ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ

Урок 19. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

Мета: формувати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного; складати і розв’язувати обернені задачі; розвивати навички швидкої лічби; виховувати інтерес до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

(с. 29, завдання 160; 161)

Завдання 160

– Скільки боксерів у другій команді?

Завдання 161

– Прочитайте назву п’ятикутника.

2. Задачі у віршах

– Вітер листя обривав

І швиденько рахував.

8 листочків дубових

Та 7 різьблених кленових

Тихо він на землю клав

І у діток запитав:

– Скільки ж я листків зірвав? (15)

– Петрик книги протирав,

На полиці їх складав.

Ось поклав він 9 книг,

Потім ще 4.

Довго думав і гадав,

Скільки всіх книжок поклав? (13)

– Ось летять до годівниці

Чотири подружки синиці.

Сім пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було? (11)

Сойка сливи обривала,

Штук 13 десь зірвала.

Дві дала малим білчатам,

Три – пухнастим зайченятам.

Діти, сойці поможіть,

Решту слив ви полічіть. (8)

Учні записують задачі у зошит у вигляді виразів (з коментуванням).

8 + 7 = 15

13 – 2 – 3 = 8

9 + 4 = 13

4 + 7 = 11

3. Хвилинка каліграфії

– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

3; 6; … ; … ; 15; …

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного, проведемо самостійну роботу.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 29-30)

Завдання 162

Учні з місця коментують, як добирали числа, щоб рівності були правильними.

Завдання 163

Учні розв’язують задачі. Двоє учнів працюють за закритою дошкою.

Після цього задачі порівнюють і складають ще одну задачу, обернену до поданих.

Завдання 164. Самостійна робота

Під час перевірки учні читають виписані приклади і пояснюють спосіб обчислення.

Після цього складають і записують свої вирази зі значеннями 13 і 6.

Завдання 165

Учні складають і розв’язують задачу за короткою умовою і малюнком.

Завдання 166*. Самостійне виконання завдання

Учні записують усі двоцифрові числа, значення яких не змінюється від перестановки цифр у їхньому запису. (11; 22; 33; 44; 55; 66; 77; 88; 99)

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Самостійна робота

1 варіант

1. Задача.

Гнат поклав у коробку 9 олівців і їх стало 16. Скільки олівців було у коробці?

2. Розв’яжи приклади.

ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

3. Устав потрібні числа.

ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

2 варіант

1. Задача.

Після того, як із куща троянд зрізали 9 бутонів, на ньому залишилося ще 7 бутонів. Скільки бутонів троянд було на кущі спочатку?

2. Розв’яжи приклади.

ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

3. Устав потрібні числа.

ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА

2. Офтальмологічна пауза

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 30, завдання 167; 168.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА