СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 13. СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ

Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3; вчити порівнювати предмети за кольором, формою, матеріалом, призначенням; розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

Весела лічба

На травиці біля хати

Метушаться цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Одне чорне. Скільки

всіх?

– Як отримати число 3?

– Про це ми і поговоримо на уроці.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Пояснення вчителя. Підготовча робота

На столі 3 вази. Учитель ставить по 1 квітці в кожну вазу.

– Скільки всього квітів у вазах?

– Як отримали число 3? (1 + 1 + 1)

– Три квіточки можна поставити і у 2 вази.

– Як це можна зробити? (Показує один учень.)

– Отже, 1 + 2, або 2 + 1.

2. Робота за підручником (с. 20)

Завдання 1

– Розгляньте малюнок. Куди прийшли діти? Яка пора року? Доведіть свою думку.

– Кого на малюнку три? [Дітей, пташок, білочок, зайчиків) Чого на малюнку три?

(Фруктів у їжачка, квітів у кожної дівчинки, грибів біля пенька, квітів на галявині)

– Як скласти множину грибів біля пенька, пташок? (1 і 1 і 1)

– Як скласти множину квітів у кожної дівчинки, множину зайчиків? Ці 2)

– Як скласти множину білочок, множину дітей? (2 і 1)

Завдання 2

– До якої казки це малюнок?

– Кого на малюнку три? Чого на малюнку три?

– Які предмети можна порівняти за кольором? (Штанці у поросяток)

– Які предмети можна порівняти за формою? (Дахи в будиночків)

– Які предмети можна порівняти за матеріалом? (Будиночки)

– Які предмети можна порівняти за призначенням? (Шланг і лійку)

Завдання 3

Робота в зошиті

– Намалюйте кружечки за зразком.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Які числа пропущено?”

СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ

2. Робота з монетами. Гра “Скільки?”

1 к., 1 к., 1 к., або 2 к. та 1 к.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Про яке число ми говорили на уроці?

– Як можна отримати число 3?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