Підсумкове повторення матеріалу за курс 6-го класу
Урок № 127
Тема. Підсумкове повторення матеріалу За курс 6-го класу
Мета: перевірити рівень засвоєння основних знань і вмінь, передбачених програмою з математики за курс 6 класу. Тип уроку: перевірки і корекції знань, умінь.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Умова тематичної контрольної роботи
Варіант 1
1. Знайдіть значення виразу: а) (-12,4 + 8,9) – 1; б) .
2. Розв’яжіть рівняння: а) 9х – 7 = 6х + 14; б) 3(4 – 2х) + 6 = -2х + 4.
3. a) Позначте на координатній площині точки A(-4; 2); B(0;
Б) Проведіть пряму АВ. Через m. М проведіть пряму m, паралельну АВ і пряму n, перпендикулярну АВ. Виконайте символічні записи.
4. Дріт розрізали на три частини. Довжина однієї частини дорівнювала 240 м. Довжина другої частини становила довжини першої частини і 60 % довжини третьої частини. Знайдіть, якою була довжина дроту спочатку?
5. У першому ящику в 5 разів більше яблук, ніж у другому. Якщо з першого ящика взяти 25 кг, а у другий покласти ще 15 кг, то в обох ящиках яблук стане порівну. Скільки кілограмів яблук було в кожному ящику спочатку?
6. Знайдіть корені рівняння || x | – 5| = 6.
7.
Варіант 2
1. Знайдіть значення виразу: а) (-3,4 + 7) – ; б) .
2. Розв’яжіть рівняння: а) 11х – 9 = 4х + 19; б) 7x – 5(2x + 1) = 5x + 15.
3. a) Позначте на координатній площині точки M(0; 4); K(-3; -2); A(3; 6).
Б) Проведіть пряму МК. Через т. А проведіть пряму а, паралельну МК і пряму b, перпендикулярну МК. Виконайте символічні записи.
4. В автопарку було 120 легкових автомобілів, вантажівки та автобуси. Вантажні автомобілі становили 65 % від кількості легкових і від кількості автобусів. Скільки транспортних одиниць було в автопарку?
5. На одній ділянці було втричі більше саджанців, ніж на іншій. Якщо з першої ділянки викопати 30 саджанців, а на другу досадити ще 10 саджанців, то на обох ділянках саджанців стане порівну. Скільки саджанців було на кожній ділянці спочатку?
6. Розв’яжіть рівняння || x | + 3| = 8.
7. *. Добуток трьох чисел дорівнює 1,5. Знайдіть нове значення добутку, якщо перше число помножити на 3, друге – на 0,5, а третє залишилось без змін?
III. Розв’язання і відповіді
Варіант 1
1. а) -5; б) .
2. а) 7; б) 3,5.
4. 640 м.
5. 50 кг, 10 кг.
6. ||х| – 5| = 6; |х| – 5 = 6; |х| = 11; х = +11 або х = – 11; |х| – 5 = -6;
Відповідь. -11; +11.
7. Нехай а, b, с дані числа, їх добуток abc. Тоді 1,2а, B, – це нові числа, їх добуток 1,2a-B-C = -abc = , тобто новий добуток становить від попереднього. Відповідь. Новий добуток становить від старого.
Варіант 2
1. а) (-3,4 + 7) – = -3,6 – = = -5;
Б) .
Відповідь, а) -5; б) -2.
2. а) 4; б) 2,5.
4. 288 транспортних засобів.
5. 60 саджанців; 20 саджанців.
6. Відповідь. -5; 5.
7. Відповідь. 2,25.