ВИВЧЕННЯ АМФОТЕРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АЛЮМІНІЮ, АЛЮМІНІЙ ОКСИДУ Й АЛЮМІНІЙ ГІДРОКСИДУ
ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ
УРОК 12. ВИВЧЕННЯ АМФОТЕРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АЛЮМІНІЮ, АЛЮМІНІЙ ОКСИДУ Й АЛЮМІНІЙ ГІДРОКСИДУ
Цілі: закріпити знання про алюміній та його сполуки, уміння давати характеристику Алюмінію за положенням у ПС і будовою атома, характеризувати його фізичні й хімічні властивості; розглянути способи добування, фізичні властивості алюміній оксиду й алюміній гідроксиду; складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють амфотерні властивості Алюмінію, алюміній оксиду й алюміній гідроксиду; уміти застосовувати
Обладнання: ПСХЕ, таблиця розчинності.
Тип уроку: закріплення вивченого навчального матеріалу (тренінг-мінімум).
Форми роботи: фронтальна бесіда.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. Оголошення теми й мети уроку
III. Актуалізація опорних знань
Міні-тест
1. Укажіть період, у якому розташований Алюміній:
А) 4;
Б) 3;
В) 5;
Г) 2.
2. Укажіть групу, у якій розташований Алюміній:
А) 4;
Б) 1;
В) 5;
Г) 3.
3. Укажіть ступінь окиснення, який проявляє Алюміній у сполуках:
А) +4;
Б) +3;
В) +5;
Г) +1.
4.
А) важкий;
Б) легкий;
В) тугоплавкий;
Г) пластичний.
5. Укажіть властивості, які мають Алюміній і його сполуки:
А) основні;
Б) кислотні;
В) амфотерні;
Г) окисні.
6. Укажіть речовини, з якими реагують амфотерні сполуки:
А) H2O;
Б) KOH;
В) HCl;
Г) O2.
7. Укажіть речовини, з якими може реагувати Алюміній:
А) Zn;
Б) S;
В) CaO;
Г) O2;
Д) HCl.
8. Укажіть речовини, з якими може реагувати алюміній оксид:
А) NaOH;
Б) BaO;
В) H2SO4;
Г) P.
9. Укажіть речовини, з якими може реагувати алюміній гідроксид:
А) SO2;
Б) KOH;
В) O2;
Г) HCl.
10. Укажіть речовину Х у схемі Al X Al(OH)3:
А) Al2O3;
Б) HCl;
В) AlCl3;
Г) KOH.
IV. Робота в групах. Тренінг
Після закінчення роботи учні проводять взаємоперевірку, після чого сідають групами й виконують завдання на картках. Групи гетерогенні.
Завдання групам
1. Охарактеризуйте положення у ПС і будову атома Алюмінію.
2. Складіть рівняння реакцій взаємодії Алюмінію з такими речовинами:
А) хлором;
Б) азотом;
В) водою;
Г) сульфатною кислотою.
3. Складіть рівняння реакцій взаємодії алюміній оксиду з такими речовинами:
А) натрій гідроксидом;
Б) нітратною кислотою.
4. Складіть рівняння реакцій:
А) добування алюміній гідроксиду взаємодією розчинів алюміній хлориду й калій гідроксиду;
Б) взаємодії алюміній гідроксиду із сульфатною кислотою;
В) взаємодії алюміній гідроксиду з натрій гідроксидом.
Після закінчення роботи групи обмінюються виконаними завданнями й відбувається перевірка. Після взаємоперевірки проводиться невеличка “прес-конференція” за результатами виконання завдань. Групи по черзі звітують про отримані результати, а учні інших груп ставлять питання.
V. Підбиття підсумків уроку
VI. Домашнє завдання
Related posts:
- АМФОТЕРНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЙ ОКСИДУ Й АЛЮМІНІЙ ГІДРОКСИДУ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 11. АМФОТЕРНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЙ ОКСИДУ Й АЛЮМІНІЙ ГІДРОКСИДУ Цілі: вивчити способи добування, фізичні властивості алюміній оксиду й алюміній гідроксиду; навчитися складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють їх амфотерний характер; сформувати в учнів знання про кислотно-основний характер алюміній оксиду й алюміній гідроксиду, вміння спостерігати, аналізувати й робити висновки. […]...
