Читання й записування чотирицифрових чисел. Утворення чотирицифрового числа з розрядних доданків. Вправи і задачі, пов’язані з поняттям частини числа
УРОК 17
Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел. Утворення чотирицифрового числа з розрядних доданків. Вправи і задачі, пов’язані з поняттям частини числа
Мета: розвивати вміння учнів записувати чотирицифрові числа під диктовку; вправляти у розв’язанні задач двома способами.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, нумераційна таблиця.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Прочитати тільки ті числа із вправи № 134, для запису яких використано більше
– Записати розв’язання задачі № 135 виразом.
2. Усні обчислення.
Гра “Ланцюжок”
81 : 9 – 2 : 6 – 8 : 6 – 4 – 2 =
8 – 9 : 3 : 6 – 5 : 2 – 10 =
3. Завдання для опитування
– Записати числа у вигляді суми розрядних доданків: 8306, 3053, 8008.
– Кожну суму записати числом:
6 000 + 60 + 1, 2 000 + 200 + 20, 4 000 + 40, 8 000 + 1.
4. Записати найбільше і найменше чотирицифрові числа; п’ять послідовних чисел, починаючи з числа 6 997.
5. Читання чисел, записаних у нумераційній таблиці, та записування чисел, вказаних учителем, у нумераційну таблицю
6. Робота біля дошки
–
– У їдальні було 800 кг картоплі. Першого дня витратили 1/4 всієї картоплі. Скільки кілограмів картоплі залишилось?
II. Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення із правилом запису чотирицифрових чисел (спочатку записуємо одиниці розряду тисяч, потім – сотень, десятків, одиниць)
2. Прочитати числа (вправа № 136, 137).
3. Первинне закріплення
Самостійна робота: вправа № 137 (2).
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Робота зі смужками (вправа № 138)
У дітей – по 2 смужки, поділені на 4 і 5 частин. Перед роботою зі смужками слід повторити з учнями правило знаходження частини числа і числа за його частиною.
– Виміряти довжину всієї смужки, спочатку виміряти 1/5 частину цієї смужки.
– Знайти 1/4 всієї смужки.
2. Розв’язання вправи № 139 за рівнями (учні високого рівня знань – самостійно, решта – під керівництвом учителя)
3. Самостійне розв’язання задачі № 140
4. Розв’язання задачі № 141 двома способами за варіантами
Учитель пропонує учням І варіанта починати розв’язок задачі зі знаходження всієї кількості фарби, а учням ІІ варіанта – зі знаходження маси фарби різного кольору окремо.
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 143, 144.
Related posts:
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗКЛАДАННЯ ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ. УТВОРЕННЯ ЧИСЕЛ З РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ. ВИДИ КУТІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ЧОТИРИЦИФРОВІ ЧИСЛА, РОЗКЛАДАТИ ЇХ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ; УТВОРЮВАТИ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ; УЗАГАЛЬНИТИ ЗНАННЯ ПРО КУТИ I. Перевірка домашнього завдання Учень коментує розв’язання задачі 174. Звернути увагу, що зі зміною запитання до розв’язання додається одна дія. Перевірити виконання вправи 175 фронтально, знайшовши суму значень виразів у першому, […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ЧАСТИНИ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ЧОТИРИЦИФРОВІ ЧИСЛА; ПОВТОРИТИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЧАСТИНИ ЧИСЛА ТА ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ I. Перевірка домашнього завдання На дошці записано вирази: 60 : 12 60 : 12 + 24 : 12 (60 + 24) : 12 Який з них є розв’язком задачі 184? Взаємоперевірка вправи 183. II. Актуалізація та […]...
- Читання і записування чотирицифрових чисел. Знаходження частини числа і числа за його частиною. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 185-193) Тема. Читання і записування чотирицифрових чисел. Знаходження частини числа і числа за його частиною. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 185-193). Мета. Ознайомити учнів з правилом записування будь-якого чотирицифрового числа; закріплювати вміння учнів читати чотирицифрові числа; повторити правило знаходження частини числа і числа за його частиною, розв’язувати задачі двома способами. Обладнання. Нумераційна таблиця; таблиця […]...
