ПРЯМА МОВА. ДІАЛОГ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ ПРЯМІЙ МОВІ Й ДІАЛОЗІ
Мета:
- навчальна: систематизувати, узагальнити та поглибити знання, вміння і навички з теми уроку; розвивальна: розвивати культуру діалогічного мовлення; виховна: виховувати шанобливе ставлення до співрозмовника.
Внутрішньопредметні зв’язки: мова і мовлення; синтаксис і пунктуація.
Міжпредметні зв’язки: мови, література, культура.
Тип уроку: систематизація й узагальнення знань, умінь і навичок.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Бесіда
> Послухайте речення. У якому з них є пряма мова?
“Земля найкраще пахне восени”,- говорить сам до себе Тимофій (М. Стельмах). 2. Мине якийсь час, і вчені скажуть, що політ на Місяць, Марс, Венеру підготовлено, можна підбирати пілотів.
> Що називається діалогом?
Створення позитивного емоційного настрою
> Прочитайте діалог. Що вам у ньому сподобалось?
Даша, що прибула до Парижа, з провінції, в готелі говорить портьє:
– Я хочу, щоб моя кімната була великою, просторою та світлою.
– Авжеж, мадам, саме таку кімнату вам приготували. Ходімо, будь ласка.
– Ви гадаєте, що я провінціалка,
– Заспокойтеся, мадам, ви дуже поспішаєте. Адже це ще лише ліфт… (З газети)
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ Робота на класній дошці та в зошитах
> Запишіть речення і поясніть розділові знаки при прямій мові.
Вірний син свого народу, видатний борець за мир Поль Робсон сказав: “Глибоко люблю я і любить мій народ прекрасні, героїчні поезії Тараса Григоровича Шевченка. Цей великий поет належить світові”. 2. “Благородний образ Франка, його героїчне життя і творчість, зігріта любов’ю до трудового народу, дорогі російським людям”,- говорить російський поет Микола Тихонов.3. “Бути хорошою людиною,- часто нагадував батько,- значить, уважно ставитись до сім’ї, людей, до роботи, природи”. 4. “Не проводжайте мене,- попросила Ляля рідних,- я скоро повернуся” (О. Гончар). Фрагмент літературної композиції “Невмирущий Кобзар”
> Виразно прочитайте текст за особами. У якій формі вкладено цей текст? Запишіть його з допомогою прямої мови. Правильно розставте розділові знаки.
Дівчинка
Ми дуже любим дідуся Тараса
І вам розкажем про життя його.
Хлопчик
Не на шовкових подушках,
Не у величному палаці –
В хатині бідній він родивсь,
Серед неволі, тьми і праці.
Дівчинка
І пісень веселих, вільних
Не співала мати
Над колискою малого
Xлопця-немовляти.
Хлопчик
Зранку йшла робить на пана,
Діток залишала,
Старша їх сестра Катруся
Усіх доглядала.
Переклад
> Прочитайте діалог. Порівняйте розділові знаки при діалозі в українській і російській мовах. Перекладіть діалог українською мовою і запишіть у рядок. Поясніть усі розділові знаки.
– Ложись, мама, я пойду к себе…
– Побудь еще, успокойся, Юленька.
– Мне уже лучше. Хочу побыть одна.
– Ну, иди. Посмотришь, все устроится.
– Да, конечно. Спи, мама, не беспокойся.
– Иди, иди, доченька (П. Проскурин:).
Робота в парах
> 3 товаришем по парті складіть діалог про рослинний (тваринний) світ чи історію рідного краю. Запишіть його.
Вправа за підручником (письмово) ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Коментар учителя щодо роботи учнів на уроці Рефлексія
Що сподобалось, що краще запам’яталось, які практичні навички зміцнились?
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (НА ВИБІР)
> Теоретичний матеріал та вправа за підручником.
> Проект “Пряма мова. Діалог. Розділові знаки”.
1- ша група “Пряма мова” (повідомлення: сутність, структура, розділові знаки. Приклади).
2- га група “Діалог” (повідомлення: сутність, форма, розділові знаки. Приклади).
Related posts:
- Пряма мова. Діалог. Розділові знаки при прямій мові й діалозі ПОВТОРЕННЯ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ПОГЛИБЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО § 5 Пряма мова. Діалог. Розділові знаки при прямій мові й діалозі Пряма мова – точно відтворене висловлювання певної особи, передане від її імені. Пряма мова пишеться в лапках і супроводжується словами автора, які вказують, кому належить пряма мова. Розділові знаки при прямій мові Умовні позначення до схем П – […]...
