Плани-конспекти уроків по фізиці

Розв’язування задач на додавання швидкостей

КІНЕМАТИКА Урок № 5 Тема. Розв’язування задач на додавання швидкостей Мета: виробляти вміння та навички учнів з використання правила додавання швидкостей; розвивати вміння обирати найбільш зручну систему відліку під час розв’язування задач, логічне мислення;

Звукові хвилі

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2-й семестр Коливання й хвилі УРОК 8/30 Тема. Звукові хвилі Мета уроку: дати поняття про звукову хвилю й увести її основні характеристики – швидкість, висота й гучність. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Електровимірювальні прилади

2-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 3. Магнітне поле Урок 7/44 Тема. Електровимірювальні прилади Мета уроку: ознайомити учнів із принципом дії електровимірювальних приладів. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. План уроку Контроль знань 5 хв. 1.

Ідеальний газ. Основне рівняння МКТ

ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 5 Тема. Ідеальний газ. Основне рівняння МКТ Мета: ознайомити учнів із рівнянням, що описує властивості речовин у газоподібному стані. План уроку 1. Модель ідеального газу. 2. Тиск

Вплив магнітного поля на живі організми

1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 3. Електромагнітне поле УРОК 11/38 Тема. Вплив магнітного поля на живі організми Мета уроку: ознайомити учнів з інформацією про вплив магнітного поля на живі організми. Тип уроку: комбінований урок. ПЛАН УРОКУ

Види теплопередачі

РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 4/49 Тема уроку. Види теплопередачі Тип уроку: комбінований. Мета уроку: ввести поняття “теплопровідність”, “конвекція”, “випромінювання”; показати практичне значення знань про види теплопередачі; формувати вміння аналізувати факти, що одержуються

Прямолінійність поширення світла. Сонячне і місячне затемнення

Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 18 ТЕМА. Прямолінійність поширення світла. Сонячне і місячне затемнення Мета: ознайомити учнів із поняттям світлового променя, із законом прямолінійного поширення світла; навчити пояснювати утворення тіні й півтіні, сонячного

Лабораторна робота № 4 “Вивчення характеристик звуку”

РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 12/12 Тема уроку. Лабораторна робота № 4 “Вивчення характеристик звуку” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: формувати практичні навички роботи з фізичними приладами, навички самостійної роботи;

Ядерні сили

2-й семестр АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА УРОК 6/83 Тема. Ядерні сили Мета уроку: ознайомити учнів з новим видом взаємодії між частинками, що становлять ядро атома. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль

Інтерференція світла

2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 5. Хвильова й квантова оптика УРОК 9/67 Тема. Інтерференція світла Мета уроку: на прикладі явища інтерференції ознайомити учнів із хвильовими властивостями світла. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль

Контрольна робота № 2 з теми “МЕХАНІЧНИЙ РУХ”

Тип уроку: урок контролю знань. Мета: оцінити знання, уміння та навички учнів з вивченої теми. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. Відеофрагмент:______________________________ Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ

Лабораторна робота № 7 “Вимірювання коефіцієнта тертя ковзання”

РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 9/22 Тема уроку. Лабораторна робота № 7 “Вимірювання коефіцієнта тертя ковзання” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: продовжити формування поняття “сила тертя”; удосконалювати вміння використовувати динамометр

Прямолінійний рівномірний рух. Шлях і переміщення. Швидкість руху. Графіки руху

КІНЕМАТИКА Урок № 3 Тема. Прямолінійний рівномірний рух. Шлях і переміщення. Швидкість руху. Графіки руху Мета: удосконалити знання учнів про рівномірний прямолінійний рух; сформувати знання про швидкість як векторну фізичну величину, що характеризує темп

ВНЕСОК УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ У РОЗВИТОК І СТАНОВЛЕННЯ ФІЗИКИ

Тип уроку: урок-конференція. Мета: ознайомити учнів з основними віхами в історії розвитку фізики; показати значення фізики в суспільному розвитку та в житті людини; розказати про внесок деяких фізиків у розвиток фізики як науки; розвивати

