Значення продуктів органічної хімії
Тема 3
НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ
Урок 60
Тема уроку. Значення продуктів органічної хімії
Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про органічні сполуки; формувати уявлення учнів про значення органічної хімії в життєдіяльності людини.
Тип уроку: узагальнення й систематизації знань.
Форми роботи: фронтальна, групова, самостійна робота.
Обладнання: картки-завдання.
ХІД УРОКУ
I. Організація класу
II. Перевірка домашнього завдання.
Актуалізація опорних знань
1. Заслуховування повідомлень
2. Коротке узагальнення вчителя про значення органічної хімії та продуктів органічного синтезу
3. Фронтальне опитування
– Чим відрізняються фізичні властивості речовин, що належать до одного гомологічного ряду? Наведіть приклади.
– Які речовини утворюються в результаті гідролізу в організмі людини: а) жири; б) вуглеводи; в) білки? Куди надходять продукти гідролізу й для чого використовуються?
– Подумайте й обгрунтуйте екологічну доцільність і небезпеку використання синтетичних і штучних органічних речовин.
ІІІ.
1. Групова робота
Завдання 1. Напишіть рівняння реакцій за схемою на прикладі конкретної сполуки:
Алкани галогенозаміщений алкан
спирт
карбонова кислота
галогенозаміщена карбонова кислота
амінокислота
дипептид
Розглядаємо запропоновані учнями неповторювані схеми, підтверджені рівняннями реакцій.
2. Самостійна робота
Завдання 2
– Запишіть по одній формулі сполук із класу алканів, алкенів і алкінів.
– Запишіть рівняння горіння цих речовин.
– Обчисліть об’єм повітря, що знадобиться для спалювання цієї суміші. Об’єм і співвідношення компонентів суміші наведено в таблиці.
Варіант | Об’єм суміші, л (н. у.) | Співвідношення об’ємів компонентів суміші | ||
Алкан | Алкен | Алкін | ||
1 | 20 | 1 | 2 | 2 |
2 | 30 | 2 | 2 | 2 |
3 | 25 | 2 | 1 | 2 |
4 | 50 | 3 | 1 | 1 |
5 | 40 | 1 | 2 | 1 |
6 | 35 | 3 | 3 | 1 |
7 | 28 | 2 | 3 | 2 |
8 | 40 | 4 | 1 | 1 |
Завдання 3. Яку масу спирту можна одержати в результаті переробки відповідного вуглеводу?
Варіант | Вихідна речовина | Маса речовини | Масова частка виходу продукту реакції, % |
1 | Крохмаль | 300 кг | 72 |
2 | Сахароза | 12 кг | 80 |
3 | Глюкоза | 280 кг | 95 |
4 | Целюлоза | 200 кг | 64 |
5 | Крохмаль | 180 кг | 68 |
6 | Целюлоза | 240 кг | 56 |
7 | Глюкоза | 340 кг | 96 |
8 | Сахароза | 520 кг | 90 |
Завдання 4. Використовуючи таблицю амінокислот, запишіть формулу трипептиду, утвореного нижченаведеними амінокислотами. Обчисліть молекулярну масу трипептиду.
Варіант | Амінокислота 1 | Амінокислота 2 | Амінокислота 3 | Молярна маса трипептиду |
1 | Гліцин | Серин | Аланін | |
2 | Цистеїн | Аланін | Цистеїн | |
3 | Аланін | Аланін | Глутамін | |
4 | Лізин | Гліцин | Гліцин | |
5 | Гліцин | Аланін | Аланін | |
6 | Серин | Гліцин | Гліцин | |
7 | Глутамін | Аланін | Гліцин | |
8 | Серин | Цистеїн | Аланін |
Завдання 5. Обчисліть масу кожної амінокислоти, що утвориться в результаті повного гідролізу 100 г такого трипептиду.
IV. Підбиття підсумків уроку
Учитель оцінює роботу учнів на уроці.
V. Домашнє завдання
Повторити вивчений матеріал, підготуватися до тематичного оцінювання.