Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання усної розповіді “День народження” за малюнком та поданим планом. Вимова й написання слова листопад

Урок 35

Тема. Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання усної розповіді “День народження” за малюнком та поданим планом.

Вимова й написання слова листопад

Мета: систематизувати й закріпити знання учнів про речення; вчити будувати речення різних тестів; розвивати мовлення дітей; виховувати культуру сосунків і спілкування.

Обладнання:тлумачні словники.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання

1. Перевірка домашнього завдання (вправа 153)

Перевірка

– індивідуальне опитування.

– Які речення за метою висловлення є у вправі?

2. Складання опорної схеми

– Подумайте, як закінчити схему.

Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання усної розповіді День народження за малюнком та поданим планом. Вимова й написання слова листопад

III. Повідомлення теми й мети уроку

– Сьогодні ми систематизуємо та закріпимо свої знання про речення. Також складемо усну розповідь за малюнком і планом.

IV. Закріплення та систематизація вивченого

1. Складання розповіді про речення (вправа 158)

Після розгляду таблиці вчитель пропонує скласти коротку розповідь про речення.

Перевірка – індивідуальне опитування.

2. Робота в парах (вправа 159)

Перевірка

– опитування пари.

3. Усна колективна робота (вправа 155)

– Як ви думаєте, чому перший осінній місяць назвали вереснем?

4. Самостійна робота (вправа 156)

– А от чому місяці назвали жовтень і листопад, ви дізнаєтеся з вірша.

5. Робота зі словниковим словом

– Знайдіть у тлумачних словниках слово листопад.

– Що цікавого про його значення ви дізналися?

– Прочитайте речення з дошки.

– У якому значенні вжите в них слово листопад?

Листопад зимі ворота відчиняє.

Як листопад дерев не обтрусить,

Довга зима бути мусить.

– До якого типу належать ці речення? Доведіть.

– А на що треба звернути увагу при написанні слова листопад? Чому?

– Запишіть це слово і поділіть його для переносу різними способами.

– Складіть схему першого речення.

6. Фізкультхвилинка

V. Розвиток усного мовлення Колективна робота (вправа 154).

Завдання 2 запропонувати дітям опрацювати самостійно.

– Які типи речень є в тексті?

– Які спонукальні речення можна було б скласти за темою?

VI. Підсумок уроку

1. Бесіда

– Які типи речень за метою висловлювання ви знаєте?

– Наведіть приклади різних типів речень.

– Які розділові знаки ставляться в кінці таких речень?

2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання

– Прочитайте текст вправи 160.

– Виберіть спонукальні речення. Доведіть.

– А за якими ознаками ви розпізнали інші речення?

– Удома із 2 і 3 завдань ви дізнаєтесь, що треба зробити в цій вправі.

– Прочитайте їх. Чи зрозуміло, як їх виконувати?

VII. Домашнє завдання

Вправа 160, скласти усну розповідь за таблицею із вправи 158.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Закріплення знань про види речень за метою висловлювання. Складання усної розповіді “День народження” за малюнком та поданим планом. Вимова й написання слова листопад