Розв’язування задач на застосування властивості точки, рівновіддаленої від сторін многокутника
Урок 37
Тема. Розв’язування задач на застосування властивості точки, рівновіддаленої від сторін многокутника
Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати властивість точки, рівновіддаленої від сторін многокутника, до розв’язування задач.
Обладнання: стереометричний набір.
Хід уроку
1. Два учні відтворюють розв’язування задач № 46, 47, а в цей час клас пише математичний диктант.
2. Математичний диктант. З центра правильного: варіант 1 – чотирикутника (рис. 212);
Варіант 2 – трикутника
Користуючись зображенням, знайдіть:
1) відстань від точки О до точки А; (2 бали)
2) відстань від точки О до прямої АВ; (2 бали)
3) відстань від точки S до прямої АВ; (2 бали)
4) відстань від точки S до сторін даного многокутника; (2 бали)
5) відстань від точки S до вершин многокутника; (2 бали)
6) величину кута ASB. (2 бали)
Відповідь.
Варіант 1. 1) см; 2) См; 3) см; 4) См; 5) см; 6) 2 аrcsin .
Варіант
3. Обговорення результатів диктанту та розв’язання задач на дошці.
1. Точка S рівновіддалена від сторін правильного шестикутника, сторона якого дорівнює 6 см. Відстань від точки S до площини шестикутника дорівнює 3 см. Знайдіть відстань від точки S до кожної сторони шестикутника. (Відповідь. 9 см.)
2. Точка S віддалена від кожної сторони ромба на 20 см, його діагоналі дорівнюють 30 і 40 см. Знайдіть відстань від точки S до площини ромба.
3. Бічна сторона рівнобедреного трикутника дорівнює 10 см, а основа 12 см. Точка S віддалена від кожної його сторони на 5 см. Знайдіть: а) відстань від точки S до площини трикутника; б) площу круга, вписаного в трикутник.
4. Прямокутна трапеція з гострим кутом в 45° і більшою бічною стороною, яка дорівнює 6 см, розташована на площині?. На відстані 4 см від площини? знаходиться точка, рівновіддалена від кожної сторони трапеції. Знайдіть відстань від цієї точки до сторін трапеції.
5. Точка, однаково віддалена від всіх сторін рівнобічної трапеції, знаходиться на відстані 3 см від її площини. Периметр трапеції дорівнює 48 см. Знайдіть відстань від точки до сторін трапеції.
6. Задача № 52 (с. 38).
Задачі № 49, 50 (с. 38).
В ході бесіди усунути питання, що викликали труднощі.
Related posts:
- Властивість точки, рівновіддаленої від сторін многокутника Урок 36 Тема. Властивість точки, рівновіддаленої від сторін многокутника Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати властивість ортогональної проекції точки, рівновіддаленої від сторін многокутника, до розв’язування задач. Обладнання: стереометричний набір, схема “Коло, вписане в многокутник” Хід уроку 1. Перевірити правильність виконання вправ № 42, 48, 53 за записами, зробленими на дошці до початку уроку. Нехай ABCD […]...
- Властивість точки, рівновіддаленої від вершин многокутнику Урок 32 Тема. Властивість точки, рівновіддаленої від вершин многокутнику Мета уроку: формування знань про властивість точки, рівновіддаленої від вершин многокутника, та вмінь застосовувати цю властивість до розв’язування задач. Обладнання: стереометричний набір, схема “Коло, описане навколо многокутника”. Хід уроку 1. Перевірити розв’язання задачі № 24 за записами (з пропусками), зробленими на дошці до початку уроку. Розв’язання […]...
- Відстань від точки до прямої. Розв’язування задач на застосування теореми про три перпендикуляри Урок 35 Тема. Відстань від точки до прямої. Розв’язування задач на застосування теореми про три перпендикуляри Мета уроку: формування вмінь учнів застосувати теорему про три перпендикуляри до розв’язування задач, знаходження відстані від точки до прямої. Обладнання: стереометричний набір. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання. 1. Два учні відтворюють на дошці розв’язування задач № 13, 41. […]...
- Розв’язування задач на застосування ознаки перпендикулярності прямої і площини Урок 28 Тема. Розв’язування задач на застосування ознаки перпендикулярності прямої і площини Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати означення та ознаку перпендикулярності прямої і площини до розв’язування задач. Обладнання: стереометричний набір, модель куба. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірка правильності розв’язання задачі № 7 за записами (з пропусками), зробленими на дошці до початку […]...
- Розв’язування задач на знаходження кутів у просторі Урок 57 Тема. Розв’язування задач на знаходження кутів у просторі Мета уроку: формування вмінь учнів знаходити кути у просторі. Обладнання: стереометричний набір, модель куба. Хід уроку 1. Два учні відтворюють розв’язування задач № 48 (2) 49 (1) на дошці. 2. Фронтальне опитування. 1) Сформулюйте теорему про площу ортогональної проекції многокутника. 2) Знайдіть площу ортогональної проекції […]...
- Площа ортогональної проекції многокутника Урок 56 Тема. Площа ортогональної проекції многокутника Мета уроку: вивчення теореми про площу ортогональної проекції многокутника, формування вмінь учнів застосовувати вивчену теорему до розв’язування задач. Обладнання: стереометричний набір, модель куба. Хід уроку 1. Два учні відтворюють розв’язування задач № 42, 45 на дошці. 2. Фронтальне опитування. 1) Дайте означення кута між двома площинами, які перетинаються. […]...
- Розв’язування задач на знаходження відстані між мимобіжними прямими Урок 41 Тема. Розв’язування задач на знаходження відстані між мимобіжними прямими Мета уроку: формування вмінь учнів у знаходженні відстані між двома мимобіжними прямими. Обладнання: стереометричний набір, моделі куба і прямокутного паралелепіпеда. Хід уроку 1. Фронтальна бесіда за контрольними запитаннями № 13-15 та перевірка правильності розв’язання домашньої задачі. 2. Математичний диктант. Дано зображення куба: варіант 1 […]...
- Тематичне оцінювання № 5 Урок 52 Тема. Тематичне оцінювання № 5 Мета уроку: перевірити навчальні досягнення учнів з теми “Декартові координати у просторі”. Хід уроку Тематичне оцінювання № 5 можна провести у вигляді тематичної контрольної роботи. 1. Тематична контрольна робота № 5 Варіант А 1. Чи лежать точки А, В, С на одній прямій, якщо А(1;1;-3), В (-1;3;5), С […]...
- Тематичне оцінювання № 4 Урок 43 Тема. Тематичне оцінювання № 4 Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми “Перпендикулярність прямих і площин у просторі”. Хід уроку Тематичне оцінювання № 4 можна провести у вигляді тематичної контрольної роботи. 1. Тематична контрольна робота № 4 Варіант А Варіант 1 1. Побудуйте зображення куба ABCDA1B1C1D1 і запишіть грані куба, які перпендикулярні […]...
- Розв’язування задач на застосування ознаки перпендикулярності площин Урок 39 Тема. Розв’язування задач на застосування ознаки перпендикулярності площин Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати означення та ознаку перпендикулярності площин до розв’язування задач. Обладнання: стереометричний набір. Хід уроку Фронтальна бесіда за контрольними запитаннями № 11-12 та перевірка виконання задач № 59 (2; 4; 6), 60. Розв’язання задачі № 59 (напівусне) Перпендикулярні площини? і? перетинаються […]...
- Сума кутів опуклого многокутника Урок № 43 Тема. Сума кутів опуклого многокутника Мета: закріпити знання змісту понять, вивчених на попередньому уроці. Працювати над засвоєнням учнями змісту та доведення теореми про суму кутів опуклою многокутника. Сформувати вміння: – відтворювати зміст вивченої теореми; – застосовувати теорему під час розв’язування задач на знаходження градусної міри кутів многокутників. Тип уроку: засвоєння нових знань, […]...
- Існування площини, яка проходить через три дані точки УРОК 4 Тема. Існування площини, яка проходить через три дані точки Мета уроку: вивчення теореми про існування єдиної площини, яка проходить через три дані точки, які не лежать на одній прямій. Обладнання: стереометричний набір, моделі куба і тетраедра. Хід уроку 1. Один із учнів відтворює розв’язування задачі № 10, решта класу пише математичний диктант. 2. […]...
- Тематичне оцінювання № 6 Урок 61 Тема. Тематичне оцінювання № 6 Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми “Кути та вектори у просторі”. Тематичне оцінювання № 6 можна провести шляхом виконання тематичної контрольної роботи. І. Тематична контрольна робота № 6 Варіант А 1. Сторона квадрата ОАВС дорівнює 5 (рис. 303). Запишіть координати вектора . (3 бали) 2. Із […]...
