Прислівник. Сполучник. Прийменник
ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ
УРОК № 8
Тема. Прислівник. Сполучник. Прийменник
Мета: повторити вивчене про прислівник, сполучник, прийменник; формувати вміння розпізнавати ці частини мови у тексті, правильно їх писати; розвивати творчі здібності школярів; прищеплювати любов до природи.
Обладнання: підручник, картки.
ХІД УРОКУ
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ
III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Перевірка домашньої вправи.
2. Бесіда з учнями.
– Які стилі мовлення
– В яких сферах діяльності людини вони вживаються?
– Назвіть розділ мовознавства, що вивчає стилі мовлення?
3. Робота за підручником.
Вправа 65 (усно).
Завдання і запитання до учнів
– Прочитати текст.
– чи вдалим є заголовок тексту, чому?
– Придумати інший заголовок;
– До якої частини мови належать виділені слова, на які питання вони відповідають?
– чи змінюються вони за відмінками?
– Навести приклади прислівників.
4. Робота біля дошки і в зошитах.
Завдання: до поданих слів підібрати слова, протилежні за значенням. Пояснити їх правопис.
Удень,
5. Робота за підручником.
Вправа 66 (письмово).
Завдання: визначити синтаксичну роль прислівників.
6. Творча робота.
Завдання: скласти речення зі словами: догори і до гори; убік і у бік; напам’ять і на пам’ять.
7. Робота за підручником.
Вправа 65.
Завдання: з двох перших абзаців тексту вправи 65 виписати словосполучення, в яких слова пов’язуються за допомогою прийменників. Яка роль прийменників у словосполученні?
8. Робота за картками.
Завдання: переписати речення, розкриваючи дужки. (У)полі береза, (у)полі кудрява, (на)тій березі зозуля кувала. Кожний може влаштувати (в)себе (на)подвір’ї (біля) вікна їдальню (для)голодуючих пташок. Потурбуйтесь (про)пташок зимою, і вони вам віддячать тим, що збережуть багато плодів (від)шкідливих комах.
9. Робота за підручником.
Вправи 71, 65.
Завдання: в перших двох абзацах тексту вправи 65 знайти сполучники, пояснити, для чого вони вживаються.
10. Робота в зошитах.
Завдання: переписати речення, записані на дошці, розкриваючи дужки. Пояснити вживання чи невживання коми перед сполучниками.
Вітру (на)морі не було, але клекотав сильний прибій. (М. Трублаїні.) Дощ і сніг (на)небі не зогниють, а (на)землю прийдуть. (Народна творчість.) (У)ночі хоч як тріщить, а (в)день проти сонечка плющить. (Народна творчість.)
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник, вправа 72.
Related posts:
- Прийменник. Написання окремо прийменників з іншими частинами мови. Сполучник. Уживання сполучників і, та, й, а, але для зв’язку слів у реченні. Кома перед сполучниками а, але ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 15 Тема: Прийменник. Написання окремо прийменників з іншими частинами мови. Сполучник. Уживання сполучників і, та, й, а, але для зв ‘ язку слів у реченні. Кома перед сполучниками а, але Мета: повторити вивчене про прийменник і сполучник, формувати навички написання прийменників з іншими словами окремо, формувати вміння відрізняти […]...
- ПРИЙМЕННИК. СПОЛУЧНИК ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ §8. ПРИЙМЕННИК. СПОЛУЧНИК 63. Роздивіться таблицю. Поясніть, чому прийменник і сполучник не належать до самостійних частин мови. СЛУЖБОВІ ЧАСТИНИ МОВИ Частина Для чого На яке питання відповідає Як Мови Слугує Змінюється Прийменник Для зв’язку слів Не змінюємо Сполучник Для зв’язку слів і речень Не змінюємо 64. Прочитайте вірш. Визначте в […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Стилі мовлення ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 7 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Стилі мовлення Мета: дати учням загальне уявлення про стилі мовлення, сферу вживання кожного з них; навчити визначати стилі мовлення, знаходити стилістичні помилки; прищеплювати любов до птахів, до тварин. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ Перевірка домашньої вправи. II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ […]...
- Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350) Тема. Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350). Мета. Закріпити знання і вміння з теми “Прислівник”. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку Організація класу. Аналіз контрольної роботи (“Дієслово”, “Прислівник”). Повідомлення результатів виконаної роботи. Індивідуальні завдання для учнів, які виконали роботу бездоганно. Робота над типовими помилками, допущеними у перевірній роботі. Індивідуальна робота […]...
- Повторення вивченого матеріалу. Тренувальні вправи БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 101 Тема. Повторення вивченого матеріалу. Тренувальні вправи Мета: повторити й узагальнити засвоєний учнями мовний матеріал; виховувати старанність і наполегливість у навчанні. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Робота за підручником. Вправа 642. Завдання: […]...
- Поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання слів гроно, китиця Урок 19 Тема. Поняття про текст. Розрізнення груп окремих речень і тексту. Заголовок, його відповідність змісту, тексту. Вимова й написання слів гроно, китиця Мета: ознайомити дітей з поняттям текст; формувати уявлення про текст як форму зв’язного висловлювання, його характерні ознаки; розвивати вміння визначати тему тексту, добирати заголовок до тексту відповідно до змісту тексту;виховувати вміння бачити […]...
- Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови Тема. Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови. (Вправи 396-400). Мета. Ознайомити з новою частиною мови – прислівником, дослідити його основні ознаки і значення у мовленні. Розвивати інтерес до вивчення української мови. Виховувати старанність. Обладнання: таблиця “Частини мови. Прислівник”, роздатковий матеріал, зображення скель і правічних лісів, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. […]...
- Чергування голосних [о] з [а], [е] з [и], [е] з [і] в коренях дієслів БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 88 Тема. Чергування голосних [о] з [а], [е] з [и], [е] з [і] в коренях дієслів Мета: ознайомити учнів з найпоширенішими випадками чергування голосних звуків о-а, е-и, е-і; домогтися засвоєння ними цих правил, навчити правильно писати голосні у словах; прищеплювати учням повагу до предмета. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. […]...
- Застарілі слова і нові слова (неологізми) ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ УРОК № 62 Тема. Застарілі слова і нові слова (неологізми) Мета: дати поняття про застарілі слова та неологізми, їх особливості; вчити учнів правильно і доречно вживати їх в усному та писемному мовленні; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати образне мислення, виховувати спостережливість. Обладнання: підручник, словники, тексти диктантів. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ […]...
- Написання складних і складноскорочених слів БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 97 Тема. Написання складних і складноскорочених слів Мета: ознайомити учнів із правилами написання складних і складноскорочених слів, домогтися засвоєння мовного матеріалу та правильного творення складних слів; виховувати в учнів сумлінне ставлення до навчання. Обладнання: підручник, схема. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. […]...
- Іменник. Прикметник ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 5 Тема. Іменник. Прикметник Мета: повторити відоме учням про іменники й прикметники; формувати вміння школярів розпізнавати ці частини мови у реченнях, визначати їх граматичні ознаки, правильно писати відмінкові закінчення; виховувати любов до природи. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ ІІI. […]...
- Частини мови ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 3 Тема. Частини мови Мета: пригадати і поглибити відоме учням про самостійні й службові частини мови; формувати вміння розпізнавати їх у реченнях; розвивати творчу уяву учнів; виховувати ввічливість, чемність. Обладнання: підручник, текст диктанту. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ IІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ […]...
- Аналіз контрольної роботи. Текст, його головна думка, заголовок. Порядок виконання звуко-буквеного аналізу слова. Порядок розбору слів за будовою Урок 113 Тема. Аналіз контрольної роботи. Текст, його головна думка, заголовок. Порядок виконання звуко-буквеного аналізу слова. Порядок розбору слів за будовою Мета: повторити й закріпити в учнів поняття про текст як зв’язне висловлення певної думки, повторити порядок звуко-буквеного аналізу слова і порядок розбору слів за будовою; розвивати вміння підбирати заголовок до тексту, який би виражав […]...