- Пряма мова. Діалог. Розділові знаки при прямій мові та діалозі Урок № 32 Тема. Пряма мова. Діалог. Розділові знаки при прямій мові та діалозі Мета: повторити вивчене про пряму мову, удосконалювати пунктуаційну грамотність учнів стосовно конструкцій із прямою мовою та діалогів. Тип уроку: комбінований урок (повторення, закріплення та систематизація вивченого). Обладнання: підручник, картки. ХІД УРОКУ І. Перевірка домашнього завдання. V Робота біля дошки з роздавальним […]...
- Розділові знаки при прямій мові – Пряма і непряма мова. Діалог СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова. Діалог Розділові знаки при прямій мові 1. Пряма мова після слів автора: А: “П”. Старий Франчукраптом схопив порожне відро, відімкнув його від криничного цепу і наче аж урочисто сказав: “Ти ось хвилину зажди, сину. Я од журавля принесу. Там вода м’яка і рутою пахне” (І. Григурко). А: “П!” […]...
- Діалог. Розділові знаки в діалозі – Пряма і непряма мова. Діалог СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова. Діалог Діалог. Розділові знаки в діалозі Діалог – це пряма мова, що передає розмову двох осіб. Діалог складається з реплік – слів, звернених до співрозмовника. Коли виправиш? – Сину, коли ж ти двійку виправиш? – Та ніяк учитель журналу в класі не залишає… От тільки залишить – так […]...
- Розділові знаки при прямій мові – Пряма мова Словосполучення Пряма мова Розділові знаки при прямій мові Умовні позначення: – слова автора; – власне пряма мова. У котре доводиться переконуватися в слушності мудрості Андре Моруа, який зауважував: “Розкриваючи співрозмовнику душу, ми раптом виявляємо, що зовсім нічого про себе не знаємо” (За О. Корніякою). “Патріотизм цієї визнаної людини сягав не лише глибини душі, але й […]...
- ПРЯМА МОВА. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ ПРЯМІЙ МОВІ ВІДОМОСТІ ІЗ СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ §18. ПРЯМА МОВА. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ ПРЯМІЙ МОВІ 207. Прочитайте вірш мовчки. Визначте слова особи, які передані дослівно, та слова, які вказують, кому вони належать. Солов’ї розливаються ніжно Посміхається мати до сина: У зеленім веснянім гаю. “Пам’ятай, моє миле дитя, Син до матері каже: ” Ця пісня Рідна мова завжди […]...
- Пряма мова. Розділові знаки при прямій мові після слів автора та перед словами автора ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 44 Тема: Пряма мова. Розділові знаки при прямій мові після слів автора та перед словами автора Мета: закріпити знання учнів про пряму мову, закріплювати вміння й навички правильного вживання розділових знаків у реченнях з прямою мовою, повправляти у дотриманні правильної інтонації в реченнях із прямою мовою; розвивати логічне […]...
- Розділові знаки при прямій мові та діалозі Урок № 33 Тема. Розділові знаки при прямій мові та діалозі Мета: удосконалювати пунктуаційну грамотність учнів, вправляти у написанні “конструкцій з прямою мовою та діалогів. Тип уроку: урок закріплення вивченого. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. Повідомлення теми та мети уроку. II. Відтворення теоретичних відомостей. V Бесіда. 1) Що називається прямою мовою? 2) Чим супроводжується пряма […]...
- Розділові знаки при цитаті – Пряма і непряма мова. Діалог СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова. Діалог Розділові знаки при цитаті Цитати виділяються лапками. Якщо вони супроводжуються словами автора, розділові знаки ставляться так, як при прямій мові. “Не тим цікава байка, що говорить неправду, а тим, що під лушпиною тої неправди криє звичайно велику правду”,- відзначав І. Франко в післямові до збірки власних казок […]...
- Розділові знаки при цитатах – Пряма мова, непряма і невласне-пряма мова Українська мова Синтаксис Пряма мова, непряма і невласне-пряма мова Розділові знаки при цитатах 1. Цитати з вказівкою, кому вони належать, виділяються лапками. Інші розділові знаки ставляться так, як при прямій мові: “Шевченко, Пушкін, Міцкевич – люди, що втілюють дух народу з найбільшою красою, силою й повнотою”,- відзначив Максим Горький. 2. Якщо цитата наводиться з пропуском, […]...
