Змінювання іменників за зразком “один
Урок 46
Тема. Змінювання іменників за зразком “один – багато”. Редагування тексту. Вимова і правопис слів черевики, шістнадцять
Мета: закріпити знання учнів про число іменників (без уживання термінів); удосконалювати вміння дітей змінювати іменники за числами, визначати число іменників; розвивати пам’ять учнів, уміння працювати за зразком; виховувати культуру мовлення.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 205)
Перевірка
– Як можуть змінюватися слова – назви предметів?
– При виконанні вправи ви зустрілися з двома словниковими словами. Які це слова? Поясніть їх правопис.
– Що означає слово черевики? Скільки предметів воно позначає?
– Запишіть це слово, а потім змініть його так, щоб воно позначало один предмет.
– Складіть речення зі словом шістнадцять і запишіть його.
2. Бесіда
– Прочитайте слова, поміркуйте, як їх можна розділити на дві групи. Чому саме так? Поясніть.
Листки, подруга, проліски, море, дерево, луг, сніги, вітер, квіти, ліси, діброва, поля, галявина.
III.
– Сьогодні ми будемо вдосконалювати свої вміння змінювати слова – назви предметів, будемо вчитися виправляти помилки в тексті, тобто редагувати його.
IV. Робота над вивченням нового матеріалу
1. Робота в парах (вправа 206)
Перевірка – опитування пари.
Додаткове завдання
– Змініть дібрані вами слова так, щоб вони позначали багато предметів. Змінені слова запишіть.
2. Письмо по пам’яті (вправа 207)
– Прочитайте вірш. Про що хотів розповісти нам поет?
– Які слова вам пропонують запам’ятати й використовувати у мовленні? Яке значення вони мають?
Для вивчення вірша можна організувати конкурс читця, роботу в парах, коли учні розповідають вірш одне одному.
– Запишіть вірш по пам’яті.
Перевірка – самоперевірка за підручником.
– Знайдіть слова – назви предметів, які позначають один предмет. Усно змініть їх так, щоб вони позначали багато предметів.
3. Фізкультхвилинка
V. Закріплення та систематизація знань
1. Редагування тексту (вправа 208)
Учитель читає текст, виділяючи голосом слово діти.
– Чи сподобався вам текст? Що ви помітили?
Учитель пояснює, що такі повтори – мовна помилка, тому при складанні текстів їх треба уникати.
Колективно текст удосконалюється, а записується самостійно.
Додаткове завдання
– Знайдіть слова – назви предметів, які позначають один (багато) предметів. Спробуйте ці слова змінити.
– Чи з усіма словами це вдалося зробити?
– Чому в останньому реченні стоїть знак оклику?
2. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
– Знайдіть у вправі 209 окличне речення. Що передається знаком оклику?
– Прочитайте завдання вправи. Чи все зрозуміло?
VI. Підсумок уроку
– Що ми вчилися робити на сьогоднішньому уроці?
– Доберіть кілька назв предметів і змініть їх за зразком “один – багато”.
– Що ми робили з текстом, аби його вдосконалити?
VII. Домашнє завдання
Вправа 209.
Related posts:
- Змінювання прикметників з іменниками за зразком “один Урок 59 Тема. Змінювання прикметників з іменниками за зразком “один – багато”. Вимова й правопис слова іній Мета: вчити змінювати прикметники з іменниками за зразком “один – багато”; закріплювати вміння ставити питання до слів – ознак предметів; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до природи. Обладнання: картинка із зображенням зимового пейзажу; індивідуальні картки з текстом, […]...
- Змінювання дієслів з іменниками за зразком “один Урок 67 Тема. Змінювання дієслів з іменниками за зразком “один – багато”. Вимова й написання слова жайворонок. Навчальне аудіювання (“Волохань”) Мета: розвивати вміння змінювати слова за зразком “один – багато”; закріплювати навички розпізнавати дієслова за питаннями; вчити встановлювати синтаксичні зв’язки дієслів з іменниками; навчити вимовляти й писати слово жайворонок; вчити розуміти текст з одного прослуховування; […]...
