Плани-конспекти уроків по соціології

Соціальна роль людини

Мета. Формувати в учнів уявлення про зміст і значення праці людей різних Професій, про професії батьків, значення їхньої праці для інших людей. Розкрити зв’язки між працею людей і ставленням до них; вчити аналізувати, узагальнювати;

Розуміння біосфери і ноосфери

Розділ V. ЛЮДИНА І ПРИРОДА Урок 31 . Розуміння біосфери і ноосфери Мета: створити в учнів власне розуміння основних понять уроку; розвивати міжпредметні зв’язки. Тип уроку: вивчення нового матеріалу. Форма проведення уроку: шкільна лекція.

Істина та її критерії. Розуміння методу пізнання та закону

Розділ IV. СВІДОМІСТЬ І ПІЗНАННЯ Уроки 26-27 . Істина та її критерії. Розуміння методу пізнання та закону Мета: визначити сутність поняття “істина”; розвивати вміння критично аналізувати різні точки зору з певної проблеми, розв’язувати пізнавальні

Недоліки людини

Мета. Продовжити формувати уявлення про людські чесноти й недоліки; розвивати й удосконалювати вміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, планувати шляхи до самовдосконалення, оцінювати свої та чужі вчинки з морального боку; формувати риси соціально компетентної особистості, а

Мистецтво і світогляд

Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ Урок 62 . Мистецтво і світогляд Мета: сформувати поняття “мистецтво”, “світогляд”, “ознаки мистецтва і світогляду”; виховувати в учнів естетичну культуру. Тип уроку: комбінований. Форма проведення: зустріч

Поняття “культура”. Матеріальна і духовна культура

Розділ VIII. ЛЮДИНА І КУЛЬТУРА Урок 52-53 . Поняття “культура”. Матеріальна і духовна культура Мета: сформувати поняття: “культура”, “матеріальна культура”; актуалізувати знання учнів про духовну культуру, її формування; виховувати свідоме ставлення до духовної культури

Сутність людини та сенс людського життя

Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 4 . Сутність людини та сенс людського життя Мета: з’ясувати сутність людини у різних вимірах; розкрити поняття про сенс людського життя; розвивати вміння самостійно мислити; виховувати активну життєву

Мораль як світогляд

Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ Урок 61 . Мораль як світогляд Мета: розкрити поняття: “мораль”, “світогляд”, “риси моралі та світогляду”; виховувати повагу до інших людей; розвивати вміння аналізувати факти, робити висновки.

Вступ до курсу “людина і світ”

СИСТЕМА УРОКІВ Урок 1 . Вступ до курсу “людина і світ” Мета: розкрити основні завдання курсу, дати уявлення про його роль у формуванні світогляду людини; ознайомити зі змістом і методами вивчення. Тип уроку: вивчення

Громадянські права і обов’язки

Мета. Ознайомити учнів з їхніми основними правами та обов’язками; вчити відрізняти права від обов’язків, закріпити їх у пам’яті учнів; розвивати культуру дітей; виховувати дисциплінованість, повагу до законів України, товаришів. Обладнання. Картки для роботи в

ПОДОРОЖ ДО ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ

Урок 29. ПОДОРОЖ ДО ВЕЛИКОЇ БРИТАНІЇ Мета: розширити уявлення учнів про Велику Британію; залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Політична демократія

Розділ VII. ПОЛІТИЧНІ ЗАСАДИ ЛЮДСЬКОГО ІСНУВАННЯ Урок 46 . Політична демократія Мета: сформувати поняття “політика”, “політична демократія”; розкрити зміст політичної демократії у країнах світу і в Україні; виховувати самостійність; розвивати вміння захищати проекти. Тип

СПРАВЖНЯ ОСОБИСТІСТЬ

Урок 4. СПРАВЖНЯ ОСОБИСТІСТЬ Мета: ознайомити учнів з біографіями відомих людей, яких уважають справжніми особистостями; заохочувати школярів висловлювати власну думку, вчити враховувати думку товаришів; виховувати працьовитість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ

Поняття “політика”. Політика і влада. Політична система

Розділ VII. ПОЛІТИЧНІ ЗАСАДИ ЛЮДСЬКОГО ІСНУВАННЯ Уроки 44-45 . Поняття “політика”. Політика і влада. Політична система Мета: сформулювати поняття “політика”, “влада”; актуалізувати знання учнів щодо політичної системи суспільства та її структури; розкрити взаємодію політики

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ

Урок 21. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ Мета: продовжити ознайомлення учнів із правовими поняттями, із можливими правопорушеннями серед дітей; довести невідворотність відповідальності за скоєні правопорушення; вчити оцінювати приклади позитивного й негативного ставлення до старших і молодших;

Внесок кожної людини у справу збереження природних багатств

Мета. Розглянути наслідки забруднення довкілля для життя і здоров’я людини. Розвивати вміння учнів визначати способи збереження природного середовища, виховувати бережливе ставлення до природніх багатств. Обладнання. Картки для роботи в групах, ілюстрації з теми. Зміст

ОРІЄНТОВНИЙ КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН

№ Тема Сторінка Дата 1. Неповторність кожної людини 4 2. Життя людини – найбільша цінність 6 3. Людське “Я” 7 4. Великі вчені. Великі відкриття 9 5. Великі винахідники. Великі винаходи 11 6. Досягнення

Культура і цивілізація

Розділ VIII. ЛЮДИНА І КУЛЬТУРА Урок 54 . Культура і цивілізація Мета: розкрити поняття: “культура”, “цивілізація” та їх особливості; виховувати самостійність; розвивати вміння захищати проекти. Тип уроку: вивчення нових знань. Форма проведення: захист електронних

Свідомість і праця. Спілкування і мова

Розділ IV. СВІДОМІСТЬ І ПІЗНАННЯ Урок 24 . Свідомість і праця. Спілкування і мова Мета: визначити роль праці у формуванні свідомості та її роль у житті людини; довести відмінність діяльності людини від поведінки інших

Сутність природи. Історичний розвиток уявлень про природу

Розділ V. ЛЮДИНА І ПРИРОДА Уроки 29-30 . Сутність природи. Історичний розвиток уявлень про природу Мета: створити в учнів власне розуміння основних понять уроку; розширювати міжпредметні зв’язки; сприяти духовному розвитку учнів. Тип уроку: вивчення

Узагальнення знань за темою “Світ та особливості його існування”

Розділ II. СВІТ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ІСНУВАННЯ Урок 13 . Узагальнення знань за темою “Світ та особливості його існування” Мета: закріпити й узагальнити матеріал теми; сприяти взаємозв’язку теоретичних знань та набутих практичних навичок за

ТУРБОТА КОЖНОГО ПРО ОТОЧЕННЯ. ЛЮДИ НАВКОЛО МЕНЕ

Урок 18. ТУРБОТА КОЖНОГО ПРО ОТОЧЕННЯ. ЛЮДИ НАВКОЛО МЕНЕ Мета: вчити учнів аналізувати свої вчинки і вчинки оточення, виявляти в поведінці турботу про оточення; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати людяність, чемність, культуру спілкування. Хід

КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ ДО КУРСУ “ЛЮДИНА І СВІТ”

КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ ДО КУРСУ “ЛЮДИНА І СВІТ”. 11 клас (68 год.) № уроку Тема уроку Зміст уроку Основні поняття 1 Вступ до курсу “Людина і світ” Гуманізація і демократизація освіти. Методологічна основа курсу. Зміст

Людське “Я”

Мета. Ознайомити учнів з поняттям “людське “Я”; розвивати мислення, мовлення дітей, поглиблювати віру в свої сили, прагнення вивчати і розвивати свій внутрішній світ. Обладнання. Ілюстративний матеріал з теми, кольорові картки. Зміст уроку I. Організація

Культура поведінки. Правила етикету

Мета. Вчити учнів пояснювати, як і чому виник етикет; розкрити зміст поняття “гарні манери”; розвивати вміння обгрунтовувати потребу дотримуватися гарних манер у людських стосунках; наводити приклади гарних і поганих манер; виховувати людяність, доброзичливість, толерантність.

