Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком та запитаннями

Урок 31

Тема. Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком та запитаннями

Мета: закріпити знання учнів про розповідні та питальні речення; вчити складати схеми речень і добирати речення до схеми; вчити складати розповідь за малюнком та запитаннями; збагачувати лексичний запас учнів; розвивати усне мовлення школярів; виховувати вміння бачити красу природи.

Обладнання: малюнки та фотографії осінньої природи.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань та мотивація

навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 139)

– Прочитайте розповідні речення.

– Доведіть, що вони є розповідними.

– А з якими реченнями ще ми ознайомились?

2. Вибірковий зоровий диктант

– Спишіть з дошки речення:

I варіант – розповідні;

II варіант – питальні.

З снігу робимо цеглини.

Кладемо високі стіни.

Ти замерз? Ану, ходім

Будувати сніжний дім!

– Як ви знайшли розповідні (питальні) речення?

– До якої групи речень можна віднести останнє речення? Чому?

– Це особлива група речень, з якою ми будемо знайомитися пізніше.

III. Повідомлення

теми та мети уроку

– А сьогодні на уроці ми закріпимо свої знання і вміння, пов’язані з розповідними і питальними реченнями. Крім того, будемо вчитися складати розповідь за малюнком і запитаннями.

IV. Закріплення та систематизація знань

1. Колективна робота (вправа 141)

Під час виконання завдання 1 можна організувати змагання з виразного читання.

– Як ви думаєте, чому найсмачнішим видався дітям саме цей обід?

– Складіть схему першого речення.

– Як розпізнати питальне і розповідне речення?

– Доберіть можливі питання до першого речення.

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання (вправа 143)

3. Робота в парах (вправа 142)

Завдання 2 виконати письмово.

Перевірка – опитування пари.

4. Фізкультхвилинка

V. Розвиток зв’язного мовлення

1. Вступна бесіда

Учитель звертає увагу на зображення осінньої природи.

– Які почуття викликають вони у вас? Чому?

– Що саме вас захоплює?

– А де можна побачити таку красу?

– Сьогодні ми вирушимо до осіннього парку разом із однією дружною сім’єю.

2. Робота зі складеним текстом (вправа 140)

Після складання і запису розповіді можна запропонувати виразно прочитати складені розповіді.

– Які речення ми записали? Доведіть.

VI. Підсумок уроку

– Розкажіть, що ми вчилися робити на уроці?

– А які знання закріплювали?

– Що ви можете розповісти про питальні та розповідні речення.

VII. Домашнє завдання

Вправа 143.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Закріплення знань про розповідні та питальні речення. Складання розповіді за малюнком та запитаннями