Поняття риторики
УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
РИТОРИКА
Поняття риторики
Уміння переконувати співрозмовника, уміння правильно й красиво говорити, привертати увагу й здобувати довіру слухачів потрібне нам в усіх сферах життя. Володіння мистецтвом слова – одна з умов для досягнення успіху в багатьох професіях. Уміння складати й виголошувати промови необхідне юристові (риторика й виникла як мистецтво складання судових промов). Політик, що говорить грамотно й переконливо, викликає повагу й довіру громадян, тоді як ті політичні діячі, які не
У навчальній діяльності студентів і школярів риторична майстерність незамінна, бо вона допомагає правильно написати й захистити реферат чи наукову роботу, цікаво побудувати усну відповідь на заняттях.
Ораторське мистецтво використовується й у галузі реклами, адже її завданням є переконати можливих покупців обрати саме цей товар чи послугу. Навіть повсякденне спілкування в колі друзів і родичів потребує певної майстерності, адже саме мова є основним засобом встановлення контактів між людьми.
ЦЕ ЦІКАВО!
Демосфен із самого дитинства
Риторику можна визначити і як науку, і як мистецтво. Основне її завдання – переконати слухачів у чомусь за допомогою слова, донести до них через промову певну думку, змусити перейнятися якимись почуттями. Мовою, що має переконувати, називав риторику давньоримський оратор Цицерон.
Отже, Риторика – це наука про способи переконання та впливу на аудиторію з урахуванням її особливостей. Ця наука вивчає методику творення тексту, визначає його структуру, найбільш придатну для зрозумілого й аргументованого викладення думки.
Риторика як мистецтво передбачає вміння добре говорити, грамотно будувати висловлювання й уживати слова. Це зумовлює зв’язок риторики з такими розділами науки про мову, як стилістика, орфоепія, синтаксис та ін.
Окрім того, ораторське мистецтво – це й уміння говорити красиво, прикрашати свою мову. Цю особливість мистецтва слова відображає одна з його назв – “красномовство”. Але навіть досконало володіючи мовою, оратор перш за все повинен мати що сказати, вміти добирати інформацію. Недаремно риторика на ранніх етапах свого розвитку поєднувалася з філософією, тобто слово не відділялося від думки.
Related posts:
- Уроки риторики в старших класах 8.9. Уроки риторики в старших класах Рідномовна освіта в середній загальноосвітній школі сьогодні переживає етап реформування. Урахування суспільних функцій української мови зумовило переакцентацію мети навчання в середніх освітніх закладах, унесення істотних змін до програм, зокрема введення в старших класах риторики. Цей розділ уключений до програми з метою посилення практичного спрямування мовного курсу, щоб задовольнити суспільний […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 8. ОСНОВИ РИТОРИКИ. РИТОРИКА ЯК НАУКА Й МИСТЕЦТВО. РИТОРИЧНІ ВИМОГИ ДО МОВЦЯ. ІМІДЖ ОРАТОРА. ПРОФЕСІЙНИЙ ІМІДЖ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 15 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 8. ОСНОВИ РИТОРИКИ. РИТОРИКА ЯК НАУКА Й МИСТЕЦТВО. РИТОРИЧНІ ВИМОГИ ДО МОВЦЯ. ІМІДЖ ОРАТОРА. ПРОФЕСІЙНИЙ ІМІДЖ Мета: ознайомити з відомостями про риторику як науку й мистецтво, зародженням, розвитком риторики, роллю риторики в житті суспільства й окремої людини, […]...
- Елементи риторики в 5-9 класах 8.8. Елементи риторики в 5-9 класах Зміст і методи навчання учнів загальноосвітніх шкіл (гімназій, коледжів, ліцеїв, тощо) України, що грунтуються на принципах гуманізації та демократизації суспільного життя в цілому, гуманізації та гуманітаризації освіти зокрема, формувати культури мовлення, зумовили введення риторики в шкільні програми з українські мови. Основними завданнями є підвищення як загальної культури, так і […]...
- Поглиблення і систематизація знань, умінь і навичок з культури мовлення, стилістики і риторики 9.3. Поглиблення і систематизація знань, умінь і навичок з культури мовлення, стилістики і риторики З метою формування в учнів умінь уважно, стилістично диференційовано підходити до вибору мовленнєвих засобів, вироблення у старшокласників мовного чуття пошани до правильного нормативного українського мовлення, нетерпимості до псування мови програмою передбачено повторення й поглиблення основних відомостей зі стилістики – поняття про […]...