Людські цінності й життєві цілі. Хобі людини

Мета. Формувати в учнів поняття про загальнолюдські цінності; розвивати спостережливість, зв’язне мовлення; виховувати поважне ставлення до власної особистості. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу. Ось

Правила поведінки в гостях

Мета. Ознайомити учнів з правилами поведінки в гостях; вчити їх виконувати ці правила; розширювати знання дітей з гостинного етикету; розвивати навички поведінки в гостях; виховувати культуру поведінки, гостинність. Розвивати пам’ять, мислення; виховувати чуйність, доброзичливість.

Роль ментальності в житті суспільства

Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 40 . Роль ментальності в житті суспільства Мета: сформувати поняття “суспільство”, “ментальність”, “риси ментальності”; розкрити роль ментальності в житті суспільства; виховувати повагу до інших націй; розвивати вміння захисту

Позитивні риси людини

Мета. Формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їх особливості; учити дітей виховувати в собі позитивні риси характеру і вміння стримувати негативні; сприяти пізнанню себе, своїх внутрішніх характеристик; виховувати бажання

РІЗНОМАНІТНІСТЬ КУЛЬТУР І ЗВИЧАЇВ НАРОДІВ

Урок 25. РІЗНОМАНІТНІСТЬ КУЛЬТУР І ЗВИЧАЇВ НАРОДІВ Мета: продовжити ознайомлення учнів з різноманітністю культур і звичаїв народів; вчити доводити необхідність толерантного ставлення до різноманітності культур, звичаїв народів; виховувати повагу до національних традицій, звичаїв та

Великі винахідники. Великі винаходи

Мета. Познайомити учнів з життям та досягненнями великих людей. Обладнання. Малюнки та pdf-файли з теми, картки для роботи в групах. Зміст уроку I. Організація класу. Пролунав дзвінок веселий, Всіх покликав на урок. Щезли втома,

Поняття світогляду

Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ Урок 60 . Поняття світогляду Мета: розкрити поняття “світогляд” і його структуру; ознайомити учнів з процесом формування світогляду; виховувати власний світогляд; розвивати вміння аналізувати факти та

ТУРБОТА КОЖНОГО ПРО ДОВКІЛЛЯ. Я І ПРИРОДА. Я І ДОВКІЛЛЯ

Урок 19. ТУРБОТА КОЖНОГО ПРО ДОВКІЛЛЯ. Я І ПРИРОДА. Я І ДОВКІЛЛЯ Мета: вчити учнів аналізувати свої вчинки і вчинки оточення, виявляти турботу про довкілля; розвивати пізнавальну активність учнів; виховувати людяність, чемність, культуру спілкування,

Приклади правопорушень серед дітей і відповідальність за їх скоєння

Мета. Сформувати уявлення про правопорушення; ознайомити з видами правопорушень; розширити поняття правопорушень серед дітей і відповідальність за них. Розвивати в дітей мислення, вміння аналізувати свої дії; виховувати правдивість, взаємодопомогу, бажання завжди дотримуватися норм моральної

Великі відкриття і винаходи українців

Мета. Розширити, уточнити знання учнів з історії винаходів українців; розвивати пізнавальні інтереси, допитливість, пам’ять. Виховувати працьовитість, наполегливість, бажання дізнаватися про навколишній світ. Обладнання. Ілюстративний матеріал з теми. Зміст уроку I. Організація класу. Продзвенів дзвінок,

Неповторність кожної людини

Мета. Формувати в дітей поняття про життя як найвищу цінність і неповторність; розвивати розуміння кожною дитиною своєї оригінальності, індивідуальності; усвідомити вплив здорового способу життя на розвиток людини і її досягнень; виховувати вміння поважати людей

Структура свідомості. Свідомість і праця. Спілкування і мова

Розділ IV. СВІДОМІСТЬ І ПІЗНАННЯ Уроки 22-23 . Структура свідомості. Свідомість і праця. Спілкування і мова Мета: розкрити основні поняття з теми (емоції, мислення, воля, надсвідомість, інтуїція); ознайомити учнів зі структурою свідомості; розвивати вміння