Потенціал і різниця потенціалів

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА Електричне поле. Електричний струм УРОК 3/3 Тема. Потенціал і різниця потенціалів Мета уроку: ознайомити учнів з енергетичною характеристикою електричного поля. Тип уроку: комбінований урок. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 15 хв. Самостійна робота №

Узагальнюючий урок по темі “Електричне поле”

1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 1. Електричне поле Урок 6/6 Тема. Узагальнюючий урок по темі “Електричне поле” Мета уроку: узагальнити вивчений матеріал по темі “Електричне поле”. Тип уроку: урок закріплення знань. План уроку Контроль знань

Контрольна робота за тему “Властивості рідини. Тверді тіла”

ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 19 Тема. Контрольна робота за тему “Властивості рідини. Тверді тіла” Мета: перевірити рівень знань, умінь, навичок учнів. Тип уроку: урок контролю рівня знань. Контрольна робота на тему

Провідники в електростатичному полі

1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 1. Електричне поле УРОК 6/6 Тема. Провідники в електростатичному полі Мета уроку: навчити учнів пояснювати з погляду електронної теорії явища, що відбуваються в провідниках, поміщених в електричне поле. Тип уроку: урок

Розв’язування задач. Лабораторна робота № 8 “Визначення густини твердих тіл і рідин”

Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 15 ТЕМА. Розв’язування задач. Лабораторна робота № 8 “Визначення густини твердих тіл і рідин” Мета: формувати навички розв’язування задач на зв’язок маси, об’єму та густини; уміти визначати густину

Вільні електричні коливання в коливальному контурі

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2-й семестр Коливання й хвилі УРОК 10/32 Тема. Вільні електричні коливання в коливальному контурі Мета уроку: з’ясувати механізм виникнення вільних електричних коливань і енергетичні перетворення в коливальному контурі. Тип уроку: урок вивчення нового

АРХІМЕДОВА СИЛА. ЛЕГЕНДА ПРО АРХІМЕДА

“АРХІМЕДОВА СИЛА”. ЛЕГЕНДА ПРО АРХІМЕДА Театралізований урок Мета. Поглибити та закріпити знання учнів про закон Архімеда та Архімедову силу; розвивати логічне мислення, виховувати інтерес до фізики шляхом активації пізнавальної діяльності. Тип уроку. Урок засвоєння

Розв’язання задач на обчислення середньої швидкості

1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 1. Механічний рух Урок 6/6 Тема. Розв’язання задач на обчислення середньої швидкості Мета уроку: закріпити знання про середню швидкість; познайомити учнів з методами розв’язання задач. Тип уроку: урок закріплення знань.

Лабораторна робота № 8 “Вивчення умов рівноваги важеля”

1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 10/23 Тема. Лабораторна робота № 8 “Вивчення умов рівноваги важеля” Мета уроку: перевірити на досвіді умови рівноваги важеля. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання:

Взаємодії та сили

1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 2/15 Тема. Взаємодії та сили Мета уроку: увести поняття сили як характеристики взаємодії тіл. Тип уроку: комбінований урок. План уроку Контроль знань 10 хв. Самостійна робота

Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла”

РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 7/20 Тема уроку. Лабораторна робота № 5 “Конструювання динамометра”, лабораторна робота № 6 “Вимірювання сил динамометром. Вимірювання ваги тіла” Тип уроку: удосконалювання знань і вмінь. Мета уроку: розвивати

АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ. РОЗВ’ЯЗАННЯ ЗАДАЧ

Мета: проаналізувати якість виконання контрольної роботи; скорегувати знання учнів; удосконалювати навички розв’язання задач. Тип уроку: урок систематизації, повторення та узагальнення знань. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. ХІД УРОКУ І. Організаційний етап II. Аналіз

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 2 “ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ВИМІРЮВАЛЬНИМИ ПРИЛАДАМИ. ВИЗНАЧЕННЯ ЦІНИ ПОДІЛКИ ШКАЛИ ПРИЛАДУ”

Мета: сформувати експериментальні навички учнів з визначення ціни поділки та меж вимірювання різних приладів; виховувати акуратність під час проведення експериментів, розвивати логічне мислення та вміння робити висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних

Електричний струм у рідинах

1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 25/31 Тема. Електричний струм у рідинах Мета уроку: роз’яснити учням фізичну природу електропровідності рідин. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. План уроку Контроль знань 5 хв.

