 108-113).
Мета. Повторити назви відмінків та питання до них.
Формувати уміння відмінювати іменники, визначати відмінки іменників у реченні, тексті, вживати іменники різних відмінків у своєму мовленні.
Виховувати увагу, спостережливість, уміння давати відповідь на запитання кількома реченнями.
Обладнання: ігрові завдання, таблиця “Відмінювання іменників”, диск до підручника, підручник, зошит.
Хід уроку
I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.
Привітання, побажання
II. Перевірка домашнього завдання.
– Прочитайте виписані спільнокореневі слова. Назвіть в них корінь.
– Які антоніми ви підібрали до іменників-синонімів, виписаних із вправи?
– Пригадайте правило, яка частина мови називається іменником. Доберіть приклади.
III. Актуалізація знань, одержаних раніше.
1. Виконання вправи 108.
– Послухайте запис на диску.
– Розгляньте малюнок на с. 55 і прочитайте вірш Ліни Костенко.
– У якому значенні вжито в тексті слово листі
– Яке інше значення має це слово?
–
2. Каліграфічна хвилинка (за вправою 109).
– Із букв і складів утворіть слова і запишіть їх, правильно поєднуючи букви, дані в зразку. (Листи, листування.)
– Яку орфограму ви помітили? (Подвоєння букв на позначення подовженого м’якого звука.)
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Виконання вправи 110.
Учні виконують вправу 110.1 з коментуванням під керівництвом вчителя. Учні виконують завдання 2 цієї вправи самостійно.
– Які слова ви підкреслили?
– Які питання до них поставили?
– Яку частину слова виділили?. Чому?
– За якими питаннями змінюються іменники у вправі? Назвіть їх.
2. Читання правила.
– Прочитайте правило на с. 55.
– Що називається відмінюванням?
– Як інакше називається відмінювання?
– Скільки відмінків є в українській мові?
3. Робота з таблицею під керівництвом учителя (за вправою 111).
– Розгляньте таблицю.
– Як називаються відмінки іменників?
– На які питання відповідає кожен з них?
– Чим відрізняється кличний відмінок від інших відмінків?
4. Самостійна робота.
– Підготуйте відмінювання слова адресат, опираючись на таблицю.
– Провідміняйте його (усно) в однині та множині.
– Запам’ятайте: форма називного відмінка однини є початковою формою іменника.
5. Словникова робота.
– Запишіть до словничка слова телеграма, телефон, портрет, республіка. Зверніть увагу на наголос.
– Прочитайте слова правильно.
6. Виконання вправи 112.
– Прочитайте, а потім запишіть речення з вправи.
– Подумайте, у якому з них виділене слово вжито у формі називного відмінка.
– Чому ви так вважаєте?
– Доведіть своє судження, підкресливши виділений іменник як член речення.
V. Фізкультхвилинка.
VI. Закріплення вивченого матеріалу.
– Прочитайте слова, записані до словничка, правильно.
– Складіть з ними (усно) словосполучення, зі словосполученнями – речення.
– Визначте, до якої частини мови належать ці слова.
– В якому відмінку ви вжили їх в реченні?
– Доведіть правильність виконання, поставивши питання до слів, записаних до словничка.
VII. Підсумок уроку.
– Що нового ми дізналися про іменник як частину мови?
– Що називається відмінюванням або змінюванням за відмінками?
– Назвіть відмінки та питання до них.
– Чим відрізняється клична форма від називного відмінка?
– В яких реченнях вона вживається?
VIII. Домашнє завдання.
1. Вправа 113.3, правила на с. 55, 56.
2. Для тих, хто хоче знати більше: вправа 113.2 (в останньому реченні записати в дужках назву відмінків іменників).
?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?
Related posts:
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКА Урок 29. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКА Мета: актуалізувати знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння визначати початкову форму іменника, відмінок іменника в реченні; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру письмового мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось дзвінок сигнал нам дав – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок мови починаймо. […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЗА ВІДМІНКАМИ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКА Мета: актуалізувати знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння визначати початкову форму іменника, відмінок іменника у реченні; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось дзвінок сигнал нам дав – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок мови починаймо. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа […]...
