ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ
ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0
Урок 2. ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ
Мета: вчити учнів об’єднувати предмети у групи за спільною ознакою; вправляти їх у лічбі предметів; розвивати увагу, вміння слухати; вправляти у написанні паличок; виховувати інтерес до вивчення математики.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Весела лічба
Добрий лікар Айболить
Склавши руки не сидить.
Черга вже
“Я за вами”, “Хто останній?”
Всі приходять – два шпаки,
Три корови, два вовки,
І ведмідь, і черв’ячок,
І поранений жучок.
Добрий лікар Айболить
Хворих вилікує вмить.
– Скільки тварин прийшло лікуватися до лікаря? (10) Назвіть їх.
– Хто прийшов першим? Хто – останнім?
2. Гра “Скільки?”
Учитель показує ромашку. Ставить мітку на одній з пелюсток. Діти починають лічбу.
– Скільки пелюсток? (10)
Учитель ставить мітку на іншій пелюстці. Діти продовжують лічбу.
– Скільки пелюсток? (10)
Учитель відриває по 1 пелюстці. Діти рахують.
–
– А у кого вийшло менше? Чому?
– Наступного разу будьте уважнішими.
III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ Робота за підручником (с. 6-7)
Завдання 1
– Що ви бачите? Хто де знаходиться? Хто вгорі? Хто – на щоглі? Хто – на вітрильнику? Хто – на березі? Хто – над морем?
– Об’єднайте тварин у групи за певною ознакою. (Звірі, птахи, на березі, на вітрильнику, з рогами і без них, із вусами і без них тощо.)
Завдання 2
– У яку гру грають тварини? Хто де заховався? Кого ви бачите? Скільки всього тварин? Кого знайшло козенятко? Скільки тварин ще йому треба знайти?
Завдання З
– Хто живе у цьому чудовому будиночку? Скільки їх?
– Об’єднайте мешканців у групи за певною ознакою. (Люди, тварини, дівчатка, хлопчики, дорослі, діти)
– Скільки одягу випрасувала мама? Скільки сходів у будиночку? Скільки сходинок на кожному з них? Скільки дверей? Скільки вікон?
Завдання 4
Робота в зошиті
– Намалюйте стільки квадратів, скільки тварин на вітрильнику, і стільки прямокутників, скільки тварин на березі.
Фізкультхвилинка
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота з матеріалом для лічби
Учитель виставляє різну кількість предметів і запитує: “Скільки..?”.
Діти викладають на парті відповідну кількість паличок.
2. Робота в зошиті
1) Вправи в написанні елементів цифр.
– Незабаром у зошитах ми будемо писати цифри, записувати приклади і задачі. Виконаємо тренувальні вправи.
Учитель пише на дошці.
– Напишіть 1 паличку (/).
– Відступіть 2 клітинки і напишіть 2 палички (//).
– Відступіть 2 клітинки і напишіть 3 палички, і так – до кінця ряду.
2) Графічний диктант.
– 2 клітинки вгору, 2 праворуч, 1 вниз, 2 ліворуч. Вийде прапорець.
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
– На уроці ми вчилися порівнювати предмети, рахувати, спробували трошки писати.
– Що сподобалося на уроці?
Related posts:
- ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. МНОЖИНА. ЕЛЕМЕНТ МНОЖИНИ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 3. ЛІЧБА ПРЕДМЕТІВ. ОБ’ЄДНАННЯ ПРЕДМЕТІВ У ГРУПИ ЗА ПЕВНОЮ ОЗНАКОЮ. МНОЖИНА. ЕЛЕМЕНТ МНОЖИНИ Мета: ознайомити учнів з множиною як сукупністю предметів; вчити об’єднувати предмети у групи за певною ознакою; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ […]...
- ПОРЯДКОВА ЛІЧБА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“ВИСОКИЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 5. ПОРЯДКОВА ЛІЧБА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“ВИСОКИЙ – НИЗЬКИЙ”). ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: вчити учнів лічби у прямому та зворотному порядку, використовуючи порядкові числівники; навчати встановлювати відповідні відношення між предметами: “вищий – нижчий”; вправляти у написанні елементів цифр; виховувати акуратність. […]...
- СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 13. СКЛАД ЧИСЛА 3. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. МАЛЮВАННЯ КРУЖЕЧКІВ У ЗОШИТІ Мета: ознайомити учнів зі складом числа 3; вчити порівнювати предмети за кольором, формою, матеріалом, призначенням; розвивати мислення; виховувати старанність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ […]...
- ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 15. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ЗНАКИ “+” І “-“. НАПИСАННЯ ЗНАКІВ “+” І “-“ Мета: ознайомити учнів зі знаками дій додавання і віднімання, вчити їх писати, порівнювати кількість предметів; розвивати мовлення; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- ВСТУП. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ, СФОРМОВАНИХ У ДОШКІЛЬНИЙ ПЕРІОД. ВЗАЄМНЕ РОЗМІЩЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 1. ВСТУП. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ, СФОРМОВАНИХ У ДОШКІЛЬНИЙ ПЕРІОД. ВЗАЄМНЕ РОЗМІЩЕННЯ ПРЕДМЕТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ. ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ ДО НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: познайомити дітей з предметом математика; закріпити уявлення про розташування предметів на площині та в просторі з використанням слів […]...
- ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ (“БІЛЬШЕ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 14. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ (“БІЛЬШЕ – МЕНШЕ”, “ПОРІВНУ”). ЗНАКИ “>”, “<“, “=”. ПОРІВНЯННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 3. ЧИТАННЯ РІВНОСТЕЙ І НЕРІВНОСТЕЙ Мета: ознайомити учнів зі знаками порівняння; учити порівнювати кількість предметів, читати рівності і нерівності; розвивати допитливість; виховувати старанність. Хід уроку […]...
- ВІДРІЗОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ЛАМАНА. ЛАНКИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ВИСОТОЮ (“НАЙВИЩИЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 10. ВІДРІЗОК. ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ЛАМАНА. ЛАНКИ ЛАМАНОЇ ЛІНІЇ. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ВИСОТОЮ (“НАЙВИЩИЙ – НАЙНИЖЧИЙ”). РОЗТАШУВАННЯ ПРЕДМЕТІВ “ЗЛІВА, СПРАВА” Мета: ознайомити учнів з поняттями “відрізок”, “ламана”; учити порівнювати довжини відрізків, рахувати ланки ламаної лінії, порівнювати предмети за висотою (“найвищий – […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 4. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ЧЕТВЕРТИЙ”. РОЗТАШУВАННЯ ПРЕДМЕТІВ НА ПЛОЩИНІ Й У ПРОСТОРІ (“БЛИЖЧЕ-ДАЛІ”). НАПИСАННЯ ЦИФРИ 4 ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 17. ЧИСЛО І ЦИФРА 4. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “ЧЕТВЕРТИЙ”. РОЗТАШУВАННЯ ПРЕДМЕТІВ НА ПЛОЩИНІ Й У ПРОСТОРІ (“БЛИЖЧЕ-ДАЛІ”). НАПИСАННЯ ЦИФРИ 4 Мета: ввести поняття “четвертий”, ознайомити учнів з написанням цифри 4; повторити розташування предметів на площині і у просторі (“ближче […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 2. ПОНЯТТЯ “ДРУГИЙ”. НАСТУПНЕ ЧИСЛО. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 2. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ДОВЖИНОЮ (“ДОВШИЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 8. ЧИСЛО І ЦИФРА 2. ПОНЯТТЯ “ДРУГИЙ”. НАСТУПНЕ ЧИСЛО. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 2. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА ДОВЖИНОЮ (“ДОВШИЙ – КОРОТШИЙ”) Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 2; сформувати поняття “другий”, “наступне число”; учити писати цифру 2, порівнювати предмети за довжиною (“довший – […]...
- Уявлення про один предмет і багато предметів. Практичне вживання форм однини і множини (без уживання термінів). Вимова й написання слів ясен і календар Урок 45 Тема. Уявлення про один предмет і багато предметів. Практичне вживання форм однини і множини (без уживання термінів). Вимова й написання слів ясен і календар Мета: ознайомити учнів з числом іменника (без уживання термінів); вправляти у змінюванні слів – назв предметів за числами, визначенні числа наведених слів; розвивати уважність, мислення учнів; виховувати інтерес до […]...
- ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10 Урок 64. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ Мета: на основі порівняння кількості предметів формувати в учнів розуміння різницевого порівняння чисел. Пояснити співвідношення “на скільки більше (менше)?”; закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 5; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до […]...
- СКЛАД ЧИСЛА 5. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ, ЧИСЕЛ. П’ЯТИКУТНИКИ. РОЗТАШУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 21. СКЛАД ЧИСЛА 5. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ, ЧИСЕЛ. П’ЯТИКУТНИКИ. РОЗТАШУВАННЯ ОБ’ЄКТІВ У ПРОСТОРІ І НА ПЛОЩИНІ Мета: закріпити вміння порівнювати числа в межах 5, вправляти дітей у використанні слів “попереднє” і “наступне” число; ознайомити зі складом числа 5, п’ятикутником; розвивати мислення; […]...
- ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“НАЙДОВШИЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 12. ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“НАЙДОВШИЙ – НАЙКОРОТШИЙ”, “ОДНАКОВІ ЗА ДОВЖИНОЮ”) Мета: ознайомити учнів із трикутником, його елементами; вчити порівнювати предмети (“найдовший – найкоротший”, “однакові за довжиною”); розвивати мислення; виховувати старанність. Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ […]...
- Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень. Вимова й написання слова портфель Урок 42 Тема. Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень. Вимова й написання слова портфель Мета: проаналізувати результати контрольної роботи; ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, їх характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розширити уявлення учнів про різноманітність професій. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи III. Актуалізація […]...
- Групування предметів за родовими та видовими ознаками. Складання речень Урок 44 Тема. Групування предметів за родовими та видовими ознаками. Складання речень Мета: поглиблювати знання дітей про слова, назви предметів; вчити групувати їх за родовими та видовими ознаками; збагачувати активний словниковий запас дітей; розвивати аналітичне вміння, увагу, здатність працювати за зразком; виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. ФОРМУЛЮВАННЯ СУДЖЕНЬ “ЯКЩО…, ТО…”. ЗАПИСУВАННЯ НЕРІВНОСТЕЙ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 16. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ ЗА РІЗНИМИ ОЗНАКАМИ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. ФОРМУЛЮВАННЯ СУДЖЕНЬ “ЯКЩО…, ТО…”. ЗАПИСУВАННЯ НЕРІВНОСТЕЙ Мета: ознайомити учнів з поняттям “сусіди” числа; вчити порівнювати предмети за різними ознаками, складати судження “якщо…, то…”, записувати нерівності; розвивати мовлення; виховувати інтерес до предмета. Хід уроку […]...
- АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. ЛІЧБА В МЕЖАХ 199. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ 1. ЗАДАЧІ НА СУМІСНІ ДІЇ ПЕРШОГО І ДРУГОГО СТУПЕНЯ Мета: проаналізувати результати контрольної роботи, організувати роботу над помилками; ознайомити учнів з нумерацією чисел другої сотні; навчати читати, записувати трицифрові числа; формувати вміння розв’язувати задачі на сумісні дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати математичне мовлення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (додаток) 1. Аналіз контрольної роботи 1) Оголошення результатів […]...
