Інтегрований урок. Спостереження за мовленнєвими явищами
Тема. Інтегрований урок. Спостереження за мовленнєвими явищами – вживанням у мовленні прислівників-антонімів, прислівників-синонімів. (Вправи 406-415).
Мета. Вчити учнів виявляти виражальні можливості прислівників-синонімів і прислівників-антонімів, зіставляти їх у художньому науково-популярному текстах.
Формувати вміння висловлювати свої враження, почуття, думки з огляду на умови спілкування та удосконалювати свої зв’язні висловлювання та однокласників, сприяти пробудженню любові до рідної мови.
Удосконалювати уміння виразного
Обладнання: ілюстративний матеріал до текстів, аудіозапис співу жайворонка, роздатковий матеріал, підручник, зошит.
Хід уроку
I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності.
Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання дітьми їхніх очікувань від уроку.
II. Перевірка домашнього завдання.
– На дошці виписані словосполучення дієслова з прислівником. Знайдіть помилку.
Говорить (як?) впевнено, пролітають (де?) над землею, бурчить (що?) грім,
Учні відновлюють словосполучення, звіряючи зі своїми записами у домашній роботі.
– Які ще прикмети передбачення дощу ви пригадали?
Учні, які виписали споріднені слова, знаходять собі пару і диктують пошепки на вушко ці слова, їх партнери у записаних словах виділяють корінь. Ті, хто залишився без пари, відшукують і виписують споріднені слова із вірша Миколи Сингаївського (вправа 406) і також виділяють корінь.
– Чи є серед записаних слів прислівники? (Синьор.)
– Якою частиною слова є буква о? (Суфіксом.)
III. Вивчення нового матеріалу.
1. Каліграфічна хвилинка (за вправами 413 та 407).
А) Учні каліграфічно записують слова і буквосполучення із вправи 413 (можна зробити конкурс на краще написання на дошці та у зошиті).
Б) Учні каліграфічно записують поетичні рядки Віктора Терена із вправи 407 (можна на швидкість із дотриманням каліграфічних норм).
В) Самоперевірка і виставлення собі оцінки олівцем на полях зошита за каліграфічну вправу.
2. Повідомлення теми уроку.
– Ми продовжуємо вивчати прислівник. І сьогодні познайомимося із прислівниками-синонімами та прислівниками-антонімами. Продовжимо вчитися спостерігати за мовленнєвими явищами та робити власні висновки.
3. Актуалізація знань про антоніми та синоніми через проблемну ситуацію.
– Прочитайте тексти вправи 409 (с. 190).
– У якому з них використано прислівник-антонім, а у якому – прислівник-синонім? Назвіть їх. (У першому тексті антоніми: зверху-донизу; у другому – синоніми: тихо, спокійно.)
– Як розпізнавати антоніми, а як синоніми?
– Який із текстів ви б помістили до підручника природознавства? Чому?
– Спишіть речення: 1-й варіант – із прислівниками-антонімами, а 2-й варіант – із прислівниками-синонімами. Підкресліть прислівники.
4. Опрацювання нового матеріалу.
1) Добір антонімічних пар.
– Доберіть до поданих прислівників антонімічні пари: влітку, холодно, вгорі, вдень, вранці, високо, тихо, зліва, радісно.
– Перевірте за антонімічними парами вправи 408, чи всі пари у вас співпали.
– Чи можуть бути інші варіанти? (Так, наприклад, холодно – спекотно, тихо – гучно.)
– А які прислівники утворилися із варіантів антонімів: тепло, спекотно, голосно, гучно? (Синоніми.)
2) Виконання вправи 412.
– Прочитайте текст вправи 412.
– Знайдіть прислівники-антоніми та прислівники-синоніми.
– Чи здогадалися ви, яку пташку змальовує Михайло Коцюбинський? (Жайворонка.)
– Хто чув голос цієї пташки? (Вчитель дає учням послухати аудіозапис із голосом жайворонка.)
– Який композитор передав спів жайворонка у своєму музичному творі? (Петро Чайковський у фортепіанному творі “Пісня жайворонка”.)
– Виконайте завдання 3 до цієї вправи. Прислівники-антоніми візьміть у “хмарки”, а синоніми – підкресліть крапочками.
IV. Фізкультхвилинка.
Вчитель використовує картки із прислівниками-синонімами у кількості, відповідній до кількості учнів у класі.
Наприклад:
Голосно, лунко, дзвінко, гучно.
Недалеко, близько, поруч, поблизу.
Неодноразово, часто, постійно, нерідко.
Радісно, весело, утішно.
Кожен учень бере одну картку навмання. Грає музика впродовж хвилини. За цей час учні розшукують членів своєї команди так, щоб утворити із своїх слів синонімічні ряди. Коли музика припиняється, кожна команда має дібрати до своїх слів ще один синонім також протягом хвилини. Під час перевірки інші команди можуть допомагати, якщо комусь не вдалося дібрати ще один синонім.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Словникова робота.
Вчитель пропонує учням, не заглядаючи до книжок, пригадати, яких два словникових слова зустрілися їм сьогодні на сторінці підручника. (Вперед, назад.)
– Які ще словникові слова подано у підручнику? (Ліворуч, праворуч.)
– До яких слів їх можна віднести – до синонімів чи антонімів?
2. Самостійна робота (за вправою 414).
3. Робота в зошиті.
VI. Підсумок уроку.
– Яку роль у мовленні відіграють прислівники-синоніми?
– Як використовуються у текстах прислівники-антоніми?
– Що вам найбільше запам’яталось на уроці?
VII. Домашнє завдання.
1. Вправа 410 (окрім завдання вправи, підкреслити прислівники-антоніми).
2. Для тих, хто хоче знати більше: вправа 415.
?include(“$DOCUMENT_ROOT/block/list. html”;?> ?
Related posts:
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за роллю прислівників-антонімів y мовленні. (Вправи 329-331) Тема. Спостереження за роллю прислівників-антонімів v мовленні. (Вправи 329-331). Мета. Ознайомити учнів із прислівниками-антонімами; вчити спостерігати за роллю прислівників-антонімів у тексті; виробляти вміння добирати прислівники-антоніми й використовувати їх у реченнях, текстах. Обладнання: прислів’я, загадки, тлумачний словник. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа 328). – Зачитайте дібрані до фразеологізмів прислівники-синоніми. – Які […]...
- Практичне ознайомлення із формами ступенів порівняння прислівників. Спостереження за вживанням у мовленні прислівників синонімів та антонімів Урок 107 Тема. Практичне ознайомлення із формами ступенів порівняння прислівників. Спостереження за вживанням у мовленні прислівників синонімів та антонімів Мета: практично ознайомити зі ступенями порівняння прислівників, вчити утворювати ступені порівняння прислівників, спостерігаючи за роллю у мовленні прислівників-синонімів і антонімів; розвивати мовлення дітей, поповнювати словниковий запас учнів; виховувати наполегливість у навчанні. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД […]...
- Аналіз контрольної роботи. Спостереження за вживанням у текстах однорідних членів речення, виражених прислівниками. (Вправи 336-338) Тема. Аналіз контрольної роботи. Спостереження за вживанням у текстах однорідних членів речення, виражених прислівниками. (Вправи 336- 338). Мета. Удосконалювати вміння розпізнавати і вживати у мовленні другорядні однорідні члени речення, виражені прислівниками. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. III. Перевірка домашнього завдання (вправа 335). 1. Зачитування речень, виписаних з підручника […]...
- Прислівники, близькі й протилежні за значенням ПРИСЛІВНИК Прислівники, близькі й протилежні за значенням 391. Прочитайте загадки. Відгадайте їх. 1. Удень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає. 2. Улітку одягається, а взимку одежі цурається. 3. Хто це літає, що зверху чорне суконце, а знизу біле полотенце? – Спишіть загадки. Підкресліть прислівники з протилежним значенням (антоніми). Підкресліть дієслова, з якими зв’язані […]...
- Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах Урок 110 Тема. Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах Мета: показати роль прислівників у художніх і науково-популярних текстах, формувати вміння використовувати прислівники у різних текстах, визначати їх роль; розвивати вміння розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні; виховувати культуру мовлення. Обладнання: картки індивідуального опитування, словники синонімів, малюнки першоцвітів. ХІД УРОКУ I. Перевірка […]...