- Елементи практичної риторики. Тематичне тестування Урок № 55 Тема. Елементи практичної риторики. Тематичне тестування Мета: закріпити знання учнів про практичну риторику; з’ясувати рівень засвоєння ними вказаної теми; розвивати логічне мислення, пам’ять, уміння використовувати здобуті знання на практиці, формувати навички самостійної роботи. Тип уроку: комбінований (закріплення знань та навичок; перевірка й облік здобутих знань, умінь та навичок). Обладнання: підручник, тести. ХІД […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 12. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПОЛЕМІКА В ПРОФЕСІЙНОМУ СПІЛКУВАННІ. ПОЛЕМІЧНІ ПРИЙОМИ. ЕТИКА ПОЛЕМІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 21 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 12. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПОЛЕМІКА В ПРОФЕСІЙНОМУ СПІЛКУВАННІ. ПОЛЕМІЧНІ ПРИЙОМИ. ЕТИКА ПОЛЕМІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ Мета: поглибити знання учнів про полеміку, полемічні прийоми, ознайомити з етикою полемічної майстерності; розвивати навички публічного виступу, мовленнєво-комунікативні вміння, логічне мислення, творчі й організаторські здібності, […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 9. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПІДГОТОВКА ПРОМОВИ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 18 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 9. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПІДГОТОВКА ПРОМОВИ Мета: ознайомити учнів з промовою як жанром публічного виступу, її видами й етапами підготовки, вчити розуміти залежність мовленнєвої поведінки людини від Сприйняття картини світу за допомогою мовних одиниць, удосконалювати вміння й навички […]...
- Виражальні засоби риторики (порівняння, метафора, протиставлення, парадокс) Уроки № 48, 49 Тема. Виражальні засоби риторики (порівняння, метафора, протиставлення, парадокс) Мета: спираючись на здобуті учнями знання з теорії літератури, пояснити роль та значення вказаних виражальних засобів у публіцистичному мовленні; формувати вміння визначати їх у текстах та доречно вживати; розвивати логічне та образне мислення, усне й писемне мовлення, збагачувати та уточнювати словниковий запас школярів. […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 10. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПІДГОТОВКА ПРОМОВИ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 19 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 10. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПІДГОТОВКА ПРОМОВИ Мста: удосконалювати вміння й навички здійснювати систематичну підготовку до висловлювань та підготовку до конкретного виступу; правильно обирати тему, визначати цільову настанову, добирати мовний матеріал, розташовувати його в певній послідовності; проголошувати промову, слідкувати […]...
- РИТОРИКА Культурологічний словник РИТОРИКА (грец. rytorika – ораторське мистецтво) – наука красномовства. Виникла у Стародавній Греції. З кінця XVI ст. у братських школах в Україні Р. викладалася разом з поетикою (піїтикою)....
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 13. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПОЛЕМІКА В ПРОФЕСІЙНОМУ СПІЛКУВАННІ. ПОЛЕМІЧНІ ПРИЙОМИ. ЕТИКА ПОЛЕМІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З ЛІНГВІСТИКИ ТЕКСТУ І СТИЛІСТИКИ Урок № 22 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 13. ОСНОВИ РИТОРИКИ. ПОЛЕМІКА В ПРОФЕСІЙНОМУ СПІЛКУВАННІ. ПОЛЕМІЧНІ ПРИЙОМИ. ЕТИКА ПОЛЕМІЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ Мета: поглибити та узагальнити знання учнів про полеміку, правила поведінки під час полеміки, полемічні принципи та прийоми, учити брати участь у полеміці; розвивати навички публічного […]...
- Виражальні засоби риторики (цитування, заклик, гіпербола, риторичні запитання) Урок № 50 Тема. Виражальні засоби риторики (цитування, заклик, гіпербола, риторичні запитання) Мета: пояснити учням мету й особливості застосування вказаних виражальних засобів у публічному мовленні; повправляти у визначенні та коментуванні їх у текстах, навчати використовувати у власному мовленні; розвивати логічне й образне мислення, пам’ять, збагачувати й уточнювати словниковий запас, повправляти у правильному інтонуванні речень. Тип […]...
- Willie’s School UNIT 9. SCHOOL STORIES Lesson 9.1 Willie’s School 1. Speak about your school using these words. There are three floors in our school. Floor Principal’s office Canteen Hall Stairs Entrance Classroom Sports ground 2. Say what you should do and what you should not do in the places from Task 1? We shouldn’t push our […]...