- ПРОМІНЬ. КУТ. РОЗПІЗНАВАННЯ ЛІНІЙ. НАПИСАННЯ ЦИФР ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 9. ПРОМІНЬ. КУТ. РОЗПІЗНАВАННЯ ЛІНІЙ. НАПИСАННЯ ЦИФР Мета: вчити учнів розрізняти геометричні фігури: промінь і кут; закріплювати вміння зіставляти групи предметів і числа на позначання їхньої кількості; формувати обчислювальні навички; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 200 000. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 200 000. ЛІЧБА СОТНЯМИ ТИСЯЧ ДО 10 СОТЕНЬ ТИСЯЧ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ ЧИСЛА 200 000, УЧИТИ НАЗИВАТИ ЧИСЛА ШОСТОГО РОЗРЯДУ; ОЗНАЙОМИТИ З НОВОЮ ЛІЧИЛЬНОЮ ОДИНИЦЕЮ – МІЛЬЙОНОМ; ФОРМУВАТИ НАВИЧКИ УСНИХ ОБЧИСЛЕНЬ, ЗАМІНИ ОДНИХ ОДИНИЦЬ ВИМІРЮВАННЯ ДОВЖИНИ ІНШИМИ; УДОСКОНАЛЮВАТИ ВМІННЯ РОЗВ’ЯЗУВАТИ ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ДРОБУ ВІД ЧИСЛА І. Перевірка домашнього завдання У задачі 254 з’ясувати відповідь, пояснити план і вибір дій у […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ “СЬОМИЙ”. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7 ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 26. ЧИСЛО І ЦИФРА 7. ПОНЯТТЯ “СЬОМИЙ”. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. ДОДАВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧИСЛОВОГО ПРОМЕНЯ. “СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 7 Мета: ввести поняття “сьомий”; ознайомити з написанням цифри 7; учити порівнювати предмети; закріплювати вміння співвідносити кількість предметів і число; вправляти у […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 5. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “П’ЯТИЙ”. КІЛЬКІСНА І ПОРЯДКОВА ЛІЧБА. “СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 5 ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 20. ЧИСЛО І ЦИФРА 5. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА ПРИЛІЧУВАННЯМ 1. ПОНЯТТЯ “П’ЯТИЙ”. КІЛЬКІСНА І ПОРЯДКОВА ЛІЧБА. “СУСІДИ” ЧИСЛА. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 5 Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 5 і цифрою 5; вчити писати цифру 5, порівнювати числа в межах 5; вправляти учнів […]...
- РОЗПОДІЛ ПРЕДМЕТІВ ЗА ГРУПАМИ Мета: закріпити навички письма вивчених букв; удосконалювати навички звуко – буквеного аналізу слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати увагу при списуванні з друкованого шрифту. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Повідомлення теми та мети уроку 2. Мовні ігри 1) Гра “Зцілення слів”. На картках – слова із пропущеними апострофом або буквосполученнями […]...
- ЧИСЛО І ЦИФРА 3. РОЗТАШУВАННЯ ПРЕДМЕТІВ “ЗЛІВА, СПРАВА”. ПОНЯТТЯ “ТРЕТІЙ”. ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА. ОБ’ЄДНАННЯ ОБ’ЄКТІВ У МНОЖИНИ. НАПИСАННЯ ЦИФРИ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 11. ЧИСЛО І ЦИФРА 3. РОЗТАШУВАННЯ ПРЕДМЕТІВ “ЗЛІВА, СПРАВА”. ПОНЯТТЯ “ТРЕТІЙ”. ПОПЕРЕДНЄ І НАСТУПНЕ ЧИСЛА. ОБ’ЄДНАННЯ ОБ’ЄКТІВ У МНОЖИНИ. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 3 Мета: ознайомити учнів із поняттям “третій”, з написанням цифри 3, з попереднім і наступним числом; розвивати вміння об’єднувати об’єкти […]...
- Закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Навчальне аудіювання за текстом “Ніч і день”. Вимова і правопис слова театр та назв днів тижня Урок 47 Тема. Закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Навчальне аудіювання за текстом “Ніч і день”. Вимова і правопис слова театр та назв днів тижня Мета: закріпити знання дітей про слова – назви предметів; вчити використовувати їх у мовленні, збагачуючи словниковий запас дітей; удосконалювати вміння знаходити слова – назви предметів серед інших слів; […]...
- ПОВТОРЕННЯ. ЛІЧБА, ВИМІРЮВАННЯ І ЧИСЛА Цілі: – навчальна: повторити поняття натурального числа; відтворити вміння читати, записувати і порівнювати натуральні числа; повторити поняття прямої, відрізка, променя, кута, види кутів; – розвивальна: формувати вміння аналізувати й узагальнювати інформацію; – виховна: виховувати відповідальність, свідоме ставлення до навчання; Тип уроку: узагальнення та систематизація знань. Обладнання та наочність: Хід уроку І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП ____________________________________________ ____________________________________________ […]...
- Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000. Утворення числа 20 000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Види трикутників УРОК 20 Тема. Читання й записування п’ятицифрових чисел у межах 20 000. Утворення числа 20 000. Лічба десятками тисяч до 10 десятків тисяч. Види трикутників Мета: ознайомити учнів з утворенням числа 20 000 та іншими розрядними п’ятицифровими числами; вправляти учнів у розв’язанні задачі на 2 і 3 дії, які містять збільшення чи зменшення числа на […]...
- ЧОТИРИКУТНИКИ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 19. ЧОТИРИКУТНИКИ. РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕННЯ ВИРАЗІВ Мета: ознайомити учнів з чотирикутником; вчити розпізнавати геометричні фігури; вправляти в обчисленні значення виразів; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ 1. Веселі задачі – […]...
- Робота над словом на уроках літератури та інших предметів 6.5. Робота над словом на уроках літератури та інших предметів Суттєву роль у лексичній роботі повинні зіграти уроки літератури, на яких учитель з’ясовує значення слова в тексті художнього твору, показує залежність використання тих чи інших лексичних одиниць від теми та ідеї твору, переконань автора і навчає дітей на кращих зразках умінню відбирати слова, використовувати їх […]...
- ЧИТАННЯ І ЗАПИСУВАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 20 000. УТВОРЕННЯ ЧИСЛА 20 000, ЛІЧБА ДЕСЯТКАМИ ТИСЯЧ ДО 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ. ПИСЬМОВЕ ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ОРІЄНТОВНА НАВЧАЛЬНА МЕТА: ОЗНАЙОМИТИ З УТВОРЕННЯМ ЧИСЛА 20 000 ТА ЛІЧБОЮ ДЕСЯТКАМИ ТИСЯЧ ДО 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ; УЧИТИ НАЗИВАТИ ЧИСЛА ВІД 10 ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ, ВІДЛІЧУЮЧИ ПО 10 000; ФОРМУВАТИ ВМІННЯ ЧИТАТИ І ЗАПИСУВАТИ ЧИСЛА В МЕЖАХ 20 000; ПОВТОРИТИ ПИСЬМОВЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ I. Перевірка домашнього завдання Фронтально перевірити відповідь задачі 215. Чому […]...
- Слова, які означають назви предметів (іменники) СЛОВО §24 Слова, які означають назви предметів (іменники) 279. Попрацюйте разом! 1. Розгляньте малюнки. Дайте відповіді на запитання. ХТО ЦЕ? 2. Запишіть назви людей і тварин за зразком. 280. Попрацюйте разом! 1. Розгляньте малюнки що це? 2. Запишіть назви предметів за зразком Назви людей і тварин відповідають на питання хто? Назви всіх інших предметів відповідають […]...
- ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 5. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. МОНЕТИ НОМІНАЛОМ “1 к.”, “2 к.”, “5 к.” ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0 Урок 22. ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ ПРО СКЛАД ЧИСЛА 5. ДОПОВНЕННЯ РІВНОСТЕЙ. ОБЧИСЛЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ. МОНЕТИ НОМІНАЛОМ “1 к.”, “2 к.”, “5 к.” Мета: вправляти учнів у порівнянні чисел в межах 5 і засвоєнні складу чисел у межах 5; вчити порівнювати висоту предметів; розвивати […]...
- Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч УРОК 15 Тема. Читання й записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Утворення другої тисячі. Лічба тисячами до 10 тисяч Мета: вправляти учнів у запису й читанні чотирицифрових чисел; пояснити, що в чотирицифровому числі чотири розряди: одиницею четвертого розряду є тисяча, тисяча – це нова лічильна одиниця. Обладнання: нумераційна таблиця, картки для усної лічби, предметні […]...
