Практичне ознайомлення із формами ступенів порівняння прислівників. Спостереження за вживанням у мовленні прислівників синонімів та антонімів
Урок 107
Тема. Практичне ознайомлення із формами ступенів порівняння прислівників. Спостереження за вживанням у мовленні прислівників синонімів та антонімів
Мета: практично ознайомити зі ступенями порівняння прислівників, вчити утворювати ступені порівняння прислівників, спостерігаючи за роллю у мовленні прислівників-синонімів і антонімів; розвивати мовлення дітей, поповнювати словниковий запас учнів; виховувати наполегливість у навчанні.
Обладнання: картки індивідуального опитування.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка домашнього
1. Робота із вправою 166
2. Картки індивідуального опитування
Картка 1
Спиши вірш, підкресли прислівники.
Тихо над річкою в ніченьку теплую,
Спить зачарований ліс.
Ніжно шепоче він казку таємную,
Сумно зітха верболіз.
Нічка розсипала зорі злотистії:
Он вони в річці на дні.
Плачуть берези по той бік, сріблистії,
Стогне хтось тяжко вві сні.
Картка 2 Доповни рядки.
(Як?) Щасливо, гарно, .
(Коли?) Вранці, восени, .
(Де?) Праворуч, близько, …
(Звідки?) Здалеку, згори, .
Картка 3
Від поданих прислівників утвори іменники, прикметники, дієслова.
Весело,
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
– Розділіть слова на групи.
Мир, війна, спокій, перемир’я, згода.
У даному випадку можна утворити групу синонімів (мир, спокій, згода), групу антонімів (мир – війна), групу спільнокореневих слів (мир – перемир’я).
– Що таке синоніми?
– А що таке антоніми?
– Утворіть форми прикметника спокійний.
III. Оголошення теми й мети уроку
– Сьогодні ми познайомимось із ступенями порівняння прислівників, будемо вчитися вживати у мовленні прислівники-синоніми та антоніми.
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
1. Колективна усна робота із вправою 167
– Як утворюються ступені порівняння прислівників?
2. Практична робота у парах за варіантами (за вправою 168)
І варіант – зручно; ІІ варіант – ясно.
3. Диференційоване завдання
Учні самостійно вибирають собі завдання – працювати з прислівниками-синонімами чи антонімами. Ті, хто вибрали синоніми, виконують вправу 172(3). Ті, хто працює з антонімами, – вправу 177(2).
Перевірка – взаємоперевірка групою групи
– Яка роль прислівників-синонімів та антонімів у мовленні?
V. Закріплення та систематизація знань
1. Самостійна робота з підручником
Учні, які працювали з вправою 177 (3), виконують вправу 177 (4). Учні, які працювали з вправою 177 (2), виконують завдання 177 (3).
2. Гра “Знавці”
Вчитель відтворює на дошці кросворди із вправ 175 та 180. Клас ділиться на дві команди, і проводиться командна гра.
3. Коментар до домашнього завдання
VI. Підсумок уроку Колективне виконання вправи 170.
– Доберіть ступені порівняння для прислівника глибоко.
– Доберіть синонім до слова складніше.
– Знайдіть серед наведених слів антонімічну пару.
– З якою метою використовуються у мовленні синоніми й антоніми?
VII. Домашнє завдання
Правило на с. 90, 91, 92.
І варіант – вправа 171; ІІ варіант – вправа 176; ІІІ варіант – вправа 181.
Повторити словникові слова.
Related posts:
- Практичне ознайомлення з формами ступенів порівняння прислівників (без уживання термінів) Тема. Практичне ознайомлення з формами ступенів порівняння прислівників (без уживання термінів). (Вправи 416-420). Мета. Закріпити вміння відрізняти прислівники від прикметників, показати учням способи творення різних форм прислівників, формувати вміння утворювати різні форми прислівників і вживати їх у власних висловлюваннях. Розвивати культуру мовлення і вміння вдосконалювати власні висловлювання та висловлювання своїх однокласників. Виховувати бережне ставлення до […]...
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за роллю прислівників-антонімів y мовленні. (Вправи 329-331) Тема. Спостереження за роллю прислівників-антонімів v мовленні. (Вправи 329-331). Мета. Ознайомити учнів із прислівниками-антонімами; вчити спостерігати за роллю прислівників-антонімів у тексті; виробляти вміння добирати прислівники-антоніми й використовувати їх у реченнях, текстах. Обладнання: прислів’я, загадки, тлумачний словник. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання (вправа 328). – Зачитайте дібрані до фразеологізмів прислівники-синоніми. – Які […]...
