ВІДРІЗОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ЛАМАНА. ЛАНКИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ВИСОТОЮ (“НАЙВИЩИЙ
ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 10. ВІДРІЗОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ЛАМАНА. ЛАНКИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ВИСОТОЮ (“НАЙВИЩИЙ – НАЙНИЖЧИЙ”). РОЗТАШУВАННЯ ПРЕДМЕТІВ “ЗЛІВА, СПРАВА”
Мета: ознайомити учнів з поняттями “відрізок”, “ламана”; учити порівнювати довжини відрізків, рахувати ланки ламаної лінії, порівнювати предмети за висотою (“найвищий – найнижчий”); розвивати увагу; виховувати старанність.
Хід уроку
I.
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Усна лічба “Не позіхай, продовжуй”
Лічба від 1 до 6; від 3 до 8; від 7 до 2; від 5 до 9; від 8 до 3.
2. Гра “Добери стільки ж”
Учитель демонструє групу предметів, а діти викладають відповідну кількість геометричних фігур.
3. Весела лічба
Півник вибрався на тин,
А за ним іще один.
Скільки півників усіх?
Полічіть-но швидше їх.
Два кілечка у руці.
Два загострені кінці.
Все це цвяшком закріпили.
Скільки ножиць налічили?
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 17)
Завдання 1
– Розгляньте
– Візьмемо середню частину. Із скількох сторін вона обмежена точками? Це відрізок.
Відрізок – це частина прямої, яка з обох боків обмежена точками. Точки – це кінці відрізка.
– А як називаються дві інші частини розрізаної прямої?
Завдання 2
– Розкажіть, що ви бачите на малюнку. До якої казки ця ілюстрація?
– Що робили тварини? Як вони це робили? Чому вони отримували щоразу різну довжину?
– Довжину відрізка можна виміряти.
– Хто на малюнку найвищий, а хто – найнижчий? Скільки пальм зліва, а скільки – справа?
Завдання 3
– Кого ви бачите на малюнку? Що він робить?
– Це хлопчик Крок. Один крок – це міра довжини. Якої довжини перший відрізок? другий? третій?
– Порівняй довжини відрізків. Який відрізок найкоротший? Який – найдовший?
– Ламана – це сукупність поєднаних між собою відрізків. Ці відрізки – ланки ламаної.
– Які бувають ламані лінії? (Замкнена і незамкнена)
Завдання 4
– Якого кольору незамкнена ламана? Скільки ланок вона має?
– Якого кольору замкнена ламана? Скільки ланок вона має?
– Порівняйте кількість ланок.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в зошиті
1) Накресліть ламану лінію, що складається із трьох ланок.
2) “Конкурс красунь”. Написання цифр 1; 2.
2. Цікава математика
1) Робота над загадками.
– Один говорить, двоє слухають, а двоє дивляться. (Рот, вуха, очі)
– Один з трубою тягне всіх за собою. (Потяг і вагони)
– Між двох світил
Я посередині один. (Очі, ніс)
2) Логічна задача.
– На яблуні достигли шишки.
Дві я віддам Ведмедикові,
Три – Лисичці,
Дві – їжакам.
Скільки шишок я віддам?
(Жодної, бо на яблуні шишки не ростуть.)
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Ми рахували?
– Ми писали?
– Які геометричні фігури запам’ятали?
– З чого складаються ламані лінії?
Related posts:
- ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 28. ПОЗНАЧЕННЯ ТОЧОК, ВІДРІЗКІВ ЛІТЕРАМИ ЛАТИНСЬКОГО АЛФАВІТУ. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ Мета: ознайомити учнів з позначенням точок, відрізків літерами латинського алфавіту; вчити порівнювати довжину відрізків на око; розвивати спостережливість; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Весела […]...