- Спостереження за роллю прислівників у тексті ПРИСЛІВНИК Спостереження за роллю прислівників у тексті 404. Прочитайте текст. Над Киевом стояла чудова весняна ніч. Повний місяць (як?) … дивився в синій, гладенький, як дзеркало, Дніпро. На небі було ясно й (як?) …. На заході, над чорною смугою лісу й гір, небо (як?) … блищало дуже пізнім рум’яним вечором. Було ясно, як удень. На […]...
- Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах. (Вправи 339-341) Тема. Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах. (Вправи 339-341). Мета. Вдосконалювати вміння розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні; розкрити роль прислівників у художніх і науково-популярних текстах; формувати вміння використовувати прислівники у різних текстах і визначати їхню роль. Обладнання: індивідуальні картки, малюнки ранніх квітів. Хіт уроку І. Організація класу. II. Перевірка домашнього […]...
- Інтегрований урок систематизації і узагальнення знань з теми “Зміна закінчень прикметників у різних відмінкових формах” Тема. Інтегрований урок систематизації і узагальнення знань з теми “Зміна закінчень прикметників у різних відмінкових формах”. (Вправи 234-239). Діалог (перевірна робота). Напередодні проводиться екскурсія в природу на уроці природознавства – до зимового лісу чи парку з метою спостереження за життям дерев взимку. Мета. Закріпити вміння визначати відмінок прикметників у реченнях за питаннями, закінченням або відмінком […]...
- Урок розвитку мовлення. Правопис найуживаніших прислівників. (Вправи 342-345) Тема. Правопис найуживаніших прислівників. (Вправи 342-345). Мета. Вправляти учнів у правописі найуживаніших прислівників. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завданим (вправа 341). Вправа “Крісло автора”. Учні читають розповіді про те, як треба поводитись у гостях. – Які прислівники допомогли вам скласти розповідь? III. Повідомлення теми і завдань уроку. – Ви […]...
- Інтегрований урок засвоєння нових знань: введення в тему “Дієслово” Тема. Інтегрований урок засвоєння нових знань: введення в тему “Дієслово”. (Вправи 316-324). Мета. Повторити вивчене про дієслово як частину мови у 2 і 3 класах. Визначити роль дієслова в реченні та встановити зв’язок дієслова з іншими частинами мови. Розвивати вміння змінювати дієслова за числами і вводити їх у речення. Виховувати поетичні смаки учнів. Обладнання: диск […]...
- Спостереження за роллю прислівників-синонімів у мовленні. (Вправи 326-328) Тема. Спостереження за роллю прислівників-синонімів у мовленні. (Вправи 326-328). Мета. Ознайомити з прислівниками, близькими за значенням (синонімами), спостерігати за роллю прислівників-синонімів у текстах, ознайомити з правилом написання частки не з прислівниками; формувати вміння визначати прислівники, близькі за значенням. Обладнання: словник синонімів української мови, таблиця почуттів (додаток 2), фразеологічний словник. Хід уроку I. Організація класу. II. […]...
- Інтегрований урок козацької слави (об’єднано з уроком розвитку мовлення). Вимова та правопис прикметників на Тема. Інтегрований урок козацької слави (об’єднано з уроком розвитку мовлення). Вимова та правопис прикметників на – ський, – зький, – цький. (Вправи 248-252). Мета. Вчити дітей утворювати і правильно вимовляти прикметникові форми на – ський, – зький, – цький. Розвивати культуру спілкування і мовлення. Виховувати гордість за свій народ. Обладнання: портрет Павла Полуботка, диск до […]...
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за зв’язком прикметників з іменниками в реченнях Тема. Спостереження за зв’язком прикметників з іменниками в реченнях. Узагальнення знань про змінювання прикметників за родами і числами. (Вправи 171-173). Мета. Узагальнити знання учнів про граматичні ознаки прикметників та іменників і взаємозв’язок між ними; закріплювати знання про науково-популярні тексти. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку І. Організація класу. Дай знання нам, школо-мати, Найсильнішу зброю в руки. […]...
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за словами Тема. Спостереження за словами – різними частинами мови та за службовими словами, до яких не можна поставити запитання. (Вправи 84-86). Мета. Актуалізувати знання учнів про самостійні частини мови та службові слова; закріпити вміння виділяти певну частину мови. Обладнання: сигнальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. – Прочитайте слова, дібрані до кожної […]...