- Алюміній. Алюміній оксид, алюміній гідроксид, їх амфотерність. Солі Алюмінію. Використання найважливіших сполук Алюмінію ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 30 Тема уроку. Алюміній. Алюміній оксид, алюміній гідроксид, їх амфотерність. Солі Алюмінію. Використання найважливіших сполук Алюмінію Цілі уроку: розширити й поглибити знання учнів про метали на прикладі Алюмінію – представника головної підгрупи ІІІ групи; повторити поняття амфотерності на прикладі сполук Алюмінію, їх хімічних […]...
- АЛЮМІНІЙ ЯК ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ І ПРОСТА РЕЧОВИНА. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЮ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 10. АЛЮМІНІЙ ЯК ХІМІЧНИЙ ЕЛЕМЕНТ І ПРОСТА РЕЧОВИНА. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЮ Цілі: повторити положення в ПС, будову атома Алюмінію, вивчити його фізичні й хімічні властивості; вміти складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють амфотерні властивості Алюмінію; розширити та поглибити знання учнів про метали. Обладнання: ПСХЕ, таблиця […]...
- Солі Алюмінію – Алюміній ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.4. Алюміній 8.4.3. Солі Алюмінію Алюміній утворює солі всіх типів з відомими неорганічними кислотами. Зазначимо, що йон Аl3+ здатний до комплексоутворення завдяки великому заряду та наявності вакантних орбіталей: Середні Кислі Основні Подвійні (галуни) Комплексні АlСl3, Al2(SO4)3 […]...
- ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНИХ І ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛУЖНИХ, ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ І МАГНІЮ, ВИДІВ ТВЕРДОСТІ ВОДИ ТА МЕТОДІВ ЇЇ УСУНЕННЯ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 7. ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНИХ І ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ЛУЖНИХ, ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ І МАГНІЮ, ВИДІВ ТВЕРДОСТІ ВОДИ ТА МЕТОДІВ ЇЇ УСУНЕННЯ Цілі: закріпити знання про положення в ПС, будову атомів лужних, лужноземельних елементів, біологічну роль цих елементів; фізичні й хімічні властивості простих речовин, утворених цими елементами, та їх сполук; твердість […]...
- Алюміній гідроксид – Алюміній ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.4. Алюміній 8.4.2. Алюміній гідроксид Алюміній гідроксид – це біла тверда речовина, яка не розчиняється у воді. Це амфотерна основа. Лише свіжоосаджений алюміній гідроксид розчиняється в лугах та кислотах: А в розчині утворюються комплексні солі: При […]...
- ВИВЧЕННЯ БУДОВИ АТОМІВ, ФІЗИЧНИХ І ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЕТАЛІВ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 4. ВИВЧЕННЯ БУДОВИ АТОМІВ, ФІЗИЧНИХ І ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЕТАЛІВ Цілі: закріпити вміння давати загальну характеристику металічним елементам за їх положенням у періодичній системі й будовою атомів; пояснювати фізичні властивості металів з точки зору будови металічного зв’язку й металічної кристалічної гратки; складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють хімічні […]...
- УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНЕ ПОВТОРЕННЯ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 16. УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНЕ ПОВТОРЕННЯ Мета: знати зміст основних понять теми й уміти застосовувати їх під час розв’язання вправ і розрахункових задач. Обладнання: таблиця ПСХЕ, таблиця розчинності. Тип уроку: узагальнювальне повторення, семінар. Форми роботи: типовий семінар – корегувальна, навчальна, контрольна частини, групова робота, тестові завдання. ХІД УРОКУ I. Організація […]...