- Відмінювання іменників. (Вправи 100-106) Тема. Відмінювання іменників. (Вправи 100-106). Мета. Актуалізувати (поглибити) і закріпити знання учнів, пов’язані з відмінюванням іменників як зміною форми слова; закріпити вміння відмінювати іменники в однині та множині, визначати відмінки іменників. Обладнання: таблиця “Почуття”, додаток 4. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. – Прочитайте доповнені речення. Назвіть число і рід іменників. – […]...
- Відмінювання іменників за відмінками. Початкова форма іменників ІМЕННИК Відмінювання іменників за відмінками. Початкова форма іменників 113. Розгляньте таблицю. Пригадайте відмінки іменників і питання, на які вони відповідають. Відмінок Питання Слова Однина Множина Називний Хто? Син, Сини, Що? Береза, поле Берези, поля Родовий Кого? Сина, Синів, Чого? Берези, поля Беріз, полів Давальний Кому? Синові, Синам, Чому? Березі, полю Березам, полям Знахідний Кого? Сина, […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКІВ Мета: актуалізувати знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння визначати початкову форму іменника, відмінок іменника в реченні; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось дзвінок нам дав сигнал – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок мови починаймо. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Самостійна диференційована […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО Й ЧОЛОВІЧОГО РОДУ ІЗ ЗАКІНЧЕННЯМ Мета: закріпити знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння порівнювати, аналізувати; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати інтерес до вивчення мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Знов день почався, діти. Всі зібрались на урок. Тож пора нам поспішати – Кличе в подорож дзвінок! II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 58) III. […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; вдосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мовне чуття; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 161, с. 72) Робота з деформованими реченнями – Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. Тихесенько, річка, жебоніти, під, лід. […]...
- Особливості відмінювання іменників різного роду в однині Урок 30 Тема. Особливості відмінювання іменників різного роду в однині Мета: закріплювати знання про відмінювання іменників, продемонструвати відмінності у відмінюванні іменників різних родів, вчити визначати відмінок іменників, ставити іменники у початкову форму; розвивати мовленнєві вміння дітей; виховувати уважність, старанність, акуратність у записах. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота із […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ РОЗДІЛ 4 СЛОВО ЗНАЧЕННЯ СЛОВА ЧАСТИНИ МОВИ ІМЕННИК & 15. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ Які відмінки є в українській мові? Яка роль відмінків в українській мові? 100. 1. Прочитай прислів’я і приказки. Поясни їхній зміст. 1. Робота гарна, та день малий. 2. Роботи багато, а користі мало. 3. Роботі ніколи немає кінця. 4. їсти дай, пити дай, […]...
- Відмінювання іменників IV відміни ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 3. Граматична парадигма самостійних частин мови в ділових паперах 3.1. Іменник Відмінювання іменників IV відміни Відмінки Однина Множина З основою на нешиплячий (теля) З основою на шиплячий (лоша) З основою на нешиплячий (теля) З основою на шиплячий (лоша) Н. -я -а -ята -ата Р. -яти -ати -ят -ат Д. -яті -аті […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників чоловічого роду в давальному та місцевому відмінках однини; формувати вміння й навички доцільно використовувати у мовленні знання про правопис цих іменників у давальному та місцевому відмінках; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 137, […]...
- Відмінювання іменників, що вживаються тільки у множині І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 31 Тема: Відмінювання іменників, що вживаються тільки у множині Мета: пояснити особливості відмінювання іменників, що вживаються тільки у формі множини, формувати вміння визначати відмінки використаних у реченнях і текстах іменників, що вживаються тільки в множині, відмінювати такі іменники; правильно вживати такі іменники у формах непрямих відмінків у власному мовленні; удосконалювати […]...
- ВІДМІНКИ ІМЕННИКІВ. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ Морфологія та орфографія. Іменник § 27. ВІДМІНКИ ІМЕННИКІВ. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ Про змінювання іменників за відмінками, основні значення цих відмінків, а також про початкову форму іменників ПРИГАДАЙМО. Що таке звертання? 226 Прочитайте речення. У якому з них слово яблуко вжито в називному відмінку, а в якому – у знахідному? Зробіть висновок про значення називного та знахідного […]...
- Відмінювання іменників першої відміни І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 24 Тема: Відмінювання іменників першої відміни Мета: пояснити особливості відмінювання іменників першої відміни, формувати вміння самостійно відмінювати такі іменники, визначати орфограми у відмінкових закінченнях іменників першої відміни та пояснювати їх за допомогою відповідних орфографічних правил; формувати навички колективної та самостійної роботи з підручником та з таблицею; розвивати логічне мислення; виховувати […]...
