Контрольна робота 1 за темами 1, 2 “Інформація та інформаційні процеси. Інформаційна система”
ТЕМА 2. ІНФОРМАЦІЙНА СИСТЕМА (5 ГОДИН)
Урок 10
Контрольна робота 1 за темами 1, 2 “Інформація та інформаційні процеси. Інформаційна система”
Мета: перевірка знань, умінь та навичок учнів з теми.
Тип уроку: урок контролю знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І варіант | II варіант | ||
І рівень (тестові завдання – за кожну правильну відповідь по 0,5 бала) | |||
1. Інформатика – це наука про… А) комп’ютери; Б) інформацію; В) закони і методи Г) методи роботи з ЕОМ | 1. Інформація – це… А) все, що відображається з навколишнього середовища у мозку людини; Б) все, що в книгах, газетах та підручниках; В) різні інформаційні процеси, що протікають в ЕОМ; Г) все те, що ми чуємо та читаємо | ||
2. Укажіть, чим відрізнялись ЕОМ різних поколінь: А) розмірами та назвами; Б) технічними характеристиками та елементною базою; В) розмірами дискет та моніторів; Г) цінами та додатковими пристроями | 2. Укажіть, скільки поколінь ЕОМ ви знаєте: А) 2; Б) 3; В) 4; Г) 5 | ||
3. А) байт; Б) біт; В) кілобайт; Г) мегабайт | 3. Укажіть скільки байт в одному кілобайті: А) 1 000; Б) 2 000; В) 1 004; Г) 1 024 | ||
4. Визначте, з чого складається обчислювальна система: А) з апаратної частини та програмного забезпечення; Б) з монітора та системного блока; В) з комп’ютера та програміста; Г) з різних програм та дисків | 4. Визначте, що таке процесор: А) це пристрій, який виконує всі дії та команди; Б) це пристрій, який керує пам’яттю ЕОМ; В) це пристрій, який запускає комп’ютерні ігри; Г) це пристрій, який живить комп’ютер | ||
5. Зранку ви збираєтесь до школи. По радіо передали прогноз погоди на цей день (яка буде температура повітря, напрямок вітру, які очікуються осадки). Охарактеризуйте отриману вами інформацію: А) об’єктивна, корисна, неактуальна, повна; Б) зрозуміла, корисна, актуальна; В) достовірна, повна, незрозуміла; Г) корисна, зрозуміла, достовірна, суб’єктивна | 5. Ідучи додому з ліцею, ви глянули на стенд с розкладом та побачили список уроків, які будуть завтра. Яку ви отримали інформацію: А) актуальну, проте некорисну; Б) актуальну, проте недостовірну; В) корисну, проте неактуальну; Г) достовірну, проте незрозумілу; Д) інша відповідь | ||
6. Інформаційними процесами називають дії, які пов’язані: А) зі створенням глобальних інформаційних систем; Б) з роботою засобів масової інформації; В) з отриманням (пошуком), зберіганням, передачею, обробкою та використанням інформації; Г) з організацією всесвітньої комп’ютерної мережі; Д) з розробкою нових персональних комп’ютерів | 6. Під носієм інформації розуміють: А) лінії зв’язку для передачі інформації; Б) параметри фізичного процесу довільного походження, який інтерпретується як інформаційний сигнал; В) пристрій для зберігання даних у персональному комп’ютері; Г) аналого-цифровий перетворювач; Д) середовище для запису та зберігання інформації | ||
7. Переклад тексту із англійської мови на українську є процесом: А) зберігання інформації; Б) передачі інформації; В) пошуку інформації; Г) обробки інформації; Д) не є жодним з перерахованих вище процесів | 7. Вимірювання на метеостанції температури повітря, атмосферного тиску, швидкості вітру є процес: А) зберігання інформації; Б) передачі інформації; В) захисту інформації; Г) отримання інформації; Д) використання інформації | ||
8. Укажіть, якою буває пам’ять ЕОМ: А) велика, нормальна та маленька; Б) розширена, звичайна та звужена; В) допоміжна, розширена та основна; Г) зовнішня, оперативна, постійна та внутрішня | 8. Укажіть, що таке шина: А) пристрій для обміну інформацією між процесором і пам’яттю ПК; Б) клавіатура і монітор; В) один із видів пам’яті ПК; Г) пристрій для введення звукової інформації в комп’ютер | ||
II рівень (завдання з короткими відповідями – за кожну правильну відповідь по 1 балу) | |||
1. | Порівняйте: | 1. | Порівняйте: |
>, <, = | >, <, = | ||
2210 | 2116 | ||
2010 | 11112 | ||
112 | 118 | ||
1002 | 1008 | ||
1002 | 510 | ||
10116 | 1010102 | ||
2. 3 наведених чисел укажіть парні: 1112, 1102, 1002, 1012 15g, 2В16, А16 | 2. 3 наведених чисел укажіть непарні: 1112, 1102, 1002, 1012 158, 2В16, А16 | ||
3. Розташуйте у порядку зростання: А116, 1810, 258, 11012 | 3. Розташуйте у порядку зменшення: 168, 1А16, 1710, 11112 | ||
4. Який розмір вінчестера і оперативної пам’яті та яка тактова частота процесора у такого комп’ютера: Intel Pentium-2400 MHz /RAM 256 Mb /Cache 512 kb /HDD 40 Gb /FDD 1.44 Mb/Video 32 Mb | 4. Який розмір вінчестера i оперативної пам’яті та яка тактова частота процесора у такого комп’ютера: Intel Pentium-1800 MHz /RAM 512 Mb /Cache 512 kb /HDD 20 Gb /FDD 1.44 Mb/Video 32 Mb | ||
ІІІ рівень (завдання з розгорнутою відповіддю – за кожну правильну відповідь по 2 бала) Практичне виконання завдань | |||
1. Переведіть із 2-ої системи числення у 10-у, 8-у, 16-у системи числення число 11 100 111 0012 | 1. Переведіть із 8-ої системи числення у 10-у, 2-у, 16-у системи числення число 5278 | ||
2. Один мудрець писав “Мені 33 роки. Моїй матері 124 роки, а батькові 131 рік. Разом нам 343 роки”. Яку систему обчислення використовував мудрець, та скільки йому років? | 2. Одна людина мала 100 монет. Вона порівну поділила їх між двома своїми дітьми. Кожному дісталось по 11 монет і одна залишилась зайвою. Яка система обчислення використовувалась і скільки було монет? |