ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА
Мета: узагальнити знання учнів про дії множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 33; 34)
Завдання 33
– Прочитайте обчислення задачі зручним способом.
Завдання 34
– Прочитайте вирази, у яких останньою дією є віднімання.
2. Усна лічба
1) Гра “У кого більше прикладів?”.
Учням
2) Гра “Так. Ні”.
На дошці дані приклади: 4 • 6; 3 • 8; 4 • 5; 3 • 7; 4 • 9; 5 • 6. Учитель демонструє картки з числами. Якщо число є відповіддю, учні хором говорять “Так”, потім читають приклад 4 • 6 = 24. Якщо число не є відповіддю, говорять “Ні”.
3) Робота за таблицею.
Множник | 8 | 9 | 3 | 8 | |
Множник | 5 | 4 | 6 | ||
Добуток | 36 | 28 | 27 | 24 | 24 |
3.
Пакет уміщує 3 кг яблук. Скільки потрібно таких пакетів, щоб розкласти 18 кг яблук?
– Складіть дві обернені задачі та розв’яжіть їх.
– Які числа є відповідями до складених обернених задач?
4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням
– Лічіть трійками до 45. Запишіть отримані відповіді.
Фізкультхвилинка
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми повторимо вивчені таблиці множення і ділення, напишемо самостійну роботу.
IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота за підручником (с. 158)
Завдання 35. Усне виконання завдання
Завдання 36. Коментоване розв’язування завдання
Учні по черзі пояснюють завдання, працюючи в своїх зошитах.
Завдання 37. Робота в групах
Завдання 39. Робота в парах
2. Самостійна робота
1 варіант
1) Розв’яжи задачу.
У дитячий садок привезли 27 кг яблук, груш – 36 кг, а апельсинів – у 9 разів менше, ніж яблук і груш разом. Скільки кілограмів апельсинів привезли у магазин?
2) Знайди значення виразу а : 4+15, якщо а = 12.
3) Замість [ ] постав потрібне число:
4) Обчисли.
5) Запиши вирази та знайди їх значення:
1) Різницю чисел 24 і 6 зменшити у 3 рази;
2) 45 збільшити на добуток чисел 5 і 5;
3) частку чисел 21 і 7 збільшити у 4 рази.
6) Закінчи речення, вставляючи пропущені числа.
1) Число 8 менше від числа 32 у [ ] рази;
2) число 37 більше від числа 19 на [ ] одиниць.
2 варіант
1) Розв’яжи задачу.
У магазин привезли 38 кг картоплі, капусти – 34 кг, а моркви – у 9 разів менше, ніж картоплі і капусти разом. Скільки кілограмів моркви привезли у магазин?
2) Знайди значення виразу а: 9 – 5, якщо а = 81.
3) Замість [ ] постав потрібне число:
4) Обчисли.
5) Запиши вирази та знайди їх значення:
1) Різницю чисел 80 і 17 зменшити у 9 разів;
2) 40 збільшити на добуток чисел 5 і 4;
3) частку чисел 36 і 4 збільшити у 3 рази.
6) Закінчи речення, вставляючи пропущені числа.
1) Число 42 більше від числа 6 у [ ] разів;
2) число 26 менше від числа 47 на [ ] одиниць.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 158, завдання 38; 40.
Related posts:
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета: повторити вивчені таблиці множення і ділення; формувати вміння розв’язувати складені задачі; розвивати увагу, навички самоконтролю; виховувати любов до читання. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 158, завдання 38; 40) 2. Усна лічба 1) Гра “Таблиця множення”. Учні по черзі називають числа, які зустрічаються у […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ Дії ЗА ДАНИМ ВИРАЗОМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ. САМОСТІЙНА РОБОТА АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 75. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. СКЛАДАННЯ ЗАДАЧ НА ДВІ Дії ЗА ДАНИМ ВИРАЗОМ. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ ЗІ ЗМІННОЮ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: повторити і закріпити знання таблиць множення і ділення чисел 2 і 3; учити творчо працювати над задачами; формувати вміння знаходити значення буквених виразів; розвивати творчі […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати задачі, порівнювати вирази; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, навички самоконтролю. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 104, завдання 598; 599) Завдання 598 – Прочитайте складені вирази і їх значення. Завдання 599 – Скільки морячків […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; розвивати мислення, мовлення учнів; виховувати наполегливість, працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕЗУЛЬТАТІВ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ III. АНАЛІЗ ПОМИЛОК ТА ВИКОНАННЯ ВІДПОВІДНИХ ЗАВДАНЬ IV. ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ, ЯКІ УСПІШНО ВИКОНАЛИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ 1. Задачі 1) У першому пакеті 16 кг картоплі, […]...
- МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЛА НА 10. САМОСТІЙНА РОБОТА АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 128. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЛА НА 10. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: ознайомити учнів із правилом множення і ділення числа на 10; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, самостійність; прищеплювати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати вміння застосовувати випадки табличного множення і ділення під час розв’язання прикладів і задач; розвивати розумові операції (аналіз, синтез, узагальнення), увагу, пам’ять, творчі здібності; прищеплювати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 113, завдання 662; 663) Завдання 662 – Прочитайте вирази та їх значення. […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 39. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета; узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати мислення, навички каліграфічного письма; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Веселі задачі – На травиці біля хати Метушаться цуценята. […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ НЕСТАНДАРТНИХ ЗАДАЧ Мета: провести роботу над помилками, допущеними у самостійній роботі; закріпити вивчений матеріал; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії, обчислювальні навички; розвивати пам’ять, мислення; прищеплювати інтерес до точних наук. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 153, завдання 980; 981) Завдання 980 На полиці стоять два піскові годинники, […]...
- ЗАЛЕЖНІСТЬ РЕЗУЛЬТАТУ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ВІД ЗМІНИ ОДНОГО З КОМПОНЕНТІВ ПРИ СТАЛОМУ ІНШОМУ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: навчати учнів розуміти залежність результату множення і ділення від зміни одного з компонентів при сталому іншому; вдосконалювати навички обчислення табличних випадків множення і ділення; розвивати самостійність, навички самоконтролю, математичне мовлення; виховувати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 138, завдання 863; 864) 2. […]...
- ПИСЬМОВЕ МНОЖЕННЯ БАГАТОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ НА ОДНОЦИФРОВІ (алгоритм множення). РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА РУХ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: ознайомити учнів з алгоритмом письмового множення багатоцифрового числа на одноцифрове; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі, обчислювальні навички учнів; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення – Серед прикладів, записаних на дошці, знайдіть приклад з відповіддю, яка є двоцифровим […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; повторити і закріпити вивчений матеріал; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ми проведемо роботу над помилками, допущеними у контрольній роботі. III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Мета: закріпити вміння розв’язувати завдання на застосування табличного множення і ділення; розвивати логічне мислення, увагу; прищеплювати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 151, завдання 966; 977) Завдання 966 – Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. Завдання 967 – Скільки всього буханок хліба привезли […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ЧИСЛА ЗА СУМОЮ ДВОХ ІНШИХ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 108. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ТРЕТЬОГО ЧИСЛА ЗА СУМОЮ ДВОХ ІНШИХ Мета: закріпити знання таблиць множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження третього доданка; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 4. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 4; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і знаходження значень виразів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Перевірка домашнього завдання 2. Аналіз результатів “Бліцконтролю” 3. Усні […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 5. ВИКОРИСТАННЯ ТАБЛИЦІ ДЛЯ РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ І ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення на 5; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач, знаходження значень виразів; вдосконалювати вміння творчо працювати над умовою задачі; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Допоможіть Незнайкові” – […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ І СКЛАДЕНИХ ЗАДАЧ НА ТРИ ДІЇ ЗА ПЛАНОМ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 76. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНИХ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА ДІЛЕННЯ І СКЛАДЕНИХ ЗАДАЧ НА ТРИ ДІЇ ЗА ПЛАНОМ Мета: повторити вивчені таблиці множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі на ділення, складати і розв’язувати задачі на три дії за даним планом; проаналізувати помилки, допущені в самостійній роботі; […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ Мета: повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати задачі, знаходити значення виразів на дії різних ступенів; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 105, завдання 608; 609) Завдання 608 – Прочитайте істинні нерівності. Завдання 609 – […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 6. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ РІЗНОГО СТУПЕНЯ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення на б; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати рівняння; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз контрольної роботи 2. “Весела лічба” – 8 спритних білченят Гралися у […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: формувати вміння виконувати завдання на застосування табличного множення і ділення; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мовлення, творчі здібності; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 157, завдання 31;32) Завдання 31 – Скільки літрів бензину залишилось у бочці? Завдання 32 – Яка довжина шляху, що […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ Урок 63. ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ Мета: повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати задачі, порівнювати вирази; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 7. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ НА СПОСІБ ЗВЕДЕННЯ ДО ОДИНИЦІ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 7; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння працювати самостійно; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Назвіть значення виразів (с. 31, завдання 205). – Зачитайте відповідь до задачі […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ. ПІДСУМКОВИЙ УРОК ЗА РІК Мета: розвивати творчі здібності учнів, кмітливість, спостережливість, увагу, пам’ять, мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ – Сьогодні у нас підсумковий урок за рік. Ми проведемо математичну вікторину. Ви маєте об’єднатися у дві команди, обрати капітана і придумати назву команді. Оцінювати ваші знання буде жюрі, за правильну відповідь […]...