- Уявлення про один предмет і багато предметів. Практичне вживання форм однини і множини (без уживання термінів). Вимова й написання слів ясен і календар Урок 45 Тема. Уявлення про один предмет і багато предметів. Практичне вживання форм однини і множини (без уживання термінів). Вимова й написання слів ясен і календар Мета: ознайомити учнів з числом іменника (без уживання термінів); вправляти у змінюванні слів – назв предметів за числами, визначенні числа наведених слів; розвивати уважність, мислення учнів; виховувати інтерес до […]...
- Розпізнавання іменників (без уживання терміна) за питаннями хто? що? Складання речень Урок 43 Тема. Розпізнавання іменників (без уживання терміна) за питаннями хто? що? Складання речень Мета: розширити й поглибити знання учнів про слова – назви предметів; вчити розпізнавати ці слова у мовленні, складати з ними речення; розвивати вміння групувати слова; виховувати повагу і бережливе ставлення до хліба. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань […]...
- ЗМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЗА ЧИСЛАМИ Мета: вдосконалювати вміння учнів визначати рід і число іменників, змінювати іменники за числами; розвивати мовлення школярів; виховувати пильність у поводженні з вогнем. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 108, с. 52) Перевірка складених текстів. – Назвіть іменники середнього роду. Пояснювальний диктант СІРНИКИ – НЕ ІГРАШКА Одного разу захотілося хлопчикові погратися […]...
- Змінювання іменників за числами ІМЕННИК Змінювання іменників за числами 109. Прочитайте вірш Надії Красоткіної. Думала Оленка так: щоб здоров’я мати, Треба їсти їй буряк., пити чай із м’яти, Їсти супчики й борщі, вареники з сиром, І котлетки, й вергунці, але знати міру. Випишіть іменники, які вжиті в множині. – Поясніть правопис виділених іменників. Зробіть їх звуко-буквений аналіз. 110. Прочитайте […]...
- ЗМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ БЕЗ ЗАКІНЧЕНЬ В ОРУДНОМУ ВІДМІНКУ ОДНИНИ Мета: поглиблювати знання учнів про орудний відмінок іменників; формувати вміння і навички застосування правил для пояснення правопису закінчень іменників чоловічого роду; розвивати пізнавальну самостійність; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов та повагу до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 78) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ […]...
- Змінювання прикметників за родами та числами Тема. Змінювання прикметників за родами та числами. (Вправи 204-213). Мета. Вчити учнів змінювати прикметники за числами у сполученні з іменниками. Вдосконалювати вміння ставити питання від іменника до прикметника. Розвивати зв’язне мовлення школярів, образне мислення. Виховувати почуття захоплення від краси природи. Обладнання: зображення зимових пейзажів, картки-опори для міркування при визначенні роду і числа прикметників, підручник, зошит. […]...
- Закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Навчальне аудіювання за текстом “Ніч і день”. Вимова і правопис слова театр та назв днів тижня Урок 47 Тема. Закріплення знань про слова, що означають назви предметів. Навчальне аудіювання за текстом “Ніч і день”. Вимова і правопис слова театр та назв днів тижня Мета: закріпити знання дітей про слова – назви предметів; вчити використовувати їх у мовленні, збагачуючи словниковий запас дітей; удосконалювати вміння знаходити слова – назви предметів серед інших слів; […]...
- Іменники-синоніми, іменники-антоніми, багатозначність окремих іменників. Пряме і переносне значення іменників. (Вправи 92-96) Тема. Іменники-синоніми, іменники-антоніми, багатозначність окремих іменників. Пряме і переносне значення іменників. (Вправи 92-96). Мета. Повторити відомості про синоніми та антоніми на прикладах іменників; удосконалити вміння вживати у мовленні однозначні і багатозначні слова; поглибити знання про пряме і переносне значення слова. Обладнання: таблиця “Почуття” (додаток 2), додаток 6, чисті аркуші. Хід уроку I. Організація класу. II. […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКІВ Мета: актуалізувати знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння визначати початкову форму іменника, відмінок іменника в реченні; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру писемного мовлення. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось дзвінок нам дав сигнал – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок мови починаймо. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Самостійна диференційована […]...
- Відмінювання іменників Тема. Відмінювання іменників. (Вправи 108-113). Мета. Повторити назви відмінків та питання до них. Формувати уміння відмінювати іменники, визначати відмінки іменників у реченні, тексті, вживати іменники різних відмінків у своєму мовленні. Виховувати увагу, спостережливість, уміння давати відповідь на запитання кількома реченнями. Обладнання: ігрові завдання, таблиця “Відмінювання іменників”, диск до підручника, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація […]...