- Перпендикуляр і похила. Взаємозв’язок між довжинами похилих, проведених з однієї точки, і довжинами їх проекцій Урок 31 Тема. Перпендикуляр і похила. Взаємозв’язок між довжинами похилих, проведених з однієї точки, і довжинами їх проекцій Мета уроку: формування понять: перпендикуляр до площини, похила, основа похилої, основа перпендикуляра, проекції похилої на площину, відстань від точки до площини. Виявлення взаємозв’язку між довжинами двох похилих, проведених з однієї точки до площини, і довжинами їх проекцій. […]...
- Тематичне оцінювання № 3 Урок 34 Тема. Тематичне оцінювання № 3 Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з тем “Перпендикулярність прямих”, “Перпендикулярність прямої і площини”. Хід уроку Тематичне оцінювання № 3 можна провести у вигляді тематичної контрольної роботи. 1. Тематична контрольна робота № 3 Варіант А 1. Користуючись зображенням куба ABCDA1B1C1D1 (рис. 180), запишіть ребра куба, які перпендикулярні до […]...
- Поняття площі многокутника. Площа прямокутника Урок № 44 Тема. Поняття площі многокутника. Площа прямокутника Мета: сформувати в учнів уявлення про площу многокутника, одиницю вимірювання площ, властивості (аксіоми) площ, рівновеликі фігури, рівноскладені многокутники, властивість рівноскладених многокутників та оберненого твердження; працювати над засвоєнням учнями ідеї доведення теореми про площі прямокутника та квадрата. Формувати вміння застосовувати теореми для обчислення площ прямокутника і квадрата. […]...
- Розв’язування задач на застосування теореми синусів УРОК № 8 Тема. Розв’язування задач на застосування теореми синусів Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати теорему синусів до розв’язування задач. Тип уроку: комбінований. Наочність і обладнання: таблиця “Співвідношення між сторонами і кутами трикутника” [13], посібник [14]. Вимоги до рівня підготовки учнів: застосовують теорему синусів до розв’язування задач. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання 1. […]...
- Перетворення симетрії в просторі. Симетрія в природі і на практиці Урок 47 Тема. Перетворення симетрії в просторі. Симетрія в природі і на практиці Мета уроку: формування знань учнів про перетворення симетрії в просторі та застосування знань до розв’язування задач. Обладнання: схема “Перетворення фігур”. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання 1. Усне коментування розв’язування домашніх завдань. 2. Математичний диктант. Дано трикутник АВС: Варіант 1 – А […]...
- Симетрія відносно точки Геометрія Рух Симетрія відносно точки Нехай O – фіксована точка, X – довільна точка площини. Відкладемо на продовженні відрізка OX за точку O відрізок , що дорівнює OX. Точка називається Симетричною точці X відносно точки O (див. рисунок). Очевидно, що точка, симетрична , є точка X. Перетворення фігури F у фігуру , при якому кожна […]...
- Розв’язування задач на застосування векторів Урок 60 Тема. Розв’язування задач на застосування векторів Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати вивчений матеріал до розв’язування задач. Обладнання: стінна таблиця “Вектори в просторі”. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання 1. Два учні відтворюють розв’язування задач № 55 (4), 56. 2. Фронтальне опитування. 1) Чому дорівнює скалярний добуток векторів, які задано координатами? 2) Як […]...
- Математичні диктанти ДОДАТКИ Математичні диктанти Математичний диктант 1 Варіант 1 Варіант 2 1 Діагоналі чотирикутника ABCD перетинаються. Чи обов’язково цей чотирикутник паралелограм? Точка перетину діагоналей чотирикутника MNKL не є серединою однієї з них. Чи може цей чотирикутник бути паралелограмом? 2 Точка перетину діагоналей чотирикутника є серединою кожної з них. Як називається такий чотирикутник? Точка М є серединою […]...
- Перпендикулярні площини. Ознака перпендикулярності площин Урок 38 Тема. Перпендикулярні площини. Ознака перпендикулярності площин Мета уроку: формування поняття перпендикулярності площин. Вивчення ознаки перпендикулярності площин. Обладнання: стереометричний набір, моделі куба і прямокутного паралелепіпеда. Хід уроку 1. Перевірити виконання задач № 49, 50 за записами, зробленими до початку уроку на дошці. Нехай AB?; А?, d?; АВ = b, ACD, AC = a (рис. […]...