- Діалог – Пряма мова Словосполучення Пряма мова Діалог Діалог – це пряма мова, що передає розмову двох осіб. Пряма мова, що передає розмову більше ніж двох осіб, називається полілогом. Граматично полілог оформляється так само, як і діалог. Діалог складається з реплік (власне прямої мови – слів, звернених до співрозмовника). Кожна репліка пишеться з нового рядка і починається з тире. […]...
- Пряма мова та діалог. Тематичне тестування (тема “Пряма мова та діалог”) ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 46 Тема: Пряма мова та діалог. Тематичне тестування (тема “Пряма мова та діалог”) Мета: закріпити знання учнів про пряму мову й діалог, вміння вживати розділові знаки у реченнях з прямою мовою та текстах, що містять діалог; з’ясувати рівень знань та сформованості вмінь з теми “Пряма мова та діалог”; […]...
- Питання для самоконтролю – Пряма і непряма мова УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова Питання для самоконтролю 1. Що називається прямою мовою? 2. Чим пряма мова відрізняється від непрямої? 3. Які розділові знаки ставляться, коли пряма мова стоїть після слів автора? 4. Які розділові знаки ставляться, якщо пряма мова стоїть перед словами автора? \ 5. Які розділові […]...
- Пряма мова і розділові знаки при ній Тема 7. Особливості української пунктуації у ділових паперах 5. Пряма мова і розділові знаки при ній Чужа мова, передана дослівно від імені того, кому вона належить, називається прямою мовою. Слова, що вказують, кому належить пряма мова і як вона висловлена, називаються слова автора. 1. Пряма мова береться з обох боків у лапки. Причому в лапки […]...
- Синтаксичний розбір речення з прямою мовою – Пряма і непряма мова. Діалог СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова. Діалог Синтаксичний розбір речення з прямою мовою Послідовність розбору 1. Указати, що дане речення є реченням із прямою мовою. 2. Виділити слова автора і пряму мову. 3. Розібрати слова автора і пряму мову як відповідні прості речення. 4. Пояснити розділові знаки. “Назбирай, Петрику, Жменю малини!”- Гойкнув Василь Услід […]...
- СКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ. ПРЯМА МОВА. ДІАЛОГ Повторения, узагальнення й поглиблення вивченого § 3. СКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ. ПРЯМА МОВА. ДІАЛОГ ПРИГАДАЙМО. 1. Яке речення називають складним? 2. Що таке пряма мова й діалог? 17 І. Прочитайте текст. Розкажіть, з якою метою створюють ботанічні сади. НІКІТСЬКИЙ БОТАНІЧНИЙ САД Нікітський ботанічний сад розташований неподалік від Ялти. У ньому висаджено сто сімдесят п’ять тисяч рослин різних […]...
- Діалог – Пряма і непряма мова УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова Діалог Діалог – це пряма мова, яка передає розмову двох або кількох осіб. Слова кожної особи, що бере участь у розмові, називаються репліками. Репліку супроводжують слова автора, якщо бажано уточнити, кому вона належить. Кожна репліка діалогу здебільшого починається з нового рядка, на початку […]...
- ПРЯМА МОВА. ДІАЛОГ ПОВТОРЕННЯ, УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА ПОГЛИБЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО § 3. ПРЯМА МОВА. ДІАЛОГ 35. Прочитайте речення, правильно їх інтонуючи. Визначте пряму мову і слова автора. 1. Гостям українці кажуть: “Ласкаво просимо!” 2. “Я хочу Вас зрозуміти”, – промовляють люди, коли хочуть порозумітися. 3. “Добрий день! Здрастуйте!” – вітаються школярі з учителем. 4. При прощанні дорослі й діти кажуть: […]...
- Цитата як спосіб передачі чужої мови – Пряма і непряма мова. Діалог СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова. Діалог Цитата як спосіб передачі чужої мови Цитата – це дослівний витяг із якогось тексту або точно передані чиїсь слова. Цитати використовуються для підкріплення або пояснення якихось думок. Цитати оформлюються реченнями з прямою або непрямою мовою, а також реченнями зі вставними словами або реченнями. “Найперша і найголовніша ознака […]...
- ДІАЛОГ. ТИРЕ ПРИ ДІАЛОЗІ ВІДОМОСТІ ІЗ СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ §19. ДІАЛОГ. ТИРЕ ПРИ ДІАЛОЗІ 213. Прочитайте вірш мовчки. Скільки осіб бере участь у спілкуванні? Як ви це визначили? Прочитайте вірш уголос за особами. – Скажи мені, мати, де йде сонце спати? – За високу гору, в золоту комору. – Хто ж його колише усе тихше й тихше? – Соловей […]...