- Правопис відмінкових закінчень іменників у множині Тема. Правопис відмінкових закінчень іменників у множині. (Вправи 178-182). Мета. Показати особливості відмінювання іменників у множині. Вчити визначати відмінки іменників, вжитих у множині. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати допитливість. Обладнання: диск до підручника, таблиці відмінювання іменників у множині, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх […]...
- Розрізнення відмінків іменників жіночого роду Урок 31 Тема. Розрізнення відмінків іменників жіночого роду Мета: вдосконалювати знання учнів про відмінювання іменників, вчити розрізняти відмінки іменників жіночого роду, ознайомити із способами розрізнення називного і знахідного, давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду; розвивати мовні вміння, почуття слова; виховувати любов до Батьківщини, повагу до її історії. Обладнання: тлумачні словники, карта України, малюнок герба, […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ, ЩО МАЮТЬ ФОРМУ ТІЛЬКИ МНОЖИНИ Морфологія та орфографія. Іменник § 33. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ, ЩО МАЮТЬ ФОРМУ ТІЛЬКИ МНОЖИНИ Про відмінкові закінчення іменників, синонімічність деяких закінчень та про грамотність 274 Прочитайте фразеологізми. Визначте число виділених іменників. Чи можуть вони мати форму однини та чи розрізняється в них рід? Зробіть висновок про особливості таких іменників. 1. Вилами по воді писано. 2. Наламати […]...
- Відмінювання іменників другої відміни І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 26 Тема: Відмінювання іменників другої відміни Мета: формувати вміння відмінювати іменники другої відміни та навички правопису їхніх відмінкових закінчень, особливу увагу звернути на закінчення родового відмінка однини, повправляти учнів у виділенні орфограми “Букви а, я, у, ю в родовому відмінку однини іменників другої відміни” та обгрунтуванні написання закінчень родового відмінка […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ III ТА IV ВІДМІН Морфологія та орфографія. Іменник § 32. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ III ТА IV ВІДМІН Про відмінкові закінчення іменників, синонімічність деяких закінчень та про грамотність ПРИГАДАЙМО, За яких умов подовжуються приголосні в іменниках жіночого роду? 264 Розгляньте зразки відмінювання іменників III відміни. На основі спостереження розкажіть про закінчення цих іменників в орудному відмінку однини, а також у родовому […]...
- Відмінювання іменників (узагальнення). Тематичне тестування І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 32 Тема: Відмінювання іменників (узагальнення). Тематичне тестування Мета: систематизувати й узагальнити знання про відмінювання іменників; з”ясувати рівень засвоєння знань про іменник і вмінь відмінювати іменники; розвивати логічне мислення, пам”ять, уміння застосовувати теоретичні знання на практиці. Тип уроку: комбінований урок (узагальнення вивченого; перевірка й облік знань у вмінь). Обладанання: підручник, тестові […]...
- Відмінювання іменників чоловічого роду назв істот у давальному та місцевому відмінках однини ІМЕННИК Відмінювання іменників чоловічого роду – назв істот у давальному та місцевому відмінках однини 138. Розгляньте таблицю. Відмінок, питання Іменники чоловічого роду – назви істот Н. в. хто? що? Батько, Василь, добродій Д. в. кому? чому? Батькові (-у), Василеві (-ю), добродієві (-ю) М. в. (на) кому? (на) чому? (на) батькові (-у), (на) Василеві (-ю), (на) […]...
- Розрізнення відмінків іменників з однаковими закінченнями. (Вправи 107-110) Тема. Розрізнення відмінків іменників з однаковими закінченнями. (Вправи 107-110). Мета. Ознайомити учнів зі способами розрізнення давального і місцевого відмінків жіночого роду на – а (-я); виробляти в учнів уміння розрізняти відмінкові закінчення іменників. Обладнання: поштові конверти (чисті), ілюстрації з історії Запорізької Січі, індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Вправа “Крісло […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ II ВІДМІНИ Морфологія та орфографія. Іменник § 30. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ II ВІДМІНИ Про відмінкові закінчення іменників, синонімічність деяких закінчень та про грамотність 251 Розгляньте зразки відмінювання іменників II відміни. На основі спостереження розкажіть про закінчення цих іменників в орудному і кличному відмінках однини. У яких відмінках іменники мають паралельні закінчення? ОДНИНА Тверда група М’яка група Мішана група […]...