- Читання чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Утворення чотирицифрових чисел із розрядних чисел. Кути, види кутів, побудова кутів за допомогою лінійки (№№ 176-184) Тема. Читання чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Утворення чотирицифрових чисел із розрядних чисел. Кути, види кутів, побудова кутів за допомогою лінійки (№№ 176-184). Мета. Формувати в учнів уміння читати чотирицифрові числа в межах 10000, розкладати їх на розрядні доданки, утворювати числа з розрядних доданків; розширити поняття про куги, вчити будувати різні кути за […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗКЛАД ЧИСЕЛ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ Й УТВОРЕННЯ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ І ДОДАВАННЯ У ВИПАДКУ ТРЬОХ КОМПОНЕНТІВ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ П’ЯТИЦИФРОВІ ЧИСЛА, РОЗКЛАДАТИ НА РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ, УТВОРЮВАТИ ЧИСЛА З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ОБЧИСЛЮВАЛЬНІ НАВИЧКИ ТА ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ ГЕОМЕТРИЧНОГО ЗМІСТУ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити відповідь, план та вибір дії у розв’язанні задачі 224. Взаємоперевірка виконання вправи 225. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. […]...
- Читання і записування чотирицифрових чисел. Утворення числа 10000. Визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі. Задачі на зведення до одиниці з буквеним компонентом (№№ 194-205) Тема. Читання і записування чотирицифрових чисел. Утворення числа 10000. Визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі. Задачі на зведення до одиниці з буквеним компонентом (№№ 194-205). Мета. Ознайомити учнів з правилом визначення кількості десятків, сотень, тисяч у числі; повторити і закріпити вміння учнів читати і записувати чотирицифрові числа, розв’язувати задачі з буквеним и даними. […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНАМИ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА Мета: ознайомити учнів з правилом запису будь-якого чотирицифрового числа; закріплювати вміння читати чотирицифрові числа; повторити правило знаходження частини числа і числа за його частиною; вдосконалювати навички усних і письмових обчислень, розв’язування задач двома способами; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Завдання 183 – Прочитайте числа, в […]...
- НУМЕРАЦІЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. УТВОРЕННЯ, ЗАПИС ТА ЧИТАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ ДВОХ ТИСЯЧ. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 2000. ЛІЧБА ТИСЯЧАМИ ДО 10 ТИСЯЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ ЧИСЛА 2000 ТА ЛІЧБОЮ ТИСЯЧАМИ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ПОСТУПОВЕ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язування задачі 165 перевіряємо фронтально. Скласти подібну задачу, яка розв’язуватиметься другим виразом: а + (а + b). Що зміниться у розв’язанні задачі 166, якщо в умові замінити слово “більше” словом “менше”? […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 10 000. ВИЗНАЧЕННЯ КІЛЬКОСТІ ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ У ЧИСЛІ. ЗАДАЧІ НА ТРИ ДІЇ. РАДІУС Мета: ознайомити учнів з правилом визначення кількості десятків, сотень і тисяч у числі; закріплювати вміння учнів читати і записувати чотирицифрові числа, розв’язувати задачі з буквеними даними, креслити окружність за поданим радіусом; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 193 – Прочитайте вираз, […]...
- Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч УРОК 15 Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч Мета: вправляти учнів у запису й читанні чотирицифрових чисел; пояснити, що в чотирицифровому числі чотири розряди: одиницею четвертого розряду є тисяча, тисяча – це нова лічильна одиниця. Обладнання: нумераційна таблиця, картки для усної лічби, предметні […]...
- Утворення й читання будь-яких чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Види кутів УРОК 16 Тема. Утворення й читання будь-яких чотирицифрових чисел. Розкладання чисел на розрядні доданки. Види кутів Мета: розглянути запис чотирицифрових чисел в нумераційній таблиці; формувати вміння учнів читати чотирицифрові числа; розкладати їх на розрядні доданки; уточнити поняття периметр многокутника; ознайомити з видами кутів. Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця “Види кутів”. ХІД УРОКУ […]...
- Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000. Утворення числа 20 000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Види трикутників УРОК 20 Тема. Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000. Утворення числа 20 000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Види трикутників Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 20 000 та іншими розрядними п’ятицифровими числами; вправляти учнів у розв’язанні задачі на 2 і 3 дії, які містять збільшення чи зменшення числа на […]...
- Аналіз контрольної роботи. Нумерація шестицифрових чисел: читання і записування шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 246-256) Тема. Аналіз контрольної роботи. Нумерація шестицифрових чисел: читання і записування шестицифрових чисел у межах 200000. Повторення письмового ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 246-256). Мета. Формувати в учнів уміння читати і записувати шестицифрові числа у межах 200 тисяч, розкладати їх на розрядні доданки; закріплювати обчислювальні навички і вміння розв’язувати задачі; […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 20 000, ЛІЧБА ДЕСЯТКАМИ ТИСЯЧ ДО 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ ЧИСЛА 20 000 ТА ЛІЧБОЮ ДЕСЯТКАМИ ТИСЯЧ ДО 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ; УЧИТИ НАЗИВАТИ ЧИСЛА ВІД 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ, ВІДЛІЧУЮЧИ ПО 10 000; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ І ЗАПИСУВАТИ ЧИСЛА В МЕЖАХ 20 000; ПОВТОРИТИ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити відповідь задачі 215. Чому […]...
