Згубна дія алкоголю – Спирти – Оксигеновмісні органічні сполуки

ХІМІЯ – Комплексна підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання

РОЗДІЛ III. ОРГАНІЧНА ХІМІЯ

12. Оксигеновмісні органічні сполуки

12.1. Спирти

12.1.2. Згубна дія алкоголю

Метиловий спирт, який органолептично не відрізняється від етилового, у малих дозах викликає сліпоту, а у великих (30 мл і більше) – смерть.

Серед інших спиртів етанол має відносно невисоку токсичність, але викликає значний психоактивний ефект: спочатку ейфорію і збудження (задля цього алкогольні напої і вживають, намагаючись таким чином подолати нудьгу,

сімейні негаразди, життєві труднощі, відсутність сенсу життя), а потім, у міру збільшення дози, швидко настає стан сп’яніння – знижується увага і швидкість реакції, порушується координація рухів і мислення, затьмарюється свідомість. Алкоголь згубно впливає на роботу всіх органів і систем, але головна його небезпека полягає в іншому. Унаслідок його систематичного вживання виникає звикання, фізична і психічна залежність від алкоголю – розвивається алкоголізм. Значну небезпеку, особливо для молоді (за відсутності відповідної соціальної політики держави, в умовах доступності та дешевизни продукту, терпимості
суспільства), становлять слабоалкогольні напої – сурогатні лікеро-горілчані вироби, міцність яких 1,2-8,5 %, коктейлі, пиво, їхній токсичний ефект виражений не сильно, а звикання розвивається швидко.

Головними наслідками алкоголізму, як і будь-якої залежності, є поглиблення соціальної дезадаптації людини, руйнування її особистості, травматизм на виробництві та транспорті, передчасна смерть. Алкоголізм є основною причиною таких глобальних соціальних проблем, як розпадання сімей, злочинність, злидні.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Згубна дія алкоголю – Спирти – Оксигеновмісні органічні сполуки