ВСТУП. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ, СФОРМОВАНИХ У ДОШКІЛЬНИЙ ПЕРІОД. ВЗАЄМНЕ РОЗМІЩЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 1. ВСТУП. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ, СФОРМОВАНИХ У ДОШКІЛЬНИЙ ПЕРІОД. ВЗАЄМНЕ РОЗМІЩЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР

Мета: познайомити дітей з предметом математика; закріпити уявлення про розташування предметів на площині та в просторі з використанням слів ближче, далі, зліва, справа, внизу, вгорі, ліворуч, праворуч, між, під, над, на, попереду, позаду, поруч. Розвивати увагу; виховувати інтерес до вивчення

математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ВСТУПНА БЕСІДА

– Сьогодні у вас перший урок математики. Це цікава і важлива наука. Говорять, що математика – це королева наук, гімнастика для розуму.

Вивчати математику допоможе вам підручник, який називається “Математика”.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Ознайомлення з підручником

– Візьміть до рук підручник і розгляньте його. Ця книжка – ваш перший підручник з математики. Звісно, що ви потоваришуєте з нею.

– Чим вона розпочинається? Насамперед ви бачите обкладинку. Це обличчя (або одяг) книги, це те, що зовні

вирізняє її з-поміж інших книжок.

– Про що розповідає обкладинка підручника “Математика”?

– Чи подобається вам малюнок на ній?

– Хто мандруватиме разом із вами країною Математика?

– Порахуйте, скільки всього тварин?

– Перегорніть обкладинку,- побачите аркуш паперу, що з’єднує її зі сторінками,- форзац. Форзаців – два.

– Що зображено на першому форзаці?

– Це математичне містечко. Чому його так назвали?

– Що зображено на другому форзаці? Про що розповідають ці малюнки?

– Розгляньте наступні сторінки – титульну сторінку та її зворот. Про що ви дізналися?

– На третій сторінці підручника вміщено звернення до читача.

Учитель читає звернення авторів підручника на с. 3, ознайомлює учнів з умовними позначеннями, що є у підручнику.

– Про що розповіли автори підручника?

– Чого вони вам бажають?

– Що означають умовні позначення?

2. Робота за підручником (с. 4-5)

Завдання 1

– Хто намальований? Порахуйте, скільки тварин?

– Хто ближче? Хто – далі? Хто – зліва? Хто – справа?

Завдання 2

– Що робить півник?

– Кого він намагається побачити?

– Скільки звірят?

– Кого побачив півник у бінокль?

– Кого не побачив?

Завдання 3

– Що ви бачите?

– Де це відбувається?

– Хто виступає на арені цирку?

– Опишіть малюнок, використовуючи слова: у, на, під, над, внизу, попереду, позаду, зліва, справа, між, за.

Завдання 4

Робота в зошиті. Письмо паличок за зразком.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за предметними малюнками

– Які предмети на дошці виставлені ліворуч? Які – праворуч?

– Порахуйте спочатку кошенят, а потім – цуценят.

Учитель виставляє три ряди грибочків.

– Скільки грибочків у кожному рядку?

– Скільки грибочків у верхньому рядку?

– Скільки у нижньому?

– Скільки грибочків у третьому згори рядку?

2. Гра на увагу “День, ніч”

– Запам’ятайте тварин на кораблику. “Ніч” – заплющте оченята. (Учитель прибирає 1 малюнок.) “День” – розплющте оченята. Яка тварина зникла?

3. Гра “Склади узор”

У дітей лежать три круги – зелений, жовтий, червоний і два квадрати – синій, оранжевий.

Робота виконується під диктовку вчителя.

– Покладіть кружечки так, щоб угорі був червоний круг, а жовтий – між червоним і зеленим. Праворуч від жовтого круга покладіть синій квадрат, ліворуч – оранжевий квадрат.

– Вийшла квіточка.

– Подивіться, як розташовані кружечки.

– Який колір угорі? по центру? внизу?

– Де можна побачити одночасно всі ці три кольори? (На світлофорі)

– Що позначає червоний колір? жовтий? зелений?

4. Вправа на закріплення

– Підніміть угору праву руку, ліву. Торкніться парти лівим коліном, правим. Встаньте і поверніться праворуч, ліворуч.

– Хто сидить від вас праворуч, ліворуч?

Учитель ставить на стіл Буратіно. Біля його правої ноги кладе кубик, а біля лівої – м’яч.

– Що розташоване праворуч від Буратіно? Що – ліворуч?

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Діти, пригадаймо, які завдання ми виконували на уроці?

– Ми рахували? Ми грали? Малювали?

– Вам сподобався урок? Тоді до нових зустрічей в країні Математика.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ВСТУП. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ, СФОРМОВАНИХ У ДОШКІЛЬНИЙ ПЕРІОД. ВЗАЄМНЕ РОЗМІЩЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР