Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником
Урок 63
Тема. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником
Мета: систематизувати знання учнів про прикметник як частину мови, ознайомити зі схемою морфологічного аналізу прикметника, вдосконалювати вміння визначати рід, число і відмінок прикметників; розвивати вміння вживати прикметники для всебічної характеристики предмета; виховувати почуття товариськості.
Обладнання: картки індивідуального опитування.
ХІД УРОКУ
I. Перевірка
1. Робота із вправою 244
2. Картки індивідуального опитування
Картка 1
Провідміняй словосполучення.
Вечірнє небо, давня історія.
Картка 2
Провідміняй словосполучення.
Синій колір, домашня робота.
Картка 3
Прочитай текст. Випиши з тексту іменники у сполученні з прикметниками. Визнач їх рід, число, відмінок. Виділи закінчення прикметників у множині.
ЖИТНІЙ ДІДУСЬ
У нас в сім’ї за обідом ставлять на стіл дерев’яне блюдо з хлібом. Блюдо старе, йому майже сто років.
По краю блюда друкованими літрами вирізано: “Житній хліб – калачу дід”. Напис
II. Актуалізація опорних знань та мотивація навчання
– Прочитайте текст з дошки.
РАНОК
Ранок після ночі. Зірки пірнули в безодню неба. Піднімається туман. Тихо навкруги.
– Яке ваше враження від тексту? Чи сподобався він вам? Чому?
– Як же його можна вдосконалити?
III. Оголошення теми й мети уроку
– Сьогодні ми будемо вчитися використовувати прикметники для характеристики іменників, познайомимось із граматичним розбором прикметників.
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
1. Усна колективна робота (з дошки)
– Доберіть прикметники, які характеризували б іменники за ознаками:
– кольору – хмара, очі;
– руху – поїзд, річка;
– розміру, відстані, ваги – книжка, країна;
– смакових і нюхових відчуттів – виноград, букет.
– А тепер спробуйте за всіма можливими ознаками дібрати прикметники до слова хмара.
2. Самостійна робота з підручником
– Спробуйте дібрати прикметники для всебічної характеристики іменників із вправи 245. Виберіть три прикметники на власний розсуд.
– Поставте усно один із прикметників у родовий (давальний, знахідний, орудний, місцевий відмінок).
– У яких відмінках вживаються прийменники?
3. Творче завдання (за вправою 247)
– Виберіть словосполучення, в яких прикметники стоять у родовому (давальному, знахідному, орудному, місцевому) відмінках.
– Як визначити відмінок прикметника?
– А що ще можна визначити за допомогою закінчення? Як?
V. Закріплення та систематизація знань
1. Інструктаж щодо виконання домашнього завдання
2. Розвиток зв’язного мовлення (за вправою 246)
– Яку роль виконують прикметники у мовленні?
VI. Підсумок уроку
– Згадайте, що ми вчилися робити з вами сьогодні.
– Спробуйте удосконалити текст, з якого ми почали урок. Чи став наш текст виразнішим?
– Завдяки чому?
VII. Домашнє завдання
Вправа 248.
Related posts:
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником. (Вправи 196-201) Тема. Спостереження за вживанням прикметників для всебічної характеристики предметів. Граматичний розбір прикметника у сполученні з іменником. (Вправи 196-201). Мета. Формувати в учнів уміння вживати прикметники в мовленні для повнішого розкриття думки, характеристики предметів. Обладнання: мовний матеріал, прислів’я. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Інтерв’ю за матеріалами вправи 195. – Прочитайте речення, у […]...
- УЖИВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ ДЛЯ ВСЕБІЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТІВ. ГРАМАТИЧНИЙ РОЗБІР ПРИКМЕТНИКА У СПОЛУЧЕННІ З ІМЕННИКОМ Мета: закріпити знання учнів про прикметник як частину мови; ознайомити зі схемою морфологічного аналізу прикметника; розвивати вміння вживати прикметники для всебічної характеристики предмета; виховувати любов до рідного слова. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Каліграфічна хвилинка Любіть Україну у сні й наяву, Вишневу свою Україну, Красу її, вічно живу і нову, […]...
- УЖИВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ ДЛЯ ВСЕБІЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТІВ Урок 58. УЖИВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ ДЛЯ ВСЕБІЧНОЇ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРЕДМЕТІВ Мета: закріплювати знання учнів про прикметник як частину мови; розвивати вміння вживати прикметники у мовленні для характеристики предметів; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Пролунав дзвінок, Починаємо урок. Працюй наполегливо, старанно, Щоб кожну хвилину не втратити марно. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий […]...
- Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту Урок 60 Тема. Спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту Мета: удосконалювати вміння дітей визначати відмінок прикметника за закінченням і формою іменника, організувати спостереження за вживанням прикметників у різних типах тексту; розвивати аналітичні вміння, навички визначати граматичні форми; виховувати спостережливість. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота із вправою 231 2. Гра “Тест-контроль” […]...
- ЗМІНЮВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ ЗА РОДАМИ Й ЧИСЛАМИ У СПОЛУЧЕННІ З ІМЕННИКАМИ Мета: вчити учнів визначати рід і число прикметника за родом і числом пов’язаного з ним іменника; збагачувати словниковий запас школярів; формувати мовленнєві навички; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 118) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці […]...
- ВІДМІНЮВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ У СПОЛУЧЕННІ З ІМЕННИКАМИ В ОДНИНІ ТА МНОЖИНІ. ВІДМІНКОВІ ЗАКІНЧЕННЯ ПРИКМЕТНИКІВ З ОСНОВОЮ НА ТВЕРДИЙ ПРИГОЛОСНИЙ Мета: ознайомити учнів з відмінюванням прикметників в однині та множині; вчити визначати відмінок прикметників, зіставляти і розрізнювати відмінкові закінчення прикметників з орієнтацією на твердий приголосний основи; виховувати любов до рідного слова. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання 2. Каліграфічна хвилинка Бі лаг іжн ек тру чар Є слова, […]...
- Відмінювання прикметників у сполученні з іменниками в однині та множині. Відмінкові закінчення прикметників з основою на твердий приголосний ПРИКМЕТНИК Відмінювання прикметників у сполученні з іменниками в однині та множині. Відмінкові закінчення прикметників з основою на твердий приголосний 187. Розгляньте таблицю. Відмінок Відмінкові закінчення в однині Відмінкові закінчення в множині Чол. рід Жін. рід Середи, рід Для всіх родів Н. в. Довгий шлях Довга ніч Довге поле Довг стежки Р. в. Довгого Довгої Довгого […]...
- Спостереження за зв’язком прикметників з іменниками в реченнях. Узагальнення знань про змінювання прикметників за родами і числами Урок 54 Тема. Спостереження за зв’язком прикметників з іменниками в реченнях. Узагальнення знань про змінювання прикметників за родами і числами Мета: вдосконалювати вміння дітей визначати рід і число прикметників, узагальнити знання про рід і число прикметників; розвивати мовні вміння; виховувати любов до природи. Обладнання: картки індивідуального опитування ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. Робота […]...
- Спостереження за вживанням прикметників у текстах різних стилів: художньому і науковому. (Вправи 160-162) Тема. Спостереження за вживанням прикметників у текстах різних стилів: художньому і науковому. (Вправи 160-162). Мета. Вчити учнів розрізняти тексти за їх стилістичними ознаками, вживати прикметники в мовленні зі стилістичною метою; розвивати мовленнєве чуття, культуру мовлення: виховувати любов і живий інтерес до рідної мови, до природи рідного краю. Обладнання: мовний матеріал, книга В. Нестайка “Казкові пригоди […]...
- Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично) Урок 52 Тема. Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично) Мета: практично ознайомити дітей із ступенями прикметників, розширити уявлення дітей про прикметник, вчити використовувати ступені прикметників у мовленні; розвивати мовлення дітей шляхом навчання доцільного використання прикметників у мові; виховувати патріотизм, любов до України. ХІД УРОКУ I. […]...
- Морфологічний розбір прикметника Українська мова Частини мови Прикметник Морфологічний розбір прикметника 1. Початкова форма (називний відмінок однини чоловічого роду). 2. Постійні морфологічні ознаки: 1) розряд (якісний, відносний, присвійний); 2) форма: – повна, коротка (для якісних прикметників, якщо є); – стягнена, нестягнена (для прикметників жіночого і середнього роду). 3. Ступінь порівняння (для якісних прикметників): – вищий; – найвищий. 4. […]...
- Змінювання прикметників за родами й числами в сполученні з іменниками ПРИКМЕТНИК Змінювання прикметників за родами й числами в сполученні з іменниками 183. Прочитайте словосполучення прикметника з іменниками. Білий ліс Білим лісом Біла зима Білою зимою Біле поле Білому полю Білі ліси, зими, поля Білих лісах, зимах, полях Синій олівець Синім олівцем Синя кулька Синьою кулькою Синє озеро Синьому озері Сині олівці, кульки, озера Синіх олівців, […]...
- Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично). (Вправи 163-167) Тема. Вправи на доцільне використання прикметників у мовленні. Спостереження за формами прикметників найвищого ступеня (без терміна, практично). (Вправи 163-167). Мета. Вчити школярів добирати прикметники для найточнішого вираження думки: показати роль прикметників найвищого ступеня у мовленні. Обладнання: книги В. Нестайка “Казкові пригоди і таємниці”, прислів’я, мовний матеріал. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. […]...
- ЗМІНЮВАННЯ ПРИКМЕТНИКІВ ЗА РОДАМИ ТА ЧИСЛАМИ У СПОЛУЧЕННІ З ІМЕННИКАМИ Мета: розширити знання учнів про граматичний і смисловий зв’язок прикметників з іменниками; вчити визначати рід і число прикметників; збагачувати словниковий запас; формувати мовленнєві навички; виховувати бережливе ставлення до природи. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Дзвоник пролунав веселий, Дружно всіх він кличе в клас. Цікаві дії на уроці Пропоную я для вас. Станьте струнко, схаменіться, Одне […]...
- Аналіз диктанту. Спостереження за зміною закінчень прикметників у різних відмінкових формах Тема. Аналіз диктанту. Спостереження за зміною закінчень прикметників у різних відмінкових формах. (Вправи 224-228). Мета. Вчити спостерігати за змінюванням закінчень прикметників у різних відмінкових формах. Тренувати вміння визначати рід, число і відмінок прикметників за родом, числом і відмінком зв’язаних з ними іменників. Розвивати мовлення учнів, збагачувати їхній словник. Виховувати бережне ставлення до краси довкілля. Обладнання: […]...
- Відмінювання прикметників у множині. Вправи на вживання різних відмінкових форм прикметників у множині Урок 69 Тема. Відмінювання прикметників у множині. Вправи на вживання різних відмінкових форм прикметників у множині Мета: ознайомити дітей із системою відмінювання прикметників у множині, її особливостями, вчити вживати різні відмінкові форми прикметників у множині; розвивати вміння вживати на письмі закінчення прикметників, орієнтуючись на кінцевий приголосний основи; виховувати дбайливе ставлення до природи. Обладнання: тлумачні словники. […]...
- Закріплення вмінь уживати прикметники в мовленні в різних формах, використовувати прикметники з описовою метою Урок 59 Тема. Закріплення вмінь уживати прикметники в мовленні в різних формах, використовувати прикметники з описовою метою Мета: вчити відмінювати прикметники, вживати його в мовленні в різних формах, узгоджуючи з іменником в роді, числі й відмінку; розвивати мовлення дітей, уміння вживати прикметники у мовленні з описовою метою; виховувати старанність, наполегливість у навчанні, бажання вчитися. Обладнання: […]...
