Тренувальні вправи на побудову та поширення речення
Тема. Тренувальні вправи на побудову та поширення речення. (Вправи 69-73).
Мета. Вдосконалювати вміння будувати речення з певною метою висловлювання та інтонацією; закріплювати знання учнів про будову речення.
Розвивати вміння поширювати речення.
Виховувати почуття гумору та здатність використовувати його для боротьби зі своїми страхами.
Обладнання: диск до підручника, підручник, зошит.
Хід уроку
I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.
Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх
II. Перевірка домашнього завдання.
А) Учні читають складений твір та заголовки до нього.
Б) Ті, хто хотів знати більше, діляться своїми знахідками про встановлення зв’язку слів у реченні та визначенні граматичної основи вибраних речень.
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Читання епіграфа до уроку.
“У страху очі великі”.
– Розбираючи речення за будовою, ви дізнаєтеся, як діти долають свої страхи. Можливо, і вам якісь із цих способів стануть у пригоді.
2. Повторення знань про види речень за метою висловлювання (за вправою 69 та диском).
– Прочитайте вірш Катерини
– Які види речень за метою висловлювання та за інтонацією використовує автор?
– Прочитайте варіанти заголовків до твору Катерини Перелісної: “Боягуз”, “А куди ти, синку, йдеш?”, “Заяча душа”, “На війну!”, “Хоробрий вояк”.
– Виконайте завдання за варіантами.
I в.: запишіть заголовки, які допомагають зрозуміти, про кого розповідається у вірші.
II в.: запишіть заголовки, які розкривають головну думку твору.
– Який із заголовків має гумористичний характер, використаний у переносному значенні?
3. Побудова власних висловлювань (вправа 70).
За опорними матеріалами вправи діти будують свої висловлювання про героя вірша Катерини Перелісної, встановлюють зв’язок слів у першому реченні. (Хоробрий вояк боїться гусей і собаку (пса). Він викликає усмішку, бо тільки вдає із себе сміливого (безстрашного, войовничого).)
4. Каліграфічна хвилинка (за вправою 71).
Діти записують слова страшний, боязкий, дотримуючись правил каліграфії, пояснюють значення записаних слів. (Страшний – той, хто лякає; боязкий – той, хто лякається).
– До слова страшний доберіть і запишіть споріднене. (Страх.)
– Позначте корінь. Яка буква змінилася?
– Яке правило треба згадати? (Чергування приголосних [г], [к], [х] на [ж], [ч], [ш] у коренях.)
– Складіть і запишіть прислів’я із розсипаних слів:
I в.: куша, й, лякана, боїться, ворона;
II в.: боятися, в, не, ходити, вовка, ліс.
– Як ви розумієте значення цих прислів’їв? (Хто раз сильно налякався, той всього боїться. Якщо всього боятися, то нічого не зможеш зробити.)
5. Тренувальні вправи на побудову та поширення речення (за матеріалами диска та вправи 72).
– Об’єднайтеся у четвірки. Розкажіть у своїй групі по черзі, хто з вас боїться собак, темряви, грози. Сформулюйте і запишіть речення про те, чого у вашій групі боїться більшість учасників.
Діти вибирають представника від групи і зачитують записані речення.
– Чи є, на вашу думку, люди, які нічого не бояться?
– Поміркуйте, коли відчуття страху буває корисним.
– Сформулюйте і відредагуйте у групі речення про користь страху, запишіть його.
IV. Фізкультхвилинка.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Словниковий диктант.
2. Робота в зошиті.
VI. Підсумок уроку.
– Прочитайте оповідання Ніни Артюхової “Боягузка” (вправа 73, с. 37-38).
– Поміркуйте, чому твір має таку назву.
– Що допомогло Валі подолати страх?
– А як ви долаєте свої страхи?
– Які речення за метою висловлювання ми створювали на нашому уроці? А які вони були за інтонацією?
– Що ви знаєте про будову речення? (Речення має граматичну основу – підмет і присудок, може бути поширеним другорядними членами.)
VII. Домашнє завдання.
1. Вправа 73.3.
2. Для тих, хто хоче знати більше: запишіть кількома реченнями, як ви долаєте власні страхи.
?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?
Related posts:
- ЗВ’ЯЗОК СЛІВ У РЕЧЕННІ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ НА ПОБУДОВУ ТА ПОШИРЕННЯ РЕЧЕНЬ Мета: закріпити вміння учнів визначати основу речення та встановлювати зв’язки між словами в реченні; розвивати вміння поширювати речення словами і словосполученнями, складати речення за поданими схемами; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Каліграфічна хвилинка Дд дд до по об ба ач че єн […]...
- ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ НА ПОБУДОВУ РЕЧЕНЬ З ПРИКМЕТНИКАМИ, ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКІВ ПРИКМЕТНИКІВ Мета: закріпити знання учнів про відмінювання прикметників; розвивати вміння визначати відмінки прикметників у реченні; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Пролунав дзвінок, Починаємо урок. Працюй наполегливо, старанно, Щоб кожну хвилину Не втратити марно. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Каліграфічна хвилинка Загадка Щоб скріпилось за один момент, Будівельник додав у розчин… […]...
- Встановлення зв’язку слів у реченні. Поширення речення Урок 39 Тема. Встановлення зв’язку слів у реченні. Поширення речення Мета: закріплювати знання учнів про члени речення, зв’язок слів у реченні; вчити поширювати речення й розвивати вміння дітей, набуті під час вивчення теми “Речення”; виховувати інтерес до рідної мови, любов до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. […]...
- Повторення вивченого. Тренувальні вправи БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 102 Тема. Повторення вивченого. Тренувальні вправи Мета: повторити й узагальнити засвоєний учнями мовний матеріал; прищеплювати любов до української мови. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота з повторення вивченого матеріалу. Завдання: […]...
- Тренувальні вправи на використання прикметників у мовленні. Практичні словотворчі вправи. Усний опис зимового пейзажу Урок 65 Тема. Тренувальні вправи на використання прикметників у мовленні. Практичні словотворчі вправи. Усний опис зимового пейзажу Мета: вдосконалювати вміння рід, число і відмінок у сполученні з іменником, вміння добирати прикметники-синоніми, повторити правило перевірки ненаголошеного голосного у корені слова; розвивати словотворчі вміння дітей, усне мовлення; виховувати любов до природи. Обладнання: картинки зимової природи, словники синонімів, […]...
- Аналіз контрольної роботи. Закріплення знань про основу речення. (Вправи 54-57) Тема. Аналіз контрольної роботи. Закріплення знань про основу речення. (Вправи 54-57). Мета. Закріпити знання про підмет і присудок як граматичну основу речення; удосконалювати вміння визначати в реченні його основу і встановлювати зв’язок між словами в реченні. Обладнання: таблиця “Члени речення”, таблиця-ватман “Словничок”, індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи (диктанту). Вчитель […]...
- Повторення вивченого матеріалу. Тренувальні вправи БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 101 Тема. Повторення вивченого матеріалу. Тренувальні вправи Мета: повторити й узагальнити засвоєний учнями мовний матеріал; виховувати старанність і наполегливість у навчанні. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Робота за підручником. Вправа 642. Завдання: […]...
- Зміни приголосних при творенні слів. Тренувальні вправи БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 94 Тема. Зміни приголосних при творенні слів. Тренувальні вправи Мета: закріпити в пам’яті школярів випадки чергування приголосних; домогтися правильного написання ними приголосних у словах при чергуванні; виховувати в учнів інтерес до української мови та поглиблювати знання про неї. Обладнання: підручник, тексти вправ. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ […]...
- Види речень за метою висловлювання та інтонацією. (Вправи 50-53) Тема. Види речень за метою висловлювання та інтонацією. (Вправи 50-53). Мета. Повторити вивчене про речення; продовжити формувати поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні та спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння впізнавати ці речення в усному мовленні, знаходити їх у тексті і складати самостійно. Обладнання: таблиця “Речення”, прислів’я. Хід уроку І. Організація класу. […]...
- ЛЕКСИКО-СТИЛІСТИЧНІ СИНОНІМИ ТА ЇХ ВИДИ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ СТИЛІСТИЧНІ ЗАСОБИ ЛЕКСИКОЛОГІЇ І ФРАЗЕОЛОГІЇ Урок № 47 ЛЕКСИКО-СТИЛІСТИЧНІ СИНОНІМИ ТА ЇХ ВИДИ. ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ Мета: закріпити знання і навички з теми; навчити доцільно використовувати синоніми у власному мовленні; розвивати гнучкість мислення і мовлення; виховувати шанобливе ставлення до слова, до мови. Внутрішньопредметні зв’язки: Словотвір і стилістика: на рівні синонімів. Морфологія: частини мови. Синтаксис: словосполучення, речення, […]...