- Розв’язування задач геометричного змісту Урок № 126 Тема. Розв’язання задач геометричного змісту 1. На координатній прямій позначте точку D(-3) і точку С, щоб довжина CD дорівнювала 2,5 одиничних відрізки. Визначте координату точки С. Скільки розв’язків має задача? 2. Знайдіть площу і периметр чотирикутника ABCD, якщо A(-1; 2); B(3; 2); С(3; -4); D(-1; -4). 3. Знайдіть площі заштрихованих фігур, зображених […]...
- Метод площ. Розв’язування задач Урок № 51 Тема. Метод площ. Розв’язування задач Мета: закріпити, систематизувати та узагальнити знання учнів з теми “Площі многокутників”. Сформувати в учнів розуміння схеми дій, що відповідають змісту поняття “метод площ”. Провести діагностику рівня засвоєння учнями навчального матеріалу розділу ІІІ. Тип уроку: комбінований. Наочність та обладнання: конспекти і 7-20. Хід уроку I. Організаційний етап II. […]...
- Відстань між двома точками простору Урок 45 Тема. Відстань між двома точками простору Мета уроку: виведення формул для знаходження відстані між двома точками, заданих координатами, та застосування формули до розв’язування задач. Обладнання: схема “Відстань між двома точками”, модель куба. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання 1. Усне коментування розв’язування домашніх завдань. 2. Математичний диктант. Ребро куба дорівнює 10: варіант 1 […]...
- Многокутники. Розв’язування задач Урок № 49 Тема: Многокутники. Розв’язування задач Мета. Формувати в учнів уміння і навички самостійно застосовувати вивчений матеріал, до розв’язування задач, розвивати навички самостійної пізнавальної роботи, розвивати вміння самостійної роботи, розвивати вміння аналізувати, робити висновки. Форми роботи: математичний диктант, бесіда, розв’язування задач і виконання вправ. Обладнання: лінійка, кольорова крейда, косинець. Тип уроку: урок узагальнення і […]...
- Кут між площинами Урок 55 Тема. Кут між площинами Мета уроку: формування поняття кута між площинами та вмінь учнів знаходити кути між площинами. Обладнання: стереометричний набір, модель куба. Хід уроку 1. Фронтальне опитування. 1) Що таке кут між прямою і площиною? 2) Чому дорівнює кут між прямою і площиною, якщо відомо, що пряма: А) паралельна площині; Б) перпендикулярна […]...
- Побудова перерізів многогранників Урок 20 Тема. Побудова перерізів многогранників Мета уроку: формування вмінь учнів застосовувати властивості паралельних площин до розв’язування вправ, побудови перерізів. Обладнання: стереометричний набір. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання. 1. Три учні відтворюють розв’язування задач № 28, 30, 31 на дошці, в цей час клас пише математичний диктант. 2. Математичний диктант. Через вершини А, В, […]...
- Формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних многокутників УРОК № 18 Тема. Формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних многокутників Мета уроку: Виведення формул для радіусів вписаних і описаних кіл правильного многокутника. Формування вмінь застосовувати виведені формули до розв’язування задач. Тип уроку: комбінований. Наочність і обладнання: табл. 5, 6. Вимоги до рівня підготовки учнів: записують і пояснюють формули радіусів вписаного та описаного кіл […]...
- Перпендикуляр і похила. Розв’язування задач Урок № 36 Тема. Перпендикуляр і похила. Розв’язування задач Мета: сформувати в учнів свідоме розуміння змісту понять похилої до прямої, проекції похилої на пряму, а також властивостей перпендикуляра, похилих та їх проекцій. Сформувати вміння: – відтворювати зміст вивчених понять; – знаходити названі геометричні об’єкти на рисунку; – виконувати рисунок із зображенням названих об’єктів за даним […]...