- РОЛЬ ПРИСЛІВНИКІВ-СИНОНІМІВ І ПРИСЛІВНИКІВ-АНТОНІМІВ У МОВЛЕННІ Мета: вчити учнів добирати до поданого прислівника синоніми й антоніми; розвивати мислення, мовлення; виховувати позитивне ставлення до навчання. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Поясніть за допомогою прислівника зміст прислів’їв та приказок. У Петрівку день – рік. (Довго) Восени ложка води, а цебер грязі. (Брудно, мокро) Зимою […]...
- Спостереження за роллю прислівників-синонімів у мовленні. (Вправи 326-328) Тема. Спостереження за роллю прислівників-синонімів у мовленні. (Вправи 326-328). Мета. Ознайомити з прислівниками, близькими за значенням (синонімами), спостерігати за роллю прислівників-синонімів у текстах, ознайомити з правилом написання частки не з прислівниками; формувати вміння визначати прислівники, близькі за значенням. Обладнання: словник синонімів української мови, таблиця почуттів (додаток 2), фразеологічний словник. Хід уроку I. Організація класу. II. […]...
- Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах Урок 110 Тема. Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах Мета: показати роль прислівників у художніх і науково-популярних текстах, формувати вміння використовувати прислівники у різних текстах, визначати їх роль; розвивати вміння розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні; виховувати культуру мовлення. Обладнання: картки індивідуального опитування, словники синонімів, малюнки першоцвітів. ХІД УРОКУ I. Перевірка […]...
- Групи слів за значенням: синоніми, антоніми, омоніми. Ознайомлення зі словниками антонімів, синонімів. Словникові статті в словниках різних типів Фонетика. Орфоепія. Орфографія Урок № 87 Тема. Групи слів за значенням: синоніми, антоніми, омоніми. Ознайомлення зі словниками антонімів, синонімів. Словникові статті в словниках різних типів Мета: – навчальна: поглибити знання про групи слів за значенням: синоніми, антоніми, омоніми; навчити знаходити в мовленні ці мовні одиниці; – розвивальна: розвивати навички колективної та самостійної роботи; здатність до […]...
- Практичне ознайомлення з формами родового відмінка числівників 50-80 Урок 74 Тема. Практичне ознайомлення з формами родового відмінка числівників 50-80 Мета: ознайомити з утворенням і написанням форми родового відмінка числівників, вчити правильно вживати їх у мовленні; розвивати навички правильного вживання числівників у мовленні; виховувати інтерес до вивчення наук природознавчого циклу. Обладнання: орфографічні словнички. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Перевірка вправ 15 та […]...
- Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично) Урок 52 Тема. Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично) Мета: практично ознайомити дітей із ступенями прикметників, розширити уявлення дітей про прикметник, вчити використовувати ступені прикметників у мовленні; розвивати мовлення дітей шляхом навчання доцільного використання прикметників у мові; виховувати патріотизм, любов до України. ХІД УРОКУ I. […]...
- Вправляння у встановленні зв’язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні Урок 117 Тема. Вправляння у встановленні зв’язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні Мета: актуалізувати знання дітей з цієї теми, удосконалювати вміння аналізувати речення, виділяючи головні та другорядні члени речення, встановлювати зв’язок слів у реченні; розвивати вміння виділяти і використовувати у мовленні числівників; виховувати любов до природи. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього […]...
- Порівняння прислівників і прикметників. Основна граматична ознака прислівників Тема. Порівняння прислівників і прикметників. Основна граматична ознака прислівників. (Вправи 401-405). Мета. Тренувати учнів у розпізнаванні прислівників у тексті, провести порівняльне дослідження прислівників і прикметників, ознайомити учнів зі способом творення прислівників від прикметників. Розвивати дослідницькі навички. Виховувати почуття прекрасного засобами описів природи. Обладнання: ілюстративний матеріал до текстів-описів, роздатковий матеріал, підручник, зошит. Хід уроку I. Організація […]...
- Degrees of Comparison of adverbs. Ступені порівняння прислівників – The Аdverb. Прислівник Англійська мова The Аdverb. Прислівник Degrees of Comparison of adverbs. Ступені порівняння прислівників Вищий та найвищий ступені порівняння прислівників утворюються за такою схемою: Одно – чи двоскладовий, наприклад, fast Faster (the) fastest У якому два чи більше складів, наприклад, carefully More carefully (the) most carefully Ці прислівники утворюють ступені порівняння не за загальною схемою: well […]...