- Алюміній. Алюміній оксид і алюміній гідроксид, їх амфотерність – Метали Хімія Неорганічна хімія Метали Алюміній. Алюміній оксид і алюміній гідроксид, їх амфотерність Алюміній Алюміній Розташований в IIIА групі (III групі, головній підгрупі) Періодичної системи. Електронна конфігурація атома Алюмінію: На зовнішньому енергетичному рівні три електрони, ступінь окиснення в сполуках +3. Алюміній – найпоширеніший метал у земній корі. Зустрічається тільки у вигляді сполук (алюмосилікати, боксити, корунд, кріоліт). […]...
- Тема 21. Алюміній Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА ІІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ ПЕРЕВІРКИ ЗНАНЬ НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Тема 21. Алюміній Серед чотирьох наведених варіантів відповідей виберіть одну правильну 1. Позначте число електронів в атомі Алюмінію: A. 3; Б. 13; B. 26; Г. 50. 2. Позначте номер періоду Періодичної системи, в якому розташований Алюміній: A. 8; Б. […]...
- Вивчення фізичних і хімічних властивостей заліза ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 8. Вивчення фізичних і хімічних властивостей заліза Цілі: закріпити знання про фізичні й хімічні властивості заліза, вміння складати рівняння хімічних реакцій, розв’язувати задачі й виконувати перетворення. Обладнання: періодична таблиця хімічних елементів. Тип уроку: закріплення (тренінг-мінімум). Форми роботи: інтелектуальна розминка, робота в групах. ХІД УРОКУ I. Організація класу […]...
- ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2 “РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЗАДАЧ” ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 15. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 2 “РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНИХ ЗАДАЧ” Цілі: закріпити знання про хімічні властивості алюмінію, заліза та їх сполук; уміти експериментально доводити амфотерність алюмінію та його сполук, розрізняти сполуки Алюмінію, Феруму(ІІ) та Феруму(ІІІ), перевірити практичні навички учнів у розв’язанні експериментальних задач. Обладнання: реактиви для проведення дослідів. Тип […]...
- Алюміній оксид – Алюміній ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання РОЗДІЛ II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ 8. Металічні елементи та їхні сполуки. Метали 8.4. Алюміній Алюміній – елемент головної підгрупи III групи періодичної таблиці, заряд ядра – +13. Хімічний символ – Аl, відносна атомна маса – 27. Природний алюміній майже повністю складається з єдиного стабільного ізотопу 27Аl зі слідами […]...
- Сполуки Алюмінію РОЗДІЛ 3 МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХ СПОЛУКИ ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ІА – ІІІА ГРУП § 66. Сполуки Алюмінію Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Характеризувати фізичні та хімічні властивості оксиду, гідроксиду і солей Алюмінію; їх добування і застосування; Складати рівняння та схеми електронного балансу відповідних хімічних реакцій; Добувати експериментально алюміній гідроксид, доводити його амфотерні властивості. До […]...
- Оксид та гідроксид алюмінію – МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 13. МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП § 13.12. Оксид та гідроксид алюмінію Оксид алюмінію (глинозем) Аl2О3 – речовина білого кольору, досить тугоплавка, з дуже високою твердістю. Є вихідним продуктом для добування алюмінію. У природі трапляється у вигляді корунду та його різновидів. Якщо безбарвні […]...
- ФЕРУМ ЯК ПРЕДСТАВНИК МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗАЛІЗА, СПОЛУКИ ФЕРУМУ(ІІ) ТА ФЕРУМУ(ІІІ) ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 13. ФЕРУМ ЯК ПРЕДСТАВНИК МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПОБІЧНИХ ПІДГРУП. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ЗАЛІЗА, СПОЛУКИ ФЕРУМУ(ІІ) ТА ФЕРУМУ(ІІІ) Цілі: повторити положення в ПС, будову атома Феруму, способи добування, фізичні властивості сполук Феруму(ІІ) та Феруму(ІІІ); вміти складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють хімічні властивості заліза, якісне визначення сполук Феруму(ІІ) […]...
