Повторення та узагальнення вивченого

Тема. Повторення та узагальнення вивченого.

Мета. Повторити та закріпити знання, уміння, отримані впродовж року. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, самостійність учнів. Розвивати інтерес до здобуття знань. Стимулювати пізнавальну активність. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.

Тип уроку. Урок повторення, закріплення та узагальнення попередньо засвоєних знань, умінь і навичок.

Матеріали

до уроку. Підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп’ютери.

Зміст уроку

1. Організаційний момент.

Пролунав дзвінок,

Починаємо урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім дружнім класі

Діти – просто молодці.

2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

– Наближаються канікули. А чи знаєте ви. що слово “канікули” з’явилося дуже давно? У латинській мові воно позначало назву зірки Сиріус. Вона з’являлася на небі у найспекотнішу пору літа. Саме тоді римський сенат оголошував собі відпочинок. Для вас теж

скоро настане відпочинок. Але спочатку пригадаймо, що ж ми вивчали з вами впродовж року.

3. Повторення, закріплення та узагальнення знань і вмінь учнів.

Завдання 1.

– Позначте істинні висловлювання.

1. Усі дані в комп’ютері зберігаються у файлах.

2. Клавішу End натискають, якщо потрібно виправити помилку на початку’ рядка.

3. Для появи па слайді анімованого об’єкта можна натиснути клавішу Пропуск.

Завдання 2.

– Позначте дії, то належать до процесу форматування тексту:

Змінення розміру символів;

Змінення кольору символів;

Змінення накреслення символів;

Видалення зайвого символа;

Змінення шрифту.

Завдання 3.

– Підкресліть “зайвий” об’єкт вікна програми. Обгрунтуйте свою відповідь.

Поле адреси, палітра кольорів, кнопки переходу, смуга прокручування, меню закладок.

(Палітра кольорів – один з основних елементів вікна графічного редактора Scratch. Поле адреси, кнопки переходу, смуга прокручування, меню закладок об’єкти вікна браузера.)

Завдання 4.

– Впишіть умову алгоритму.

Повторення та узагальнення вивченого

(Чи отримай ти дозвіл вчителя?)

Фізкультхвилинка

Ми учились, ми трудились

І, напевно, вже стомились.

Тож давайте для розрядки

Зробим кілька вправ зарядки.

Раз – підняли руки вгору.

Два – нагнулися додолу.

Три – повернулись вправо-вліво.

На “чотири” – раз присіли.

Похитали головою

Ще й притупнули ногою.

Пальчиками повертіли

І за парти тихо сіли.

Робота за комп’ютером

– Розгляньте презентацію та проаналізуйте, чи правильно вона створена. За потреби внесіть зміни. Збережіть презентацію.

Учитель дає учням переглянути готову презентацію, яку потрібно відредагувати.

Колективне обговорення.

4. Підбиття підсумків навчальної діяльності.

– Ось і добігає кінця наш з вами останній у четвертому класі урок інформатики. Попереду вас чекають канікули. Сподіваюся, що вони принесуть вам лише радість та задоволення, будуть плідними та корисними. Не останню роль зіграють і знання, отримані вами на уроках. Я ж буду з нетерпінням чекати зустрічі з вами, вже п’ятикласниками.

– Щасливих вам канікул! До побачення!


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Повторення та узагальнення вивченого