Правда, хиба, істина

Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 17 . Правда, хиба, істина Мета: створити в учнів власне розуміння основних понять уроку; розвивати вміння розв’язувати пізнавальні завдання, пов’язані з темою уроку; розвивати міжпредметні зв’язки;

Єгипетська піраміда

Мета. Дати учням поняття про цінність співпраці, умови, які необхідні для успішної співпраці; розвивати вміння приймати узгодженні рішення, ділитися; виховувати бажання бути чуйними та уважними до своїх товаришів. Обладнання. Картки для групової та парної

Філософія і світогляд

Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ Урок 67 . Філософія і світогляд Мета: сформувати поняття “філософія”, “світогляд”; розкрити взаємодії філософії і світогляду; виховувати культуру світогляду; розвивати вміння захищати електронні проекти. Тип уроку:

Процес і періодизація суспільного розвитку

Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 42 . Процес і періодизація суспільного розвитку Мета: сформувати поняття “процес суспільного розвитку”, розкрити періодизацію суспільного розвитку; виховувати повагу до суспільства, розвивати вміння захищати електронні проекти та повідомлення.

Культура взаємин у сім’ї

Мета. Ознайомити учнів з основними нормами поведінки, відносинами та обов’язками в сім’ї; дати уявлення про вплив поведінки та відносин у сім’ї на здоров’я їх членів, уточнити уявлення про сім’ю, її склад, сімейні стосунки. Розвивати

Співвідношення духовного і тілесного. Поняття “дух”, “душа”, “духовність”

Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 14 . Співвідношення духовного і тілесного. Поняття “дух”, “душа”, “духовність” Мета: сформувати в учнів уявлення про співвідношення духовного і тілесного; ознайомити учнів з основними поняттями теми;

ВЧИМОСЯ БУТИ КУЛЬТУРНИМИ У СПІЛКУВАННІ, МОВЛЕННІ, ЗОВНІШНОСТІ

Урок 10. ВЧИМОСЯ БУТИ КУЛЬТУРНИМИ У СПІЛКУВАННІ, МОВЛЕННІ, ЗОВНІШНОСТІ Мета: показати учням необхідність виконання правил культурної поведінки; вчити встановлювати зв’язки між конкретними вчинками і ставленням людей, наводити конкретні приклади; виховувати вміння поважати людей, прищеплювати

Досягнення людства. Культура. Спорт

Мета. Ознайомити учнів з поняттям “досягнення”; обговорити складові успіху; на прикладах відомих людей показати шлях до здійснення мети; поглиблювати знання учнів про видатних людей; розвивати вміння аналізувати і робити висновки; виховувати працьовитість, наполегливість. Обладнання.

Можливості людей в досягненні успіху

Мета. Обговорити складові успіху; розвивати вміння аналізувати і робити висновки; виховувати працьовитість, наполегливість, бажання доводити задумане до кінця. Обладнання. Картки для групової та парної роботи, ілюстративний матеріал з теми. Зміст уроку I. Організація класу.

Природа як сукупність об’єктивних умов існування людства та об’єкт знання і пізнання

Розділ V. ЛЮДИНА І ПРИРОДА Уроки 32-33 . Природа як сукупність об’єктивних умов існування людства та об’єкт знання і пізнання Мета: створити в учнів власне розуміння основних понять уроку; розвивати в учнів уміння використовувати

МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ

Урок 5. МОЖЛИВОСТІ ЛЮДИНИ Мета: розповісти учням про можливості людини; прищеплювати прагнення жити активно; виховувати бажання бути працьовитими і наполегливими. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Фронтальне опитування – Назвіть свої

Суспільство як самоорганізована система

Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 36 . Суспільство як самоорганізована система Мета: сформувати поняття “суспільство”, розкрити процес формування суспільства; виховувати повагу людей до суспільства, розвивати вміння аналізувати факти та робити висновки. Тип уроку:

Рух, простір, час. Проблема єдності світу

Розділ II. СВІТ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ІСНУВАННЯ Уроки 11-12 . Рух, простір, час. Проблема єдності світу Мета: розкрити особливості простору, руху та часу як властивостей матерії; розвивати аналітично-просторові уявлення, вміння працювати з довідковою літературою;

ПОДОРОЖ МІСТОМ МАЙСТРІВ

Уроки 22-23. ПОДОРОЖ МІСТОМ МАЙСТРІВ Мета: розширити уявлення учнів про розмаїття зв’язків і стосунків людини в суспільстві; вчити розкривати соціальні взаємозв’язки між людьми в процесі виконання соціальних ролей; виховувати культуру спілкування. Хід уроку I.