- Читання і записування шестицифрових чисел в межах 200 тисяч. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч. Мільйон. Задачі, обернені до здач на знаходження суми двох добутків (№№ 257-266) Тема. Читання і записування шестицифрових чисел в межах 200 тисяч. Лічба сотнями тисяч до 10 сотень тисяч. Мільйон. Задачі, обернені до здач на знаходження суми двох добутків (№№ 257-266). Мета. Навчити учнів лічити сотнями тисяч до 10 сотень тисяч; ознайомити із новою лічильною одиницею – мільйоном; повторити перетворення одиниць вимірювання довжини, усні прийоми обчислень множення […]...
- Читання і записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Лічба тисячами до 10 тисяч (№№ 167-175) Тема. Читання і записування чотирицифрових чисел у межах двох тисяч. Лічба тисячами до 10 тисяч (№№ 167-175). Мета. Ознайомити учнів із записом чотирицифрових чисел у межах двох тисяч; навчити лічити тисячами до 10 тисяч; повторити ділення круглих чисел; формувати вміння розв’язувати задачі різними способами. Обладнання. Нумераційна таблиця; картки для опитування; схеми задач. Зміст уроку І. […]...
- Повторення матеріалу за темою “Слова, що означають назви предметів”. Вимова й правопис слова метро Урок 54 Тема. Повторення матеріалу за темою “Слова, що означають назви предметів”. Вимова й правопис слова метро Мета: узагальнити й закріпити знання про іменник; поглиблювати знання про головні члени речення; збагачувати словниковий запас учнів, дати уявлення про омоніми (без уживання терміна); виховувати логічне мислення, допитливість. Обладнання: предметний малюнок метро, плакат “Їстівні та отруйні гриби”. ХІД […]...
- Урок розвитку комунікативних умінь № 14. Твір-опис окремих предметів у художньому стилі Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 63 Тема. Урок розвитку комунікативних умінь № 14. Твір-опис окремих предметів у художньому стилі Мета: – навчальна: ознайомити учнів з особливостями художнього опису, удосконалювати вміння аналізувати тексти-описи, складати монологічне висловлювання; – розвивальна: розвивати вміння викладати матеріал послідовно, логічно; збагачувати словниковий запас мовлення учнів засобами оцінки, розширювати кругозір учнів; – виховна: […]...
- Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предметів за допомогою лупи СВІТ, У ЯКОМУ ТИ ЖИВЕШ Урок 8 Тема. Спостереження та досліди. Практична робота. Дослідження дрібних деталей предметів за допомогою лупи Мета: дати учням уявлення про спостереження та досліди як методи вивчення природи; учити проводити дослід і спостереження; закріплювати знання та використання терміну “органи чуття”; учити проводити досліди і спостереження з метою визначення ознак предмета; розвивати […]...
- Слова, що називають дії предметів. Складання речень за малюнками. Вимова й написання слів ковзатись, ковзанка, ковзани Урок 65 Тема. Слова, що називають дії предметів. Складання речень за малюнками. Вимова й написання слів ковзатись, ковзанка, ковзани Мета: ознайомити учнів з лексичним значенням слів, які відповідають на питання що робити? що зробити?; формувати вміння впізнавати серед інших частин мови слова, що називають дії предметів; збагачувати словниковий запас учнів; навчити правильно вимовляти й писати […]...
- Слова, що називають ознаки предметів. Роль прикметника (без уживання терміна) у мовленні. Вимова й правопис слова ознака Урок 56 Тема. Слова, що називають ознаки предметів. Роль прикметника (без уживання терміна) у мовленні. Вимова й правопис слова ознака Мета: ознайомити учнів зі словами – ознаками предметів; формувати вміння ставити запитання до назв ознак предметів; збагачувати лексичний запас учнів; виховувати старанність, уважність. Обладнання: предметні малюнки перцю, кавуна, тигра. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. […]...
- Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок УРОК 33 Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок Мета: ознайомлювати учнів ще з одним художнім прийомом обробки паперу – плетінням; розвивати координацію рухів пальців, точність у кресленні; виховувати творчі здібності, увагу, естетичний смак. Обладнання: лінійка, олівець, кольоровий картон, клей, ножиці. ХІД УРОКУ І. Організація учнів класу Всі почули ви дзвінок, […]...