- Іменники-синоніми, іменники-антоніми, багатозначність окремих іменників. Пряме і переносне значення іменників. (Вправи 92-96) Тема. Іменники-синоніми, іменники-антоніми, багатозначність окремих іменників. Пряме і переносне значення іменників. (Вправи 92-96). Мета. Повторити відомості про синоніми та антоніми на прикладах іменників; удосконалити вміння вживати у мовленні однозначні і багатозначні слова; поглибити знання про пряме і переносне значення слова. Обладнання: таблиця “Почуття” (додаток 2), додаток 6, чисті аркуші. Хід уроку I. Організація класу. II. […]...
- Відмінювання Іменників. Поділ іменників на відміни ІМЕННИК § 33 Відмінювання Іменників. Поділ іменників на відміни Запам’ятаймо! Іменники можна об’єднати за відмінковими закінченнями у великі групи. Такі групи називаються відмінами. В українській мові розрізняють чотири відміни. Поділ іменників на відміни І відміна Іменники жіночого, чоловічого й спільного роду із закінченнями – а, – я в початковій формі: абетка, Микола, гірчиця, Ілля, лівша, […]...
- Відмінювання іменників третьої відміни І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 28 Тема: Відмінювання іменників третьої відміни Мета: пояснити особливості відмінювання іменників третьої відміни, формувати вміння їх відмінювати, виділяти відмінкові закінчення, визначати орфограму “Одна і дві букви перед закінченням орудного відмінка однини іменників третьої відміни” та обгрунтовувати написання закінчень орудного відмінка однини відповідним орфографічним правилом; удосконалювати навички роботи з таблицею; удосконалювати […]...
- РОЗРІЗНЕННЯ ВІДМІНКІВ ІМЕННИКІВ З ОДНАКОВИМИ ЗАКІНЧЕННЯМИ Урок 30. РОЗРІЗНЕННЯ ВІДМІНКІВ ІМЕННИКІВ З ОДНАКОВИМИ ЗАКІНЧЕННЯМИ Мета: закріпити знання учнів про відмінювання іменників; ознайомити із способами розрізнення давального і місцевого відмінків; розвивати мовленнєві вміння; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до Батьківщини. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Знов день почався, діти. Всі зібрались на урок. Тож пора нам поспішати – Кличе в подорож […]...
- Аналіз контрольної роботи. Відмінювання прикметників. Таблиця відмінювання прикметників в однині Урок 57 Тема. Аналіз контрольної роботи. Відмінювання прикметників. Таблиця відмінювання прикметників в однині Мета: ознайомити дітей з відмінюванням прикметників в однині та множині, вчити визначати відмінок прикметника, правильно вибирати закінчення при відмінюванні прикметника залежно від кінцевого приголосного основи; розвивати уміння зіставляти мовні явища, робити висновки на основі спостережень; виховувати повагу до рідної землі й мови. […]...
- Deklination der substantive. Відмінювання іменників – Das substantiv (nomen). Іменник Німецька мова Das substantiv (nomen). Іменник Deklination der substantive. Відмінювання іменників У німецькій мові, як і в українській, іменник змінюється за відмінками, однак у більшості з них закінчення відсутні. На відмінок іменника вказують головним чином артиклі та займенники, що його супроводжують. Типи відмінків визначаються за одниною, оскільки у множині всі іменники відмінюються за одним типом. […]...
- Відмінювання іменників четвертої відміни І СЕМЕСТР ІМЕННИК Урок № 29 Тема: Відмінювання іменників четвертої відміни Мета: пояснити особливості відмінювання іменників четвертої відміни, формувати вміння відмінювати такі іменники; удосконалювати навички самостійної роботи; удосконалювати культуру усного і писемного мовлення; виховувати повагу до влучного слова. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник, роздавальний матеріал (картки) Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання. […]...