- Тренувальні вправи з теми “Будова слова. Орфографія”. Культура мовлення. Використання в мовленні слів із префіксами та суфіксами, що надають тексту емоційного забарвлення й виразності Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 106 Тема. Тренувальні вправи з теми “Будова Слова. Орфографія”. Культура мовлення. Використання в мовленні слів із префіксами та суфіксами, що надають тексту емоційного забарвлення й виразності Мета: – навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів про значущі частини слова, вміння виділяти значущі частини слова, добирати спільнокореневі слова, утворювати форми слова; формувати […]...
- Аналіз контрольної роботи. Спостереження за вживанням у текстах однорідних членів речення, виражених прислівниками. (Вправи 336-338) Тема. Аналіз контрольної роботи. Спостереження за вживанням у текстах однорідних членів речення, виражених прислівниками. (Вправи 336- 338). Мета. Удосконалювати вміння розпізнавати і вживати у мовленні другорядні однорідні члени речення, виражені прислівниками. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. III. Перевірка домашнього завдання (вправа 335). 1. Зачитування речень, виписаних з підручника […]...
- Закріплення знань про однорідні члени речення. Узагальнення знань за розділом. (Вправи 70-73) Тема. Закріплення знань про однорідні члени речення. Узагальнення знань за розділом. (Вправи 70-73). Мета. Закріпити й узагальнити знання про однорідні члени речення; розділові знаки при однорідних членах; виробляти синтаксичні вміння; виховувати любов до прекрасного. Обладнання: ілюстрований матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. 1. Вправа “Кастинг дикторів українського радіо”. Інтонування речень з […]...
- Тренувальні вправи з теми “Фонетика. Графіка. Орфоепія” Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 64 Тема. Тренувальні вправи з теми “Фонетика. Графіка. Орфоепія” Мета: – навчальна: повторити вивчені орфограми, застосовуючи набуті знання на практиці; формувати життєву компетентність; – розвивальна: розвивати мовнечуття, пам’ять, мовленнєві вміння, навички зі ставлення, порівняння; – виховна: виховувати повагу однокласників, здатність працювати в команді, виховувати повагу до предметів української культури. Внутрішньопредметні […]...
- Тренувальні вправи з теми “Орфографія” Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 62 Тема. Тренувальні вправи з теми “Орфографія” Мета: – навчальна: повторити вивчені орфограми, застосовуючи набуті знання на практиці; формувати життєву компетентність; – розвивальна: розвивати мовне чуття, абстрактне мислення, мовленнєві вміння, навички зі ставлення, порівняння; – виховна: виховувати ставлення до життя як цінності, повагу до життєвих. категорій, толерантність, здатність працювати в […]...
- Тренувальні вправи з теми “групи слів за значенням” Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 90 Тема. Тренувальні вправи з теми “групи слів за значенням” Мета: – навчальна: повторити вивчені групи слів, навчити застосовувати набуті знання на практиці; формувати життєву компетентність; – розвивальна: розвивати мовне чуття, абстрактне мислення, мовленнєві вміння, навички зі ставлення, порівняння; – виховна: виховувати ставлення до справи, якою займаєшся; до колективу, у […]...
- Тренувальні вправи з орфографії Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 116 Тема. Тренувальні вправи з орфографії Мета: – навчальна: повторити та узагальнити знання з орфографії, удосконалювати навички виділяти орфограми в словах; удосконалювати правописні навички школярів, формувати ключові компетентності: комунікативну, особистісну, творчу, пізнавальну; – розвивальна: розвивати спостережливість, увагу, творче і логічне мислення, пізнавальний інтерес до вивчення рідної мови, уміння узагальнювати й […]...
- Однорідні члени речення. Узагальнення вивченого за темою “Речення” Тема: Однорідні члени речення. Узагальнення вивченого за темою “Речення” Мета: ознайомити учнів з поняттям “однорідні члени речення”; узагальнити знання про основні ознаки речення, про типи речень за метою висловлювання, про головні члени речення; виробляти вміння інтонувати речення, встановлювати зв’язок між словами в реченні; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної […]...
- Поняття про однорідні члени речення. Головні і другорядні члени речення. (Вправи 63-65) Тема. Поняття про однорідні члени речення. Головні і другорядні члени речення. (Вправи 63-65). Мета. Формувати поняття про однорідні члени речення, вчити визначати основні члени, самостійно складати речення з однорідними членами; розвивати чуття слова. Обладнання: таблиця “Однорідні члени речення”, індивідуальні картки, репродукції картин Марії Приймаченко. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. 1. Визначення […]...