- Виникнення та розвиток ораторського мистецтва УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО РИТОРИКА Виникнення та розвиток ораторського мистецтва Риторика є однією з найдавніших наук, її виникнення припадає на античні часи. Первісно риторика була засобом захисту і звинувачення на судовому процесі. Громадяни Давньої Греції могли самі захищати себе в суді, а щоб захист вийшов вдалим, вони зверталися до фахівців, чиїм ремеслом було складання […]...
- Основні поняття до розділу “Лексикологія” ЛЕКСИКОЛОГІЯ Основні поняття до розділу “Лексикологія” Групи слів Звучання Значення Приклади Омоніми Однакове Різне Ласка (тварина) ласка (почуття) Синоніми Різне Однакове чи близьке Честь, шана Антоніми Різне Протилежне Говорити, мовчати Завдання для самоперевірки 494 Поясніть значення прислів’я “Хочеш бути щасливим, не будь лінивим”. Доберіть синоніми до слова ледар. 495 Розв’яжіть задачу. Відповідь запишіть словами. Доберіть […]...
- ВІДПОВІДІ НА ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА ВІДПОВІДІ НА ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ Фонетика. Орфографія 1) в; 2) а; 3) б; 4) б; 5) б; 6) г; 7) а; 8) в; 9) б; 10) а; 11) б; 12) г; 13) а; 14) б; 15) г. Будова слова. Словотвір 1) а; 2) г; 3) г; 4) а; […]...
- Мовленнєвознавчі поняття і шляхи їх засвоєння 7.2. Мовленнєвознавчі поняття і шляхи їх засвоєння Результативність навчання мови в сучасній школі вимірюється не стільки мовними знаннями, уміннями й навичками, а рівнем мовленнєвознавчої підготовки, практичним володінням мовними засобами залежно від ситуації спілкування, готовністю учнів до ефективної комунікації – виконання ролі адресанта (того, хто створює висловлювання) і адресата (того, хто сприймає висловлювання). Засвоєння мовленнєвознавчих понять […]...
- ПОНЯТТЯ ПРО ФРАЗЕОЛОГІЗМ, ЙОГО ЛЕКСИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ Мета: навчальна: дати поняття про фразеологізми, збагачувати мову учнів фразеологізмами; розвивальна: розвивати культуру мовлення; виховна: виховувати естетичне ставлення до образного слова, шану до багатства української мови. Внутрішньопредметні зв’язки: лексика, синтаксис, пунктуація, орфографія. Міжпредметні зв’язки: мова, література, інші науки, соціокультура. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. ПЕРЕБІГ УРОКУ ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК. МОТИВАЦІЯ […]...
- Аналіз перевірної роботи. Поняття про закінчення Тема: Аналіз перевірної роботи. Поняття про закінчення Мета: формувати в учнів уміння змінювати слова за запитаннями, виділяти змінну частину, визначати закінчення у слові, поданому в кількох формах; пояснити роль закінчення для зв’язку слів у реченні; розвивати мовлення, вміння аналізувати, зіставляти; виховувати любов до книги. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, […]...
- Поняття про прислівник як частину мови. Незмінність Тема. Поняття про прислівник як частину мови. Незмінність – основна ознака прислівників. (Вправи 323-325). Мета. Ознайомити з основними ознаками прислівника як частини мови; вчити впізнавати прислівники в усному і писемному мовленні, влучно добирати прислівники відповідно до ситуації мовлення. Обладнання: таблиця словникових слів “Словничок”, орфографічні словники, аркуші паперу з альбому. Хід уроку I. Організація класу. II. […]...
- Основні поняття граматики 5.5. Основні поняття граматики Місце граматики в шкільному курсі української мови Граматика як мовознавча дисципліна складається з двох пов’язаних між собою розділів – морфології та синтаксису, що мають спільні поняття й правила. Морфологія вивчає слова як частини мови, а синтаксис – слова, об’єднані в словосполучення й речення. У граматиці найбільш повно відбиваються своєрідні риси національної […]...
- Аналітика Політологічний словник Аналітика (від грецьк. analitike – мистецтво аналізу) – 1) мистецтво розчленування понять, логіка (за Аристотелем); 2) систематичне вивчення, мистецтво аналізу. М. Головатий...
- Поняття інформатичної компетентності. Етапи розв’язування компетентнісних задач Розділ 5 Розв’язування компетентнісних задач Ви дізнаєтесь… – що таке компетентнісні задачі – які програмні засоби доцільно використовувати, розв’язуючи різні задачі & 19. Поняття інформатичної компетентності. Етапи розв’язування компетентнісних задач Сучасне суспільство швидко змінюється і поповнюються інформаціє”), тому учням, щоб навчатись і бути успішними, треба вміло застосовувати інноваційні технології. Вони допомагають шукати, аналізувати та оцінювати […]...