- Читання і записування п’ятицифрових чисел. Утворення числа 20000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Письмове віднімання трицифрових чисел (№№ 217-225) Тема. Читання і записування п’ятицифрових чисел. Утворення числа 20000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Письмове віднімання трицифрових чисел (№№ 217-225). Мета. Формувати в учнів уміння читати і записувати числа в межах 20 тисяч; лічити десятками тисяч до 100000 і навпаки; повторити прийоми письмового віднімання трицифрових чисел; удосконалювати обчислювальні навички і вміння розв’язування задачі. […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 200 000. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 200 000. ЛІЧБА СОТНЯМИ ТИСЯЧ ДО 10 СОТЕНЬ ТИСЯЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ ЧИСЛА 200 000, УЧИТИ НАЗИВАТИ ЧИСЛА ШОСТОГО РОЗРЯДУ; ОЗНАЙОМИТИ З НОВОЮ ЛІЧИЛЬНОЮ ОДИНИЦЕЮ – МІЛЬЙОНОМ; ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ УСНИХ ОБЧИСЛЕНЬ, ЗАМІНИ ОДНИХ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ІНШИМИ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА І. Перевірка домашнього завдання У задачі 254 з’ясувати відповідь, пояснити план і вибір дій у […]...
- УТВОРЕННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. КУТ Мета: вчити учнів читати і записувати чотирицифрові числа, представляти їх у вигляді суми розрядних доданків і навпаки, визначати, скільки всього в чотирицифрових числах тисяч, сотень, десятків; розширити уявлення про кут, вчити школярів будувати різні кути за допомогою лінійки; повторити правило знаходження периметра многокутника; розвивати уважність; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ВИЗНАЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ СОТЕНЬ І ТИСЯЧ У ЧИСЛАХ, ПОБУДОВА КОЛА ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З ВИЗНАЧЕННЯМ ЗАГАЛЬНОЇ КІЛЬКОСТІ ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ У ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЛАХ, ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ Й ЗАПИСУВАТИ ЧОТИРИЦИФРОВІ ЧИСЛА, БУДУВАТИ КОЛО; РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ З БУКВЕНИМИ ДАНИМИ I. Перевірка домашнього завдання Учні звіряють значення виразів вправи 192, записаних у порядку зростання на дошці, зі своїми результатами. Пояснюють план і розв’язання задачі 193 (двома способами). […]...
- УТВОРЕННЯ, ЗАПИС ТА ЧИТАННЯ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ ДВОХ ТИСЯЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З НУМЕРАЦІЄЮ ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ ДВОХ ТИСЯЧ I. Перевірка домашнього завдання Виконання вправ 153 і 154 учні коментують з місця. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання для індивідуального опитування. Картка 1) Обчислити: 426 : 4; 517 : 7. 2) Задача. Фермер відправив у місто 150 ц кавунів […]...
- УТВОРЕННЯ, ЧИТАННЯ ТА ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. НЕРІВНОСТІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ, ЧИТАННЯМ ТА ЗАПИСОМ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000; ПОВТОРИТИ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЗНАХОДИТИ ЗНАЧЕННЯ НЕВІДОМИХ У НЕРІВНОСТЯХ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ ПОРІВНЮВАТИ ЗАДАЧІ I. Перевірка домашнього завдання Взаємоперевірка учнями виконаних завдань один у одного в парах. II. Актуалізація та корекція опорних знань учнів 1. Завдання […]...
- Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч УРОК 14 Тема. Утворення й читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч Мета: опрацювати утворення, називання й читання чотирицифрових чисел у межах 2 000; розвивати вміння пояснювати розв’язання задачі; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки для усної лічби, нумераційна таблиця. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитати питання, яке […]...
- Порівняння чисел. Читання і записування п’ятицифрових чисел. Письмове ділення з перевіркою множенням. Ускладнені задачі на знаходження третього доданка (№№ 236-245) Тема. Порівняння чисел. Читання і записування п’ятицифрових чисел. Письмове ділення з перевіркою множенням. Ускладнені задачі на знаходження третього доданка (№№ 236-245). Мета. Формувати в учнів уміння порівнювати багатоцифрові числа в межах 100000; узагальнити правило визначення загальної кількості десятків, сотень, тисяч у числі; удосконалювати вміння розв’язувати задачі двома способами; повторити письмове ділення на одноцифрове та двоцифрове […]...