- Поєднання однорідних членів речення за допомогою сполучників. (Вправи 66-69) Тема. Поєднання однорідних членів речення за допомогою сполучників. (Вправи 66-69). Мета. Формувати поняття про сполучниковий зв’язок між однорідними членами речення; виробляти вміння інтонаційно правильно читати речення з однорідними членами, ставити розділові знаки на письмі, самостійно складати речення. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. – Прочитайте речення, назвіть у ньому […]...
- Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами Урок 115 Тема. Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами Мета: узагальнити знання учнів про речення, закріпити вміння відтворювати інтонацію розповідних, питальних і спонукальних речень, речень з однорідними членами; розвивати уміння інтонаційного читання окличних речень, пунктуаційні навички; виховувати бажання працювати колективно, у парах. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього […]...
- ПОШИРЕННЯ РЕЧЕНЬ СЛОВАМИ ТА СЛОВОСПОЛУЧЕННЯМИ Мета: формувати вміння учнів поширювати речення словами і словосполученнями, складати речення за поданими схемами; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 62, с. 32) Фронтальна перевірка складених розповідей. Каліграфічна хвилинка Дд дд до по об ба ач че ен ння – Прочитайте […]...
- Лексикологія. Тренувальні вправи Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 113 Тема. Лексикологія. Тренувальні вправи Мета: – навчальна: повторити знання учнів про лексикологію, систематизувати й поглибити знання про синоніми, антоніми, омоніми, однозначні і багатозначні слова, слова з прямим і переносним значенням, вчити учнів правильно вживати слова в усному і писемному мовленні; – розвивальна: розвивати мислення, мовлення, увагу, пам’ять, культуру усного […]...
- Послідовність розбору простого (двоскладного та односкладного) речення – Другорядні члени речення УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ Другорядні члени речення Послідовність розбору простого (двоскладного та односкладного) речення 1. Речення. 2. Визначити граматичну основу, чим виражені підмет і присудок. 3. Визначити вид речення за метою висловлювання (розповідне, питальне, спонукальне), за інтонацією (окличне, неокличне), за наявністю головних членів речення (двоскладне, односкладне – вид односкладного), за наявністю […]...
- Речення. Види речень за метою висловлювання Тема. Речення. Види речень за метою висловлювання. (Вправи 58-62). Мета. Повторити вивчений у попередніх класах теоретичний матеріал про види речень за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні та окличні). Формувати вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно. Розвивати усне й писемне мовлення, творчі здібності учнів. Обладнання: таблиця “Види речень”, диск до підручника, […]...
- Тренувальні вправи з теми “Фонетика. Орфоепія. Орфографія” Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 82 Тема. Тренувальні вправи з теми “Фонетика. Орфоепія. Орфографія” Мета: – навчальна: повторити вивчені орфограми, застосовуючи набуті знання на практиці; формувати життєву компетентність; – розвивальна: розвивати мовне чуття, абстрактне мислення, мовленнєві вміння, навички зіставлення, порівняння; розвивати цікавість; – виховна: виховувати повагу до захисників Вітчизни. Внутрішньопредметні зв’язки:лексикологія, синтаксис, мова і мовлення. […]...
- Поняття про речення. Основні ознаки речення Урок 26 Тема. Поняття про речення. Основні ознаки речення Мета: активізувати знання дітей про речення; формувати усвідомлення речення як групи слів, що виражає закінчену думку; розвивати навички логічної побудови речень; виховувати любов до природи. Обладнання: картки із текстом. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання – […]...
- Члени речення. Головні та другорядні члени речення. Зв’язок слів у реченні Тема: Члени речення. Головні та другорядні члени речення. Зв’язок слів у реченні Мета: формувати в учнів поняття “головні члени речення”, “другорядні члени речення”, “основа речення”; виробляти вміння знаходити основу речення; вдосконалювати вміння встановлювати зв’язок слів у реченні; виховувати любов до природи. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку […]...
- Речення. Види речень за метою висловлювання. Звуко-буквений аналіз слів Тема. Речення. Види речень за метою висловлювання. Звуко-буквений аналіз слів. (Вправи 426-430). Мета. Узагальнити вивчене про речення, повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова, правила перенесення слів із рядка в рядок. Розвивати навички інтонування розповідних, питальних і спонукальних речень (окличних і неокличних), речень з однорідними членами. Виховувати пошану до рідної мови. Обладнання: таблиця “Види речень за метою […]...
- Речення з однорідними членами. Головні і другорядні члени речення. Правопис особових закінчень дієслів Тема. Речення з однорідними членами. Головні і другорядні члени речення. Правопис особових закінчень дієслів. (Вправи 431-435). Мета. Повторити вивчене про однорідні члени речення, закріпити вміння встановлювати зв’язки слів у реченні, розбирати речення за членами речення, повторити правопис особових закінчень дієслів. Розвивати навички виразного читання і грамотного письма. Заохочувати цікавість до української філософської думки. Обладнання: портрет […]...
