СЛОВЕСНІ ФОРМУЛИ НА ОЗНАЧЕННЯ ПОКАЗНИКІВ ЧАСУ ПРОТЯГОМ ДОБИ
Мета: навчати учнів уживати правильні форми (за зразком у підручнику, поданим учителем) на означення часу протягом доби, будувати словосполучення з числівниками за зразком, опорною таблицею; розвивати зв’язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до природи.
ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над прислів’ями
– Складіть та запишіть прислів’я. Підкресліть числівники; визначте, які вони.
Як молодим був, | Десять невчених |
Потрібне, | То тридцять вареників гнув, а тепер хамелю-хамелю – і ледве шістдесят умелю. |
За одного вченого | Три дні спить, два слабий, а на сьомий – вихідний. |
Трапляється і такий год, | Як п’яте колесо у возі. |
Лінивий день гуляє, | Що на день по сім погод. |
2. Каліграфічна хвилинка
Ші ст сот іс шістсот
– Складіть і запишіть словами математичний приклад із цим числівником.
Т те ем тем пе ра температура
Гра “Зачаровані слова”
Т | Е | М | П | Е | Р | А | Т | У | Р | А |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
8 9 10 | 1 2 3 4 |
3 2 8 7 | 1 7 3 |
1 2 7 8 10 | 8 7 6 11 |
4 7 10 11 | 69 8 11 |
6 7 3 11 | 4 7 10 8 11 |
3. Словникова робота
Учні самостійно пояснюють зміст слова температура, записаного під час хвилини каліграфії.
– Складіть та запишіть речення зі словом температура таким чином, щоб у реченні обов’язково був числівник.
4. Вікторина “Числівник”
– Що таке числівник?
– На які питання відповідають числівники?
– З якими частинами мови числівники найчастіше зв’язані у реченнях?
– Яким членом речення найчастіше виступає числівник?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми підсумуємо наші знання про числівник як частину мови.
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Спостереження за мовним матеріалом
– Як ви вважаєте, яка тварина витримує найнижчі температури?
Учитель читає текст.
Білий ведмідь – найбільший хижак арктичної зони. Поживу шукає, відчуваючи запах за декілька кілометрів. У пошуках їжі білий хижак проходить багато кілометрів. Вони чудово плавають та пірнають. Можуть легко піймати під водою рибу чи непомітно підкрастися до тюленя, що лежить на крижині. Живуть білі ведмеді одинаками, пар не утворюють. Разом можна побачити лише матір з одним-двома малюками.
Запис речень, у яких є числівники. Виділення числівників
Поживу шукає, відчуваючи запах за декілька кілометрів.
У пошуках їжі білий хижак проходить багато кілометрів. Разом можна побачити матір з одним-двома малюками.
– Які числівники підкреслили?
– Чи є в записаних реченнях слова, що означають кількість предметів, але не називають точного числа? (Декілька, багато)
– В українській мові є числівники, що означають загальну кількість, але не називають точного числа.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Робота над загадками
– Прочитайте і відгадайте загадки. Випишіть числівники, поставте до них питання.
Не з заліза, не з дерева
Ця пухкенька сплюха:
Є у неї два черева
І чотири вуха. (Подушка)
Д. Білоус
Плету хлівець на четверо овець,
А на п’яту – окремо. (Рукавичка)
Тридцять два білих брати сидять у темниці,
Коли темниця відчиняється – брати не виходять.
(Зуби, ротова порожнина)
Виходило дванадцять молодців,
Випускали п’ятдесят два соколи
Та триста шістдесят п’ять лебедів.
(Місяці, тижні, дні року)
ТРИ БРАТИ
Три брати ідуть по світу –
Від зими назустріч літу.
Перший пройде – тане лід,
Другий пройде – всюди квіт.
Третій пройде – укрива
Землю шовкова трава!
Нерозлучні три брати.
Не стрічався з ними ти?
(Весняні місяці – березень, квітень, травень)
Платон Воронько
2. Розв’язування головоломки
ЯК РОЗКЛАСТИ ГОРІХИ?