- Нумерація шестицифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки УРОК 23 Тема. Нумерація шестицифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки Мета: ознайомити з нумерацією чисел за межами 100 000; повторити письмове ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення. Обладнання: картки-пазли для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця умови задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЗАПИС ЧИСЕЛ СУМОЮ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ. ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. РОЗМІЩЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ЗАКРІПЛЮВАТИ ВМІННЯ ЗАМІНЮВАТИ ТРИЦИФРОВІ ЧИСЛА СУМОЮ ВІДПОВІДНИХ РОЗРЯДНИХ ДОДАНКІВ, ПРИЙОМИ ПИСЬМОВОГО ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, УМІННЯ ВИРАЗНОГО І ЧІТКОГО ЧИТАННЯ ЗАДАЧ; УДОСКОНАЛЮВАТИ НАВИЧКИ ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ, УМІННЯ ОПИСУВАТИ ПОЛОЖЕННЯ ВІДРІЗКІВ НА ПЛОЩИНІ I. Перевірка домашнього завдання Запис розв’язання задачі 10 на дошці. Фронтально повідомити значення виразів із вправи 9. На […]...
- Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000 УРОК 19 Тема. Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000 Мета: провести бесіду про подальше розширення множини чисел; закріпити вміння письмового додавання трицифрових чисел; опрацювати задачі на знаходження третього доданка; розвивати логічне мислення. Обладнання: нумераційна таблиця, картки для усної лічби. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка домашнього завдання 2. […]...
- Читання і записування п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч. Письмове додавання трицифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка (№№ 206-216) Тема. Читання і записування п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч. Письмове додавання трицифрових чисел. Задачі на знаходження третього доданка (№№ 206-216). Мета. Ознайомити учнів з утворенням, називанням, читанням і записуванням п’ятицифрових чисел у межах 20 тисяч; повторити правило письмового додавання трицифрових чисел; виправляти учнів у розв’язанні задач на знаходження третього доданка. Обладнання. Нумераційна таблиця; картки […]...
- Аналіз контрольної роботи. Нумерація багатоцифрових чисел. Утворення і читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч (№№ 155-166) Тема. Аналіз контрольної роботи. Нумерація багатоцифрових чисел. Утворення і читання чотирицифрових чисел у межах двох тисяч (№№ 155-166). Мета. Проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки та організувати роботу над ними; закріпити вивчений матеріал; ознайомити учнів з утворенням, читанням чотирицифрових чисел у межах двох тисяч; формувати вміння виконувати дії на основі нумерації чисел, розв’язувати задачі. Обладнання. […]...
- Читання й записування п’ятицифрових чисел. Дії з круглими числами. Порівняння чисел. Види трикутників за сторонами УРОК 21-22 Тема. Читання й записування п’ятицифрових чисел. Дії з круглими числами. Порівняння чисел. Види трикутників за сторонами Мета: формувати розуміння учнями поняття п’ятицифрове число; повторити письмове додавання у випадку трьох компонентів; вправляти учнів у порівнянні п’ятицифрових чисел; формувати вміння розпізнавати трикутники за сторонами; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: картки з трикутниками, картки для усної лічби, […]...
- Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число УРОК 6 Тема. Вправи і задачі на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число Мета: вправляти учнів у виконанні письмового ділення, проаналізувати розв’язання складеної задачі; закріплювати вміння знаходити частину від числа. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця умови задачі, геометричний матеріал. ХІД УРОКУ I. Контроль і закріплення знань учнів 1. Перевірка наявності домашнього завдання […]...
- Нумерація шестицифрових чисел. Читання і записування, визначення числа тисяч у числі. Задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків (№№ 267-274) Тема. Нумерація шестицифрових чисел. Читання і записування, визначення числа тисяч у числі. Задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків (№№ 267-274). Мета. Закріплювати уміння учнів лічити сотнями тисяч, читати, записувати і розкладати числа на розрядні доданки; повторити прийоми порівняння багатоцифрових чисел; вправляти у розв’язуванні задач. Обладнання. Нумераційна таблиця; картки для опитування; таблиця усних […]...