- Основні поняття до розділу “Будова слова. Орфографія” БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ Основні поняття до розділу “Будова слова. Орфографія” Спільнокореневі слова – це слова, утворені від одного кореня: ліс, лісник, лісок, пролісок. Форма слова – це те саме слово, що стоїть в іншому відмінку чи роді, числі: сонце, сонця, сонцем; високий, високе, високою. Змінювані та незмінювані слова Правопис префіксів Правила Приклади 1. Префікс с […]...
- Поняття “орфограма” Тема: Поняття “орфограма” Мета: ознайомити учнів з поняттям “орфограма”; вчити знаходити слова з орфограмами і перевіряти їх написання; розвивати мовлення, мислення; виховувати любов до прекрасного. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Ось дзвінок сигнал подав – До роботи час настав. Ось і ми часу […]...
- Поняття “деградація природи”. Причини і наслідки деградації природних компонентів. Поняття стійкого “консервативного” і нестійкого “прогресивного” компонентів природи ТЕМА IV ПРОБЛЕМА ДЕГРАДАЦІЇ ПРИРОДНИХ КОМПОНЕНТІВ § 11. Поняття “деградація природи”. Причини і наслідки деградації природних компонентів. Поняття стійкого “консервативного” і нестійкого “прогресивного” компонентів природи Поняття “деградація природи”. Причини і наслідки деградації природних компонентів. Під деградацією розуміють природне або антропогенне спрощення, зниження господарського й естетичного потенціалу ландшафту або його компонентів. Через надмірний антропогенний вплив природне […]...
- Find It in the Book! UNIT 13. MY FAVOURITE CHARACTER Lesson 13.1 Find It in the Book! 1. Find the correct pair. Every day I push. Yesterday I pushed – P-U-S-H-E-D Tell the weather Telled Told Push Pushed Pusht Count Countet Counted Feed Feeded Fed Goed Go camping Went Buy Buyed Bought Fly Flew Flied Get coloured Getted Got 2. […]...
- Ділення на двоцифрове число. Поняття про середнє арифметичне (додатковий матеріал) (№№ 977-986) Тема. Ділення на двоцифрове число. Поняття про середнє арифметичне (додатковий матеріал) (№№ 977-986). Мета. Формувати уміння ділити багатоцифрові числа на двоцифрові (з остачею та без остачі); дати учням поняття про середнє арифметичне; удосконалювати уміння розв’язувати задачі. Обладнання. Таблиця “Ділення на двоцифрове число”; схеми задач; картки для самостійної роботи. Зміст уроку I. Контроль, корекція і закріплення […]...
- ПОНЯТТЯ ПРО ЗАЙМЕННИК ЯК ЧАСТИНУ МОВИ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ РІЗНИХ ЗАЙМЕННИКІВ У ТЕКСТІ Мета: ознайомити учнів з новою частиною мови – займенником, з особливостями займенників, їх роллю у мовленні; вчити впізнавати серед слів займенники, які вказують на предмети, їх ознаки, кількість, але не називають їх, ставити питання до займенників; розвивати усне мовлення; виховувати любов до рідної мови: ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Словникова […]...
- New Willie UNIT 9. SCHOOL STORIES Lesson 9. 4 New Willie 1. Say what you always, often and never did last year in school Bump Fall down Play football Push Say “sorry” Lose a game Listen Cry Drop a bun REMEMBER! 2. Think of what Willie did; keep it a secret. Let your partner guess it. – […]...
- Поняття “образу людини”. Історичність та мінливість “образу людини” в історії культури Філософія світ людини Багатомірність людського буття та сутності людини Поняття “образу людини”. Історичність та мінливість “образу людини” в історії культури Зазначена тема лекції передбачає, першою чергою, розгляд соціокультурних особливостей людського в історії культури. Але “образ людини” має сприйматися, крім того, як самостійний теоретичний принцип у межах філософської антропології. Звичайно ж, це не заперечує самої можливості […]...
- Основні поняття до розділу “Відомості із синтаксису та пунктуації” ВІДОМОСТІ ІЗ СИНТАКСИСУ ТА ПУНКТУАЦІЇ Основні поняття до розділу “Відомості із синтаксису та пунктуації” Види речень Синтаксис – це розділ науки про мову, що вивчає будову словосполучень і речень. Словосполучення, як і слово, називає предмет, ознаку або дію. Воно складається з головного та залежного слова. Залежне слово уточнює і конкретизує значення головного слова. Речення – […]...