Ой, допоможи мені, Насте,
Сорок п’ять горіхів розкласти,
Що доспіли в цей понеділок,
Розкладать на дев’ять тарілок.
І ніяких в обліку збігів:
В кожній – різна кількість горіхів!
Як воно виходить?
Д. Білоус
– Запишіть відповідь.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– Які слова належать до числівників?
– На які питання відповідають числівники?
– Змініть за питаннями числівники п’ятдесят, шістдесят, сімдесят, вісімдесят.
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Related posts:
- Словесні формули на означення часу протягом доби ЧИСЛІВНИК Словесні формули на означення часу протягом доби 266. Прочитайте прислів’я та загадки. 1 пальцем і голки не вдержиш. 1 рукою в долоні не заплещеш. 1 бджола мало меду наносить. 1 гусак поля не витопче. Живуть в 1 хаті. 1 думає, 1 говорить, 1 нюхає, 2 дивиться, 2 слухає. Що то за хата та хто […]...
- Практичне ознайомлення з формами родового відмінка числівників 50-80 Урок 74 Тема. Практичне ознайомлення з формами родового відмінка числівників 50-80 Мета: ознайомити з утворенням і написанням форми родового відмінка числівників, вчити правильно вживати їх у мовленні; розвивати навички правильного вживання числівників у мовленні; виховувати інтерес до вивчення наук природознавчого циклу. Обладнання: орфографічні словнички. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірка вправ 15 та […]...
- Збірні числівники – Числівник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Числівник Збірні числівники Збірні числівники Обидва, обидві, обоє, двоє та неозначено-кількісний числівник Кілька відмінюються, як ДвА; чЕтверо – як Чотири; багато, троє, п’ятеро – двадцятеро і тридцятеро Відмінюються, як відповідні числівники Три, п’ять – двадцять і тридцять....
- Зразок розбору числівника – Числівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Числівник Зразок розбору числівника Один у другого питає: Нащо нас мати привела? Т. Шевченко 1. Один – числівник, відповідає на питання Скільки?, означає кількість предметів. 2. Початкова форма – оДин. 3. Кількісний, означає ціле число. 4. Простий, чоловічий рід, однина, називний відмінок. 5. У реченні виступає підметом. Питання для […]...
- Будова числівників – Числівник Українська мова Частини мови Числівник Числівник – це самостійна частина мови, що вказує на кількість предметів або їх порядок при лічбі і відповідає на питання скільки? котрий? Числівники поділяють на дві групи: кількісні та порядкові. Кількісні числівники означають кількість предметів, відповідають на питання скільки? й можуть бути: – власне кількісними (два, п’ять, вісім, тридцять шість); […]...
- ПИТАННЯ ДО КІЛЬКІСНИХ І ПОРЯДКОВИХ ЧИСЛІВНИКІВ Мета: навчати учнів ставити питання до кількісних і порядкових (без уживання термінів) числівників; формувати правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Запишіть прислів’я, поясніть їх значення. – От погода: один день блисне, […]...
- Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль – Числівник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Числівник Загальне значення, морфологічні ознаки, синтаксична роль Числівник – це самостійна частина мови, що означає число, кількість та порядок предметів при лічбі. Числівники відповідають на питання Скільки? котрий? Наприклад: День гуляє, Три слабий, а на П’ятий – вихідний (Народна творчість). Із Шостого класу вибігло Двоє дівчаток (М. Стельмах). Два, чотири, шість, вісім – […]...
- Вправляння у встановленні зв’язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні Урок 117 Тема. Вправляння у встановленні зв’язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні Мета: актуалізувати знання дітей з цієї теми, удосконалювати вміння аналізувати речення, виділяючи головні та другорядні члени речення, встановлювати зв’язок слів у реченні; розвивати вміння виділяти і використовувати у мовленні числівників; виховувати любов до природи. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього […]...