- Групування предметів за родовими та видовими ознаками. Складання речень Урок 44 Тема. Групування предметів за родовими та видовими ознаками. Складання речень Мета: поглиблювати знання дітей про слова, назви предметів; вчити групувати їх за родовими та видовими ознаками; збагачувати активний словниковий запас дітей; розвивати аналітичне вміння, увагу, здатність працювати за зразком; виховувати бережливе ставлення до природних ресурсів. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних […]...
- Закріплення правил написання іменників з великої букви Урок 53 Тема. Закріплення правил написання іменників з великої букви Мета: закріпити вміння писати власні назви з великої літери; збагатити знання учнів відомостями про історичне минуле нашого народу; виховувати патріотичні почуття, зацікавленість історією України. Обладнання: мапи України, рідного міста; географічні атласи; портрети гетьманів України. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація […]...
- Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень. Вимова й написання слова портфель Урок 42 Тема. Аналіз контрольної роботи. Слова, що означають назви предметів. Складання речень. Вимова й написання слова портфель Мета: проаналізувати результати контрольної роботи; ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, їх характерними ознаками; розвивати вміння класифікувати предмети; розширити уявлення учнів про різноманітність професій. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Аналіз контрольної роботи III. Актуалізація […]...
- ЧЕРГУВАННЯ ГОЛОСНИХ У КОРЕНЯХ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО ТА ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОДНИНІ Урок 33. ЧЕРГУВАННЯ ГОЛОСНИХ У КОРЕНЯХ ІМЕННИКІВ ЖІНОЧОГО ТА ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ОДНИНІ Мета: ознайомити учнів з чергуванням голосних звуків у коренях в окремих іменниках жіночого і чоловічого роду; розвивати фонематичний слух; виховувати любов до рідної мови. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Стій, друже, зупинись, Ти у класі не крутись, Дзвоник кличе всіх за парти […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКА Урок 29. ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ. ПОЧАТКОВА ФОРМА ІМЕННИКА Мета: актуалізувати знання учнів про відмінювання іменників; розвивати вміння визначати початкову форму іменника, відмінок іменника в реченні; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру письмового мовлення. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Ось дзвінок сигнал нам дав – Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Урок мови починаймо. […]...
- Час дієслова. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 282-285) Тема. Час дієслова. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 282-285). Мета. Виробляти вміння розрізняти часові форми дієслова; розвивати навички правильного їх уживання у зв’язних висловлюваннях. Обладнання: таблиця часів дієслова. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа 281). 1. Вправа “Інтерв’ю”. – Наведіть приклади неозначеної форми дієслова. – Продовжте речення: “Неозначена форма дієслова є… […]...
- Число і рід іменників. (Вправи 97-99) Тема. Число і рід іменників. (Вправи 97-99). Мета. Актуалізувати і поглибити знання і вміння учнів змінювати іменники за числами, визначати рід іменників. Обладнання: індивідуальні картки, додаток 6. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Вправа “Крісло автора”. Учні усно описують птаха (орла), зображеного на ілюстрації. Додатково можна запропонувати прочитати речення із домашньої вправи, […]...
- Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини Тема. Правопис закінчень іменників жіночого роду в орудному відмінку однини. (Вправи 156-160). Мета. Ознайомити учнів з особливостями утворення форми орудного відмінка іменників жіночого роду на – а, – я. Вчити вибирати закінчення з опорою на вивчене правило. Розвивати мовні вміння. Виховувати увагу до мовленого слова. Обладнання: таблиця закінчень іменників жіночого роду на – а, – […]...
- Паралельні закінчення іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини Тема. Паралельні закінчення іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини. (Вправи 172-177). Мета. Показати учням особливості закінчень іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини. Вчити доцільно використовувати у мовленні паралельні закінчення. Розвивати культуру мовлення і поведінки. Обладнання: картки з іменами відомих українських митців (Микола Лисенко, Оксана Петрусенко, Павло Тичина, Назарій Яремчук, […]...
- ЗМІНЮВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ ЗА РОДАМИ Й ЧИСЛАМИ У СПОЛУЧЕННІ З ІМЕННИКАМИ Мета: вчити учнів визначати рід і число прикметника за родом і числом пов’язаного з ним іменника; збагачувати словниковий запас школярів; формувати мовленнєві навички; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 118) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці […]...