- Прийменник як службова частина мови. Прийменник як засіб зв’язку в словосполученні та реченні Тема: Прийменник як службова частина мови. Прийменник як засіб зв’язку в словосполученні та реченні. Мета: поглибити знання учнів про прийменник як службову частину мови, формувати вміння розпізнавати прийменники в реченнях, визначати відмінкові форми іменних частин мови, з якими вживаються прийменники; виховувати увагу й пошану до влучного, образного й дотепного слова; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення. […]...
- Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи Урок 116 Тема. Повторення вивченого про текст. Аналіз контрольної роботи Мета: узагальнити й систематизувати вивчене про текст; закріпити знання про його будову; продовжувати вчити редагувати текст, добирати заголовок; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати любов до природи, повагу до рідного слова. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи III. Повідомлення теми й мети уроку […]...
- Порядок слів у реченні СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ УРОК № 13 Тема. Порядок слів у реченні Мета: навчити учнів розрізняти “нове” і “відоме” в реченні, правильно об’єднувати речення в текст; прищеплювати любов до навколишнього світу і вчити оберігати його. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Бесіда з учнями. – Які ви знаєте речення […]...
- Лексичне значення слова ЛЕКСИКОЛОГІЯ. ФРАЗЕОЛОГІЯ УРОК № 64 Тема. Лексичне значення слова Мета: виробляти в учнів уміння пояснювати лексичне значення слова, розрізняти лексичне й граматичне значення; дати поняття про лексичну помилку; розвивати усне й писемне мовлення школярів, пам’ять, увагу; виховувати повагу до рідного слова. Обладнання: підручник, словники. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашнього завдання. […]...
- Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови роздуму. Докладний усний переказ тексту-роздуму БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 81 Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови роздуму. Докладний усний переказ тексту-роздуму Мета: вчити школярів детально переказувати тексти-роздуми; вдосконалювати вміння робити докладні перекази; поліпшувати мовленнєву культуру учнів. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота біля дошки. Завдання: розібрати слова за будовою. […]...
- Дієслово. Прислівник ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Тема: Дієслово. Прислівник Мета: повторити вивчене про дієслово, неозначену та особові форми дієслова; формувати вміння розпізнавати дієслова у тексті, визначити їхні граматичні ознаки, формувати навички правильного написання особових закінчень дієслів першої та другої дієвідмін, написання не з дієсловами; розвивати логічне мислення, мовлення, пам’ять, уточнювати й збагачувати словниковий запас учнів. Тип […]...
- Засоби зв’язку речень у тексті. Узагальнення знань і вмінь учнів за темою “Текст” Урок 25 Тема. Засоби зв’язку речень у тексті. Узагальнення знань і вмінь учнів за темою “Текст” Мета: поглибити знання учнів про структуру тексту; продемонструвати засоби зв’язку речень у тексті; формувати вміння аналізувати структуру тексту; учити складати текст, дотримуючись його структури; систематизувати й узагальнити знання про текст; розвивати увагу учнів, виховувати інтерес до спостережень у природі. […]...
- Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами Урок 115 Тема. Спостереження за змістом та інтонацією речень, різних за метою висловлювання. Речення, ускладнені однорідними членами Мета: узагальнити знання учнів про речення, закріпити вміння відтворювати інтонацію розповідних, питальних і спонукальних речень, речень з однорідними членами; розвивати уміння інтонаційного читання окличних речень, пунктуаційні навички; виховувати бажання працювати колективно, у парах. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього […]...
- Розпізнавання іменників (без уживання терміна) за питаннями хто? що? Складання речень Урок 43 Тема. Розпізнавання іменників (без уживання терміна) за питаннями хто? що? Складання речень Мета: розширити й поглибити знання учнів про слова – назви предметів; вчити розпізнавати ці слова у мовленні, складати з ними речення; розвивати вміння групувати слова; виховувати повагу і бережливе ставлення до хліба. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань […]...