- Заміна прямої мови непрямою – Пряма і непряма мова. Діалог СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова. Діалог Заміна прямої мови непрямою Пряму мову можна замінити на непряму. Для цього треба: 1) перетворити слова автора в головну частину, а пряму мову в підрядну частину складнопідрядного речення, поєднавши їх сполучниками Що, ніби (пряма мова – розповідне речення), Щоб (пряма мова – спонукальне речення), сполучними словами Хто, […]...
- Пряма і непряма мова як засоби передачі чужої мови – Пряма і непряма мова. Діалог СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова. Діалог Пряма і непряма мова як засоби передачі чужої мови Для передачі чужого мовлення в тексті вживаються речення з прямою або непрямою мовою, а також прості речення з додатком, що називає тему чужого мовлення, або зі вставними словами чи реченнями, що вказують на джерело повідомлення. “Я хочу грати […]...
- Пряма мова. Діалог. Тематичне тестування Урок № 38 Тема. Пряма мова. Діалог. Тематичне тестування Мета: закріпити вивчене про пряму мову та діалог; з’ясувати рівень засвоєння вказаної теми; розвивати логічне мислення, пам’ять, уміння використовувати здобуті знання на практиці, формувати навички самостійної роботи. Тип уроку: комбінований (закріплення знань та навичок; перевірка й облік здобутих знань, умінь та навичок). Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ […]...
- Невласне-пряма мова – Пряма мова, непряма і невласне-пряма мова Українська мова Синтаксис Пряма мова, непряма і невласне-пряма мова Невласне-пряма мова Цей вид мови зустрічається тільки у художній літературі, де з волі й естетичного задуму автора відбувається взаємопроникнення авторської і прямої мови: Он йде Маланка. Мала, суха, чорна, у чистій сорочці, в старенькій світці. Андрій не бачить її обличчя, але знає, що у неї спущені […]...
- Послідовність розбору конструкції з прямою мовою – Пряма і непряма мова УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова Послідовність розбору конструкції з прямою мовою 1. Навести аналізовану конструкцію. 2. Вказати пряму мову і слова автора, інтонаційний та змістовий зв’язки. між ними. 3. Визначити місце прямої мови щодо слів автора. 4. Пояснити розділові знаки. 5. Проаналізувати окремо пряму мову і слова автора, […]...
- Українська мова в діалозі культур. Відображення в українській мові культури інших народів. Українська діаспора МОВА, ІНДИВІД, СУСПІЛЬСТВО § 3. Українська мова в діалозі культур. Відображення в українській мові культури інших народів. Українська діаспора 21. ІІ. 1) Якісні відносні присвійні Важлива іншомовні – Найтісніших українська Продуктивний європейський Найдавніших культурний Безпосереднім Освітні Виступають означеннями. Найтісніших – прикм., п. ф. – тісний, як., найвищ. ст. пор., пр. форма, тв. гр., мн., М. […]...
- Пряма мова – Пряма мова, непряма і невласне-пряма мова Українська мова Синтаксис Пряма мова, непряма і невласне-пряма мова В українській мові є три способи передачі чужої мови: пряма, непряма і невласне-пряма. Пряма мова Прямою називають точно передану чиюсь мову, тобто таку, що повністю зберігає лексику, синтаксис та інтонацію висловлення мовця. Пряма мова характеризується завершеністю своєї структури і обов’язково має при собі слова автора, їх […]...
- Пряма мова – Пряма і непряма мова УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова Пряма мова – це чуже мовлення, передане дослівно, без змін: Хтось із дитям удвох бродить різдвяним садком. Каже дитятко: “Я – Бог”, трусить сніжком (І. Малкович). Пряма мова супроводжується словами автора, що вказують, кому належить пряма мова, за яких обставин вона висловлена тощо. […]...
- Пряма мова СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 21 Тема. Пряма мова Мета: поглибити відомості про пряму мову та правила її написання; формувати в учнів уміння правильно складати і записувати речення з прямою мовою; виховувати любов до прекрасного. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Бесіда з учнями. – Яке […]...
- Діалог. Тире при діалозі ВІДОМОСТІ З СИНТАКСИСУ І ПУНКТУАЦІЇ Урок № 45 Тема: Діалог. Тире при діалозі Мета: поглибити поняття про діалог, з’ясувати відмінність діалогу від прямої мови, формувати вміння правильно інтонувати репліки діалогу, а також висловлювання, що вміщують діалоги; формувати навички вживання розділових знаків при діалозі; виховувати смак до влучного, доречного й дотепного слова; розвивати логічне мислення, мовлення, […]...