Лабораторна робота № 6 “Спостереження суцільного й лінійчастого спектрів речовини”

2-й семестр АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА УРОК 3/80 Тема. Лабораторна робота № 6 “Спостереження суцільного й лінійчастого спектрів речовини” Мета уроку: спостерігати суцільний і лінійчастий спектри випромінювання, досліджувати порядок кольорів у спектрах. Тип уроку:

Розв’язання задач

2-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 3. Робота й енергія Урок 6/40 Тема. Розв’язання задач Мета уроку: з’ясувати рівень засвоєння учнями вивченого матеріалу; перевірити їхнє вміння застосовувати отримані знання до розв’язання конкретних задач. Тип уроку: урок

Абсолютно пружний удар

2-й семестр МЕХАНІКА 3 . Закони збереження в механіці Урок 11/55 Тема. Абсолютно пружний удар Мета уроку: продемонструвати учням використання законів збереження енергії та імпульсу для пояснення задач на зіткнення тіл Тип уроку: комбінований

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ № 1

Орієнтовні теми: 1. Видатні вчені-фізики (твого рідного міста). 2. Фізика в побуті, техніці, виробництві. 3. Спостереження фізичних явищ довкілля. 4. Дифузія в побуті. Тип уроку: навчальний проект. Мета: поглибити та розширити знання учнів з

Механічний рух

РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ (12 годин + 1 із резерву) Перелік тем 1. Механічний рух. 2. Швидкість. Рівномірний прямолінійний рух. 3. Рівномірний прямолінійний рух. Розв’язування задач. 4. Лабораторна робота № 1 “Вимірювання швидкості руху

ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ. ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ

“ЕЛЕКТРОМАГНІТНА ІНДУКЦІЯ. ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ КОЛИВАННЯ” Урок-гра “Брейн ринг” Мета. Узагальнити й систематизувати знання учнів з електромагнітної індукції та електромагнітних коливань, а також з’ясувати, де застосовуються ці явища. Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань. Обладнання.

Сила тертя

РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 8/21 Тема уроку. Сила тертя Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: розвивати вміння спостерігати фізичні явища (на прикладі взаємодії тіл); ввести поняття “сила тертя”; показати, як на

Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з послідовним з’єднанням провідників”

1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 15/21 Тема. Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з послідовним з’єднанням провідників” Мета уроку: експериментально перевірити закони послідовного з’єднання провідників. Тип уроку: урок контролю й

ОСНОВИ КІНЕМАТИКИ

“ОСНОВИ КІНЕМАТИКИ” Урок-змагання Мета. Розвивати вміння та навички учнів розв’язувати задачі різних типів: усні, розрахункові, експериментальні; формувати навички колективної роботи учнів у поєднанні з індивідуальною, активізувати розумову діяльність учнів; розкрити самостійність у досягненні поставленої

Основні положення молекулярно-кінетичної теорії

2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл – Основні положення МКТ – Кількість речовини – Газові закони – Рівняння стану ідеального газу – Насичена пара. Вологість повітря – Поверхневий

Узагальнювальний урок з теми “Електричний струм”

1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2. Електричний струм УРОК 15/26 Тема. Узагальнювальний урок з теми “Електричний струм” Мета уроку: узагальнити вивчений матеріал і підготувати учнів до тематичного оцінювання знань. Тип уроку: урок закріплення знань. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Період власних коливань у коливальному контурі