- Вправи на визначення відмінка прикметників у реченні за відмінком іменника Урок 58 Тема. Вправи на визначення відмінка прикметників у реченні за відмінком іменника Мета: продемонструвати учням тісний морфологічний зв’язок прикметника з іменником, вчити визначати відмінок прикметника у реченні за допомогою відмінкової форми іменника; розвивати мовні вміння, словарний запас учнів; виховувати любов до рідного краю. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання 1. […]...
- Аналіз контрольної роботи. Відмінювання прикметників. Таблиця відмінювання прикметників в однині Урок 57 Тема. Аналіз контрольної роботи. Відмінювання прикметників. Таблиця відмінювання прикметників в однині Мета: ознайомити дітей з відмінюванням прикметників в однині та множині, вчити визначати відмінок прикметника, правильно вибирати закінчення при відмінюванні прикметника залежно від кінцевого приголосного основи; розвивати уміння зіставляти мовні явища, робити висновки на основі спостережень; виховувати повагу до рідної землі й мови. […]...
- ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКІВ ПРИКМЕТНИКІВ ЗА ВІДМІНКАМИ ІМЕННИКІВ Мета: формувати в учнів уміння визначати під час виконання навчальних вправ відмінки прикметників за відмінками іменників; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до рідного краю. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 118) III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ – Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, що відмінок прикметників […]...
- Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменниками Урок 53 Тема. Вправи на визначення роду й числа прикметників за іменниками Мета: продемонструвати учням тісний морфологічний зв’язок прикметника та іменника, вчити визначати рід і число прикметника за іменником, вчити змінювати прикметник за числами й родами, узгоджувати прикметник з іменником у реченні і словосполученні за їх морфологічними ознаками; розвивати вміння будувати зв’язну розповідь на граматичну […]...
- Практичне ознайомлення із формами ступенів порівняння прислівників. Спостереження за вживанням у мовленні прислівників синонімів та антонімів Урок 107 Тема. Практичне ознайомлення із формами ступенів порівняння прислівників. Спостереження за вживанням у мовленні прислівників синонімів та антонімів Мета: практично ознайомити зі ступенями порівняння прислівників, вчити утворювати ступені порівняння прислівників, спостерігаючи за роллю у мовленні прислівників-синонімів і антонімів; розвивати мовлення дітей, поповнювати словниковий запас учнів; виховувати наполегливість у навчанні. Обладнання: картки індивідуального опитування. ХІД […]...
- Спостереження за вживанням особових займенників у текстах Урок 77 Тема. Спостереження за вживанням особових займенників у текстах Мета: закріплювати знання про займенник, вчити розпізнавати особові займенники в різних формах і використовувати їх у мовленні; розвивати мовні вміння, вміння висловлювати власні судження; виховувати інтерес до вивчення мови. Обладнання: картки індивідуального опитування, картки із кросвордом із вправи 43. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього завдання […]...
- ВПРАВИ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКА ПРИКМЕТНИКА Урок 53. ВПРАВИ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКА ПРИКМЕТНИКА У РЕЧЕННІ Мета: формувати вміння визначати у процесі виконання навчальних вправ відмінки прикметників за відмінками іменників; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до рідного краю. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Перевірка домашнього завдання (вправа 178, с. 93) – Визначте тип списаного вами тексту. […]...
- СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ВЖИВАННЯМ ПРИКМЕТНИКІВ У ТЕКСТАХ РІЗНИХ СТИЛІВ: НАУКОВОМУ І ХУДОЖНЬОМУ Мета: вчити учнів розрізняти тексти за їх стилістичними ознаками, вживати прикметники в мовленні зі стилістичною метою; розвивати зв’язне мовлення; вчити складати описи на запропоновану тему, дотримуючи мовних норм; розвивати спостережливість, творчу уяву; виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання оберігати і примножувати її. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Не гаймо часу, поспішаймо, Урок скоріш розпочинаймо. II. […]...
- Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні Урок 49 Тема. Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні Мета: проаналізувати знання, уміння та навички, виявлені учнями під час контрольної роботи; актуалізувати знання про прикметник і його значення у мовленні; розвивати вміння порівнювати мовні явища; виховувати любов до художнього мовлення. ХІД УРОКУ I. Аналіз контрольної роботи II. Актуалізація […]...
- Урок розвитку мовлення. Спостереження за зв’язком прикметників з іменниками в реченнях Тема. Спостереження за зв’язком прикметників з іменниками в реченнях. Узагальнення знань про змінювання прикметників за родами і числами. (Вправи 171-173). Мета. Узагальнити знання учнів про граматичні ознаки прикметників та іменників і взаємозв’язок між ними; закріплювати знання про науково-популярні тексти. Обладнання: мовний матеріал. Хід уроку І. Організація класу. Дай знання нам, школо-мати, Найсильнішу зброю в руки. […]...
- Змінювання прикметників за родами та числами Тема. Змінювання прикметників за родами та числами. (Вправи 204-213). Мета. Вчити учнів змінювати прикметники за числами у сполученні з іменниками. Вдосконалювати вміння ставити питання від іменника до прикметника. Розвивати зв’язне мовлення школярів, образне мислення. Виховувати почуття захоплення від краси природи. Обладнання: зображення зимових пейзажів, картки-опори для міркування при визначенні роду і числа прикметників, підручник, зошит. […]...
- Вимова й правопис прикметників на Урок 61 Тема. Вимова й правопис прикметників на – ськ-, – зьк-, – цьк – Мета: вчити дітей утворювати, правильно вимовляти й записувати прикметники із суфіксами – ськ-, – зьк-, – цьк-; розвивати фонематичний слух, вміння ставити й розв’язувати проблеми; виховувати почуття гордості за героїчне минуле Батьківщини. Обладнання: портрет Богдана Хмельницького, малюнок козака. ХІД УРОКУ […]...
- Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні. (Вправи 151-154) Тема. Повторення вивченого про прикметник як частину мови. Спостереження за роллю прикметників у мовленні. (Вправи 151-154). Мета. Закріпити в учнів поняття про прикметник як частину мови, про його роль у мовленні; розвивати мовлення; виховувати любов до природи. Обладнання: мовний матеріал, прислів’я, малюнки годівничок та птахів, таблиця-ватман “Словничок”. Хід уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього […]...
- ВПРАВИ НА ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКА ПРИКМЕТНИКІВ У РЕЧЕННІ Мета: формувати вміння учнів визначати під час виконання навчальних вправ відмінки прикметників за відмінками іменників; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати працелюбність. ХІД УРОКУ І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Всі мерщій сідайте, діти. Домовляймось не шуміти, На уроці не дрімати, Руки вчасно підіймати. І щоб не було мороки, Всі готові до уроку? Тож гаразд, часу не гаймо І […]...
- Вживання знака м’якшення перед закінченнями прикметників чоловічого і середнього роду в родовому, давальному і місцевому відмінках однини. Паралельні форми прикметників чоловічого і середнього роду в місцевому відмінку однини Урок 62 Тема. Вживання знака м’якшення перед закінченнями прикметників чоловічого і середнього роду в родовому, давальному і місцевому відмінках однини. Паралельні форми прикметників чоловічого і середнього роду в місцевому відмінку однини Мета: ознайомити учнів з правописом прикметників чоловічого і середнього роду з основою на м’який приголосний у родовому, давальному і місцевому відмінках однини; розвивати у […]...
- ВПРАВИ НА ВЖИВАННЯ РІЗНИХ ВІДМІНКОВИХ ФОРМ ПРИКМЕТНИКІВ Мета: закріплювати вміння учнів визначати відмінок прикметників у реченні за питаннями, закінченням та відмінком іменника; розвивати мовленнєве чуття; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати уважність, старанність, наполегливість. Хід уроку ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Перевірка домашнього завдання (вправа 215, с. 96) – Прочитайте записані прислів’я. – Які закінчення ви вставили замість крапок? – Поясніть написання […]...