- Спостереження за вживанням особових займенників у текстах Урок 77 Тема. Спостереження за вживанням особових займенників у текстах Мета: закріплювати знання про займенник, вчити розпізнавати особові займенники в різних формах і використовувати їх у мовленні; розвивати мовні вміння, вміння висловлювати власні судження; виховувати інтерес до вивчення мови. Обладнання: картки індивідуального опитування, картки із кросвордом із вправи 43. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання […]...
- Ступені порівняння прислівників – Прислівник УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО МОРФОЛОГІЯ Прислівник Ступені порівняння прислівників Ступені порівняння мають тільки прислівники, утворені від якісних прикметників за допомогою суфіксів – о, – е: Швидкий – швидко, добрий – добре. Ступенів порівняння два: вищий і найвищий. Як і в прикметниках, форми ступенів порівняння прислівників вказують на більшу міру вияву названої ознаки. Кожен зі […]...
- Аналіз контрольної роботи. Спостереження за вживанням у текстах однорідних членів речення, виражених прислівниками. (Вправи 336-338) Тема. Аналіз контрольної роботи. Спостереження за вживанням у текстах однорідних членів речення, виражених прислівниками. (Вправи 336- 338). Мета. Удосконалювати вміння розпізнавати і вживати у мовленні другорядні однорідні члени речення, виражені прислівниками. Обладнання: індивідуальні картки. Хід уроку I. Організація класу. II. Аналіз контрольної роботи. III. Перевірка домашнього завдання (вправа 335). 1. Зачитування речень, виписаних з підручника […]...
- Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично). (Вправи 163-167) Тема. Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично). (Вправи 163-167). Мета. Вчити школярів добирати прикметники для найточнішого вираження думки: показати роль прикметників найвищого ступеня у мовленні. Обладнання: книги В. Нестайка “Казкові пригоди і таємниці”, прислів’я, мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Поняття про числівник як частину мови. Спостереження за функціональною роллю числівників у мовленні Урок 73 Тема. Аналіз контрольної роботи. Поняття про числівник як частину мови. Спостереження за функціональною роллю числівників у мовленні Мета: ознайомити учнів з новою частиною мови – числівником, дати початкове поняття про числівник, його функцію в мовленні, вчити застосовувати знання про числівник на практиці і правильно вживати у мовленні; розвивати інтерес до вивчення природи; виховувати […]...
- Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником Урок 63 Тема. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником Мета: систематизувати знання учнів про прикметник як частину мови, ознайомити зі схемою морфологічного аналізу прикметника, вдосконалювати вміння визначати рід, число і відмінок прикметників; розвивати вміння вживати прикметники для всебічної характеристики предмета; виховувати почуття товариськості. Обладнання: картки індивідуального […]...
- Інтегрований урок. Спостереження за мовленнєвими явищами Тема. Інтегрований урок. Спостереження за мовленнєвими явищами – вживанням у мовленні прислівників-антонімів, прислівників-синонімів. (Вправи 406-415). Мета. Вчити учнів виявляти виражальні можливості прислівників-синонімів і прислівників-антонімів, зіставляти їх у художньому науково-популярному текстах. Формувати вміння висловлювати свої враження, почуття, думки з огляду на умови спілкування та удосконалювати свої зв’язні висловлювання та однокласників, сприяти пробудженню любові до рідної мови. […]...
- Порівняльна характеристика прислівників і прикметників. Основна граматична ознака прислівників Урок 106 Тема. Порівняльна характеристика прислівників і прикметників. Основна граматична ознака прислівників Мета: закріплювати вміння розпізнавати прислівники у тексті, розширити уявлення про прислівник на основі порівняльного аналізу його з прикметником, ознайомити із способом творення прислівників від прикметників; розвивати вміння розрізняти прикметники і прислівники; виховувати почуття прекрасного засобами описів природи. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання […]...
- Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту Урок 60 Тема. Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту Мета: удосконалювати вміння дітей визначати відмінок прикметника за закінченням і формою іменника, організувати спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту; розвивати аналітичні вміння, навички визначати граматичні форми; виховувати спостережливість. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота із вправою 231 2. Гра “Тест-контроль” […]...
- Синоніми. Ознайомлення зі словником синонімів ЛЕКСИКОЛОГІЯ § 49 Синоніми. Ознайомлення зі словником синонімів Запам’ятаймо! Синоніми – це слова, різні за звучанням і написанням, але однакові або близькі за лексичним значенням. Синоніми вживаються в мові для чіткого й образного висловлення думки або уникнення повторів слів. Два і більше синонімів утворюють синонімічний ряд. 456 Прочитайте речення. Знайдіть у них синоніми, випишіть їх. […]...
- Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні. (Вправи 151-154) Тема. Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні. (Вправи 151-154). Мета. Закріпити в учнів поняття про прикметник як частину мови, про його роль у мовленні; розвивати мовлення; виховувати любов до природи. Обладнання: мовний матеріал, прислів’я, малюнки годівничок та птахів, таблиця-ватман “Словничок”. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього […]...
- Ступені порівняння прикметників. Утворення вищого й найвищого ступенів порівняння прикметників І СЕМЕСТР ПРИКМЕТНИК Урок № 45 Тема: Ступені порівняння прикметників. Утворення вищого й найвищого ступенів порівняння прикметників Мета: дати відомості про ступені порівняння прикметників та їх творення, формувати вміння їх розпізнавати, розрізняти, утворювати, правильно і доречно вживати в мовленні; розвивати увагу, удосконалювати культуру усного і писемного мовлення. Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу. Обладнання: підручник. […]...
- Антоніми. Ознайомлення зі словником антонімів ЛЕКСИКОЛОГІЯ § 50 Антоніми. Ознайомлення зі словником антонімів 464 1. Прочитайте вірш. Чому виділені слова можна об’єднати в одну пару? Очі Різні очі дано людині, Та не в тому різниця – Чорні чи сині. А в чому ж? А в тому, Як світ вони бачать, З чого радіють, За чим вони плачуть. Одним усе видиться […]...
- Закріплення вмінь уживати прикметники в мовленні в різних формах, використовувати прикметники з описовою метою Урок 59 Тема. Закріплення вмінь уживати прикметники в мовленні в різних формах, використовувати прикметники з описовою метою Мета: вчити відмінювати прикметники, вживати його в мовленні в різних формах, узгоджуючи з іменником в роді, числі й відмінку; розвивати мовлення дітей, уміння вживати прикметники у мовленні з описовою метою; виховувати старанність, наполегливість у навчанні, бажання вчитися. Обладнання: […]...
- Зміни приголосних перед – Ш(ИЙ) у вищому ступені порівняння прикметників (прислівників) УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО БУДОВА СЛОВА. СЛОВОТВІР Зміни приголосних перед – Ш(ИЙ) у вищому ступені порівняння прикметників (прислівників) У вищому ступені прикметників і прислівників Г, ж, з перед суфіксом – ш(ий) змінюються на – жч(ий), а С + – ш(ий) – У – щ(ий): Високий – вищий (вище), вузький – вужчий (вужче), дорогий – […]...
- Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні Урок 49 Тема. Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні Мета: проаналізувати знання, уміння та навички, виявлені учнями під час контрольної роботи; актуалізувати знання про прикметник і його значення у мовленні; розвивати вміння порівнювати мовні явища; виховувати любов до художнього мовлення. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи II. Актуалізація […]...
- Особливості використання синонімів у професійному мовленні Тема 3. Особливості лексичного складу української літературної мови у професійному мовленні 3. Особливості використання синонімів у професійному мовленні Синоніми – це слова, що звучать по-різному, але мають спільне основне лексичне значення: горизонт, обрій, краєвид, небосхил, видноколо, крайнебо, небозвід. Зрозуміти, збагнути, втямити, дібрати, дібрати, уторопати, розшолопати. Вони називають 1 й те ж поняття, але різними словами. […]...
- Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах. (Вправи 339-341) Тема. Спостереження за роллю прислівників у художніх і науково-популярних текстах. (Вправи 339-341). Мета. Вдосконалювати вміння розпізнавати прислівники в усному і писемному мовленні; розкрити роль прислівників у художніх і науково-популярних текстах; формувати вміння використовувати прислівники у різних текстах і визначати їхню роль. Обладнання: індивідуальні картки, малюнки ранніх квітів. Хіт уроку І. Організація класу. II. Перевірка домашнього […]...
- Вправи на спостереження за роллю дієслів у мовленні. Граматичний аналіз дієслівних форм різних часів Урок 118 Тема. Вправи на спостереження за роллю дієслів у мовленні. Граматичний аналіз дієслівних форм різних часів Мета: систематизувати знання учнів з теми “Дієслово”; розвивати вміння робити морфологічний аналіз дієслів; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання (вправа 226) II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання – Відновіть […]...
- Спостереження за вживанням прикметників у текстах різних стилів: художньому і науковому. (Вправи 160-162) Тема. Спостереження за вживанням прикметників у текстах різних стилів: художньому і науковому. (Вправи 160-162). Мета. Вчити учнів розрізняти тексти за їх стилістичними ознаками, вживати прикметники в мовленні зі стилістичною метою; розвивати мовленнєве чуття, культуру мовлення: виховувати любов і живий інтерес до рідної мови, до природи рідного краю. Обладнання: мовний матеріал, книга В. Нестайка “Казкові пригоди […]...