- Алюміній – ДЕЯКІ ПРЕДСТАВНИКИ МЕТАЛІВ Хімія підготовка до ЗНО та ДПА Комплексне видання ЧАСТИНА І ЗАГАЛЬНА ХІМІЯ ДЕЯКІ ПРЕДСТАВНИКИ МЕТАЛІВ Алюміній Характеристика хімічного елемента Алюміній перебуває в головній підгрупі III групи, належить до рідкісноземельних металів. На його зовнішньому електронному шарі міститься три електрони, які він здатний віддавати. Порівнюючи Алюміній з іншими елементами цієї підгрупи, можна відзначити неметалічність Бору, який стоїть […]...
- АЛЮМІНІЙ – ХІМІЯ МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ Хімія – універсальний довідник ХІМІЯ МЕТАЛІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ АЛЮМІНІЙ Алюміній – третій за поширеністю елемент земної кори. Він входить до складу багатьох силікатних мінералів, які називаються алюмосилікатами. Найважливішою природною сполукою алюмінію, що стала сировиною для виробництва металу, є боксит – гідратований оксид алюмінію. Алюміній – дуже активний метал. У ряді активності металів він стоїть лівіше багатьох […]...
- Практична робота 3. Одержання кисню в лабораторії та вивчення його властивостей Тема 2 ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ Й НЕМЕТАЛИ Урок 28 Практична робота 3. Одержання кисню в лабораторії та вивчення його властивостей Цілі: продовжити формувати навички роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; навчити збирати установку для одержання газів, збирати газ витисненням повітря і води; формувати навички й уміння проведення хімічного експерименту й аналізу явищ, що спостерігаються, […]...
- Застосування алюмінію та його сплавів – МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 13. МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП § 13.13. Застосування алюмінію та його сплавів Фізичні та хімічні властивості алюмінію зумовили його широке застосування в техніці. Значним споживачем алюмінію є авіаційна промисловість: літак на складається з алюмінію та його сплавів, а авіацшнии двигун – на […]...
- Практична робота 1. Одержання карбон(IV) оксиду. Взаємоперетворення карбонатів і гідрогенкарбонатів I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 12 Практична робота 1. Одержання карбон( IV ) оксиду. Взаємоперетворення карбонатів і гідрогенкарбонатів Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання про хімічні властивості оксидів на прикладі […]...
- Вивчення складу, властивостей, застосування природного й супутнього нафтового газів, нафти й продуктів їх переробки УРОК 10 Тема. Вивчення складу, властивостей, застосування природного й супутнього нафтового газів, нафти й продуктів їх переробки Мета: закріпити знання про природні джерела органічних речовин, склад нафти, природного газу, поширення в природі, галузі застосування, про склад, фізичні властивості нафти, процеси переробки й продукти перегонки нафти, їх застосування, детонаційну стійкість бензину. Обладнання: таблиці, додаткова література, ППЗ […]...
- КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ ЗА ПІДТЕМОЮ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 9. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ ЗА ПІДТЕМОЮ Мета: перевірити якість засвоєння знань в процесі розв’язування тестових завдань. Обладнання: ПСХЕ, індивідуальні завдання в тестовій формі. Тип уроку: контроль знань. Форми роботи: індивідуальна робота за тестовими завданнями. ХІД УРОКУ I. Організація класу II. Оголошення теми й мети уроку III. Контрольна робота […]...
- Алюміній як хімічний елемент і проста речовина РОЗДІЛ 3 МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХ СПОЛУКИ ХІМІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ІА – ІІІА ГРУП § 65. Алюміній як хімічний елемент і проста речовина Усвідомлення змісту цього параграфа дає змогу: Характеризувати Алюміній за місцем у періодичній системі та електронною будовою атома, поширеність у природі; фізичні та хімічні властивості, добування, застосування його простої речовини; складати рівняння, схеми електронного […]...