- Відмінювання іменників у множині ІМЕННИК Відмінювання іменників у множині 162. Розгляньте таблицю. – Назвіть відмінкові закінчення іменників жіночого, чоловічого та середнього роду множини. – У яких відмінках іменники вживаються без прийменників, у яких – тільки з прийменниками, а в яких – з прийменниками або без них? Зробіть висновок, звірте його з поданим нижче. У називному відмінку іменники вживаються без […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОДІЛ ІМЕННИКІВ НА ВІДМІНИ І ГРУПИ Мета: навчальна: поглибити знання учнів про відміни й групи іменників; удосконалювати вміння школярів відмінювати іменники; розвивальна: розвивати вміння школярів працювати колективно та самостійно; логічне мислення, творчу уяву; мовленнєві навички; виховна: виховувати інтерес до української мови, традицій українського народу. Внутрішньопредметні зв’язки: орфографія, синтаксис, лексикологія. Міжпредметні зв’язки: література, українознавство. Тип уроку: урок поглиблення вивченого. ПЕРЕБІГ УРОКУ ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- Відмінювання іменників III відміни ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 3. Граматична парадигма самостійних частин мови в ділових паперах 3.1. Іменник Відмінювання іменників III відміни Нижче в таблиці подано буквені відмінкові закінчення іменників III відміни. Закінчення, що трапляються як винятки, взято в дужки. Знаком 0 показано нульове закінчення. Відмінки Однина (незалежність, річ) Множина З основою на нешиплячий (незалежність) З основою на […]...
- Зразки відмінювання множинних іменників – Іменник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Іменник Зразки відмінювання множинних іменників Відм. Приклади Н. Діт-И Сход-И Ножиц-І Грош-І Р. Діт-Ей Сход-Ів Ножиць Грош-Ей Д. Діт-Ям Сход-Ам Ножиц-Ям Грош-Ам Зн. Діт-Ей Сход-И Ножиц-І Грош-І Ор. Діть-Ми Схода-Ми Ножиц-Ями Гріш-Ми (грош-Има) М. … діт-Ях … сход-Ах … ножиц-Ях … грош-Ах Кл. Діт-И Сход-И Ножиц-І Грош-І...
- Закінчення іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини Урок 41 Тема. Закінчення іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини Мета: продемонструвати учням особливості закінчень іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини, вчити доцільно використовувати у мовленні паралельні закінчення; розвивати культуру мовлення і поведінки; виховувати любов до природи, уважне ставлення до неї. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Аналіз виконання […]...
- Відмінювання іменників III та IV відміни ІМЕННИК § 37 Відмінювання іменників III та IV відміни Пригадаймо! 1. Іменники якого роду належать до III відміни? 2. Яке закінчення мають іменники ІІІ відміни в початковій формі? 3. До якої відміни належить іменник мати? Запам’ятаймо! Іменники III та IV відміни на групи не поділяються. Зразки відмінювання іменників III відміни Відмінок Однина Н. в. Тінь […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Урок 39. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; вдосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мовне чуття; виховувати любов до рідної землі. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 140, с. 73) – Прочитайте побудовані прислів’я. Поясніть їх зміст. […]...
- ВІДМІНКИ ІМЕННИКІВ, ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ. ПОДІЛ ІМЕННИКІВ НА ВІДМІНИ. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ ІМЕННИК § 22. ВІДМІНКИ ІМЕННИКІВ, ЇХНЄ ЗНАЧЕННЯ. ПОДІЛ ІМЕННИКІВ НА ВІДМІНИ. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ У реченні іменники поєднуються з іншими словами. При цьому вони змінюють свою форму, тобто відмінюються. В українській мові сім відмінків. – Називний – хто? що? – Родовий – кого? чого? – Давальний – кому? чому? – Знахідний – кого? що? […]...
- Відмінювання іменників II відміни середнього роду ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 3. Граматична парадигма самостійних частин мови в ділових паперах 3.1. Іменник Відмінювання іменників II відміни середнього роду Нижче в таблиці подано буквені відмінкові закінчення іменників II відміни середнього роду. Через кому подаються різні закінчення в різних іменниках тієї самої групи. Паралельні закінчення в тих самих іменниках подано через похилу риску. Закінчення, […]...
- Вправляння у відмінюванні іменників у однині Тема. Вправляння у відмінюванні іменників у однині. (Вправи 114-119). Мета. Закріпити вивчене про поняття відмінювання за допомогою практичних вправ на засвоєння відмінювання іменників жіночого, чоловічого та середнього роду в однині за допомогою допоміжних слів, формувати навички добирати іменники за поданими моделями. Виховувати пошану до своєї країни, її історії, кобзарів, які несли людям слово правди, оспівували […]...