- Антоніми – Синоніми, антоніми, омоніми, пароніми в діловому мовленні ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА Розділ 2. Лексичні норми ділової мови Синоніми, антоніми, омоніми, пароніми в діловому мовленні Антоніми Антоніми – це слова з протилежним значенням. Антоніми утворюють пари на основі зіставлення і протиставлення, яке відбувається на одній семантичній площині: важкий – легкий, детальний – недетальний, корисний – шкідливий, мовчати – говорити, любов – ненависть. Найбільше антонімічних […]...
- РОЛЬ ПРИСЛІВНИКІВ-СИНОНІМІВ І ПРИСЛІВНИКІВ-АНТОНІМІВ У МОВЛЕННІ Мета: вчити учнів добирати до поданого прислівника синоніми й антоніми; розвивати мислення, мовлення; виховувати позитивне ставлення до навчання. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Поясніть за допомогою прислівника зміст прислів’їв та приказок. У Петрівку день – рік. (Довго) Восени ложка води, а цебер грязі. (Брудно, мокро) Зимою […]...
- Узагальнюючий урок за темою “Прислівник” Урок 111 Тема. Узагальнюючий урок за темою “Прислівник” Мета: узагальнити знання дітей з теми “Прислівник”; розвивати вміння співпрацювати у команді; виховувати доброзичливе ставлення до товаришів, вміння радіти їх успіхам. Обладнання: медалі “Знавець-мовознавець” для всіх учнів класу різної вартості, жетони. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання (вправа 191) II. Оголошення теми і мети уроку – Сьогодні […]...
- Інтегрований урок. Регуляція кровопостачання. Рух крові по судинах РОЗДІЛ IX. ЛЮДИНА Тема 4. КРОВООБІГ І ЛІМФООБІГ УРОК 28. Інтегрований урок. Регуляція кровопостачання. Рух крові по судинах Освітня мета: вивчити причини руху крові по судинах, відзначити особливості їх будови, сформувати поняття про пульс, артеріальний тиск, лімфообіг, розглянути регуляцію кровообігу. Основні поняття і терміни: гіпотонія, гіпертонія, манометр, артеріальний тиск, пульс, лімфообіг, лімфатичні капіляри, лімфа, лімфатичні […]...
- Питання для самоконтролю – Прислівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Прислівник Питання для самоконтролю 1. Що таке прислівник як частина мови? 2. Яка основна морфологічна ознака прислівника? 3. Назвіть розряди прислівників за значенням. 4. Які основні синтаксичні функції виконує прислівник? 5. Назвіть способи творення прислівників. Наведіть приклади. 6. Коли в прислівниках пишеться дві літери н? Наведіть приклади. 7. Які […]...
- Урок розвитку мовлення. Неозначена форма дієслова (початкова форма). Спостереження за вживанням неозначеної форми у приказках і прислів’ях. (Вправи 279-281) Тема. Неозначена форма дієслова (початкова форма). Спостереження за вживанням неозначеної форми у приказках і прислів’ях. (Вправи 279-281). Мета. Ознайомити учнів з граматичними ознаками неозначеної форми дієслова; формувати вміння розпізнавати ці слова серед Інших часових форм; розвивати увагу, спостережливість. Обладнання: мовний матеріал, чистий аркуш паперу для кросворда на підсумок уроку. Хід уроку. I. Організація класу. II. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350) Тема. Аналіз контрольної роботи. Узагальнення знань і вмінь з теми “Прислівник”. (Вправи 346-350). Мета. Закріпити знання і вміння з теми “Прислівник”. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку Організація класу. Аналіз контрольної роботи (“Дієслово”, “Прислівник”). Повідомлення результатів виконаної роботи. Індивідуальні завдання для учнів, які виконали роботу бездоганно. Робота над типовими помилками, допущеними у перевірній роботі. Індивідуальна робота […]...
- Порівняльна характеристика прислівників і прикметників. Основна граматична ознака прислівників Урок 106 Тема. Порівняльна характеристика прислівників і прикметників. Основна граматична ознака прислівників Мета: закріплювати вміння розпізнавати прислівники у тексті, розширити уявлення про прислівник на основі порівняльного аналізу його з прикметником, ознайомити із способом творення прислівників від прикметників; розвивати вміння розрізняти прикметники і прислівники; виховувати почуття прекрасного засобами описів природи. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання […]...
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником. (Вправи 196-201) Тема. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником. (Вправи 196-201). Мета. Формувати в учнів уміння вживати прикметники в мовленні для повнішого розкриття думки, характеристики предметів. Обладнання: мовний матеріал, прислів’я. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Інтерв’ю за матеріалами вправи 195. – Прочитайте речення, у […]...
- Конструктивні вправи зі спільнокореневими словами, вживання їх у реченнях, зв’язних текстах. Спостереження за роллю префіксів у словах Урок 114 Тема. Конструктивні вправи зі спільнокореневими словами, вживання їх у реченнях, зв’язних текстах. Спостереження за роллю префіксів у словах Мета: закріпити й узагальнити знання учнів про морфемну будову слів, закріплювати вміння розрізняти спільнокореневі слова та форми одного і того самого слова; розвивати швидкість письма. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання II. Актуалізація опорних знань […]...
- Іменники-синоніми, іменники-антоніми. Пряме і переносне значення іменників Урок 28 Тема. Іменники-синоніми, іменники-антоніми. Пряме і переносне значення іменників Мета: актуалізувати знання дітей про синоніми, антоніми, багатозначні іменники, пряме й переносне значення слів, вчити добирати іменники-синоніми й антоніми, визначати пряме й переносне значення; використовувати у мові названі категорії іменників; вчити робити морфологічний аналіз іменників, розвивати й збагачувати мовлення дітей; виховувати любов до рідної мови. […]...
- Порівняння прислівників і прикметників. Основна граматична ознака прислівників Тема. Порівняння прислівників і прикметників. Основна граматична ознака прислівників. (Вправи 401-405). Мета. Тренувати учнів у розпізнаванні прислівників у тексті, провести порівняльне дослідження прислівників і прикметників, ознайомити учнів зі способом творення прислівників від прикметників. Розвивати дослідницькі навички. Виховувати почуття прекрасного засобами описів природи. Обладнання: ілюстративний матеріал до текстів-описів, роздатковий матеріал, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація […]...
- Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками Тема. Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками. (Вправи 421-425). Мета. Узагальнити вивчене про прислівник, вчити визначати прислівники, що виконують роль однорідних членів речення, добирати однорідні члени речення, виражені прислівниками, будувати речення з однорідними членами речення, вираженими прислівниками. Розвивати уяву, образне мислення. Виховувати дбайливе ставлення до природи, вміння гармонійно входити у контакт із нею. Обладнання: зображення […]...
- Прислівник. Правопис вивчених прислівників ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО В ПОЧАТКОВИХ КЛАСАХ Урок № 13 Тема: Прислівник. Правопис вивчених прислівників Мета: повторити вивчене про прислівник, формувати вміння визначати прислівники в реченнях, доречно й правильно вживати прислівники у мовленні, правильно писати прислівники, однозвучні з іменниками із прийменниками; розвивати логічне мовлення, пам’ять, увагу. Тип уроку: урок повторення вивченого. Обладнання: підручник. Хід уроку І. Повідомлення […]...
- Урок 26. Погода і спостереження за нею Урок 26. Погода і спостереження за нею Мета: продовжити формувати в учнів уявлення про погоду; навчати визначати, спостерігати та описувати причини її зміни; ознайомити учнів з найпростішими метеорологічними приладами; формувати вміння ними користуватися, аналізувати результати спостережень, виховувати повагу та зацікавленість до народної творчості. Обладнання: щоденник спостережень, календар погоди, термометр, барометр, опадомір, флюгер, каталог хмар. Тип […]...
- Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту Урок 60 Тема. Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту Мета: удосконалювати вміння дітей визначати відмінок прикметника за закінченням і формою іменника, організувати спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту; розвивати аналітичні вміння, навички визначати граматичні форми; виховувати спостережливість. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота із вправою 231 2. Гра “Тест-контроль” […]...
- Практичне ознайомлення з формами ступенів порівняння прислівників (без уживання термінів) Тема. Практичне ознайомлення з формами ступенів порівняння прислівників (без уживання термінів). (Вправи 416-420). Мета. Закріпити вміння відрізняти прислівники від прикметників, показати учням способи творення різних форм прислівників, формувати вміння утворювати різні форми прислівників і вживати їх у власних висловлюваннях. Розвивати культуру мовлення і вміння вдосконалювати власні висловлювання та висловлювання своїх однокласників. Виховувати бережне ставлення до […]...
