ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 7
Мета: закріпити знання таблиць множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 139, завдання 876; 877)
Завдання 876
– Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак “більше”; знак “менше”.
Завдання 877
– Скільки коштують 5 таких наклейок?
2. Аналіз самостійної
Колективна робота над типовими помилками.
Індивідуальна робота над помилками, допущеними в самостійній роботі. Допомога вчителя слабким учням.
3. Усна лічба
Робота за таблицею
5 | 10 | 15 | 20 | 25 |
6 | 12 | 18 | 24 | |
7 | 14 | 21 |
4. Хвилинка каліграфії
– Запишіть числа із третього рядка таблиці.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання таблиць множення і ділення.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1. Робота за підручником (с. 140-141)
Завдання 878. Робота в групах
Учні складають вирази і знаходять їх значення.
Завдання 879. Коментоване розв’язування рівнянь
Учні пригадують, як знайти множник, ділене і дільник.
– Як називаються компоненти множення? ділення?
– Що невідомо?
– Як знайти невідомий множник? дільник? ділене?
Завдання 880. Усне виконання завдання
– Як зміниться добуток, якщо один із множників збільшити у 3 рази?
– Як зміниться частка, якщо ділене зменшити у 3 рази? збільшити у 3 рази?
– Як зміниться частка, якщо дільник збільшити у 3 рази? зменшити у 3 рази?
Завдання 881. Самостійне виконання завдання
Один учень працює біля дошки.
Завдання 882. Самостійна робота
Двоє учнів працюють за закритою дошкою.
Завдання 883. Усне виконання завдання
– Який час показують годинники?
– Який час вони показуватимуть через 10 хв?
Завдання 884
Учні коментують, як виконали обчислення.
Завдання 885
Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз. Один учень записує умову і розв’язує задачу.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра “Добери число”
2. Розв’язування задач
– Маса курки 2 кг, а маса індика – в 4 рази більше. Знайдіть масу індика.
– Маса курки 2 кг, а маса гусака на 4 кг більша. Знайдіть масу гусака.
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічних задач
1) Поставте знаки дій, щоб рівності були правильними.
Відповідь:
2) На скільки частин можна поділити круг трьома прямими? Накресліть різні випадки. (На 4 частини; на 3 частини)
3) Із 4 однакових на вигляд монет одна фальшива. Як знайти її зважуваннями на чашкових вагах, якщо відомо, що вона легша за інші?
Розв’язання. Потрібно зважити монети по дві. Потім порівняти вагу монет з легшої пари.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 141, завдання 886; 887.
Related posts:
- ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 106. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити знання таблиці ділення на 7; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; розширювати світогляд. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 125, […]...
- ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 85. ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 5 Мета: ознайомити учнів із розв’язанням простих задач на зменшення числа у декілька разів; закріпити знання таблиці множення числа 5; розвивати пізнавальну діяльність учнів, навички самостійної роботи й об’єктивного оцінювання своїх знань […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 8. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 114. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 8. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 8; формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного ділення; удосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, увагу, інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА КРАТНЕ ПОРІВНЯННЯ. ВПРАВИ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 7. РОЗШИРЕНА ЗАДАЧА НА ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: вдосконалювати навички розв’язання задач на кратне порівняння, на зведення до одиниці розширеного виду; вдосконалювати знання таблиць множення і ділення, вміння використовувати їх на практиці; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте розв’язання задачі 232 […]...
- НАЗВИ ЧИСЕЛ ПРИ ДІЛЕННІ. ЗВ’ЯЗОК ДІЙ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ, ЩО МІСТИТЬ ДВОРАЗОВЕ ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЕЛ НА КІЛЬКА ОДИНИЦЬ Мета: повторити конкретний зміст дії ділення, назви компонентів при діленні, зв’язок множення і ділення; вдосконалювати навички розв’язування задачі, що містять дворазове зменшення чисел на кілька одиниць; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Робота в парах за табелем-календарем Учні […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 4. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ЇЇ РОЗВ’ЯЗАННЯМ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 82. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 4. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧІ ЗА ЇЇ РОЗВ’ЯЗАННЯМ Мета: закріпити навички табличного ділення на 4; навчати застосовувати отримані знання під час розв’язання прикладів і задач; удосконалювати обчислювальні навички учнів; розвивати логічне мислення, довільну увагу, пам’ять, мовлення дітей; виховувати інтерес до […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 8. ЗАДАЧІ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ (другий вид) Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на спосіб зведення до одиниці; закріпити навички табличного множення і ділення на 8; навчати використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, математичне мовлення; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Ерудит” – Що […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: формувати навички розв’язування прикладів і задач, які включають дії різних ступенів; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 123, завдання 751; 752.) Завдання 751 – Прочитайте складені вирази та їх значення. Завдання 752 – Скільки вийшло рядів? 2. […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 113. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 131-132, завдання 880; 881) Завдання […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 6. ЗНАХОДЖЕННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 98. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 6. ЗНАХОДЖЕННЯ ДОВЖИНИ ЛАМАНОЇ Мета: вправляти учнів у розв’язуванні задач на різницеве порівняння, знаходження довжини ламаної лінії; вдосконалювати навички обчислювальних операцій у межах вивченого матеріалу; розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці; сприяти розвитку математичного мовлення, логічного мислення; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку […]...
- ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 67. ВПРАВИ І ЗАДАЧІ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати в учнів навички табличного множення числа 3; вправляти у розв’язуванні прикладів і задач; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 88. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ Мета: вправляти учнів у знаходженні значень виразів, які включають ділення на 5; формувати вміння розв’язувати складені задачі, які включають збільшення або зменшення суми у декілька разів; розвивати вміння порівнювати, узагальнювати; виховувати акуратність. Хід уроку I. […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 6. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ПРИКЛАДІВ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ ДІЛЕННЯ НА 6 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 99. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 6. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ПРИКЛАДІВ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ ДІЛЕННЯ НА 6 Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати і порівнювати задачі; вдосконалювати знання табличного ділення на 6, уміння складати вирази; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 117. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати навички швидких обчислень табличних випадків ділення на 8; удосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, математичне мовлення; виховувати самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 137, завдання 915; […]...
- ДІЛЕННЯ З ОСТАЧЕЮ. ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗАСТОСУВАННЯ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО Мета: ознайомити учнів з прийомами письмового ділення на одноцифрове число; повторити правила знаходження остачі при діленні з остачею; закріплювати вміння розв’язувати задачі з елементами письмового ділення на одноцифрове число; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Множники […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ІЗ БУКВЕНИМИ ДАНИМИ Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на основі знань таблиці множення і ділення; вдосконалювати знання геометричного матеріалу; розвивати навички швидких обчислень, логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 144, завдання 913; 914) Завдання 913 – Прочитайте розв’язання рівнянь. Завдання 914 […]...
- НУМЕРАЦІЯ ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОНЯТТЯ КЛАСУ. ТАБЛИЦІ РОЗРЯДІВ І КЛАСІВ. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ І ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛА. ОБЕРНЕНІ ЗАДАЧІ Мета: ознайомити учнів з класами одиниць і тисяч, їх структурою, правилом читання багатоцифрових чисел, із застосуванням поняття “клас”; закріплювати вміння ділити і множити на одноцифрове і двоцифрове число; розвивати спостережливість; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Учні читають розв’язання задачі 273. 1) […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 9. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 119. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 9. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: вправляти учнів у засвоєнні табличних випадків множення числа 9; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, творчі здібності, математичне мовлення; розвивати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ РІВНЯНЬ Мета: вправляти учнів у розв’язуванні вправ і задач на засвоєння таблиць множення і ділення; повторити вивчений матеріал; розвивати пам’ять, увагу; виховувати почуття товариства. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 124, завдання 760; 761) Завдання 760 – Прочитайте вирази та їх значення. Завдання 761 – Прочитайте складену за […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 9. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 9 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 120. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 9. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 9 Мета: ознайомити учнів із таблицею ділення на 9; вправляти у використанні табличних випадків під час виконання завдань різних видів; удосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. ЗАДАЧІ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 110. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. ЗАДАЧІ НА ДВІ І ТРИ ДІЇ Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; ознайомити учнів з таблицею множення на 8 та її практичним застосуванням; формувати вміння розв’язувати задачі на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 9. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 9; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Шифрувальники” – Обчисліть вирази, запишіть відповіді в порядку спадання […]...
- ВПРАВИ НА ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3. ПОВТОРЕННЯ ВЗАЄМОЗВ’ЯЗКУ ДІЙ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Мета: формувати вміння розв’язувати приклади і задачі на вивчені випадки арифметичних дій; повторити взаємозв’язок дій множення і ділення; розвивати математичне мовлення; виховувати акуратність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 710, завдання 643; 644) Завдання 643 – Прочитайте виписані вирази. Завдання 644 – Прочитайте, як ви знайшли периметр […]...
- Залежність результатів арифметичних дій від зміни одного з компонентів Залежність результатів арифметичних дій від зміни одного з компонентів 1 Поміркуй, значення якого виразу у стовпчику обчислити легше. Розглянь інший вираз. Що змінилось? Як ця зміна вплине на результат? Закінчи обчислення. 2 Як зміниться: 1) сума 567 і 238, якщо перший доданок збільшити на 30? другий доданок зменшити на 45? 2) різниця 402 і 236, […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Мета: закріпити вміння розв’язувати завдання на застосування табличного множення і ділення; розвивати логічне мислення, увагу; прищеплювати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 151, завдання 966; 977) Завдання 966 – Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. Завдання 967 – Скільки всього буханок хліба привезли […]...
- Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62-70) Тема. Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62 – 70). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення трицифрового числа на одноцифрове. Обладнання. Таблиця усних обчислень (гра “Комп’ютер”); картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 87. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 5; формувати вміння розв’язувати прості і складені задачі, які включають збільшення або зменшення числа у декілька разів; навчати складати обернені задачі до даної; розвивати мислення, мовлення, пам’ять; […]...
- Ділення з остачею Розділ 1 НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА І ДІЇ З НИМИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ І ВЕЛИЧИНИ § 9. Ділення з остачею Ділення одного числа на інше націло не завжди можливе. Наприклад, необхідно 19 яблук поділити порівну між п’ятьма дітьми (рис. 2). Дамо спочатку кожному по одному яблуку, потім ще по одному і ще раз по одному. Кожний отримав по […]...
- ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 61. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 2 ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ НА РІВНІ ЧАСТИНИ І ДІЛЕННЯ НА ВМІЩЕННЯ Мета: формувати вміння застосовувати таблиці ділення на 2 для розв’язування задач на ділення на рівні частини і ділення на вміщення; навчити дітей записувати розв’язання задач на ділення, порівнювати їх розв’язання; розвивати […]...
- Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866) Тема. Правило ділення числа на добуток. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Задачі на пропорційне ділення. Повторення ділення з остачею на одноцифрове число (№№ 858-866). Мета. Повторити правило ділення числа на добуток; ознайомити учнів із застосуванням правила ділення числа на добуток для усного ділення на двоцифрове та розрядне число; удосконалювати вміння учнів розв’язувати […]...
- Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число УРОК 6 Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка наявності домашнього завдання […]...
- Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на застосування письмовою ділення на одноцифрове число (№№ 52-61) Тема. Ділення з остачею. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі на застосування письмовою ділення на одноцифрове число (№№ 52 – 61). Мета. Формувати навички ділення з остачею; закріплювати знання табличного ділення; вправляти у письмовому діленні на одноцифрове число, розв’язуванні задач на застосування письмового ділення на одноцифрове число. Обладнання. Таблиця “Ділення на одноцифрове число”; картки для […]...
- ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 4. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 81. ТАБЛИЦЯ ДІЛЕННЯ НА 4. ЗАСТОСУВАННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ ДЛЯ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: ознайомити учнів з таблицею ділення на 4; формувати вміння застосовувати таблицю під час знаходження значень виразів і розв’язування задач; розвивати увагу, пам’ять, мовлення; виховувати почуття дружби, взаємодопомогу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 4. ПОРІВНЯННЯ ЗАДАЧ ТА ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ Мета: формувати навички табличного ділення на 4; вправляти учнів у розв’язуванні і порівнянні задач; розвивати логічне мислення; виховувати культуру поведінки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 120, завдання 727; 728) Завдання 727 Прочитайте розв’язання рівнянь. Завдання 728 Прочитайте розв’язання задачі рівнянням. 2. Усна лічба 1) Гра “Естафета”. […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 122. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити вміння розв’язувати завдання на застосування табличного ділення на 9; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно; прищеплювати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- ДІЛЕННЯ НУЛЯ НА ЧИСЛО. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 126. ДІЛЕННЯ НУЛЯ НА ЧИСЛО. НЕМОЖЛИВІСТЬ ДІЛЕННЯ НА 0 Мета: ознайомити учнів із діленням нуля на число; пояснити неможливість ділення на 0; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ЧИСЛА ЗА СУМОЮ ДВОХ ІНШИХ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 108. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ЧИСЛА ЗА СУМОЮ ДВОХ ІНШИХ Мета: закріпити знання таблиць множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- МНОЖЕННЯ Й ДІЛЕННЯ НА РОЗРЯДНІ ОДИНИЦІ 10; 100. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА Мета: вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за його частиною і частини від числа; закріплювати навички ділення і множення на одноцифрове число, на розрядну одиницю 10; 100; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 80 – Прочитайте відповідь, поясніть вибір дії. […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 78. АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4 Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, провести роботу над ними; ознайомити учнів з таблицею множення числа 4; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати кмітливість, логічне мислення; виховувати почуття взаємодопомоги, працьовитість. […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 79. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 4. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати в учнів навички табличного множення числа 4; вправляти у розв’язуванні задач, складанні простих і складених задач за малюнком; розвивати логічне мислення; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. […]...