2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 4. Електромагнітні коливання й хвилі УРОК 3/45 Тема. Період власних коливань у коливальному контурі Мета уроку: навчити учнів визначати період і частоту власних коливань у коливальному контурі. Тип уроку: урок вивчення

ПОДОРОЖ У ТЕОРІЮ ВІДНОСНОСТІ

“ПОДОРОЖ У ТЕОРІЮ ВІДНОСНОСТІ” Урок-подорож Мета. Сформувати в учнів усвідомлення пізнаванності навколишнього світу і безмежності пізнання; встановити зв’язки мікро – і макросвіту на основі розгляду застосування теорії відносності в астрономії й атомній фізиці. Тип

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЕКТ № 3

Орієнтовні теми: 1. Розвиток судно-та повітроплавання. 2. Дослід Торрічеллі. Спостереження за зміною атмосферного тиску. 3. Насоси. Тип уроку: навчальний проект. Мета: поглибити та розширити знання учнів з вивченої теми; розвивати в учнів дослідницькі навички

Закон електромагнітної індукції

1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 3. Електромагнітне поле УРОК 7/34 Тема. Закон електромагнітної індукції Мета уроку: ознайомити учнів із законом електромагнітної індукції. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 4 хв. 1. Потік

Лабораторна робота № 3 “Дослідження коливань маятників”

1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 1. Механічний рух Урок 10/10 Тема. Лабораторна робота № 3 “Дослідження коливань маятників” Мета уроку: досліджувати, від яких величин залежить період коливань математичного й пружинного маятників. Тип уроку: урок контролю

ОКО. ВАДИ ЗОРУ. ОКУЛЯРИ. ОПТИЧНІ ПРИЛАДИ

Мета: формувати уявлення про будову ока, вади зору та методи їх корекції; сформувати знання про принцип дії найпростіших оптичних приладів – фотоапарата, телескопа тощо; розвивати інтерес до вивчення фізики; показати практичну значущість набутих знань.

Кипіння. Питома теплота пароутворення і конденсації

РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 16/61 Тема уроку. Кипіння. Питома теплота пароутворення і конденсації Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: сформувати уявлення про процес кипіння; показати відмінності між процесами кипіння і випаровування;

АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ № 3. ТИСК ТВЕРДИХ ТІЛ НА ПОВЕРХНЮ. СИЛА ТИСКУ

Тип уроку: комбінований урок. Мета: увести поняття тиск, з’ясувати залежність тиску від сили тиску та площі поверхні; розвивати логічне мислення учнів, уміння аналізувати ситуації; показати значущість набутих знань для повсякденного життя, звернути увагу на

Три закони Ньютона. Узагальнювальний урок

ДИНАМІКА Урок № 6 Тема. Три закони Ньютона. Узагальнювальний урок Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про закони Ньютона, удосконалити вміння розв’язувати якісні та розрахункові задачі, виконувати завдання на основі відомих законів і закономірностей;

Лабораторна робота № 12 “Визначення ККД похилої площини”

Мета : закріпити знання учнів про механічну роботу та сформувати вміння експериментальним шляхом визначати ККД простого механізму; розвивати і формувати дослідницькі уміння; виховувати дбайливе відношення до приладів під час проведення експериментів. Тип уроку :

Електричне коло

1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 4/10 Тема. Електричне коло Мета уроку: з’ясувати, з яких частин складається електричне коло; пояснити учням призначення кожної частини електричного кола. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 3 “ВИМІРЮВАННЯ ЧАСУ (МЕТРОНОМ, СЕКУНДОМІР, ГОДИННИК)”

Мета: формувати експериментальні навички учнів; виховувати акуратність під час проведення дослідів, бережливе ставлення до експериментального обладнання, розвивати логічне мислення та вміння роботи висновки з експерименту. Тип уроку: урок формування практичних навичок. Обладнання та наочність:

Машини й механізми. Прості механізми

Мета : дати учням знання про способи зміни сили; сформувати поняття про важіль як простий механізм; навчити визначати основні характеристики важеля; дати учням знання про два види блоків, з’ясувати умови їх рівноваги та практичне

Графіки залежності кінематичних величин від часу під час рівномірного прямолінійного руху

1-й семестр МЕХАНІКА 1. Кінематика Урок 10/12 Тема. Графіки залежності кінематичних величин від часу під час рівномірного прямолінійного руху Мета уроку: закріпити навички читання та побудови графіків рухомого тіла при прямолінійному рівноприскореному русі Тип

Енергія. Потенціальна і кінетична енергія

РОЗДІЛ III МЕХАНІЧНА РОБОТА. ЕНЕРГІЯ УРОК № 8/42 Тема уроку. Енергія. Потенціальна і кінетична енергія Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: ввести поняття про фундаментальну характеристику руху й взаємодію тіл – енергію; навчити

ГУСТИНА РЕЧОВИНИ

Мета: сформувати поняття густини речовини, одиниці виміру, навичок її обчислення; формувати вміння аналізувати умову задачі та грамотно її оформлювати. Тип уроку: комбінований урок. Обладнання та наочність: різні тіла (однакового об’єму, але різної маси, однакової

Застосування фотоефекту

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА Хвильова й квантова оптика УРОК 9/46 Тема. Застосування фотоефекту Мета уроку: закріпити знання учнів про закони фотоефекту під час розв’язання конкретних завдань; ознайомити їх із практичним застосуванням явища фотоефекту. Тип уроку: урок закріплення

РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ. ПІДГОТОВКА ДО КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Тип уроку: урок узагальнення, систематизації знань учнів, удосконалення навичок розв’язування задач. Мета: узагальнити вивчений навчальний матеріал розділу “Механічна робота та енергія”, підготувати учнів до контрольної роботи, скоригувати знання учнів з теми. Обладнання та наочність:

Фотометрія. Сила світла. Освітленість

Розділ 3. СВІТЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 27 ТЕМА. Фотометрія. Сила світла. Освітленість Мета: формувати уявлення про основні поняття фотометрії та їх застосування; поглибити знання про зображення в лінзах; звернути увагу на практичне використання цього

Атомне ядро

2-й семестр АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА УРОК 5/82 Тема. Атомне ядро Мета уроку: ознайомити учнів з моделлю ядра атома й з історією відкриття протона й нейтрона. Тип уроку: комбінований урок. ПЛАН УРОКУ Контроль знань

Рух матеріальної точки. Траєкторія. Шлях і переміщення

КІНЕМАТИКА Урок № 2 Тема. Рух матеріальної точки. Траєкторія. Шлях і переміщення Мета: сформувати знання про траєкторію, переміщення, шлях та вміння визначати пройдений шлях і вектор переміщення в певній системі координат, виконувати дії над

Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівача”

2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 12/54 Тема. Лабораторна робота № 14 “Визначення ККД нагрівача” Мета уроку: навчитися експериментально визначати коефіцієнт корисної дії нагрівача. Тип уроку: урок контролю й оцінювання

Лабораторна робота № 5 “Перевірка закону Бойля

2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл Урок 5/76 Тема. Лабораторна робота № 5 “Перевірка закону Бойля – Маріотта на досліді” Мета уроку: експериментальна перевірка газових законів Тип уроку:

Експериментальні методи реєстрації заряджених частинок

2-й семестр ЯДЕРНА ФІЗИКА 4. Атомне ядро. Ядерна енергетика Урок 6/53 Тема. Експериментальні методи реєстрації заряджених частинок Мета уроку: ознайомити учнів із сучасними методами виявлення й дослідження заряджених частинок і ядерних перетворень. Тип уроку:

ЗАКОН ЗБЕРЕЖЕННЯ Й ПЕРЕТВОРЕННЯ ЕНЕРГІЇ В МЕХАНІЧНИХ ПРОЦЕСАХ ТА ЙОГО ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ

Тип уроку: комбінований урок. Мета: навчити учнів описувати перетворення кінетичної енергії в потенціальну і навпаки, наводити приклади перетворення одного виду механічної енергії в інший, пояснити сутність закону збереження енергії; формувати матеріалістичний світогляд учнів. Обладнання

Контрольна робота № 1 з теми “ФІЗИКА ЯК ПРИРОДНИЧА НАУКА. ПІЗНАННЯ ПРИРОДИ”

Тип уроку: урок контролю знань. Мета: оцінити знання, уміння та навички учнів з вивченої теми. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. Відеофрагмент:____________________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ

Імпульс тіла. Закон збереження імпульсу

2-й семестр МЕХАНІКА 3 . Закони збереження в механіці – Імпульс – Закон збереження імпульсу – Механічна робота і потужність – Механічна енергія – Кінетична і потенціальна енергія – Закон збереження енергії – Абсолютно

Розв’язування задач на складання рівнянь теплового балансу

РОЗДІЛ IV ТЕПЛОВІ ЯВИЩА УРОК № 9/54 Тема уроку. Розв’язування задач на складання рівнянь теплового балансу Тип уроку: закріплення навичок і вмінь. Мета уроку: показати на прикладі теплових явищ закон збереження енергії; формувати вміння

Лабораторна робота № 12 “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури”

2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 8/50 Тема. Лабораторна робота № 12 “Вивчення теплового балансу при змішуванні води різної температури” Мета уроку: перевірити на досліді справедливість рівняння теплового балансу у

Сила Лоренца

1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 3. Електромагнітне поле УРОК 3/30 Тема. Сила Лоренца Мета уроку: розглянути дія магнітного поля на рухомі заряджені частинки. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 4 хв. 1.

Лабораторна робота № 5 “Виготовлення динамометра”

1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 4/17 Тема. Лабораторна робота № 5 “Виготовлення динамометра” Мета уроку: навчитися градуювати пружину із заданою ціною поділки. Тип уроку: урок контролю й оцінювання знань. Обладнання: динамометр,

КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ

КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНЕ ПЛАНУВАННЯ № Дата Тема уроку Тип уроку Обладнання Демонстрації Домашнє завдання Розділ 1. Починаємо вивчати фізику (9 год.) 1/1 Фізика – наука про природу. Фізичні тіла та фізичні явища Тематичне оцінювання Урок вивчення

Тематичне оцінювання знань за темами “Робота й енергія”, “Теплові явища”

2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 26/68 Тема. Тематичне оцінювання знань за темами “Робота й енергія”, “Теплові явища” Мета уроку: оцінити знання, уміння й навички учнів за вивченими темами. Тип

Електричний струм у напівпровідниках

1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 30/36 Тема. Електричний струм у напівпровідниках Мета уроку: сформувати уявлення про вільних носіїв електричного заряду в напівпровідниках і про природу електричного струму в напівпровідниках. Тип уроку:

Розв’язування задач. Узагальнювальний урок

2-й семестр МОЛЕКУЛЯРНА ФІЗИКА Й ТЕРМОДИНАМІКА 1. Властивості газів, рідин, твердих тіл Урок 17/88 Тема. Розв’язування задач. Узагальнювальний урок Мета уроку: систематизувати та узагальнити знання учнів з теми “Властивості газів, рідин і твердих тіл”

Необоротність теплових процесів. Принцип дії теплових двигунів

ОСНОВИ ТЕРМОДИНАМІКИ * Урок № 4 Тема. Необоротність теплових процесів. Принцип дії теплових двигунів Мета: сформувати поняття про оборотні і необоротні теплові процеси, поглибити знання учнів про теплові двигуни, фізичні знання їх роботи; розвивати

Визначення прискорення тіла під час рівноприскореного руху

КІНЕМАТИКА Урок № 7 Тема. Визначення прискорення тіла під час рівноприскореного руху Мета: удосконалити знання про рівноприскорений рух тіла та вмінь експериментально визначати параметри такого руху, складати установку для здійснення рівноприскореного руху; формувати експериментальні