- Повторення та систематизація знань та вмінь учнів з теми “Функції і графіки” Урок № 85 Тема. Повторення та систематизація знань та вмінь учнів з теми “Функції і графіки” Мета: повторити та систематизувати набуті учнями знання про зміст основних понять теми та види задач; повторити та систематизувати основні способи дій, що були опановані учнями під час вивчення теми; провести підготовку до підсумкового тематичного оцінювання. Тип уроку: повторення та […]...
- Контрольна робота з теми “Множення і ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові” Тема. Контрольна робота з теми “Множення і ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові”. Мета. Перевірити вміння учнів розв’язувати задачі та множити і ділити багатоцифрові числа на двоцифрові. Варіант 1 1. Розв’яжи задачу. За 6 днів завод виготовив 114 сівалок. Скільки сівалок виготовить завод за 27 днів, якщо щодня виготовлятиме на 2 сівалки більше? (Відповідь: 567сівалок.) 2. […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ НЕСТАНДАРТНИХ ЗАДАЧ Мета: закріпити знання табличних результатів множення і ділення; вдосконалювати навички розв’язування нестандартних задач; розвивати творчі здібності; розширювати світогляд. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 152, завдання 975; 976) Завдання 975 – Прочитайте вирази у порядку зростання відповідей. Завдання 976 – Скільки всього балеток одягнули балерини? Скільки було […]...
- РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ВПРАВ І ЗАДАЧ НА ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦІ ДІЛЕННЯ НА 5. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ БУКВЕНИХ ВИРАЗІВ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: формувати навички розв’язування прикладів і задач, які включають дії різних ступенів; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, інтерес до вивчення математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 123, завдання 751; 752.) Завдання 751 – Прочитайте складені вирази та їх значення. Завдання 752 – Скільки вийшло рядів? 2. […]...
- ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 49. ПЕРЕВІР СВОЇ ЗНАННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів; розвивати увагу, мислення, навички самостійної роботи; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ 1. Математичний диктант – Запишіть підряд усі числа від […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА 1. ДІЛЕННЯ РІВНИХ ЧИСЕЛ Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, провести роботу над ними; ознайомити учнів із властивістю множення і ділення на 1, діленням рівних чисел; розвивати мислення; виховувати культуру письма. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Загальна характеристика результатів виконання контрольної роботи 2. Аналіз помилок та виконання відповідних завдань 3. Завдання для учнів, […]...
- Strong>Множення і ділення на 10, 100, 1000 Нумерація чисел у межах мільйона Множення і ділення на 10, 100, 1000 186. Поясни, як утворено розрядні одиниці. 1 ∙ 10 = 10 1000 ∙ 10 = 10000 10 ∙ 10 = 100 10000 ∙ 10 = 100000 100 ∙ 10 =1 000 100000 ∙ 10 =1 000000 Що змінилося у записі числа при множенні […]...