Соціальна структура суспільства

Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 37 . Соціальна структура суспільства Мета: розкрити поняття “соціальна структура суспільства”; виховувати повагу до представників різних соціальних груп суспільства; розвивати вміння вести бесіду та аргументувати власну точку зору,

Історичність культури. Спадкоємність, традиції і новаторство в культурі

Розділ VIII. ЛЮДИНА І КУЛЬТУРА Урок 55 . Історичність культури. Спадкоємність, традиції і новаторство в культурі Мета: сформувати поняття “традиції”, “звичаї”, “інновації”, “новаторство”; розкрити сутність функцій культури; виховувати повагу до національної та світової культури,

Поняття творчості, свободи, відповідальності. Повнота життя і щастя

Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 6 . Поняття творчості, свободи, відповідальності. Повнота життя і щастя Мета: ознайомити учнів з основними поняттями теми; розвивати вміння визначати зміст понять та їхніх найважливіших ознак, формувати аналітичні

Особливості історичного розвитку українського етносу та нації

Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 41 . Особливості історичного розвитку українського етносу та нації Мета: сформувати поняття “український етнос” і “нація”; розкрити процес формування української нації; виховувати повагу до інших націй. Тип уроку:

Співробітництво людей у галузі охорони довкілля, природних багатств

Мета. Закріпити в учнів поняття “охорона природи”, уявлення про роль природи в житті людини та про співпрацю людей в галузі її охорони. Ознайомити з правилами поведінки на природі. Розвивати пізнавальні інтереси. Виховувати почуття відповідальності

Україна на карті світу. Найближчі сусіди нашої держави

Мета. Дати дітям загальне уявлення про розташування України на планеті Земля. Формувати уміння читати карту, комунікативні компетентності, творче мислення. Розвивати уміння порівнювати, класифікувати, самостійно робити висновки, розвивати пам’ять, увагу, пізнавальний інтерес; виховувати толерантність, любов

Політика та ідеологія. Політична еліта і народ

Розділ VII. ПОЛІТИЧНІ ЗАСАДИ ЛЮДСЬКОГО ІСНУВАННЯ Уроки 49-50 . Політика та ідеологія. Політична еліта і народ Мета: сформувати поняття: “політична партія”, “політика”, “ідеологія”, “політична еліта”; актуалізувати знання про поняття “народ”; розкрити взаємодію політичних партій

УСІМ СВІТОМ ОХОРОНЯЄМО КУЛЬТУРУ РІЗНИХ НАРОДІВ

Урок 34. УСІМ СВІТОМ ОХОРОНЯЄМО КУЛЬТУРУ РІЗНИХ НАРОДІВ Мета: поглибити знання учнів про внесок кожної людини у збереження різних культур; розвивати пізнавальний інтерес, уміння аналізувати та узагальнювати почуте, естетичний смак; виховувати у дітей інтерес,

Уникання конфліктів

Мета. Вчити дітей знаходити способи уникнення конфліктів або мирного їх розв’язання; виховувати порозуміння і терпимість один до одного; виховувати любов та повагу до батьків, рідних, близьких людей; викликати бажання приносити їм радість; розвивати мову

Узагальнення знань за темою “Світогляд людини”

Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ Урок 68 . Узагальнення знань за темою “Світогляд людини” Мета: систематизувати й узагальнити знання учнів з теми; виховувати навички самостійної дослідницької діяльності під час підготовки та

ВНЕСОК УКРАЇНЦІВ У ДОСЯГНЕННЯ НАУКИ, КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

Урок 35. ВНЕСОК УКРАЇНЦІВ У ДОСЯГНЕННЯ НАУКИ, КУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ Мета: розповісти учням про внесок українців у винаходи людства, інші досягнення у науці, культурі, спорті; виховувати патріотичні почуття, прагнення знати більше про досягнення українців