- Ознайомлення з сезонними явищами у житті рослин Розділ І. РОСЛИНИ Тема 2. Розмноження і розвиток рослин УРОК 24 ЕКСКУРСІЯ Тема. Ознайомлення з сезонними явищами у житті рослин Мета. Ознайомити учнів із сезонними явищами у житті рослин восени. Обладнання: блокноти, олівці, бінокль, фотоапарат тощо. Література для вчителя: 9, 43. 52, 56. І. Підготовка до екскурсії. 1. Підготовка вчителя до екскурсії. Заздалегідь визначити: – […]...
- Вправи на спостереження за роллю дієслів у мовленні. Граматичний аналіз дієслівних форм різних часів Урок 118 Тема. Вправи на спостереження за роллю дієслів у мовленні. Граматичний аналіз дієслівних форм різних часів Мета: систематизувати знання учнів з теми “Дієслово”; розвивати вміння робити морфологічний аналіз дієслів; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання (вправа 226) II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання – Відновіть […]...
- ПРИСЛІВНИК Повторення вивченого в початкових класах § 6. ПРИСЛІВНИК ПРИГАДАЙМО Яку частину мови називають прислівником? Чи змінюються прислівники? 44 І. Спишіть речення, добираючи з довідки пропущені прислівники. Поставте усно питання до цих слів. Яку роль виконують прислівники в реченнях? 1. А та скрипка… грає, солов’їний голос має (В. Стельмах). 2. Камінь… не котиться ні в яку […]...
- ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ Урок 7. ПОДІЛ ТЕКСТУ НА ЧАСТИНИ. СКЛАДАННЯ ПЛАНУ. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ АБЗАЦІВ У ТЕКСТІ Мета: вчити учнів ділити текст на логічно завершені частини та складати план тексту; розвивати вміння переказувати за планом; виховувати бережливе ставлення до збереження традицій українського народу. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 28, […]...
- Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками. Контрольна робота: списування. (Вправи 332-335) Тема. Однорідні другорядні члени речення, виражені прислівниками. Контрольна робота: списування. (Вправи 332-335). Мета. Ознайомити учнів з однорідними другорядними членами речення, вираженими прислівниками; виробляти вміння визначати прислівники, що виконують роль однорідних членів речення, добирати однорідні прислівники, будувати речення з однорідними прислівниками. Обладнання: орфографічні словники, тлумачний словник. Хід уроку Організація класу. Контрольна робота. Списування. Тексти для списування. […]...
- Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови Тема. Аналіз тестового контролю. Поняття про прислівник як частину мови. (Вправи 396-400). Мета. Ознайомити з новою частиною мови – прислівником, дослідити його основні ознаки і значення у мовленні. Розвивати інтерес до вивчення української мови. Виховувати старанність. Обладнання: таблиця “Частини мови. Прислівник”, роздатковий матеріал, зображення скель і правічних лісів, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. СЛОВО. ЗНАЧЕННЯ СЛОВА Урок 22. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. СЛОВО. ЗНАЧЕННЯ СЛОВА Мета: узагальнити знання учнів про лексичне значення слова; розвивати вміння визначати значення слова в контексті; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Сьогодні ми починаємо подорож країною Слова. Що пригадаємо і про що […]...
- Спостереження за функціональною роллю числівників у реченні Тема. Спостереження за функціональною роллю числівників у реченні. (Вправи 278-282). Мета. Закріпити отримані знання про числівник, вчити визначати роль числівника у реченні, вживати числівники 50-80 у родовому відмінку. Розвивати вміння раціонально використовувати час. Виховувати почуття цінності часу, інтерес до дослідницької роботи. Обладнання: пісочний годинник на 1 хвилину, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація […]...
- Аналіз контрольної роботи. Поняття про числівник як частину мови. Спостереження за функціональною роллю числівників у мовленні Урок 73 Тема. Аналіз контрольної роботи. Поняття про числівник як частину мови. Спостереження за функціональною роллю числівників у мовленні Мета: ознайомити учнів з новою частиною мови – числівником, дати початкове поняття про числівник, його функцію в мовленні, вчити застосовувати знання про числівник на практиці і правильно вживати у мовленні; розвивати інтерес до вивчення природи; виховувати […]...