- Дробові числівники – Числівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Числівник Дробові числівники Дробові числівники складаються з двох частин, перша з яких є кількісним числівником, а друга – порядковим, і відмінюються, відповідно, як кількісні й порядкові числівники: Двом третім, трьома п’ятими; ділити на одну двадцяту. Половина (1/2), третина (1/3), чверть (1/4) відмінюються як звичайні іменники. Числівники Півтора (карбованця, відра), […]...
- Числівники кількісні і порядкові – Числівник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Числівник Числівники кількісні і порядкові Кількісні числівники означають кількість або число і відповідають на питання Скільки?: Чотири, шістнадцять, п’ятдесят сім, дев’ятеро, тридцятеро, дві третіх, три цілих і п’ять десятих тощо. Порядко̍ві числівники означають порядок предметів при лічбі і відповідають на питання котри̍й?: Одинадцятий, сто сорок п’ятий, дві тисячі перший. Кількісні Числівники змінюються за […]...
- ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. СЕКУНДА. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ. ЗАДАЧІ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ ДВОРАЗОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ (ЗМЕНШЕННЯ) ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 94. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. СЕКУНДА. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ. ЗАДАЧІ, ЯКІ ВКЛЮЧАЮТЬ ДВОРАЗОВЕ ЗБІЛЬШЕННЯ (ЗМЕНШЕННЯ) ЧИСЛА У ДЕКІЛЬКА РАЗІВ Мета: ознайомити учнів зі співвідношенням між одиницями часу; навчати визначати час за годинником; формувати навички обчислень з використанням таблиці множення; удосконалювати навички розв’язування задач, які […]...
- Розряди кількісних числівників за значенням – Числівник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Числівник Розряди кількісних числівників за значенням За значенням кількісні числівники поділяються на: А) власне-кількісні: п’ять, сім, двадцять; Б) дробові: Три п’ятих, вісім десятих; В) збірні: Семеро, десятеро; Г) неозначено-кількісні: Кілька, декілька, небагато. Власне-кількісні числівники називають точно окреслену кількість поза зв’язком із відповідними предметами (Дванадцять помножити на П’ять буде Шістдесят) або кількість тих чи […]...
- Ordnungszahlwörter. Порядкові числівники – Das zahlwort. Числівник Німецька мова Das zahlwort. Числівник Ordnungszahlwörter. Порядкові числівники Порядкові числівники утворюються від кількісних таким чином: кількісний числівник + суфікс – te Від 20: кількісний числівник + суфікс – st Винятки Der zweite der vierte der sechste der siebente der sechzehnte der siebzehnte Der zwanzigste der hundertste der tausendste der achthundertzweiundneunzigste Der erste der dritte der […]...
- Вправи на визначення роду дієслів минулого часу Урок 100 Тема. Вправи на визначення роду дієслів минулого часу Мета: формувати вміння визначати рід дієслів минулого часу; розвивати навички грамотного письма; виховувати інтерес і шанобливе ставлення до традицій українського народу і його минувшини. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання (вправа 140) II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання. Розподільний диктант – Запишіть у перший […]...
- Числівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Числівник Числівник – це значуща самостійна частина мови, яка позначає кількість предметів або їх порядок при лічбі й відповідає на питання Скільки? котрий? Числівники виділяються передусім своїми лексичними значеннями. Вони можуть означати: А) число, числове математичне поняття: Один, два, три, десять, сто, чотири шостих; Б) назви певної кількості предметів: […]...
- Числівники прості, складні й складені – Числівник МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Числівник Числівники прості, складні й складені За будовою числівники поділяються на Прості, складні й складені. Простими є числівники, що в сучасній мові мають один корінь. До них належать такі групи числівників: 1) Власне-кількісні числівники: Один – десять; одинадцять – дев’ятнадцять; двадцять, тридцять, сорок, сто; 2) Збірні числівники: Двоє – двадцятеро; тридцятеро; обоє, а […]...
- Групи числівників за будовою – Числівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Числівник Групи числівників за будовою За будовою числівники поділяються на прості, складні та складені. Прості Числівники складаються з однієї кореневої основи. До них належать: – назви чисел першого десятка (Один – десять), числівники Сто, тисяча, мільйон, мільярд, нуль; – числівники, утворені за допомогою суфікса – дцять: Одинадцять, двадцять, тридцять; […]...
- ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. РІК, МІСЯЦЬ. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ Мета: формувати в учнів уміння користуватися годинником; продовжити вивчення співвідношень між одиницями часу; розвивати пізнавальну активність, логічне мислення; виховувати пізнавальний інтерес. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (с. 127, завдання 780; 781) Завдання 780 – Прочитайте вирази та їх значення. Завдання 781 – Який час показує кожний годинник? […]...
- Вимова і правопис числівників Тема. Вимова і правопис числівників. (Вправи 272-277). Мета. Вчити правильно вживати числівники у мовленні, записувати числівники п’ятдесят, п’ятсот, шістнадцять, шістдесят, шістсот, мільйон, спостерігати за змінюванням числівників за відмінками. Розвивати вміння аналізувати і порівнювати мовні явища. Виховувати доброзичливе ставлення один до одного під час групової роботи. Обладнання: диск до підручника, таблиця відмінювання числівників, збірка українських прислів’їв […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ТАБЛИЦЯ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 6. ОДИНИЦІ ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ. СЕКУНДА. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ. СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖ ОДИНИЦЯМИ ЧАСУ Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа б; вивчити співвідношенням між одиницями часу; навчати визначати час за годинником; проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над допущеними помилками; розвивати обчислювальні навички, математичне мовлення; вчити берегти час. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Аналіз контрольної роботи Колективна робота над типовими помилками. Індивідуальна робота […]...
- Правопис складних числівників – Числівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Числівник Правопис складних числівників Разом пишуться: А) складні кількісні числівники: Одинадцять, п’ятдесят, триста (трьохсот, трьомстам); Б) складні порядкові числівники й схожі з ними прикметники, останнім компонентом яких є – сотий, – тисячний, – мільйонний: Дев’ятисотий, тридцятисемитисячний, п’ятсоттридцятитисячний, двохсотий, шістдесятип’ятимільйонний, багатотисячний, кількамільйонний. Окремо пишуться: А) складені кількісні та порядкові числівники: […]...
- Прикладка як різновид означення – Означення, додаток і обставини як другорядні члени речення СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Означення, додаток і обставини як другорядні члени речення Прикладка як різновид означення Прикладкою називається означення, що виражається іменником, узгодженим із пояснюваним словом у відмінку. Це може бути власна назва міст, сіл, річок, озер тощо, професія, рід занять, вік, національність, поетична характеристика тощо. Прикладка буває Непоширеною, вираженою одним словом, і Поширеною, вираженою сполученням […]...
- УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ПРОТЯГОМ РОКУ УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО ПРОТЯГОМ РОКУ 553. Прочитайте. Визначте дієслова. З’ясуйте час, вид, особу й число кожного. 1. У промінні МОЕЙ проросла душа (В. Кучерук). 2. Неоціненну мудрість наших пращурів, досвід віків, високі досягнення наукової думки, безсмертні шедеври художньої творчості, моральні заповіді наших батьків – усе береже в собі рідна мова (З журналу). 3. Спіткнулася […]...
- Означення – Означення, додаток і обставини як другорядні члени речення СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Означення, додаток і обставини як другорядні члени речення У поширеному реченні граматична основа поширюється другорядними членами – Означенням, додатком, обставинами. Вони пояснюють підмет і присудок або інші другорядні члени, розширюючи, доповнюючи повідомлення. Означення Означення – це другорядний член речення, що називає ознаку предмета і відповідає на питання Який? чий? котрий? скількох? скільком? […]...
- Дієслова теперішнього часу. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами. (Вправи 290-294) Тема. Дієслова теперішнього часу. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами і числами. (Вправи 290-294). Мета. Закріпити вміння учнів розпізнавати в усному і писемному мовленні дієслова теперішнього часу; ознайомити школярів зі змінюванням дієслів за особами і числами; виробляти вміння розрізняти особу і число дієслова. Обладнання: таблиця змінювання дієслів теперішнього часу, індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація […]...