- ТОЧКА, ЛІНІЯ. ПРЯМІ ЛІНІЇ (ВЕРТИКАЛЬНІ, ГОРИЗОНТАЛЬНІ, ПОХИЛІ). КРИВА ЛІНІЯ. ЛАМАНА ЛІНІЯ. ЗАМКНЕНА І НЕЗАМКНЕНА ЛІНІЇ. УТВОРЕННЯ МНОЖИН ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 7. ТОЧКА, ЛІНІЯ. ПРЯМІ ЛІНІЇ (ВЕРТИКАЛЬНІ, ГОРИЗОНТАЛЬНІ, ПОХИЛІ). КРИВА ЛІНІЯ. ЛАМАНА ЛІНІЯ. ЗАМКНЕНА І НЕЗАМКНЕНА ЛІНІЇ. УТВОРЕННЯ МНОЖИН Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3, трикутником, його елементами; дати поняття про пряму, криву та ламану лінії; вчити креслити лінії; розвивати мислення; […]...
- СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. РІВНІ ВІДРІЗКИ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 43. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ НА ВІДНІМАННЯ ЗА МАЛЮНКАМИ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. РІВНІ ВІДРІЗКИ Мета: навчати учнів складати і розв’язувати приклади на віднімання за малюнками, доповнювати рівності, вимірювати і порівнювати довжини відрізків; вести поняття “рівні відрізки”; удосконалювати […]...
- ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“НАЙДОВШИЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 12. ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“НАЙДОВШИЙ – НАЙКОРОТШИЙ”, “ОДНАКОВІ ЗА ДОВЖИНОЮ”) Мета: ознайомити учнів із трикутником, його елементами; вчити порівнювати предмети (“найдовший – найкоротший”, “однакові за довжиною”); розвивати мислення; виховувати старанність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ […]...
- ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ НА Дії РІЗНИХ СТУПЕНІВ. ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ВПРАВИ НА ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 69. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ НА Дії РІЗНИХ СТУПЕНІВ. ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ВПРАВИ НА ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3 Мета: навчати учнів знаходити значення виразів з дужками на дії різних ступенів; закріпити знання таблиці множення числа 3; формувати вміння розв’язувати і пояснювати розв’язання задач; розвивати увагу, пам’ять; […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 6 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ПРОСТІ ЗАДАЧІ, В ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ПОНЯТТЯ “СТІЛЬКИ Ж” ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 16. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 6 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ПРОСТІ ЗАДАЧІ, В ЯКИХ ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ПОНЯТТЯ “СТІЛЬКИ Ж” Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 6 з переходом через десяток; розвивати […]...
- СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ПОВТОРЕННЯ МАТЕРІАЛУ ЗА 1-Й КЛАС Урок 2. СПОСІБ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧАСТИНАМИ. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ У САНТИМЕТРАХ І ДЕЦИМЕТРАХ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів у межах 100, уміння розв’язувати задачі і креслити відрізки; формувати вміння додавати і віднімати числа частинами; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати взаєморозуміння під час організації спільної діяльності. […]...
- Відрізок. Довжина відрізка УРОК 9 Тема. Відрізок. Довжина відрізка Мета: закріпити і поглибити знання учнів про властивості довжини відрізка і назви нових понять; відпрацювати навички розв’язання задач на обчислення довжин відрізків та їх частин; розвиток логічного мислення учнів. Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань Математичний диктант 1. Побудуйте […]...
- ПРЯМА, ПРОМІНЬ, ВІДРІЗОК. ВИМІРЮВАННЯ ВІДРІЗКІВ РОЗДІЛ 1 ЛІЧБА, ВИМІРЮВАННЯ І ЧИСЛА § 2. ПРЯМА, ПРОМІНЬ, ВІДРІЗОК. ВИМІРЮВАННЯ ВІДРІЗКІВ На малюнку 7 ви бачите лінію високовольтної електропередачі, а на малюнку 8 – автомагістраль. Вони витягнуті, як струна, і ні початку, ні кінця їх не видно. Схематично кожну з них можна зобразити прямою лінією (мал. 9). Мал. 7 Мал. 8 Мал. 9 […]...
- СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. ПОВТОРЕННЯ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ДІЙ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 70. СКЛАДАННЯ ВИРАЗІВ З ДУЖКАМИ. ПОВТОРЕННЯ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ДІЙ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗНАХОДЖЕННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ Мета: формувати в учнів уміння складати вирази з дужками; повторити взаємозв’язок дій множення і ділення; навчати знаходити довжину ламаної лінії; розвивати вміння складати і розв’язувати задачі; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 12. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 4 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ТА ОСТАЧІ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 4 з переходом через десяток; розвивати вміння […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 8 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 20. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 8 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 8 з переходом через десяток; виконати роботу над помилками, […]...
- Відрізок. Вимірювання відрізків. Відстань між двома точками Розділ 1. Елементарні геометричні фігури та їхні властивості § 2. Відрізок. Вимірювання відрізків. Відстань між двома точками 13. На рисунку зображені відрізки: AB, AK, BK, ВМ. AK = 38 мм, MB = 12 мм. 14. На рисунку зображені відрізки: PC, PD, CD, PT. PC = 9 мм. PD = 31 MM. PT = 27 мм. […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВІДРІЗКИ ТА ЛАМАНІ ЛІНІЇ. ДОВЖИНА ЛАМАНОЇ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ Урок 11. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ВІДРІЗКИ ТА ЛАМАНІ ЛІНІЇ. ДОВЖИНА ЛАМАНОЇ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 3 з переходом через десяток; розвивати вміння доповнювати […]...
- ПОРЯДКОВА ЛІЧБА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“ВИСОКИЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 5. ПОРЯДКОВА ЛІЧБА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“ВИСОКИЙ – НИЗЬКИЙ”). ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: вчити учнів лічби у прямому та зворотному порядку, використовуючи порядкові числівники; навчати встановлювати відповідні відношення між предметами: “вищий – нижчий”; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність. […]...
- СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 13. СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3; вчити порівнювати предмети за кольором, формою, матеріалом, призначенням; розвивати мислення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ […]...
- ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 64. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ Мета: на основі порівняння кількості предметів формувати в учнів розуміння різницевого порівняння чисел. Пояснити співвідношення “на скільки більше (менше)?”; закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 5; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до […]...
- Відрізок та його довжина Розділ 1 НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ З НИМИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ § 16. Відрізок та його довжина Якщо добре загостреним олівцем доторкнутися до аркуша паперу або крейдою доторкнутися до дошки, то залишиться слід, який дає уявлення про точку. Познач у зошиті дві точки А і В. Приклади до них лінійку і сполучи (під лінійку) […]...
- ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. ФОРМУЛЮВАННЯ СУДЖЕНЬ “ЯКЩО…, ТО…”. ЗАПИСУВАННЯ НЕРІВНОСТЕЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 16. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. ФОРМУЛЮВАННЯ СУДЖЕНЬ “ЯКЩО…, ТО…”. ЗАПИСУВАННЯ НЕРІВНОСТЕЙ Мета: ознайомити учнів з поняттям “сусіди” числа; вчити порівнювати предмети за різними ознаками, складати судження “якщо…, то…”, записувати нерівності; розвивати мовлення; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку […]...
- СКЛАД ЧИСЛА 5. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ, ЧИСЕЛ. П’ЯТИКУТНИКИ. РОЗТАШУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 21. СКЛАД ЧИСЛА 5. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ, ЧИСЕЛ. П’ЯТИКУТНИКИ. РОЗТАШУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ Мета: закріпити вміння порівнювати числа в межах 5, вправляти дітей у використанні слів “попереднє” і “наступне” число; ознайомити зі складом числа 5, п’ятикутником; розвивати мислення; […]...
- ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ (“БІЛЬШЕ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 14. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ (“БІЛЬШЕ – МЕНШЕ”, “ПОРІВНУ”). ЗНАКИ “>”, “<“, “=”. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 3. ЧИТАННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ Мета: ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності; розвивати допитливість; виховувати старанність. Хід уроку […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 15. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“ Мета: ознайомити учнів зі знаками дій додавання і віднімання, вчити їх писати, порівнювати кількість предметів; розвивати мовлення; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 2. ПОНЯТТЯ “ДРУГИЙ”. НАСТУПНЕ ЧИСЛО. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 2. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ДОВЖИНОЮ (“ДОВШИЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 8. ЧИСЛО І ЦИФРА 2. ПОНЯТТЯ “ДРУГИЙ”. НАСТУПНЕ ЧИСЛО. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 2. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ДОВЖИНОЮ (“ДОВШИЙ – КОРОТШИЙ”) Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 2; сформувати поняття “другий”, “наступне число”; учити писати цифру 2, порівнювати предмети за довжиною (“довший – […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ ТА СХЕМОЮ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 59. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. СКЛАДАННЯ Й РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ЗА МАЛЮНКОМ ТА СХЕМОЮ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗУ І ЧИСЛА Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 3; вчити креслити відрізки заданої довжини; вправляти у розв’язуванні задач на знаходження остачі; виховувати старанність. Хід […]...
- ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 62. ЗМІНА РІЗНИЦІ ЗАЛЕЖНО ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ДІЇ ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ БЕЗ ОБЧИСЛЕНЬ. МНОГОКУТНИКИ. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИН СТОРІН МНОГОКУТНИКІВ. ПОБУДОВА МНОГОКУТНИКІВ ЗА ЗРАЗКОМ Мета: практично з’ясувати зміну різниці залежно від зміни одного з компонентів дії віднімання; вчити порівнювати вирази без обчислень, креслити фігури за зразком, […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 6. ЗНАХОДЖЕННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 98. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 6. ЗНАХОДЖЕННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ Мета: вправляти учнів у розв’язуванні задач на різницеве порівняння, знаходження довжини ламаної лінії; вдосконалювати навички обчислювальних операцій у межах вивченого матеріалу; розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці; сприяти розвитку математичного мовлення, логічного мислення; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку […]...
- ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. МНОЖИНА. ЕЛЕМЕНТ МНОЖИНИ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 3. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. МНОЖИНА. ЕЛЕМЕНТ МНОЖИНИ Мета: ознайомити учнів з множиною як сукупністю предметів; вчити об’єднувати предмети у групи за певною ознакою; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- САНТИМЕТР. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ВІДРІЗКІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 38. САНТИМЕТР. ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ВІДРІЗКІВ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання сантиметром та сантиметровою лінійкою; учити вимірювати довжину відрізка, доповнювати рівності і нерівності; закріплювати знання з нумерації чисел у межах 10; розвивати мислення; виховувати […]...
- ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 2. ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ Мета: вчити учнів об’єднувати предмети у групи за спільною ознакою; вправляти їх у лічбі предметів; розвивати увагу, вміння слухати; вправляти у написанні паличок; виховувати інтерес до вивчення математики. Хід уроку I. […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ “СЬОМИЙ”. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7 ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 26. ЧИСЛО І ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ “СЬОМИЙ”. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7 Мета: ввести поняття “сьомий”; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у […]...
- Відрізок і його довжина § 1. Найпростіші геометричні фігури та їхні властивості 2. Відрізок і його довжина Практичні завдання 20. Точки С, D, Е належать відрізку AB, а точки F, M, K не належать відрізку АВ. 21. Утворилося три відрізки АВ, ВС, АС. 22. Точка С лежить між точками А і В, а точка D – між точками В […]...