- Добір спільнокореневих слів, що належать до різних частин мови Урок 78 Тема. Добір спільнокореневих слів, що належать до різних частин мови Мета: закріплювати знання про іменники, прикметники, дієслова (без зазначення термінів); добирати спільнокореневі слова, що належать до різних частин мови, визначати в них корінь; розширювати лексичний запас учнів; виховувати шанобливе ставлення до народних символів України. Обладнання: заготовки для виконання вправи 64. ХІД УРОКУ I. […]...
- Теперішній час. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами й числами ДІЄСЛОВО Теперішній час. Змінювання дієслів теперішнього часу за особами й числами 336. Прочитайте вірш Анатолія Камінчука. На кручах сивого Дніпра Стоїть столиця наша – Київ. Квітує свічками каштан, На храмах грає позолота. Ось Володимир, ось Богдан, Он сяють Золоті ворота. Летить у небі голуб-птах, Над ним хмарки, немов пір’їни, Й тріпоче синьо-жовтий стяг, Як вільне […]...
- Розрізнення відмінків іменників з однаковими закінченнями. (Вправи 107-110) Тема. Розрізнення відмінків іменників з однаковими закінченнями. (Вправи 107-110). Мета. Ознайомити учнів зі способами розрізнення давального і місцевого відмінків жіночого роду на – а (-я); виробляти в учнів уміння розрізняти відмінкові закінчення іменників. Обладнання: поштові конверти (чисті), ілюстрації з історії Запорізької Січі, індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Вправа “Крісло […]...
- Змінювання дієслів за числами Урок 88 Тема. Змінювання дієслів за числами Мета: виробляти в учнів вміння визначати число дієслова і змінювати дієслова за числами, вдосконалювати навички роботи з текстом; розвивати вміння користуватися розділовими знаками у реченні з однорідними членами речення; виховувати любов до природи, захоплення її красою. Обладнання: репродукції картин І. К. Айвазовського. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання […]...
- Змінювання дієслів минулого часу за родами і числами Тема. Змінювання дієслів минулого часу за родами і числами. (Вправи 385-389). Мета. Закріпити знання з правопису ненаголошених особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу; ознайомити учнів зі змінюванням дієслів минулого часу за родами і числами та із суфіксами дієслів минулого часу. Збагачувати словниковий запас учнів дієсловами-синонімами. Виховувати почуття прекрасного. Обладнання: роздатковий матеріал, ілюстрації до тексту […]...
- Розрізнення відмінків іменників жіночого роду Урок 31 Тема. Розрізнення відмінків іменників жіночого роду Мета: вдосконалювати знання учнів про відмінювання іменників, вчити розрізняти відмінки іменників жіночого роду, ознайомити із способами розрізнення називного і знахідного, давального і місцевого відмінків іменників жіночого роду; розвивати мовні вміння, почуття слова; виховувати любов до Батьківщини, повагу до її історії. Обладнання: тлумачні словники, карта України, малюнок герба, […]...
- Роль дієслів (без уживання терміна) у мовленні. Зв’язок дієслів з іменниками в реченні. Доповнення тексту. Вимова й написання слів килим, парасолька Урок 66 Тема. Роль дієслів (без уживання терміна) у мовленні. Зв’язок дієслів з іменниками в реченні. Доповнення тексту. Вимова й написання слів килим, парасолька Мета: закріпити знання про слова, які називають дії предметів; навчитися правильно вимовляти і писати слова килим, парасолька; розвивати спостережливість, працелюбність, повагу до народної творчості. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація […]...
- Змінювання дієслів за часами Тема. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 325-329). Мета. Повторити особливості такої граматичної ознаки дієслів як час; пригадати, як розрізняти часові форми дієслова, вправляти учнів у змінюванні дієслів за часами. Розвивати мовленнєві навички. Виховувати наполегливість. Обладнання: таблиця часів дієслова, роздатковий матеріал, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності. Привітання, побажання хорошого настрою. Висловлювання […]...
- Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини Урок 44 Тема. Правопис закінчень іменників у родовому відмінку множини Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, формувати вміння і навички правильного вживання іменників у родовому відмінку множини; розвивати мовні вміння, швидкість письма; виховувати самостійність, вміння самостійно організувати навчальну діяльність. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання Робота з вправою 176. II. Актуалізація опорних […]...