- Відмінювання числівників – Числівник Українська мова Частини мови Числівник Відмінювання числівників Кількісні числівники, що означають цілі числа, змінюються за відмінками так: Р. Д. Зн. Ор. М. Два двох двом два, двох двома на двох П’ять п’яти, п’ятьох п’яти, п’ятьом п’ять, п’ятьох п’ятьма, п’ятьома па п’яти, на п’ятьох Р. Д. Зн. Ор. М. П’ятдесят п’ятдесяти, – ьох п’ятдесяти, – ьом […]...
- Дієслова теперішнього часу. Визначення особи й числа дієслів теперішнього часу Урок 91 Тема. Дієслова теперішнього часу. Визначення особи й числа дієслів теперішнього часу Мета: вдосконалювати вміння дітей розпізнавати дієслова теперішнього часу в усному і писемному мовленні, ознайомити із змінюванням дієслів за особами і числами, формувати вміння розрізняти особу і число дієслова; розвивати мовні вміння дітей; виховувати вміння бачити прекрасне у природі і захоплюватися ним, смак […]...
- Морфологічні особливості кількісних числівників – Числівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Числівник Морфологічні особливості кількісних числівників 1. Кількіснічислівники не мають категорії роду, числа, крім числівників Один, два, обидва, півтора, тисяча, мільярд, нуль. 2. Числівник один має ознаки прикметника: змінюється за родами й числами (Одна, одне, одні), відмінками (Одного, одної). 3. Числівники Два, обидва мають ознаки роду тільки в сполученні з […]...
- Закріплення та узагальнення мовленнєвих умінь, пов’язаних з уживанням числівників Урок 75 Тема. Закріплення та узагальнення мовленнєвих умінь, пов’язаних з уживанням числівників Мета: систематизувати, закріпити й узагальнити знання учнів про числівники; розвивати мовні вміння; виховувати інтерес до вивчення природи, шанобливе ставлення до неї. Обладнання: картки із словниковими словами, словники синонімів та антонімів. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Фронтальна перевірка вправи 23. – Виберіть кількісні […]...
- ПРАКТИЧНЕ ЗАСВОЄННЯ ВИМОВЛЯННЯ І ПИСЬМА ТА ВІДМІНКОВИХ ФОРМ ОКРЕМИХ ЧИСЛІВНИКІВ (11, 14, 16, 50, 60, 70, 80, 1000) Мета: навчати учнів правильно вимовляти і писати числівники, форми родового відмінка числівників 50-80 (п’ятдесяти, шістдесяти, сімдесяти, вісімдесяти); формувати правописні вміння і навички; збагачувати словниковий запас; розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Поєднайте частини прислів’їв. Підкресліть числівники. Хто мовчить, […]...
- Урок розвитку мовлення. Дієслова майбутнього часу. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами. (Вправи 295-298) Тема. Дієслова майбутнього часу. Змінювання дієслів майбутнього часу за особами і числами. (Вправи 295-298). Мета. Закріпити вміння учнів розпізнавати дієслова майбутнього часу, ознайомити з особливостями змінювання дієслів у майбутньому часі. Обладнання: Додаток 2, мовний матеріал, таблиця “Змінювання дієслів майбутнього часу”. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. 1. Вправа “Нагадай мені”. – Як […]...
- Числівник як частина мови Тема. Числівник як частина мови. (Вправи 267-271). Мета. Познайомити учнів із новою частиною мови – числівником, визначити його роль у мовленні, вчити знаходити числівники у тексті. Розвивати вміння поширювати речення, розвивати творчі здібності. Виховувати вміння співпрацювати. Обладнання: зведена таблиця відомостей про числівник, картки “світлофор”, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, […]...