- ПИСЬМОВЕ ДІЛЕННЯ НА ДВОЦИФРОВЕ ЧИСЛО. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: закріплювати вміння учнів письмово ділити на двоцифрове число, розв’язувати задачі; вдосконалювати навички усних обчислень; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання – Прочитайте відповіді завдання 137. – Поясніть розв’язання задачі 138. 1) 720 : 9 = 80 (ламп.) – в […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 121. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ Мета: закріпити знання табличних результатів множення і ділення; вдосконалювати навички розв’язування задач двома способами; розвивати творчі здібності; розширювати світогляд; виховувати допитливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 141, завдання 949; […]...
- Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Тематичне опитування. Контроль знань учнів з теми УРОК 34 Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Тематичне опитування. Контроль знань учнів з теми Мета: вправляти учнів у записуванні та перетворенні іменованих чисел; перевірити рівень знань учнів з теми “Шестицифрові числа. Іменовані числа”. Обладнання: картки для індивідуальної роботи, макети годинника. ХІД УРОКУ I. Повторення вивченого про одиниці часу 1. Перетворення одиниць вимірювання […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. САМОСТІЙНА РОБОТА УСНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 100 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД Урок 48. ЗАКРІПЛЕННЯ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: удосконалити навички додавання і віднімання двоцифрових чисел; закріпити вміння розв’язувати задачі на дві дії; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики, самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. […]...
- ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО САМОСТІЙНА РОБОТА Мета: формувати навички швидких обчислень табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати пізнавальну активність, самостійність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 153, завдання 978; 979) Завдання 978 У маленьких бунгало на березі моря жили троє кошенят: Біле, Чорне і Руде. У […]...
- Самостійна робота. Дія множення. Переставний, сполучний і розподільний закони множення (№№ 531-540) Тема. Самостійна робота. Дія множення. Переставний, сполучний і розподільний закони множення (№№ 531-540). Мета. Узагальнити уявлення учнів про дію множення; повторити взаємозв’язки між величинами “відстань”, “швидкість”, “час”; перевірити обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі, рівняння, нерівності. Обладнання. Таблиця “Множення на одноцифрове число”; “Картки для поточного та тематичного контролю знань”; набірне полотно з предметними малюнками. Зміст […]...
- Повторення вивченого. Нумерація трицифрових чисел. Табличне множення і ділення Тема. Повторення вивченого. Нумерація трицифрових чисел. Табличне множення і ділення (№№ 1 – 10). Мета. Ознайомити учнів із підручником математики для 4 класу; повторити нумерацію трицифрових чисел, зв’язок додавання і множення, таблицю множення; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на зведення до одиниці; виховувати наполегливість у навчанні. Обладнання. Нумераційна таблиця; таблиця множення; математична скринька із завданнями. Зміст […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИС ШЕСТИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ. МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ НА 10; 100; 1000 Мета: вдосконалювати вміння учнів читати, записувати і порівнювати багатоцифрові числа, розв’язувати задачі, обернені до задач на знаходження суми двох добутків; ознайомити з правилом множення на 10; 100; 1000; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Гра “Ланцюжок” – […]...
- МНОЖЕННЯ Й ДІЛЕННЯ НА РОЗРЯДНІ ОДИНИЦІ 10; 100. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ЧИСЛА ЗА ЙОГО ЧАСТИНОЮ І ЧАСТИНИ ВІД ЧИСЛА Мета: вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження числа за його частиною і частини від числа; закріплювати навички ділення і множення на одноцифрове число, на розрядну одиницю 10; 100; розвивати мислення; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання Завдання 80 – Прочитайте відповідь, поясніть вибір дії. […]...
- ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ ЧИСЕЛ НА 9. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити навички табличного множення і ділення чисел на 9; формувати вміння використовувати вивчений матеріал під час розв’язування задач і прикладів; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; виховувати уважність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Гра “Шифрувальники” – Обчисліть вирази, запишіть відповіді в порядку спадання […]...
- ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 122. ЗАСВОЄННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ І ДІЛЕННЯ. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ Мета: закріпити вміння розв’язувати завдання на застосування табличного ділення на 9; удосконалювати вміння розв’язувати задачі на дві дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, вміння працювати самостійно; прищеплювати інтерес до точних наук. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...