- Використання прикметників в описах пейзажу Тема. Використання прикметників в описах пейзажу. (Вправи 244-247). Мета. Розвивати уміння дітей визначати рід, число та відмінок прикметників за закінченнями та формою іменників, з якими зв’язані прикметники. Збагачувати активний словниковий запас учнів. Удосконалити уміння учнів використовувати прикметники в описі, уміння робити висновки. Виховувати спостережливість, любов до природи. Обладнання: малюнки зимової природи, мовний матеріал, підручник, зошит. […]...
- Розбір прикметника як частини мови МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ Прикметник Розбір прикметника як частини мови Послідовність розбору 1. Частина мови. Що вона означає? 2. Морфологічні ознаки: А) початкова форма (називний відмінок однини чоловічого роду, жіночого роду, середнього роду); Б) розряд за значенням (якісний, відносний чи присвійний); ступінь порівняння (для якісних); В) число, рід (в однині), відмінок, група; Г) повна чи коротка форма, […]...
- ТРЕНУВАЛЬНІ ВПРАВИ НА ПОБУДОВУ РЕЧЕНЬ З ПРИКМЕТНИКАМИ, ВИЗНАЧЕННЯ ВІДМІНКІВ ПРИКМЕТНИКІВ Мета: закріпити знання учнів про відмінювання прикметників; розвивати вміння визначати відмінки прикметників у реченні; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати уважність. ХІД УРОКУ I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ Пролунав дзвінок, Починаємо урок. Працюй наполегливо, старанно, Щоб кожну хвилину Не втратити марно. II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 1. Каліграфічна хвилинка Загадка Щоб скріпилось за один момент, Будівельник додав у розчин… […]...
- Визначення відмінків прикметників за відмінками іменників ПРИКМЕТНИК Визначення відмінків прикметників за відмінками іменників 195. Прочитайте групи слів Грамотний, літнього, на могутньому, грамотного, самотньої, соковитої, самотнє, могутній, на соковитому, літня. Учень, учня, вишні, кошеня, дуб, дубі, спека, дощу, яблуці, груші. – З’єднайте прикметники з іменниками за змістом і в потрібній відмінковій формі. Запишіть словосполучення у дві групи: 1) прикметники з основою на […]...
- Вправляння у встановленні зв’язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні Урок 117 Тема. Вправляння у встановленні зв’язків слів у реченнях. Спостереження за вживанням числівників у мовленні Мета: актуалізувати знання дітей з цієї теми, удосконалювати вміння аналізувати речення, виділяючи головні та другорядні члени речення, встановлювати зв’язок слів у реченні; розвивати вміння виділяти і використовувати у мовленні числівників; виховувати любов до природи. ХІД УРОКУ I. Перевірка домашнього […]...
- Вправи на визначення відмінків прикметників реченні Тема. Вправи на визначення відмінків прикметників реченні. (Вправи 229-233). Мета. Показати учням тісний морфологічний зв’язок прикметника з іменником, вчити визначати відмінок прикметника у реченні за допомогою відмінкової форми іменника. Розвивати мовленнєві вміння, розширювати словниковий запас учнів. Виховувати любов до рідного краю, його традицій Обладнання: диск до підручника, зразки різдвяних листівок. таблиця відмінювання іменників, пам’ятка “Як […]...
- Спостереження за вживанням особових займенників у текстах. (Вправи 240-243) Тема. Спостереження за вживанням особових займенників у текстах. (Вправи 240-243). Мета. Розвивати вміння розпізнавати особові займенники, виявляти їх роль у тексті. Обладнання: мовний матеріал, таблиця “Почуття”. Хіт уроку I. Організація класу. II. Перевірка домашнього завдання. Інтерв’ю за вправою 239. – Прочитайте речення, назвіть особові займенники, визначте їх особу і число. – Яку із згаданих українських […]...