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ГРОМАДЯНСЬКИМИ ОБОВ’ЯЗКАМИ

Урок 16. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ГРОМАДЯНСЬКИМИ ОБОВ’ЯЗКАМИ Мета: розширити уявлення учнів про обов’язки людини; розвивати мислення; прищеплювати бажання виконувати свої обов’язки. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку)

РОЛЬ СПІЛКУВАННЯ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ

Урок 8. РОЛЬ СПІЛКУВАННЯ В ЖИТТІ ЛЮДИНИ Мета: розповісти учням про роль спілкування в житті людини; формувати навички тактовного, цікавого спілкування; сприяти моральному розвитку. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1.

Поняття етносу

Розділ VI. СУСПІЛЬНЕ ЖИТТЯ ЛЮДИНИ Урок 39 . Поняття етносу Мета: розглянути поняття “соціальна група”, “етнос”, розкрити ознаки соціальних груп; виховувати повагу до представників різних соціальних груп суспільства, розвивати вміння спілкуватися в групі, аналізувати

ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ

Урок 6. ДОСЯГНЕННЯ УСПІХУ Мета: розширити уявлення учнів про умови успіху; про значення знань, освіти, працьовитості в житті людини, у досягненні успіхів; навчити учнів аналізувати, узагальнювати інформацію, використовувати набуті знання у житті; розвивати уяву,

КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ. КОНФЛІКТИ

Урок 12. КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ. КОНФЛІКТИ Мета: показати учням значення добрих взаємин, їх перевагу над конфліктами; розвивати вміння володіти собою; виховувати культуру спілкування. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього

Видатні українські діячі культури

Мета. Познайомити учнів з життям та досягненнями видатних українських діячів культури. Розвивати мовлення учнів, виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу. Обладнання. Картки для групової роботи, ілюстрації з теми. Зміст уроку I. Організація класу.

Узагальнення знань за темою “Політичні засади людського існування”

Розділ VII. ПОЛІТИЧНІ ЗАСАДИ ЛЮДСЬКОГО ІСНУВАННЯ Урок 51 . Узагальнення знань за темою “Політичні засади людського існування” Мета: перевірити знання учнів з теми, виховувати самостійність у здобутті знань. Тип уроку: урок систематизації та узагальнення

ЛЮДСЬКІ ЧЕСНОТИ

Урок 14. ЛЮДСЬКІ ЧЕСНОТИ Мета: пояснити учням сутність дружелюбності, милосердя, поступливості, наполегливості, відповідальності; вчити наводити приклади такої поведінки, де виявляються ці чесноти; виховувати прагнення до вироблення цих якостей. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II.

Ціннісні виміри людського життя. смерть і безсмертя

Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 5 . Ціннісні виміри людського життя. смерть і безсмертя Мета: сформувати уявлення учнів про цінності та їх роль у житті людини; ознайомити учнів з основними аспектами проблеми смерті

Не нашкодь!

Мета. Поглибити і розширити знання дітей про необхідність збереження і відновлення витворів мистецтва, про роль природи, її вплив на людину, про необхідність збереження і охорони природного середовища. Підвести дітей до усвідомлення потреби зберігати і

Громадські рухи та організації. Політичні партії та влада

Розділ VII. ПОЛІТИЧНІ ЗАСАДИ ЛЮДСЬКОГО ІСНУВАННЯ Урок 48 . Громадські рухи та організації. Політичні партії та влада Мета: сформувати поняття: “державні інститути” та “громадянські організації”; розкрити суть діяльності суспільно-громадських організацій в Україні; виховувати активну

Прекрасне і потворне. Добро і зло

Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 19 . Прекрасне і потворне. Добро і зло Мета: формувати в учнів правильне уявлення про основні поняття етики; формувати ціннісне ставлення до моралі, її загальнолюдських норм

Узагальнення знань за темою “Людина і культура”

Розділ VIII. ЛЮДИНА І КУЛЬТУРА Урок 59 . Узагальнення знань за темою “Людина і культура” Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Людина і культура”, виховувати самостійність у здобутті знань й формуванні вмінь.