Основне завдання механіки. Матеріальная точка. Шлях та переміщення

1-й семестр МЕХАНІКА 1. Кінематика – Основне завдання механіки – Рівномірний прямолінійний рух – Нерівномірний рух. Середня ШВИДКІСТЬ – Рівноприскорений прямолінійний рух – Рівномірний рух по колу Тематичне планування № п/п Тема уроку Дата

Перший закон Ньютона. Інертність. Маса тіла

1-й семестр МЕХАНІКА 2. Динаміка – Механічна взаємодія тіл – Види сил у механіці – Закони динаміки – Закон всесвітнього тяжіння. Сила тяжіння – Вага й невагомість – Сила пружності. Закон Гука – Сили

Тиск твердих тіл

1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 12/25 Тема. Тиск твердих тіл Мета уроку: познайомити учнів з тиском як фізичною величиною; з’ясувати залежність тиску від сили тиску й площі опори. Тип уроку: комбінований

Тематичне оцінювання з теми “Атомна і ядерна фізика”

2-й семестр АТОМНА І ЯДЕРНА ФІЗИКА УРОК 16/93 Тема. Тематичне оцінювання з теми “Атомна і ядерна фізика” Мета уроку: контроль і оцінювання знань, умінь і навичок учнів з вивченої теми. Тип уроку: урок контролю

Контрольна робота № 4 з теми “ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ”

Тип уроку: урок контролю знань. Мета: оцінити знання, уміння та навички з вивченої теми. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. Відеофрагмент:______________________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

Рівновага тіл

ЗАСТОСУВАННЯ ЗАКОНІВ ДИНАМІКИ Урок № 12 Тема. Рівновага тіл Мета: дати учням уявлення про статику як один із розділів механіки; ознайомити з умовами рівноваги твердого тіла. Тип уроку: комбінований. План уроку Контроль знань 10

Перетворення енергії під час коливання

ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2-й семестр Коливання й хвилі УРОК 6/28 Тема. Перетворення енергії під час коливання Мета уроку: ознайомити учнів з перетвореннями енергії, що відбуваються під час коливань. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ

Механічні коливання. Математичний маятник

РОЗДІЛ I МЕХАНІЧНИЙ РУХ УРОК № 9/9 Тема уроку. Механічні коливання. Математичний маятник Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: ознайомити учнів із коливальним рухом; формувати вміння спостерігати та аналізувати фізичні явища; показати, як

Електричний струм у вакуумі

1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 2. Електричний струм УРОК 14/25 Тема. Електричний струм у вакуумі Мета уроку: роз’яснити учням природу електричного струму у вакуумі. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. ПЛАН УРОКУ Демонстрації 7 хв. 1.

Змішане з’єднання провідників. Розв’язання задач

1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 18/24 Тема. Змішане з’єднання провідників. Розв’язання задач Мета уроку: закріпити знання учнів про різні з’єднання провідників і сформувати в них уміння обчислювати параметри комбінованих кіл. Тип

Рідкі кристали та їх властивості. Полімери та їх властивості, застосування

ВЛАСТИВОСТІ ГАЗІВ, РІДИН, ТВЕРДИХ ТІЛ* Урок № 18 Тема. Рідкі кристали та їх властивості. Полімери та їх властивості, застосування Мета: ознайомити учнів з природою рідких кристалів та полімерів. Основні поняття: рідкі кристали, полімери. Обладнання:

Лабораторна робота № 7. Визначення густини речовини

Мета : навчити учнів визначати густину твердого тіла та рідини; формувати навички розв’язування задач; розвивати логічне мислення; виховувати старанність, охайність. Обладнання : важільні ваги з важками, мензурка, лінійка, брусок, тіла неправильної геометричної форми, насичений

Узагальнювальний урок з теми “Хвильова й квантова оптика”