- Встановлення зв’язку слів у реченні. Поширення речення Урок 39 Тема. Встановлення зв’язку слів у реченні. Поширення речення Мета: закріплювати знання учнів про члени речення, зв’язок слів у реченні; вчити поширювати речення й розвивати вміння дітей, набуті під час вивчення теми “Речення”; виховувати інтерес до рідної мови, любов до природи. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. […]...
- Поняття про прислівник як частину мови. Незмінність Тема. Поняття про прислівник як частину мови. Незмінність – основна ознака прислівників. (Вправи 323-325). Мета. Ознайомити з основними ознаками прислівника як частини мови; вчити впізнавати прислівники в усному і писемному мовленні, влучно добирати прислівники відповідно до ситуації мовлення. Обладнання: таблиця словникових слів “Словничок”, орфографічні словники, аркуші паперу з альбому. Хід уроку I. Організація класу. II. […]...
- ТЕМА, ОСНОВНА ДУМКА В ТЕКСТАХ Мета: вчити учнів самостійно формулювати тему, основну думку тексту, добирати заголовок, який відповідає темі, основній думці тексту, виявляти у тексті слова, речення, які допомагають визначити основну думку тексту; розвивати увагу, спостережливість; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 10) […]...
- Сполучник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Сполучник Сполучником називається службова частина мови, яка вживається для зв’язку однорідних членів речення, частин складного речення та складових частин тексту. Сполучник не має лексичного значення, не змінюється, не буває членом речення, не входить ні до члена речення, ні до частин складного речення. За будовою розрізняють сполучники прості, складні й […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ПОНЯТТЯ ПРО БУДОВУ ТЕКСТУ. ТЕМА, МЕТА ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ЗАГОЛОВОК ТЕКСТ Урок 4. ЗАКРІПЛЕННЯ ПОНЯТТЯ ПРО БУДОВУ ТЕКСТУ. ТЕМА, МЕТА ВИСЛОВЛЮВАННЯ. ЗАГОЛОВОК Мета: поглибити і поширити знання учнів про текст; розвивати вміння самостійно визначати тему, мету тексту, добирати заголовок; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати уважність, спостережливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 17, с. 10) – […]...
- Значущі частини слова. Розбір слів за будовою БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 80 Тема. Значущі частини слова. Розбір слів за будовою Мета: поглибити знання учнів про значущі частини слова; закріпити знання учнів про будову слова; вдосконалювати вміння розбирати слова за будовою; виховувати пізнавальний інтерес учнів до мови. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. […]...
- Склад. Наголос. Фонетичний розбір слова ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 42 Тема. Склад. Наголос. Фонетичний розбір слова Мета: поглибити знання учнів про склад і наголос, познайомити їх з основними правилами переносу; виробляти вміння правильно ділити слова на склади, правильно наголошувати слова; виховувати мовленнєву культуру учнів. Обладнання: підручник, тексти диктантів. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої […]...
- ТЕМА, ОСНОВНА ДУМКА, ЗАГОЛОВОК ТЕКСТУ Мета: поглибити і поширити знання учнів про текст; розвивати вміння самостійно визначати тему, основну думку тексту, добирати заголовок; розвивати усне й писемне мовлення; виховувати уважність, спостережливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 10) III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Спробуйте пояснити […]...
- Встановлення зв’язку слів у реченнях за питаннями Урок 38 Тема. Встановлення зв’язку слів у реченнях за питаннями Мета: розширити знання учнів про зв’язок слів у реченні; вчити встановлювати зв’язок між членами речення; закріплювати знання про головні та другорядні члени речення; розвивати мовні вміння дітей; виховувати працелюбність. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- Дієслово. Займенник ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО У ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ УРОК № 6 Тема. Дієслово. Займенник Мета: повторити відомості про загальне значення дієслова й займенника, їх морфологічні ознаки й синтаксичну роль; формувати вміння розпізнавати їх у реченні, правильно писати не з дієсловами; прищеплювати учням любов до праці. Обладнання: підручник, дидактичний матеріал (вправи надруковані на аркушах). ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ […]...
