Засоби музичної виразності. Іграшкові й дитячі образи в музиці

Урок 28.
Засоби музичної виразності. Іграшкові й дитячі образи в музиці

Мета уроку: показати роль засобів виразності музики у створенні іграшкових і дитячих образів у музичних творах. Розвивати музичні і творчі здібності учнів. Виховувати інтерес до музичного мистецтва, формувати творчу особистість, залучати школярів до участі у різноманітній музичній діяльності.

Очікувані результати: учні визначають роль засобів музичної виразності у створенні іграшкових і дитячих образів, спостерігають за особливостями музики і висловлюють

свої враження від неї, виконують у русі веснянки, беруть участь в інсценізаціях пісень і музичних іграх.

Обладнання: _________________________________________

Тип уроку: комбінований, поглиблення теми.

Домінанти уроку:

– засоби виразності музики;

– музичний образ.

1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

Кількість за списком ___,

Кількість присутніх на уроці ___,

Відсутніх ___.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2. Орієнтовний план уроку

2.1. Вхід до класу під мелодію пісні “Гляньте,

діточки малі”.

2.2. Розспівування. Поспівки “Крокодил і Чебурашка” (муз. І. Арсеєва).

2.3. Розучування ігрової пісні “Гра в гостей” (муз. Д. Кабалевського).

2.4. Слухання п’єси Д. Кабалевського “Зайчик дражнить ведмедика”.

2.5. Слухання фрагмента балету П. Чайковського “Спляча красуня” – “Кіт у чоботях і Біла Кицька”. Перегляд відео-фрагменту.

2.6. Продовження роботи над веснянкою “Розлилися води”. Інсценізація.

2.7. Проведення гри під пісню В. Верховинця “Гляньте, діточки малі”.

2.8. Узагальнення матеріалу.

2.9. Вихід із класу під мелодію пісні “Гляньте, діточки малі” (або за вибором учителя).

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Бесіда за темою попереднього уроку.

3.2. Розспівування.

3.3. Продовження роботи над веснянкою “Розлилися води”. Інсценізація.

3.4. Виконання в русі вивчених веснянок.

3.5. Виконання пісні В. Верховинця “Гляньте, діточки малі”.

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Повідомлення теми уроку.

4.2. Мотиваційна бесіда.

Знайомлячись із новим музичним матеріалом, учні збагачують свій музичний досвід і кругозір, набувають нових знань і вражень, спостерігають за особливостями музики, що сприяє формуванню в них рис вдумливого слухача і цінителя музичного мистецтва.

5. Етап засвоєння нових знань

5.1. Бесіда за темою уроку.

5.2. Розспівування. Поспівки “Крокодил і Чебурашка” (муз. І. Арсеєва).

5.3. Розучування ігрової пісні Д. Кабалевського “Гра в гостей”.

5.4. Слухання п’єси Д. Кабалевського “Зайчик дратує ведмедика”.

5.5. Слухання (перегляд відео) фрагмента балету П. Чайковського “Спляча красуня”, “Кіт у чоботях і Біла Кицька”.

5.6. Проведення гри під пісню В. Верховинця “Гляньте, діточки малі”.

6. Узагальнення та закріплення знань

6.1. Які музичні твори, що прозвучали на уроці, найбільш сподобалися учням? Чому?

6.2. Чого навчила учнів музика?

Учні познайомилися з яскравими прикладами зображальності в музиці, які показали роль засобів виразності у створенні різних (іграшкових і дитячих) музичних образів.

6.3. За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.

7. Підбиття підсумків уроку

Крок за кроком учні вчаться розуміти мову музики, збагачують свій музичний досвід, стають “знавцями” дивовижного мистецтва музики.

8. Вихід із класу

Під мелодію пісні В. Верховинця “Гляньте, діточки малі” (або за вибором учителя).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Засоби музичної виразності. Іграшкові й дитячі образи в музиці