- Рівняння та їх властивості. Розв’язування задач за допомогою рівнянь Урок № 106 Тема. Рівняння та їх властивості. Розв’язування Задач за допомогою рівнянь Мета: діагностика рівня засвоєння знань та вмінь, передбачених програмою з названої теми. Тип уроку: перевірка і корекція знань, умінь та навичок. Хід уроку I. Організаційний момент (Перевіряємо готовність до уроку, збираємо робочі зошити на перевірку; оголошуємо умову та вимоги до виконання завдань […]...
- Властивості прямої і площини, перпендикулярних між собою Урок 30 Тема. Властивості прямої і площини, перпендикулярних між собою Мета уроку: формування знань учнів про властивості перпендикулярних прямих і площин. Обладнання: стереометричний набір, схема “Властивості прямо і площини, перпендикулярних між собою” (с. 116). Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання 1. Колективне обговорення розв’язування задачі № 10. 2. Математичний диктант. Дано зображення куба: варіант 1 […]...
- Окремі види трапецій та їх властивості Урок № 14 Тема. Окремі види трапецій та їх властивості Мета: доповнити знання учнів властивостями та ознаками окремих видів трапецій і домогтися засвоєння змісту вивчених тверджень; сформувати вміння відтворювати вивчені властивості та ознаки окремих видів трапецій, а також використовувати їх у здійсненні послідовних міркувань під час розв’язування задач. Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок. […]...
- Поняття про рух, рівність фігур у просторі Урок 48 Тема. Поняття про рух, рівність фігур у просторі Мета уроку: формування понять: рух, рівні фігури. Доведення нової властивості руху: площина під час руху переходить у площину. Обладнання: схеми “Відстань між двома точками” (див. урок 46) і “Координати середини відрізка” (див. урок 48), модель куба. Хід уроку 1. Відповісти на запитання учнів, які виникли […]...
- Перетворення подібності та його властивості. Гомотетія УРОК № 38 Тема. Перетворення подібності та його властивості. Гомотетія Мета уроку: формування понять перетворення подібності й гомотетії; вивчення властивостей перетворення подібності; формування вмінь застосовувати вивчені властивості й означення до розв’язування задач. Тип уроку: комбінований. Наочність і обладнання: таблиця “Перетворення подібності” [13]. Вимоги до рівня підготовки учнів: описують перетворення подібності й гомотетію; будують фігури, у […]...
- ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ Урок 23. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ Й ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 9 З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання і віднімання числа 9 з переходом через десяток; вчити знаходити периметр многокутника; вдосконалювати обчислювальні навички; формувати вміння аналізувати задачі; […]...
- Відстань між двома точками із заданими координатами УРОК № 24 Тема. Відстань між двома точками із заданими координатами Мета уроку: виведення формули для знаходження відстані між двома точками, заданими координатами, і застосування формул до розв’язування задач. Тип уроку: комбінований. Наочність і обладнання: таблиця “Декартові координати та вектори на площині” [13]. Вимоги до рівня підготовки учнів: записують і доводять формулу для знаходження відстані […]...
- Рівномірний рух матеріальної точки по колу. Період обертання. Швидкість матеріальної точки під час руху по колу МЕХАНІКА РОЗДІЛ 2. МЕХАНІЧНИЙ РУХ § 20. Рівномірний рух матеріальної точки по колу. Період обертання. Швидкість матеріальної точки під час руху по колу Запитання до вивченого 1. Рух матеріальної точки по коловій траєкторії зі швидкістю, сталою за значенням, але змінною за напрямом, називають рівномірним рухом по колу. 2. Швидкість матеріальної точки під час руху по […]...
- Паралельне перенесення в просторі Урок 49 Тема. Паралельне перенесення в просторі Мета уроку: формування знань учнів про паралельне перенесення в просторі; вивчення його властивостей та застосування їх до розв’язування задач. Обладнання: схеми “Відстань між двома точками” (див. урок 46) і “Координати середини відрізка” (див. урок 47), моделі куба і прямокутного паралелепіпеда. Хід уроку І. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірити […]...
- Тематичне оцінювання № 2 Урок 24 Тема. Тематичне оцінювання № 2 Мета уроку: перевірка навчальних досягнень учнів з теми “Паралельність прямих і площин у просторі”. Хід уроку Тематичне оцінювання № 2 можна провести шляхом проведення тематичної контрольної роботи. 1. Тематична контрольна робота № 2 Варіант А 1. Користуючись зображенням куба ABCDA1В1C1D1 (рис. 113), запишіть ребра куба, які паралельні грані […]...