ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ПОНЯТТЯ “ПОРІВНУ”. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ
ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 30. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 8. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ПОНЯТТЯ “ПОРІВНУ”. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ
Мета: ознайомити учнів з поняттям “порівну”; розглянути всі варіанти складу числа 8; вчити складати, розв’язувати й записувати рівності на додавання в межах 8; учити знаходити невідоме число способом підбору; розвивати мислення; виховувати старанність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
1. Весела лічба
– Ось до класу на урок
Залетіло 6 сорок,
Дві пізніше прибуло.
Скільки всіх пташок було?
– У Наталочки в руці
Три кольорові олівці.
А в її подружки Віри,
Ось погляньте – вже чотири.
Полічіть-но всі оці Кольорові олівці.
– У папуги Гоші
Було трохи грошей.
Він на них собі купив
Чобітки, пальто і бриль,
Й парасольку на додачу.
Скільки всіх нових речей Він повіз собі на дачу?
2. Математичний диктант
– Запишіть числа від 1 до 8.
– Запишіть “сусідів” числа 7.
– Запишіть число, попереднє до числа 5.
– Запишіть
– Запишіть число, яке стоїть між числом 1 і 3.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.
РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 37)
Завдання 1
– Які числа живуть у цих чарівних будиночках?
– Як ви здогадалися?
– Перевірте, чи правильно заселили квартири у першому будиночку. Заселіть вільні квартири у другому будиночку.
– Розгляньте третій будиночок. На якому поверсі немає вільних квартир?
– Додайте числа, що мешкають на цьому поверсі.
– Яке ж число живе у цьому будиночку? Заселіть вільні квартири.
Завдання 2
– Які числа потрібно вставити? Скористайтеся номерами квартир на потрібному поверсі.
– У якому будинку живуть мешканці першого прикладу? (1) На якому поверсі? (7) Яке число потрібно вставити? (1).
Аналогічна робота проводиться над кожним прикладом.
Завдання 3
– Які монети ви бачите?
– Які монети слід узяти, щоб отримати 8 к.?
Завдання 4
– Скільки морквинок вирвав кролик?
– Скільки морквинок він має принести додому?
– Скільки морквинок йому бракує?
Завдання 5
– Скільки горішків у двох білочок?
– Як повинна поділити їх Мудра Сова? (Показати практично.)
Завдання 6
– Обчисліть. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (5 + 1 + 1 + 1; 2 + 2 + 2 + 1 + 1; 3 + 1 + 1 + 2 + 1)
– Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Гра “Чарівні фігурки”. Робота з індивідуальним матеріалом
– Покладіть 8 квадратиків. Відсуньте 1 квадратик у сторону.
– Скільки квадратиків ліворуч? А скільки праворуч? Як можна одержати число 8?
Діти, відкладаючи по 1 квадратику вбік, називають усі випадки складу числа 8.
Учитель записує приклади на дошці, а діти – в зошиті.
8 = 7 + 1
8 = 5 + 3
8 = 6 + 2
8 = 4 + 4
2. Гра “Яке число загубилося”?
Акцентувати увагу дітей на те, що в першому й останньому прикладі необхідно додати число 1, адже має вийти наступне число. А в другому прикладі – невідоме 2, тому що 2 і 2 – це склад числа 4.
3. Гра “Скарбничка”
Скарбничку швидше відімкни,
Дзвінкі монети полічи.
Учитель показує монети 1 к., 2 к., 5 к.
– Які монети використаєте, щоб отримати 2 к., 5 к., 4 к.?
4. Складання рівностей на додавання за предметними малюнками.
Запис їх у зошиті
3 + 3 + 2 = 8
7 + 1 = 8
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чого вчилися на уроці?
– Що нового дізналися?
– Що повторили?