Вступ. Повторення матеріалу за курс початкової школи

УРОК 1

Тема. Вступ. Повторення матеріалу за курс початкової школи

Мета: повторити означення дій додавання і віднімання, залежності між компонентами цих дій.

Тип уроку: повторення і систематизація знань.

Хід уроку

І. Вступ

@ Після першого знайомства з класом доречним буде невелике вступне слово, в якому вчитель на свій розсуд може розповісти учням цікаві факти щодо значення математики в історії людства і в сучасному житті або ж запропонувати учням послухати таку розповідь.

Якщо в темну безхмарну ніч подивитися на небо,

можна побачити безліч зірок. Найближчою до нас зіркою є Сонце. Навколо Сонця рухаються 9 планет і серед них наша планета – Земля. Земля має форму кулі, навколо якої замкненою кривою обертається її супутник – Місяць.

За допомогою математики люди навчились визначати відстань до зірок, висоту гір і глибину океанів, розраховувати міцність будівель, машин, космічних апаратів і багато чого іншого, необхідного людям. Наведемо деякі цікаві відомості.

Промінь світла проходить за секунду 300 000 км. Від Сонця до Землі він йде 8 хвилин 18 секунд, а до найвіддаленішої планети Плутон промінь Сонця досягне більш ніж за

5 днів.

Менш ніж Вступ. Повторення матеріалу за курс початкової школи поверхні Землі займає суходіл, і більш ніж Вступ. Повторення матеріалу за курс початкової школи займають моря і океани. В повітрі міститься води в 11 разів більше, ніж у всіх річках на земній кулі. Найвища вершина земної кулі – Еверест (у Гімалаях), її висота 8848 м, а найглибша впадина – Маріанська (Тихий океан) – її глибина 11 022 м.

Для забезпечення життя майже 6 млрд. жителів Землі щорічно збирається 1200 млн. т зерна, з морських глибин виловлюється 70 000 000 т різної риби, вирощується 100 000 000 т м’яса свійських тварин. Для своїх потреб населення Землі використовує велику кількість палива, для чого щорічно з повітря витрачається 4900 млн. т кисню і виділяється 5800 млн. т вуглекислого газу, що отруює повітря.

II. Повторення і систематизація

Запитання до класу

– Як виконується додавання? віднімання?

– Як називаються числа під час додавання?

– Як перевірити, чи правильно виконано додавання?

– Як називаються числа під час віднімання?

– Як перевірити, чи правильно виконано віднімання?

– Чи завжди можна виконати віднімання?

Після цього учням можна запропонувати виконати такі усні вправи:

1. Додайте: 58 і 9; 7 і 19; 45 і 24; 62 і 39.

2. Відніміть: 7 від 15; 6 від 22; від 42 число 9; від 46 число 9.

3. Сосна вища за тополю на 5 м, а тополя вища за дуб на 3 м. Висота дуба 14 м. Знайдіть висоту сосни.

ЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ КОМПОНЕНТАМИ І РЕЗУЛЬТАТАМИ ДІЙ ПІД ЧАС ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ

Запитання до класу

– Як знайти невідомий доданок х, якщо відома сума двох доданків 500 і один з доданків 200?

(Запитання і відповідь бажано супроводжувати записом на дошці:

Х + 200 = 500, х = 500 – 200, х = 300)

Як знайти зменшуване у, якщо відома різниця 40 і від’ємник 80?

(у – 80 = 40, у = 40 + 80, у = 120)

– Як знайти від’ємник к, якщо відоме зменшуване 150 і різниця 50?

(150 – k = 50, k = 150 – 50, k = 100)

Отже, щоб знайти:

– невідомий доданок, треба…

– невідоме зменшуване, треба…

– невідомий від’ємник, треба…

Разом з учителем учні повторюють правила, після чого можна запропонувати усні вправи.

1. Розв’яжіть рівняння:

А) х + 30 = 45;

Б) 24 + а = 50;

В) х – 12 = 38;

Г) 40 – у = 17.

2. Маса кавуна і дині разом 12кг. Маса дині 5 кг. Чому дорівнює маса кавуна?

III. Розв’язування вправ на повторення

1. Виконайте дії і зробіть перевірку:

А) 108 040 + 94 087;

Б) 27 315 – 8 564;

В) 600 100 – 43 507.

2. Розв’яжіть рівняння і зробіть перевірку:

А) х + 174 = 382;

Б) 570 + х = 630;

В) 720 – у = 280;

Г) k – 325 = 647.

@ (Оскільки цей урок є першим у навчальному році, доцільним буде повторення про правильний запис під час додавання і віднімання чисел “у стовпчик”.)

3. З літопису відомо, що взимку 401 року Чорне море покрилося кригою. Таке явище повторилося через 610 років, а потім ще через 609 років. Обчисліть, в які саме роки мали місце ці надзвичайні явища природи і скільки часу минуло після останнього з них.

4. № 16.

IV. Підсумок уроку

Наприкінці уроку доречно ще раз повторити з учнями основні правила, про які йшлося на уроці і нагадати учням, що саме ці правила і властивості треба буде використати під час розв’язання домашнього завдання.

V. Домашнє завдання

П. 1, № 13 (1-8); 14; 17.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Вступ. Повторення матеріалу за курс початкової школи