- Пряма мова Словосполучення Пряма мова Пряма мова – дослівна передача чужого висловлювання. Пряма мова утворює особливе складне речення, яке складається із двох частин: слів автора (вказівки на те, кому належить висловлювання) та власне прямої мови (чужого висловлювання): Божий чоловік положив Петрусеві на голову руку та й каже: “Добрий козак; по батькові пішов…” (П. Куліш) Слова автора можуть […]...
- Звертання, розділові знаки при них Тема: Звертання, розділові знаки при них Мета: розширити знання учнів про звертання; розвивати вміння виділяти звертання на письмі; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до усної народної творчості. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Працюватимем старанно, Щоб почути у кінці, Що у нашім 3-м […]...
- Розділові знаки при звертаннях Тема 7. Особливості української пунктуації у ділових паперах План: 1. Розділові знаки при звертаннях. 2. Розділові знаки при відокремлених та уточнювальних членах речення. 3. Однорідні члени речення та розділові знаки при них. Складне речення. 4. Розділові знаки у складних реченнях. 5. Розділові знаки при прямій мові. Діалог. Оформлення списків літератури. 1. Розділові знаки при звертаннях […]...
- Розділові знаки між простими реченнями в складному з різними видами зв’язку УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Види складних речень Розділові знаки між простими реченнями в складному з різними видами зв’язку У складних реченнях із різними видами зв’язку вживаються такі самі розділові знаки, що і в складносурядних, складнопідрядних та безсполучникових складних реченнях. Найчастіше в таких реченнях уживається кома: Мати вірила: земля усе знає, що […]...
- Непряма мова – Пряма мова, непряма і невласне-пряма мова Українська мова Синтаксис Пряма мова, непряма і невласне-пряма мова Непряма мова Чиюсь мову, передану не дослівно, називають непрямою. Вона передає лише загальний (основний) зміст, не зберігаючи індивідуальних рис мовлення. У порівнянні з прямою мовою непряма має свої граматичні ознаки: 1. Не є окремим висловленням чи реченням. 2. Як правило, входить у складне речення його підрядною […]...
- Цитати – Пряма і непряма мова УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Пряма і непряма мова Цитати Слова або цілі речення, які наводяться буквально з чийогось висловлювання, з якогось твору чи документа, називаються цитатою. Цитата на письмі зазвичай виділяється лапками. Якщо цитата супроводжується словами автора, то використовуються ті самі розділові знаки, що й у прямій мові: Видатний український живописець […]...
- Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання Урок 33 Тема. Спонукальні речення. Розділові знаки в кінці спонукальних речень. Форми спонукання Мета: розширити уявлення учнів про речення, ознайомити зі спонукальними реченнями, їх характерними ознаками, формами спонукання, розділовими знаками в кінці спонукальних речень; формувати самостійність у роботі; виховувати культуру пішохода. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка […]...
- Мова як особлива система знаків. Її місце з-поміж інших знакових систем МОВА, ІНДИВІД, СУСПІЛЬСТВО § 1. Мова як особлива система знаків. Її місце з-поміж інших знакових систем 1. Слово – слова-образи, слова-символи, слова-звуки, слова-значення, слова поняття. 4. Типи зв’язку слів у словосполученні Узгодження керування прилягання Скандинавське місто організовано диспут виявився на висоті Науковий диспут форма жестів дуже зручно Кисле життя члени журі сильно натякнув Пряма мова […]...
- РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ У ВИВЧЕНИХ СИНТАКСИЧНИХ КОНСТРУКЦІЯХ Мета: – навчальна: повторити й узагальнити вивчене про вживання розділових знаків у реченнях, ускладнених однорідними членами, звертаннями та вставними словами, а також у реченнях із прямою мовою; – розвивальна: удосконалювати вміння визначати відповідні пунктограми, розставляти правильно розділові знаки у простому й складному реченнях відповідно до вивчених правил та обгрунтовувати вживання розділових знаків відповідними правилами; – […]...
- Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Складання розповідних речень Урок 28 Тема. Розповідні речення. Розділові знаки в кінці розповідних речень. Складання розповідних речень Мета: розширити уявлення учнів про речення; розпочати ознайомлення з типами речень за метою висловлювання; ознайомити учнів з розповідними реченнями, їх характерними ознаками, оформленням на письмі; розвивати вміння визначати розповідні речення в мовленні, правильно записувати їх за інтонаційними ознаками; виховувати любов і […]...