- Речення СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 12 Тема. Речення Мета: ознайомити учнів з видами речень за метою висловлювання; навчити їх правильно будувати і доречно використовувати питальні, спонукальні та окличні речення; виховувати в учнів любов до природи. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ III. МОТИВАЦІЯ […]...
- Синтаксичний розбір простого речення – Просте речення Словосполучення Просте речення Синтаксичний розбір простого речення 1. Речення. 2. Визначити граматичну основу. 3. Визначити вид речення за метою висловлювання (розповідне, питальне, спонукальне), за інтонацією (окличне, неокличне), за наявністю головних членів речення (двоскладне, односкладне, вид односкладного), за наявністю другорядних членів (поширене, непоширене). 4. Визначити, ускладнене речення чи ні. Якщо ускладнене, то чим (звертання, однорідні члени, […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. РЕЧЕННЯ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО Мета: продовжити формувати в учнів поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 31) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА […]...
- Головні та другорядні однорідні члени речення Тема. Головні та другорядні однорідні члени речення. (Вправи 74-79). Мета. Продовжити формувати поняття про члени речення – головні і другорядні, про однорідні члени речення; вчити визначати однорідні члени речення. Розвивати мовлення, вчити складати речення з однорідними членами. Виховувати повагу до народних традицій. Обладнання: диск до підручника, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної […]...
- ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ВИДИ РЕЧЕНЬ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ, ІНТОНАЦІЄЮ, ПРО ОДНОРІДНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ Мета: повторити вивчене про види речень за метою висловлювання та інтонацією, про головні та другорядні члени речення; вчити застосовувати здобуті протягом навчання у початкових класах мовні знання і мовленнєві вміння під час виконання навчальних і контрольних завдань; розвивати вміння інтонувати, поширювати речення, встановлювати зв’язок слів у реченні; сприяти вихованню любові до природи. ХІД УРОКУ І. […]...
- Поділ тексту на речення. Зв’язок слів у реченні Урок 27 Тема. Поділ тексту на речення. Зв’язок слів у реченні Мета: закріплювати знання дітей про речення як групу слів, що виражають закінчену думку; ознайомити учнів із другою ознакою речення – зв’язком слів у середині речення; вчити правильно інтонувати речення й записувати їх; виховувати вміння бачити красу природи. Обладнання: картки із текстом до уроку 25. […]...
- Словосполучення і речення. Члени речення (у тому числі однорідні). Просте і складне речення І СЕМЕСТР ПОВТОРЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО Урок № 2 Тема: Словосполучення і речення. Члени речення (у тому числі однорідні). Просте і складне речення Мета: повторити вивчене про словосполучення, його будову, зв’язок між словами у словосполученні, відмінність між словосполученням та сполученням слів; про речення, його будову, види речень за метою висловлювання, за емоційним забарвленням, за кількістю […]...
- Речення окличні та неокличні Тема: Речення окличні та неокличні Мета: дати учням поняття про окличні та неокличні речення; виробляти навички правильного інтонування речень відповідно до розділового знаку в кінці речення; виховувати культуру писемного мовлення. Тип уроку: урок засвоєння нових знань (формування мовної компетенції). Обладнання: підручник, зошит. Перебіг уроку І. Організаційний момент Працюватимем старанно, Щоб почути у кінці, Що у […]...
- Уявлення про складне речення. Побудова складного речення. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Речення” Урок 25 Тема. Уявлення про складне речення. Побудова складного речення. Узагальнення знань і вмінь з розділу “Речення” Мета: розширити уявлення про речення, познайомити із складними реченнями, показати їх відмінність від речень з однорідними членами, розповісти про розділові знаки у складних реченнях, вчити утворювати складне речення; розвивати спостережливість, вміння аналізувати, порівнювати й робити висновки на основі […]...
- Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками. Контрольна робота: списування. (Вправи 332-335) Тема. Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками. Контрольна робота: списування. (Вправи 332-335). Мета. Ознайомити учнів з однорідними другорядними членами речення, вираженими прислівниками; виробляти вміння визначати прислівники, що виконують роль однорідних членів речення, добирати однорідні прислівники, будувати речення з однорідними прислівниками. Обладнання: орфографічні словники, тлумачний словник. Хід уроку Організація класу. Контрольна робота. Списування. Тексти для списування. […]...