Підсумкове повторення за курс 7 класу
Урок № 53
Тема. Підсумкове повторення за курс 7 класу
Мета: повторити та узагальнити знання учнів про найголовніші теоретичні відомості курсу геометрії 7 класу; повторити та узагальнити вміння використовувати основні прийоми розв’язання задач.
Тип уроку: повторення та систематизація знань та вмінь.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Оскільки домашнім завданням був аналіз контрольної роботи за готовими правильними розв’язаннями, то цей етап уроку проводиться у формі бесіди,
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Формулювання мети й завдання уроку
Цей етап тісно пов’язаний з місцем уроку в темі. Оскільки наступний урок – підсумкова робота за курс 7 класу, то ставимо за мету підготовку учнів до цієї роботи, а завдання полягають у виділенні найголовніших питань та повторенні знань і вмінь учнів з цих питань.
IV. Актуалізація опорних знань та вмінь
На цьому етапі учні
– основні поняття теми;
– властивості, ознаки, що характеризують поняття теми;
– задачі, що розв’язуються в означеній темі.
Актуалізацію вмінь проведемо під час виконання усних вправ.
Виконання усних вправ
1. На рисунку 1 знайдіть кут x.
2. На рисунку 2 знайдіть кут x.
3. За рисунком 3 доведіть рівність трикутників AOC і BOD.
V. Оперування знаннями та вміннями в нестандартній ситуації
Під нестандартними ситуаціями маються на увазі задачі достатнього і високого рівнів, розв’язування яких потребує застосування учнями теоретичних фактів з різних тем або застосування нестандартних прийомів розв’язання (метод подвоєння медіани, метод допоміжного трикутника тощо). Такі задачі вчитель може взяти з підручника або з додаткових матеріалів.
Виконання письмових вправ
1. У рівнобедреному трикутнику ABC (AB = BC) бісектриса кута A перетинає сторону BC у точці M. Знайдіть кути трикутника ABC, якщо
2. Периметр трикутника ABC, описаного навколо кола, дорівнює 36 см. Точка дотику кола зі стороною BC ділить її у відношенні 2 : 5, рахуючи від точки B, а точка дотику зі стороною AC віддалена від точки A на 4 см. Знайдіть сторони трикутника.
3. На рисунку 4 MP = PE, MF = FE. Доведіть, що MK = KE.
4. На рисунку 5 Знайдіть градусну міру кута BCD.
VI. Підсумки уроку
VII. Домашнє завдання
1. У рівнобедреному трикутнику MKE (MK = KE) бісектриса кута E перетинає сторону MK у точці C. Знайдіть кути трикутника MKE, якщо
2. Периметр трикутника ABC, описаного навколо кола, дорівнює 30 см. Точка дотику кола зі стороною AB ділить її у відношенні 3 : 2, рахуючи від точки A, а точка дотику зі стороною BC віддалена від точки C на 5 см. Знайдіть сторони трикутника.
3. На рис. 3 Знайдіть градусну міру кута AOC.
Джерела:
1. Уроки геометрії. 7 клас./ С. П. Бабенко – Х.: Вид. група “Основа”, 2007.- 208 с.