- ЛУЖНІ, ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ Й МАГНІЙ. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОСТИХ РЕЧОВИН, ОСНОВНИЙ ХАРАКТЕР ЇХ ОКСИДІВ І ГІДРОКСИДІВ, БІОЛОГІЧНА РОЛЬ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 5. ЛУЖНІ, ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНІ ЕЛЕМЕНТИ Й МАГНІЙ. ФІЗИЧНІ Й ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПРОСТИХ РЕЧОВИН, ОСНОВНИЙ ХАРАКТЕР ЇХ ОКСИДІВ І ГІДРОКСИДІВ, БІОЛОГІЧНА РОЛЬ ЕЛЕМЕНТІВ Цілі: вивчити положення в ПС, будову атомів лужних, лужноземельних елементів і Магнію, біологічну роль цих елементів, фізичні й хімічні властивості простих речовин, утворених цими елементами; навчитися […]...
- Проміжне оцінювання з теми “Фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот” Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 21 Тема. Проміжне оцінювання з теми “Фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот” Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про класифікацію неорганічних сполук, фізичні й хімічні властивості оксидів і кислот; визначити рівень навчальних досягнень учнів з цієї теми. Тип уроку: контроль і коригування знань. Форми роботи: письмова […]...
- Алюміній – МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП ПОСІБНИК З ХІМІЇ ДЛЯ ВСТУПНИКІВ ДО ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ Частина II. НЕОРГАНІЧНА ХІМІЯ Розділ 13. МЕТАЛИ ГОЛОВНИХ ПІДГРУП § 13.11. Алюміній Природні сполуки алюмінію. Алюміній належить до найпоширеніших елементів. Серед металів за поширенням у природі він посідає перше місце. Загальний вміст алюмінію в земній корі становить 8,8 %. Найважливіші природні сполуки алюмінію – алюмосилікати, боксит, […]...
- КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 15. КОНТРОЛЬНА РОБОТА № 2 З ТЕМИ “НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ” Цілі: перевірити й закріпити знання про оксигеновмісні сполуки неметалів, їх склад, властивості, добування, застосування; формувати вміння складати хімічні формули й рівняння реакцій. Обладнання: роздавальний матеріал. Тип уроку: контроль. Форми роботи: письмова тестова перевірка. ХІД УРОКУ […]...
- Практична робота № 3. Добування кисню в лабораторії та вивчення його властивостей ТЕМА 2. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ МЕТАЛИ І НЕМЕТАЛИ Урок 3. Практична робота № 3. Добування кисню в лабораторії та вивчення його властивостей Цілі: ознайомитися з лабораторним способом добування кисню; навчитися розпізнавати кисень, збирати його методами витіснення повітря; вивчити властивості кисню. Обладнання: лабораторний штатив із тримачем, нагрівний прилад з відкритим полум’ям, штатив із пробірками, суха пробірка з […]...
- МЕТАЛИ ТА СПЛАВИ В СУЧАСНІЙ ТЕХНІЦІ. ЗАСТОСУВАННЯ АЛЮМІНІЮ, ЗАЛІЗА ТА ЇХ СПЛАВІВ. РОЗВИТОК МЕТАЛУРГІЙНИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕТАЛІВ ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 14. МЕТАЛИ ТА СПЛАВИ В СУЧАСНІЙ ТЕХНІЦІ. ЗАСТОСУВАННЯ АЛЮМІНІЮ, ЗАЛІЗА ТА ЇХ СПЛАВІВ. РОЗВИТОК МЕТАЛУРГІЙНИХ ВИРОБНИЦТВ В УКРАЇНІ. ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ПІД ЧАС ВИРОБНИЦТВА ТА ВИКОРИСТАННЯ МЕТАЛІВ Цілі: ознайомитися з поняттям про сплави, розглянути роль металів і сплавів у сучасній техніці; закріпити знання про застосування алюмінію, заліза […]...
- СУЛЬФАТНА КИСЛОТА Й СУЛЬФАТИ ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 9. СУЛЬФАТНА КИСЛОТА Й СУЛЬФАТИ Цілі: формувати знання про склад сульфатної кислоти й сульфатів, їх властивості й застосування, найважливіші природні сульфати, особливості охорони навколишнього середовища від забруднення викидами сульфуровмісних речовин; формувати вміння складати формули сульфатів і рівняння реакцій, що характеризують властивості сульфатної кислоти й сульфатів. Обладнання: роздавальний […]...