2-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 5. Хвильова й квантова оптика УРОК 18/76 Тема. Узагальнювальний урок з теми “Хвильова й квантова оптика” Мета уроку: узагальнити вивчений матеріал і підготувати учнів до тематичного оцінювання знань. Тип уроку: урок

Маса тіла. Одиниці маси. Вимірювання маси тіл. Лабораторна робота № 7 “Вимірювання маси тіл”

Розділ 2. БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК № 12 ТЕМА. Маса тіла. Одиниці маси. Вимірювання маси тіл. Лабораторна робота № 7 “Вимірювання маси тіл” Мета: сформувати поняття маси, одиниць маси; ознайомити з методами вимірювання маси; розвивати

Сили пружності

1-й семестр МЕХАНІЧНІ ЯВИЩА 2. Взаємодія тіл Урок 3/16 Тема. Сили пружності Мета уроку: увести поняття сили пружності, з’ясувати залежність сили пружності від деформації. Тип уроку: комбінований урок. План уроку Контроль знань 5 хв.

Контрольна робота № 3 з теми “ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ. СИЛА”

Тип уроку: урок контролю знань. Мета: оцінити знання, уміння та навички учнів з вивченої теми. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. Відеофрагмент:________________________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ

Теплові двигуни і захист навколишнього середовища

2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 24/66 Тема. Теплові двигуни і захист навколишнього середовища Мета уроку: ознайомити учнів з екологічними проблемами використання теплових двигунів. Тип уроку: комбінований урок. План уроку

Контрольна робота № 5 з теми “МЕХАНІЧНА РОБОТА ТА ЕНЕРГІЯ”

Тип уроку: урок контролю знань. Мета: оцінити знання, уміння та навички з вивченої теми. Обладнання та наочність: тексти контрольної роботи. Відеофрагмент:_______________________ Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

ВНЕСОК УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ У РОЗВИТОК КОСМОНАВТИКИ

“ВНЕСОК УКРАЇНСЬКИХ УЧЕНИХ У РОЗВИТОК КОСМОНАВТИКИ” Урок-конференція Мета. Поглибити знання учнів про розвиток ракетно-космічної техніки; ознайомити учнів з досягненнями українських учених у галузі космонавтики; розвивати інтерес до науки; вчити учнів самостійно працювати з науково-популярною

Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників”

1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 17/23 Тема. Лабораторна робота № 6 “Дослідження електричного кола з паралельним з’єднанням провідників” Мета уроку: експериментально перевірити закони паралельного з’єднання провідників. Тип уроку: урок контролю й

Електроємність. Конденсатори

1-й семестр ЕЛЕКТРОДИНАМІКА 1. Електричне поле УРОК 8/8 Тема. Електроємність. Конденсатори Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям електричної ємності провідника. Тип уроку: комбінований урок. ПЛАН УРОКУ Контроль знань 15 хв. Самостійна робота № 1

Лабораторна робота № 13 “Визначення питомої теплоємності речовини”

2-й семестр ТЕПЛОВІ ЯВИЩА 4. Кількість теплоти. Теплові машини Урок 10/52 Тема. Лабораторна робота № 13 “Визначення питомої теплоємності речовини” Мета уроку: навчитися визначати питому теплоємність речовини калориметричним способом. Тип уроку: урок контролю й

Застосування електролізу

1-й семестр ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ ЯВИЩА 2. Електричний струм Урок 26/32 Тема. Застосування електролізу Мета уроку: ознайомити учнів з технічним застосуванням електролізу; навчити їх застосовувати закон електролізу Фарадея під час розв’язання задач. Тип уроку: урок вивчення

Сила тяжіння

РОЗДІЛ II ВЗАЄМОДІЯ ТІЛ УРОК № 5/18 Тема уроку. Сила тяжіння Тип уроку: засвоєння нових знань. Мета уроку: дати уявлення про гравітаційну взаємодію тіл, про силу тяжіння як про прояв цього виду взаємодії; розвивати
Page 1 of 712345...Last »