- Основні поняття до розділу “Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія” ФОНЕТИКА. ГРАФІКА. ОРФОЕПІЯ. ОРФОГРАФІЯ Основні поняття до розділу “Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія” Алфавіт (абетка, азбука) – це сукупність букв (літер), розміщених у певному порядку. Склад – частина слова, яка вимовляється одним поштовхом повітря. Наголос – виділення одного зі складів у слові посиленим голосом. Орфограма – написання слова, частини слова, яке відповідає певному правилу. Орфоепія – […]...
- Поняття про типи мовлення УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО ЛІНГВІСТИКА ТЕКСТУ Поняття про типи мовлення Об’єктом мовлення для людини стає світ, що нас оточує: людина, тварина, предмети і почуття, життєві ситуації тощо. Залежно від цього тексти поділяються на три смислових типи. Це опис, розповідь і роздум. Розповідь – змістовий тип текстів, де опису підлягають події, розташовані у визначеній послідовності. […]...
- Запам’ятовування промови УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО РИТОРИКА Запам’ятовування промови Запам’ятовування вже складеної промови – це важливий етап підготовки до виступу. Адже від того, як добре оратор володіє матеріалом, залежить його впевненість, можливість використовувати весь обсяг потрібної інформації, здатність орієнтуватися у складних ситуаціях, відповідати на запитання слухачів. Промову краще не читати з аркуша, а виголошувати з пам’яті, […]...
- Поняття про мову. Українська мова МОВА І МОВЛЕННЯ §11 Поняття про мову. Українська мова – державна мова України 187. Попрацюйте разом! 1. Прочитайте текст. У світі живе багато різних народів. І кожний має свою мову. Один і той самий предмет у різних мовах може називатися різними словами. Наприклад: українського мовою – хліб, німецькою – брот, французькою – пен. Близькими для […]...
- Поняття про речення РЕЧЕННЯ §18 Поняття про речення 222. 1. Прочитай текст. Кінець кожного речення позначай зниженням голосу і паузою. Щодня ти ходиш до школи. Твій обов’язок – добре вчитися. У школі тебе навчають учителі. Вони хочуть, щоб ти добре знав свою рідну мову. 2. Скільки абзаців у тексті? Про що розповідається в кожному з них? Спиши друге […]...
- УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 1. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ПОНЯТТЯ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ СПІЛКУВАННЯ З МЕТОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБМІНУ ТА ЗАЄМОВПЛИВУ. ДОТРИМАННЯ ОЗНАК КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ ВСТУП. ПОГЛИБЛЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАЙВАЖЛИВІШИХ ВІДОМОСТЕЙ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 2 УРОК РОЗВИТКУ МОВЛЕННЄВИХ УМІНЬ № 1. КУЛЬТУРА МОВЛЕННЯ І КОМУНІКАЦІЯ. ПОНЯТТЯ КОМУНІКАЦІЇ ЯК ДІЯЛЬНОСТІ УЧАСНИКІВ СПІЛКУВАННЯ З МЕТОЮ ІНФОРМАЦІЙНОГО ОБМІНУ ТА ЗАЄМОВПЛИВУ. ДОТРИМАННЯ ОЗНАК КУЛЬТУРИ МОВЛЕННЯ – ВАЖЛИВА ПЕРЕДУМОВА ЕФЕКТИВНОЇ КОМУНІКАЦІЇ. УСНЕ Й ПИСЕМНЕ ДІЛОВЕ СПІЛКУВАННЯ Мета: формувати поняття комунікації, ділового спілкування, […]...
- Симфонічний розвиток музики. Поняття про симфонію та симфонічний оркестр. П. Чайковський Симфонія № 4 (фінал), В. Сокальський Симфонія соль мінор (І частина) Музика – справжня загальна людська мова. Карл Юліус Вебер Мета. Дати поняття “симфонія”, “симфонічний оркестр”; продовжувати формувати вміння сприймати музику як виражальне мистецтво; вдосконалювати вокальні навички; розвивати ритмічний слух, увагу; виховувати інтерес до музики. Методично-дидактичне забезпечення уроку. Музичний інструмент (за наявності – фортепіано, баян, акордеон), музично-темброві інструменти, програвач СО, “Хрестоматія” та “Фонохрестоматія” з музики 3 […]...
- Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови Тема. Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови. (Вправи 396-400). Мета. Ознайомити з новою частиною мови – прислівником, дослідити його основні ознаки і значення у мовленні. Розвивати інтерес до вивчення української мови. Виховувати старанність. Обладнання: таблиця “Частини мови. Прислівник”, роздатковий матеріал, зображення скель і правічних лісів, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. […]...