- Контрольна робота з мовної теми “Числівник. Займенник” Тема. Контрольна робота з мовної теми “Числівник. Займенник”. Мета. Перевірити знання і рівень сформованості вмінь, набутих під час опрацювання розділів “Числівник”, “Займенник”. Обладнання: картки-завдання. Хід уроку I. Організація класу. II. Виконання контрольної роботи з теми. Варіант 1 Вибери правильну відповідь і підкресли її або познач (1-4). 1. Числівники – це слова, що означають: А) назву […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ДРОБОВИХ І ЗБІРНИХ ЧИСЛІВНИКІВ Морфологія та орфографія. Числівник § 55. ВІДМІНЮВАННЯ ДРОБОВИХ І ЗБІРНИХ ЧИСЛІВНИКІВ Про те, як відмінюємо чисельник і знаменник дробового числівника та про особливості відмінювання збірних числівників ПРИГАДАЙМО. Як відмінюємо порядкові числівники? 464 Розгляньте зразки відмінювання дробових числівників. Визначте, яку частину в них відмінюємо як відповідний кількісний числівник, а яку – як порядковий. Зробіть висновок про […]...
- ПРОСТІ І СКЛАДЕНІ ЗАДАЧІ НА ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ І ВІДСТАНІ. ГЕОМЕТРИЧНІ ТІЛА ТА ЇХ НАЗВИ Мета: узагальнювати знання учнів про зв’язок між величинами: швидкість, час, відстань; закріплювати вміння розв’язувати задачі на знаходження цих величин, виконувати дії над іменованими числами; ознайомити з назвами геометричних тіл; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Усні обчислення Робота в […]...
- РОЗРЯДИ КІЛЬКІСНИХ ЧИСЛІВНИКІВ Морфологія та орфографія. Числівник § 53. РОЗРЯДИ КІЛЬКІСНИХ ЧИСЛІВНИКІВ Про цілі, дробові й збірні кількісні числівники, а також про культуру мовлення 439 Порівняйте числівники в колонках. Які з них означають кількість частин від цілого, а які – кількість предметів, яку сприймаємо як одне ціле? Зробіть висновок, чим дробові числівники відрізняються від збірних. Розряди кількісних числівників […]...
- Кількісні числівники УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Числівник Кількісні числівники Кількісні числівники виражають кількісну характеристику предметів або абстрактне число. До кількісних числівників належать: власне кількісні, збірні, дробові, неозначено-кількісні. Власне кількісні числівники означають цілі числа: Чотири, сорок один, сто двадцять п’ять, тисяча, мільйон. Збірні числівники означають певну кількість предметів як сукупність, як одне ціле: двоє, троє, шестеро, […]...
- Дієслова минулого часу. Змінювання дієслів минулого часу за родами (в однині) і числами. (Вправи 310-314) Тема. Дієслова минулого часу. Змінювання дієслів минулого часу за родами (в однині) і числами. (Вправи 310-314). Мета. Закріпити знання з правопису ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу; ознайомити учнів зі змінюванням дієслів минулого часу за родами і числами. Обладнання: прислів’я і приказки, таблиця почуттів. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання […]...
- ПОБУДОВА РЕЧЕНЬ З ДІЄСЛОВАМИ РІЗНИХ ОСОБОВИХ ФОРМ ТЕПЕРІШНЬОГО І МАЙБУТНЬОГО ЧАСУ Мета: вчити учнів вживати дієслівні форми теперішнього і майбутнього часу в реченнях і зв’язних висловлюваннях; розвивати уважність, спостережливість; виховувати працелюбність. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Прочитайте, поясніть зміст, спишіть. Дієслова підкресліть, визначте їх особу, час, число. Закінчення виділіть, поясніть написання. 1) У сусіда ума не позичиш. […]...
- Дієслова минулого часу. Змінювання дієслів минулого часу за числами та за родами (в 3-й особі однини) Урок 99 Тема. Дієслова минулого часу. Змінювання дієслів минулого часу за числами та за родами (в 3-й особі однини) Мета: познайомити з граматичними ознаками дієслів минулого часу, вчити визначати число і рід дієслів минулого часу, змінювати за родами дієслова минулого часу; розвивати навички грамотного письма; виховувати інтерес до вивчення історії своєї держави. Обладнання: картки із […]...