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником. (Вправи 196-201) Тема. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником. (Вправи 196-201). Мета. Формувати в учнів уміння вживати прикметники в мовленні для повнішого розкриття думки, характеристики предметів. Обладнання: мовний матеріал, прислів’я. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Інтерв’ю за матеріалами вправи 195. – Прочитайте речення, у […]...
- ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ НА Дії РІЗНИХ СТУПЕНІВ. ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ВПРАВИ НА ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3 АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження) Урок 69. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ НА Дії РІЗНИХ СТУПЕНІВ. ВИМІРЮВАННЯ І ПОРІВНЯННЯ ДОВЖИН ВІДРІЗКІВ. ВПРАВИ НА ЗАПАМ’ЯТОВУВАННЯ ТАБЛИЦІ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 3 Мета: навчати учнів знаходити значення виразів з дужками на дії різних ступенів; закріпити знання таблиці множення числа 3; формувати вміння розв’язувати і пояснювати розв’язання задач; розвивати увагу, пам’ять; […]...
- Ступені порівняння прислівників Тема: Ступені порівняння прислівників. Мета : пояснити значення й особливості творення простої та складеної форм вищого й найвищого ступенів порівняння прислівників; формувати вміння розпізнавати, розрізняти й утворювати форми ступенів порівняння прислівників, правильно вживати їх у мовленні; виховувати повагу до загальнолюдських моральних цінностей; розвивати спостережливість, увагу, логічне й образне мислення, удосконалювати граматичний лад мовлення учнів. Тип […]...
- Спостереження за вживанням особових займенників у текстах. (Вправи 240-243) Тема. Спостереження за вживанням особових займенників у текстах. (Вправи 240-243). Мета. Розвивати вміння розпізнавати особові займенники, виявляти їх роль у тексті. Обладнання: мовний матеріал, таблиця “Почуття”. Хіт уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Інтерв’ю за вправою 239. – Прочитайте речення, назвіть особові займенники, визначте їх особу і число. – Яку із згаданих українських […]...
- СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ВЖИВАННЯМ ДІЄСЛІВ НЕОЗНАЧЕНОЇ ФОРМИ У ПРИКАЗКАХ І ПРИСЛІВ’ЯХ, ПОРАДАХ, ІНСТРУКЦІЯХ. ПОБУДОВА ПОРАД, ІНСТРУКЦІЙ Мета: вчити учнів добирати неозначену форму до дієслів, поданих в інших формах, використовувати неозначену форму в побудові навчальних текстів-інструкцій, порад; спонукати учнів до навчання; виховувати любов до української мови. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Робота над прислів’ями – Прочитайте, поясніть зміст. Спишіть. У дієсловах виділіть закінчення, усно поставте до них […]...
- Я, моя сім’я та друзі. Ступені порівняння прикметників та прислівників Мета: повторити вивчений лексико-граматичний матеріал; удосконалювати навички усного та писемного мовлення. Обладнання: підручник, матеріали для завдань. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Привітання Т. Good morning, boys and girls! Ps. Good morning, good morning! Good morning to you! Good morning, our teacher, We are glad to see you! Т. Thank you. I am glad to see […]...
- Прикметники Урок 50 Тема. Прикметники – синоніми й антоніми. Пряме й переносне значення прикметників Мета: поглибити знання учнів про синоніми й антоніми на прикладі розгляду прикметників, розвивати вміння добирати та використовувати прикметники – синоніми та антоніми у мовленні, вживати прикметники в переносному значенні, тренуватися давати повну й вичерпну відповідь на питання; виховувати бажання працювати на користь […]...
- АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО ПРО ПРИКМЕТНИК. СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА РОЛЛЮ ПРИКМЕТНИКІВ У МОВЛЕННІ Мета: проаналізувати типові помилки, допущені під час виконання перевірної роботи, працювати над їх усуненням; поглибити знання учнів про прикметник, його значення у мовленні; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до рідної мови. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ І знову дзвоник кличе в клас, Знання нові чекають нас. Ми дуже любим рідну мову, Її […]...
- Тренувальні вправи на використання прикметників у мовленні. Практичні словотворчі вправи. Усний опис зимового пейзажу Урок 65 Тема. Тренувальні вправи на використання прикметників у мовленні. Практичні словотворчі вправи. Усний опис зимового пейзажу Мета: вдосконалювати вміння рід, число і відмінок у сполученні з іменником, вміння добирати прикметники-синоніми, повторити правило перевірки ненаголошеного голосного у корені слова; розвивати словотворчі вміння дітей, усне мовлення; виховувати любов до природи. Обладнання: картинки зимової природи, словники синонімів, […]...