- Читання й записування шестицифрових чисел у межах 200 000. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч УРОК 24 Тема. Читання й записування шестицифрових чисел у межах 200 000. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч Мета: вправляти учнів у відкладанні чисел на рахівницях, ознайомити з поняттям мільйон; розвивати вміння учнів розв’язати задачу, яка містить поняття частина числа; вдосконалювати обчислювальні навички. Обладнання: таблиця для усної лічби, креслення задачі. ХІД УРОКУ I. Контроль […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ П’ЯТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ, ВИЗНАЧЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО ЧИСЛА ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ. ПЕРЕВІРКА ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ МНОЖЕННЯМ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ, ЗАПИСУВАТИ Й ПОРІВНЮВАТИ П’ЯТИЦИФРОВІ ЧИСЛА, ВИЗНАЧАТИ ЗАГАЛЬНУ КІЛЬКІСТЬ ДЕСЯТКІВ, СОТЕНЬ, ТИСЯЧ У ЧИСЛІ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ДВОХ ДОБУТКІВ; ВИКОНУВАТИ ТА ПЕРЕВІРЯТИ ДІЮ ДІЛЕННЯ I. Перевірка домашнього завдання Розв’язання задачі 235 і виконання вправи 234 учні перевіряють один у одного, обмінявшись зошитами. II. Актуалізація та корекція […]...
- Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62-70) Тема. Вправи на знаходження частини числа. Письмове ділення на одноцифрове число. Задачі, які включають знаходження частини числа (№№ 62 – 70). Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі, які включають знаходження частини числа; закріплювати навички ділення трицифрового числа на одноцифрове. Обладнання. Таблиця усних обчислень (гра “Комп’ютер”); картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. Контроль, корекція і […]...
- УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 200. НАЗВИ ЧИСЕЛ ТРЕТЬОГО РОЗРЯДУ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ, ЩО МІСТЯТЬ ЗНАХОДЖЕННЯ НЕВІДОМОГО ЗМЕНШУВАНОГО Мета: ознайомити учнів з прийомами утворення чисел другої сотні, назвами круглих сотень; формувати вміння розв’язувати задачі, що містять знаходження невідомого зменшуваного; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення, пам’ять, увагу; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Робота в парах (с. 57, завдання 386) […]...
- Читання і записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Лічба тисячами до 10 тисяч (№№ 167-175) Тема. Читання і записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Лічба тисячами до 10 тисяч (№№ 167-175). Мета. Ознайомити учнів із записом чотирицифрових чисел у межах двох тисяч; навчити лічити тисячами до 10 тисяч; повторити ділення круглих чисел; формувати вміння розв’язувати задачі різними способами. Обладнання. Нумераційна таблиця; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. […]...
- НУМЕРАЦІЯ ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ЧИТАННЯ І ЗАПИС ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. ПОВТОРЕННЯ ПИСЬМОВОГО ДІЛЕННЯ НА ОДНОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЗНАЧЕННЯМ ЙОГО ДРОБУ Мета: формувати в учнів уміння читати і записувати шестицифрові числа в межах 200 000, розкладати їх на розрядні доданки; закріплювати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Математичний диктант – Запишіть цифрами числа: п’ять […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. УТВОРЕННЯ, ЧИТАННЯ І ЗАПИС ЧОТИРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 2000. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ВІДСТАНІ Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над помилками; ознайомити учнів з утворенням, назвами, читанням і записом чотирицифрових чисел у межах двох тисяч; повторити правило множення двоцифрових чисел на одноцифрове число і спосіб розв’язування задач, які включають збільшення (зменшення) числа в кілька разів або на кілька одиниць; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД […]...
- НУМЕРАЦІЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ: ЧИТАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ, ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА, ЗНАЧЕННЯ ЦИФРИ НУЛЬ У ЗАПИСІ ЧИСЛА. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ З ЧИСЛАМИ 1 І 0. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ СУМИ ДВОХ ДОБУТКІВ Мета: вдосконалювати вміння учнів читати, записувати і порівнювати трицифрові числа, називати попереднє і наступне числа; повторити правила множення і ділення з числами 1 і 0; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте складені рівняння. – Якою дією знаходили х у першому […]...
- Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751-759) Тема. Аналіз контрольної роботи. Частини. Порівняння частин. Задачі на знаходження частини числа і числа за його частиною. Складені задачі, які включають знаходження частин (№№ 751-759). Мета. Проаналізувати помилки, допущені учнями під час виконання контрольної роботи; вчити учнів знаходити частину числа та число за його частиною; удосконалювати вміння учнів розв’язувати складені задачі, які включають знаходження частин. […]...
- ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ТВОРЧА РОБОТА НАД ЗАДАЧЕЮ Мета: вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел, у розв’язуванні задач; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення; прищеплювати інтерес до уроків математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Хто швидше?” 1-й учень 3 • 7 12 : 2 5 • 5 36 : 4 […]...