ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 113. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: закріпити знання табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, навички усних обчислень; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 131-132, завдання 880; 881)

Завдання 880

– Скільки кілограмів борошна залишилося в їдальні?

Завдання 881

1)

Чи є серед відповідей однакові? Прочитайте одноцифрові відповіді; двоцифрові відповіді.

2) Прочитайте вирази та їх значення.

2. Гра “Мовчанка”

ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

3. Складання виразів за таблицею, обчислення їх значень

Ділене

18

56

28

70 – 7

25 + 17

Дільник

6

7

7

7

7

4. Математичний диктант

– Добуток чисел 7 і 5 зменшити на 15.

– Різницю чисел 50 і 8 зменшити у 7 разів.

– Суму чисел 56 і 7 зменшити у 7 разів.

– Частку

чисел 35 і 7 збільшити на 95.

5. Хвилинка каліграфії

– Запишіть множину чисел, що діляться на 7.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення.

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 132-133)

Завдання 882. Усне виконання завдання. Робота в парах

Завдання 883. Коментоване розв’язування завдання

Учні пригадують, як знайти ділене, множник, зменшуване. По черзі пояснюють завдання, працюючи у зошитах.

Завдання 884. Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень – за закритою дошкою.

Завдання 885. Коментоване розв’язування кругових прикладів Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Завдання 886. Усне виконання завдання

Учні називають, скільки на малюнку многокутників. Називають кожну фігуру, що не є многокутником.

Завдання 887

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання.

1) Скільки хлопчиків у шкільному хорі?

2) Скільки всього дітей у хорі?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання у зошити.

Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Після цього учні замінюють число 3 числом 2. (Чи зміниться план розв’язання задачі?)

Завдання 888

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Один учень біля дошки розв’язує і пояснює.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота над задачами

1) Перше число дорівнює 7, а друге – на 42 більше, ніж перше. У скільки разів друге число більше від першого?

2) Одна сторона трикутника дорівнює 7 см, друга сторона – у 2 рази більша, ніж перша, а третя – на 5 см довша, ніж перша. Знайдіть периметр трикутника.

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних задач

1) Завдання 889*.

Від рулону тканини завдовжки 56 м відрізають по 7 м. Скільки розрізів треба зробити, щоб поділити на рівні шматки всю тканину? (7 розрізів)

2) У скільки разів шлях на дев’ятий поверх довший за шлях на третій поверх того самого будинку?

Розв’язання. Відповідь “у 3 рази” неправильна. На дев’ятий поверх ведуть вісім сходових маршів, а на третій – два марші. Отже, шлях довший у 4 рази. Розв’язання доцільно супроводжувати малюнком.

Відповідь: у 4 рази.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 133, завдання 890; 891.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 8. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