ВАГІТНІСТЬ. РОЗВИТОК ЗАРОДКА І ПЛОДУ – РОЗВИТОК ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ – ЛЮДИНА

Біологія – універсальний довідник

ЛЮДИНА

РОЗВИТОК ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ

ВАГІТНІСТЬ. РОЗВИТОК ЗАРОДКА І ПЛОДУ

Після запліднення яйцеклітина починає просуватися по матковій трубі; одночасно з цим відбувається процес клітинного поділу, внаслідок чого яйцеклітина перетворюється у багатоклітинний зародок. Потрапивши через 4-5 днів до порожнини матки, зародок проникає в її слизову оболонку. Із зародкових оболонок та кровоносних судин слизової матки утворюється плацента, через яку зародок отримує з організму матері поживні речовини

і кисень та звільняється від вуглекислого газу і непотрібних продуктів обміну речовин. Через декілька тижнів плацента відокремлюється від зародка і залишається зв’язаною з ним лише пупковим канатиком, або пуповиною, через яку проходять кровоносні судини, що несуть кров в обох напрямках. Судини пуповини – частина кровоносної системи зародка. Кров матері ніколи не змішується з кров’ю зародка.

На 4-й тиждень у зародка з’являються зачатки кінцівок, вух, очей, носа. Трохи пізніше починає пульсувати серце, розвиваються верхні і нижні кінцівки. На 7-8-ому тижні формується структура тіла; розрізняються грудна клітка, живіт, голова, ніс, очі, вуха, пальці на руках і ногах. З цього моменту розвитку зародок називається плодом.

Вагітність жінки триває в середньому 280 діб і закінчується народженням дитини.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...Види текстів у підручнику.
Ви зараз читаєте: ВАГІТНІСТЬ. РОЗВИТОК ЗАРОДКА І ПЛОДУ – РОЗВИТОК ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ – ЛЮДИНА