Основні символи держави

Мета: Виховувати патріотичні почуття, повагу до символів держави. Сприяти формуванню національної свідомості; розширити й уточнити знання учнів про Україну як незалежну державу, про державні символи. Розвивати уяву, мислення, вміння аналізувати інформацію, висловлювати власну думку.

Узагальнення знань за темою “Феномен людського життя”

Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 7 . Узагальнення знань за темою “Феномен людського життя” Мета: закріпити й узагальнити вивчений матеріал; сприяти взаємозв’язку теоретичних знань та набутих практичних навичок з розглянутої теми; виховувати активну

Великі вчені. Великі відкриття

Мета. Розширити, уточнити знання учнів з історії винаходів людства; розвивати пізнавальні інтереси, допитливість, пам’ять. Виховувати працьовитість, наполегливість, бажання дізнаватися про навколишній світ. Обладнання. Малюнки та pdf-файли з теми. Зміст уроку I. Організація класу. II.

Феномен людини та основні тлумачення її походження

Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 2 . Феномен людини та основні тлумачення її походження Мета: показати унікальність людського існування на Землі, ознайомитись з різними гіпотезами походження людини, розвивати пізнавальну активність учнів, виховувати науковий

Розуміння свідомості

Розділ IV. СВІДОМІСТЬ І ПІЗНАННЯ У рок 21 . Розуміння свідомості Мета: визначити сутність та походження свідомості; з’ясувати основні ознаки та функції свідомості; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; розвивати міжпредметні зв’язки. Тип уроку:

Честь, совість, гідність людини. Інтелігентність і порядність

Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 16 . Честь, совість, гідність людини. Інтелігентність і порядність Мета: показати різницю між філософським та морально-етичним значенням понять теми; розвивати вміння зіставляти власні висновки з іншими

Поняття матеріального й ідеального

Розділ II. СВІТ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ІСНУВАННЯ Урок 10 . Поняття матеріального й ідеального Мета: ознайомити учнів з поняттями теми; розвивати вміння визначати зміст понять та їх найважливіших ознак, формувати аналітичні компетенції учнів; формувати

Національне та загальнолюдське в культурі. Багатоманітність та взаємодія культур. культура особистості

Розділ VIII. ЛЮДИНА І КУЛЬТУРА Уроки 56-57 . Національне та загальнолюдське в культурі. Багатоманітність та взаємодія культур. культура особистості Мета: розкрити закономірності розвитку національного й загальнолюдського в культурі, взаємодію філософії й освіти; виховувати культуру

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ГОСТЯХ. ПРАВИЛА ГОСТИННОСТІ

Урок 11. ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В ГОСТЯХ. ПРАВИЛА ГОСТИННОСТІ Мета: продовжити формувати уявлення учнів про показники культури людини, про культуру поведінки у гостях, за столом; учити дарувати подарунки, бути гостинними; розширювати знання дітей з гостинного

Віра, надія, любов як духовно-практичні виміри людини

Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 18 . Віра, надія, любов як духовно-практичні виміри людини Мета: сформувати в учнів власне розуміння основних понять уроку; розвивати вміння розв’язувати пізнавальні завдання, пов’язані з темою

УСІМ СВІТОМ ОХОРОНЯЄМО ПРИРОДУ

Урок 32. УСІМ СВІТОМ ОХОРОНЯЄМО ПРИРОДУ Мета: навести учням приклади співробітництва України з іншими країнами у питаннях збереження природи; розвивати мовлення, мислення; виховувати екологічну культуру. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Пізнання. Суб’єкт та об’єкт пізнання

Розділ IV. СВІДОМІСТЬ І ПІЗНАННЯ Урок 25 . Пізнання. Суб’єкт та об’єкт пізнання Мета: розглянути сутність пізнання; розвивати вміння набувати нові знання, спираючись на наявні; навчити учнів самостійно шукати відповіді на питання цієї теми;

Роль природно-історичного середовища у формуванні та розвитку людини. природні, соціокультурні та духовні виміри людського життя

Розділ І. ФЕНОМЕН ЛЮДСЬКОГО ЖИТТЯ Урок 3 . Роль природно-історичного середовища у формуванні та розвитку людини. природні, соціокультурні та духовні виміри людського життя Мета: визначити вплив природного та соціального середовища на формування людини; розвивати

КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ. ДАВАЙТЕ ЖИТИ ДРУЖНО

Урок 13. КУЛЬТУРА СПІЛКУВАННЯ. ДАВАЙТЕ ЖИТИ ДРУЖНО Мета: учити учнів поводитися таким чином, щоб уникати конфліктів, а в разі їх виникнення – вміти їх подолати; розвивати вміння володіти собою; виховувати бажання гідно виходити із

УСІМ СВІТОМ ОХОРОНЯЄМО ПРИРОДНІ БАГАТСТВА

Урок 33. УСІМ СВІТОМ ОХОРОНЯЄМО ПРИРОДНІ БАГАТСТВА Мета: поглибити знання учнів про внесок кожної людини у збереження природних багатств; розвивати екологічне мислення, культуру; виховувати відповідальність. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ГРОМАДЯНСЬКИМИ ПРАВАМИ

Урок 15. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З ГРОМАДЯНСЬКИМИ ПРАВАМИ Мета: розширити уявлення учнів про права людини (право на життя; рівноправність людей; право кожного на захист, любов і піклування; право на працю, захист, відпочинок; право на освіту); розвивати

ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ

Урок 24. ПЛАНЕТА ЗЕМЛЯ – НАШ СПІЛЬНИЙ ДІМ Мета: розширити уявлення учнів про Землю як спільний дім для всіх людей; розвивати почуття людяності; виховувати любов до людей. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ

Особливості правової, соціально справедливої держави та громадянського суспільства

Розділ VII. ПОЛІТИЧНІ ЗАСАДИ ЛЮДСЬКОГО ІСНУВАННЯ Урок 47 . Особливості правової, соціально справедливої держави та громадянського суспільства Мета: актуалізувати та узагальнити знання учнів про громадянське суспільство, його основні функції та систему формування; розкрити зв’язок

Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини”

Розділ III. ДУХОВНЕ ЖИТТЯ І ДУХОВНІСТЬ ЛЮДИНИ Урок 20 . Узагальнення знань за темою “духовне життя і духовність людини” Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвивати навички та знання, набуті під час вивчення

Турбота кожного про культурну спадщину і довкілля

Мета. Ознайомити учнів із поняттям “культурна спадщина”, з видатними діячами мистецтва і культури. Розширювати знання учнів про народні промисли. Виховувати любов до мистецтва, повагу до традицій народу. Обладнання. Картки для роботи в групах, ілюстрації

НАЙБЛИЖЧІ СУСІДИ УКРАЇНИ. ЗАПРОШЕННЯ ДО ПОДОРОЖІ

Урок 26. НАЙБЛИЖЧІ СУСІДИ УКРАЇНИ. ЗАПРОШЕННЯ ДО ПОДОРОЖІ Мета: розширити уявлення учнів про Україну як одну із країн на карті світу, суверенну державу, про країн и-сусіди; розширювати світогляд; виховувати любов до рідної землі, національну

Особистісні якості, що допомагають і заважають об’єднанню людей. Роль спілкування у житті людини

Мета. Поглибити знання учнів про загальнолюдські якості, розвивати вміння вибирати між позитивними і негативними рисами; прищеплювати бажання удосконалювати свій внутрішній світ; познайомити учнів з основними функціями та завданнями спілкування у житті людини. Обладнання. Картки

Історичність світогляду

Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ Урок 63 . Історичність світогляду Мета: сформувати поняття “історичність світогляду”, з’ясувати, як світогляд змінюється в історичні епохи; виховувати естетичну культуру. Тип уроку: комбінований. Форма проведення: захист

ПОДОРОЖ ДО ІНДІЇ

Урок 31. ПОДОРОЖ ДО ІНДІЇ Мета: розширити уявлення учнів про Індію; залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ – Яка

ПОДОРОЖ ДО ПОЛЬЩІ

Урок 28. ПОДОРОЖ ДО ПОЛЬЩІ Мета: розширити уявлення учнів про Польщу; залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Гра “Відгадай”
Page 1 of 212