- ТЕКСТ-МІРКУВАННЯ: ТВЕРДЖЕННЯ, ДОКАЗИ, ВИСНОВКИ Мета: формувати в учнів уявлення про текст-міркування, його характерні ознаки: твердження, доказ, висновок; вчити складати тексти-міркування; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 28, с. 17) Учитель може заслухати відповіді кількох учнів. Учні читають план і текст розповіді за темою “Дари лісу”. Колективно аналізують відповідність […]...
- Повторення вивченого. Тренувальні вправи БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 102 Тема. Повторення вивченого. Тренувальні вправи Мета: повторити й узагальнити засвоєний учнями мовний матеріал; прищеплювати любов до української мови. Обладнання: підручник. ХІД УРОКУ I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ III. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка домашньої вправи. 2. Робота з повторення вивченого матеріалу. Завдання: […]...
- ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ-ОПИСІВ. МЕТА ЦИХ ТЕКСТІВ Урок 10. ОСОБЛИВОСТІ ТЕКСТІВ-ОПИСІВ. МЕТА ЦИХ ТЕКСТІВ Мета: продовжити ознайомлення учнів із типами текстів за їх метою; звернути увагу на характерні ознаки текстів-описів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 36, с. 21). – З яким текстом ознайомилися вдома? […]...
- Прийменник як службова частика мови. Прийменник як засіб зв’язку слів у словосполученні й реченні МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ ПРИЙМЕННИК У цьому розділі ви будете вивчати прийменник. Назва цієї службової частини мови складається з двох частин: прийменник (іменник), тобто це слово, що стоїть “при імені”. Прийменник разом з іменником, займенником, числівником служить для вираження підрядних зв’язків у реченні. Вправи і завдання цього розділу об’єднано темою “Я і моє майбутнє”. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ДО […]...
- Сполучення йо, ьо ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ УРОК № 33 Тема. Сполучення йо, ьо Мета: познайомити учнів із правилами вживання буквосполучень йо, ьо, формувати навички правильного написання й вимови слів із цими буквосполученнями; збагачувати словниковий запас, розвивати орфографічну пильність та грамотність; виховувати любов до природи. Обладнання: підручник, текст диктанту. ХІД УРОКУ I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ 1. Перевірка […]...
- СПОЛУЧНИК ЯК СЛУЖБОВА ЧАСТИНА МОВИ § 45. СПОЛУЧНИК ЯК СЛУЖБОВА ЧАСТИНА МОВИ Вправа 470 1. За грубе слово не сердься, а на ласкаве не здавайся. 2. Щире слово, добре діло душу й серце обігріло. 3. Не брудни криниці, бо схочеш водиці. 4. Кожна робота легка, коли її охоче робиш. 5. Якщо не наївся, то вже не налижешся. 6. Хоч не […]...
- Закріплення знань і вмінь про однорідні члени речення Урок 23 Тема. Закріплення знань і вмінь про однорідні члени речення Мета: перевірити рівень засвоєння навчального матеріалу за темою, закріпити, систематизувати, скоригувати знання учнів, розпочати підготовку до контрольної роботи; розвивати інтерес до вивчення мови; виховувати сумлінне, свідоме ставлення до навчання. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання. Мотивація навчання Гра “Вітер дме” Вчитель вимовляє ключові слова: […]...
- Добір заголовків до текстів. Вправляння у стислому переказі Урок 20 Тема. Добір заголовків до текстів. Вправляння у стислому переказі Мета: розширювати уявлення дітей про текст; вправляти учнів у визначенні теми текстів і доборі до них заголовків; розвивати усне мовлення дітей, уміння складати стислий переказ; виховувати любов до книги, читання. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання Перевірка домашнього […]...