- Іонні рівняння Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 17 Тема уроку. Іонні рівняння Цілі уроку: закріпити вміння складати іонні рівняння реакцій; розвивати навички складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі реакцій у розчинах електролітів; удосконалювати навички складання хімічних формул та іонних рівнянь. Тип уроку: творчого застосування знань, умінь і навичок. Форми роботи: фронтальна, групова, самостійна робота. Обладнання: таблиця розчинності, картки […]...
- Кальцій. Кальцій оксид і гідроксид. Солі Кальцію. Поняття про твердість води. Використання найважливіших сполук Кальцію ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 29 Тема уроку. Кальцій. Кальцій оксид і гідроксид. Солі Кальцію. Поняття про твердість води. Використання найважливіших сполук Кальцію Цілі уроку: розширити знання учнів про метали на прикладі лужноземельних металів; вивчити властивості лужноземельних металів, їхніх сполук, способи одержання й застосування на прикладі Кальцію; продовжити […]...
- Техніка безпеки під час роботи з лугами. Використання основ Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 25 Тема. Техніка безпеки під час роботи з лугами. Використання основ Цілі уроку: закріпити й поглибити знання про хімічні властивості класів неорганічних сполук на прикладі властивостей основ; розвивати навички й уміння складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі хімічних властивостей основ, виконання розрахунків за хімічними рівняннями; повторити правила техніки […]...
- Узагальнення й систематизація знань про неметали, їх оксиди, гідрати. Розв’язання задач I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 15 Тема уроку. Узагальнення й систематизація знань про неметали, їх оксиди, гідрати. Розв’язання задач Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про неметали, їх оксиди, гідриди, гідрати; удосконалювати знання, уміння й навички учнів складати реакції іонного обміну, окисно-відновні реакції, розв’язувати задачі на вихід […]...
- Складання найпростіших окисно-відновних реакцій, підбір коефіцієнтів Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 28 Тема уроку. Складання найпростіших окисно-відновних реакцій, підбір коефіцієнтів Цілі уроку: розвивати навички складання окисно-відновних реакцій; закріпити навички складання хімічних рівнянь на прикладі найпростіших окисно-відновних реакцій, застосування методу електронного балансу для розміщення коефіцієнтів у рівняннях хімічних реакцій, що протікають зі зміною ступеня окиснення. Тип уроку: узагальнення й систематизації знань, умінь […]...
- Залежність властивостей речовин від складу й хімічної будови молекул. Ізомерія І СЕМЕСТР Тема 1. ТЕОРІЯ БУДОВИ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУК Урок 4 Тема уроку. Залежність властивостей речовин від складу й хімічної будови молекул. Ізомерія Цілі уроку: розширити уявлення учнів про різноманіття властивостей органічних сполук через відмінності в складі й хімічній будові речовин; пояснити причини різноманіття органічних речовин на прикладі явища ізомерії; розвивати вміння учнів складати структурні формули […]...
- Контрольна робота з теми “Металічні елементи та їхні сполуки” ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 34 Контрольна робота з теми “Металічні елементи та їхні сполуки” Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Металічні елементи та їхні сполуки”; визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці. Тип уроку: контролю й […]...
- Залежність фізичних властивостей речовин від типів кристалічних граток Тема 4 ХІМІЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК І БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК 60 Тема. Залежність фізичних властивостей речовин від типів кристалічних граток Цілі уроку: систематизувати знання учнів про будову речовин на прикладі речовин з різними типами кристалічних граток; розвивати вміння й навички порівнювати властивості речовин та їх будову, аналізувати будову атома й будову речовин та їх зв’язки з фізичними […]...
- Поняття про амфотерні основи Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 24 Тема. Поняття про амфотерні основи Цілі уроку: розглянути поняття амфотерності як здатності сполук проявляти двоїсті властивості: і кислот, і основ; розширити знання учнів про властивості основ і кислот на прикладі амфотерних сполук; формувати вміння й навички складання рівнянь хімічних реакцій на прикладі амфотерних основ. Тип уроку: поглиблення […]...