- ЗМІНЮВАННЯ ДІЄСЛІВ У МИНУЛОМУ ЧАСІ ЗА ЧИСЛАМИ І РОДАМИ (в однині) Мета: ознайомити учнів з граматичними ознаками дієслів минулого часу; вчити змінювати дієслова минулого часу за родами з опорою на навчальну таблицю та за зразком; ставити дієслова минулого часу в потрібну родову форму за питанням (що робив? (-ла, – ло), що зробив? (-ла, – ло)); розвивати навички грамотного письма; виховувати інтерес до вивчення мови. ХІД УРОКУ […]...
- Змінювання іменників за числами (однина і множина) РОЗДІЛ 6. ЧАСТИНИ МОВИ ТЕМА. ІМЕННИК § 31. Змінювання іменників за числами (однина і множина) 313. Ручка, портфель, пенал, лінійка. Зошити, олівці, щоденники, книжки. 314. Лугах – луг; Дні – день; Трав – трава; Вечори – вечір; Вербами – верба; Щуки – щука; Світанки – світанок; Окуні – окунь; Соми-дідугани – сом-дідуган. 315. ЧИСло – […]...
- ПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЗВ’ЯЗКОМ ПРИКМЕТНИКІВ З ІМЕННИКАМИ В РЕЧЕННЯХ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ЗМІНЮВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ ЗА РОДАМИ І ЧИСЛАМИ Урок 50. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЗВ’ЯЗКОМ ПРИКМЕТНИКІВ З ІМЕННИКАМИ В РЕЧЕННЯХ. УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ ПРО ЗМІНЮВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ ЗА РОДАМИ І ЧИСЛАМИ Мета: вдосконалювати вміння учнів визначати рід і число прикметників; узагальнити знання про рід і число прикметників; збагачувати словниковий запас; формувати мовленнєві навички; виховувати бережливе ставлення до природи. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ […]...
- ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Урок 38. ПРАВОПИС ЗАКІНЧЕНЬ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ В ДАВАЛЬНОМУ І МІСЦЕВОМУ ВІДМІНКАХ ОДНИНИ Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників чоловічого роду в давальному і місцевому відмінках однини; формувати вміння й навички доцільно використовувати у мовленні знання про правопис цих іменників у давальному і місцевому відмінках; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ ЧОЛОВІЧОГО РОДУ Мета: ознайомити учнів з особливостями відмінювання іменників чоловічого роду в давальному та місцевому відмінках однини; формувати вміння й навички доцільно використовувати у мовленні знання про правопис цих іменників у давальному та місцевому відмінках; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 137, […]...
- Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини Урок 46 Тема. Правопис закінчень іменників у місцевому відмінку множини Мета: розширювати знання учнів про відмінювання іменників у множині, вчити правильно утворювати й використовувати у мовленні форми іменників у місцевому відмінку множини з прийменниками; розвивати мовлення дітей, розширювати активний словник учнів; виховувати інтерес до географічних досліджень. Обладнання: малюнки із зображенням трамваю і тролейбусу; картки із […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ІМЕННИКІВ У МНОЖИНІ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням іменників у множині; вдосконалювати вміння і навички правопису відмінкових закінчень іменників; розвивати мовне чуття; виховувати культуру писемного мовлення. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 161, с. 72) Робота з деформованими реченнями – Зі слів кожного рядка складіть і запишіть речення. Тихесенько, річка, жебоніти, під, лід. […]...
- Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом Урок 60 Тема. Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом Мета: закріпити знання про прикметник; розвивати зв’язне мовлення учнів; учити писати переказ тексту за малюнком і питаннями; виховувати любов до природи, до рідного слова. ХІД УРОКУ I. Організаційний момент II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання 1. Перевірка домашнього завдання […]...
- Аналіз контрольної роботи. Число дієслова. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 286-289) Тема. Аналіз контрольної роботи. Число дієслова. Змінювання дієслів за часами. (Вправи 286-289). Мета. Формувати в учнів уміння визначати число дієслова і змінювати дієслова за числами; вдосконалювати навички роботи з текстами. Обладнання: мовний матеріал, додаток 3. Хіт уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи (диктанту). 1. Повідомлення результатів контрольної роботи. 2. Відзначення учнів, які написали […]...