- Відрізок. Довжина відрізка Розділ I НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ З НИМИ § 1. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 3. Відрізок. Довжина відрізка Якщо ви добре заточеним олівцем доторкнетеся до аркуша зошита, то залишиться слід, який дає уявлення про точку (рис. 3). Точки прийнято позначати великими латинськими буквами: А, В, С, D, … . Відмітимо на аркуші паперу дві точки А і […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 61. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 4. ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМИХ КОМПОНЕНТІВ ДІЙ ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання числа 4, додаванні і відніманні по 4, знаходженні невідомих компонентів дій додавання та віднімання; вчити розв’язувати і […]...
- МІРИ ДОВЖИНИ. МІЛІМЕТР. ВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ДОВЖИНИ. КРЕСЛЕННЯ І ВИМІРЮВАННЯ ВІДРІЗКІВ. АНАЛІЗ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧІ НА ТРИ ДІЇ Мета: ознайомити учнів з новою одиницею довжини – міліметром; повторити перетворення іменованих чисел; вправляти у кресленні і вимірюванні відрізків; формувати вміння розв’язувати задачі на три дії складанням виразу; вдосконалювати обчислювальні навички; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Найрозумніший” – Яке дерево дає плоди […]...
- Ламана і многокутник Урок № 42 Тема. Ламана і многокутник Мета: сформувати в учнів поняття: – ламана та її елементи; – проста ламана; – многокутник та його елементи; – периметр многокутника; – опуклий многокутник; – внутрішній та зовнішній кути многокутника; – многокутник, вписаний у коло та многокутник, описаний навколо кола. Формувати вміння відтворювати означення вивчених понять; на готовому […]...
- ПОЛОВИНА, ТРЕТИНА І ЧВЕРТЬ. ПОРІВНЯННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА ТА СУМИ АБО РІЗНИЦІ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАМИ ВИРАЗІВ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 83. ПОЛОВИНА, ТРЕТИНА І ЧВЕРТЬ. ПОРІВНЯННЯ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ, ІМЕНОВАНОГО ЧИСЛА ТА СУМИ АБО РІЗНИЦІ ІМЕНОВАНИХ ЧИСЕЛ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ ЗА СХЕМАМИ ВИРАЗІВ Мета: ознайомити учнів з діленням на рівні частини; дати уявлення про половину, третину і чверть числа; вправляти у виконанні дій з іменованими числами; формувати вміння […]...
- ЯК СТВОРЮВАТИ РІЗНОКОЛЬОРОВІ ЛІНІЇ Розділ 5 ОБ’ЄКТИ. ГРАФІЧНИЙ РЕДАКТОР 25 ЯК СТВОРЮВАТИ РІЗНОКОЛЬОРОВІ ЛІНІЇ Сьогодні ми: – ознайомимося з деякими інструментами графічного редактора Paint; – навчимося малювати різнокольорові лінії. Знайомимося з графічними об’єктами Якщо ти розглянеш будь-який малюнок, то побачиш, що він складається з окремих об’єктів. Усі об’єкти, зображені на малюнках, називаються графічними об’єктами. За допомогою редактора Paint ти […]...
- КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ПРОСТИХ ЗАДАЧ НА ПОРІВНЯННЯ Мета: ознайомити учнів з кратним порівнянням чисел; сформувати розуміння різниці між відношеннями “на… менше” і “в… разів менше”; формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на засвоєння табличного множення і ділення; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 132, завдання […]...
- Команди. Графічний редактор Paint. Замкнена ламана Урок 2 0 Тема. Команди. Графічний редактор Paint. Замкнена ламана Мета. 1. Ознайомити учнів з поняттям “команда”, навчити малювати замкнену ламану. 2. Удосконалювати навички і вміння працювати в середовищі графічного редактора Paint. 3. Розвивати увагу, логічне мислення, просторову уяву. Обладнання. Програма Paint, картки з завданнями, картки з словами, малюнки, тлумачний словник. Хід уроку І. Організація […]...
- ВИСОКОВОЛЬТНІ ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ Екологія – охорона природи ВИСОКОВОЛЬТНІ ЛІНІЇ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧ – те саме, що й Лінії електропередач високої напруги....