Плани-конспекти уроків по хімії
УРОК 78 Роль Національного (Центрального) банку в регулюванні банківської системи країни Мета уроку: поглибити й систематизувати знання учнів про грошово-кредитне регулювання економіки; визначити головні функції Національного банку України та особливості його кошторису; розвивати вміння
УРОК 45 Циклічність як форма руху національної економіки. Види циклів і головні причини економічних коливань. Криза в національній економіці. Перевірна робота Мета уроку: узагальнити й систематизувати знання з теми; розкрити сутність економічних циклів, їхню
УРОК № 57. БАНКИ У ФУНКЦІОНУВАННІ РИНКУ КАПІТАЛІВ ТА ГРОШЕЙ. ОСНОВНІ ОПЕРАЦІЇ БАНКІВ. ОРГАНІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ БАНКІВ ТА РОЛЬ УРЯДУ Мета уроку: пояснити завдання і принципи діяльності банків; ознайомити з основними операціями банків. Основні поняття:
УРОК 10 Тема. Вивчення складу, властивостей, застосування природного й супутнього нафтового газів, нафти й продуктів їх переробки Мета: закріпити знання про природні джерела органічних речовин, склад нафти, природного газу, поширення в природі, галузі застосування,
УРОК 85 Переваги та загрози глобалізації. Перевірна робота Мета уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів із теми; закріпити практичні вміння й навички учнів з виконання практичних вправ і розв’язування задач; провести контроль навчальних досягнень;
УРОК 63 Податкова система. Види податків, суб’єкти, об’єкти та принципи оподаткування Мета уроку: розкрити сутність податків як найважливішого регулятора соціально-економічних процесів на макроекономічному та мікроекономічному рівнях; з’ясувати головні функції податків та принципи формування податкової
ВСТУП Урок 4 Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії. Прийоми роботи з лабораторним посудом і нагрівальними приладами. Будова полум’я Цілі: сформувати початкові навички практичної роботи з хімічними речовинами
УРОК 4 Організаційні форми підприємств приватної власності: одноосібні володіння, партнерства, корпорації Мета уроку: проаналізувати організаційні форми приватних підприємств, визначити їхні спільні та відмітні особливості; сприяти формуванню в учнів критичного мислення; виховувати толерантність у ставленні
УРОК 17 Тема. Органічні речовини як основа сучасних матеріалів. Пластмаси Цілі: дати поняття про органічні матеріали як основу сучасних матеріалів; формувати знання учнів про пластмаси, їх види, властивості, застосування. Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор,
Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 26 Тема уроку. Процеси окиснення, відновлення. Окисники, відновники Цілі уроку: розширити уявлення про хімічні реакції на прикладі реакцій окиснення й відновлення; сформувати знання про процеси окиснення й відновлення; показати
ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 15. Як вивчають хімічні сполуки і явища. Спостереження й експеримент у хімії Цілі: ознайомити учнів з основними науковими методами пізнання в хімії з метою формування вмінь спостерігати, фіксувати
І СЕМЕСТР ПОВТОРЕННЯ ОСНОВНИХ ПИТАНЬ КУРСУ ХІМІЇ 10 КЛАСУ Урок 2 Тема уроку. Генетичний зв’язок між класами органічних сполук Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про хімічні властивості вуглеводнів; закріпити вміння складати рівняння
ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 4. ВИВЧЕННЯ БУДОВИ АТОМІВ, ФІЗИЧНИХ І ХІМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ МЕТАЛІВ Цілі: закріпити вміння давати загальну характеристику металічним елементам за їх положенням у періодичній системі й будовою атомів;
УРОК № 51. ФОРМУВАННЯ ДОХОДІВ НА РИНКАХ КРЕДИТНИХ РЕСУРСІВ І ЦІННИХ ПАПЕРІВ. ДИСКОНТУВАННЯ ВАРТОСТІ ДОХОДУ ВІД ІНВЕСТУВАННЯ В БІЗНЕСОВИЙ ПРОЕКТ Мета уроку: ознайомити учнів з механізмом формування доходів на ринку кредитних ресурсів і цінних
ВСТУП Урок 1. Предмет хімії. Короткі відомості з історії хімії Цілі: ознайомити учнів із предметом хімії як природничої науки, її значенням у житті людини, історією виникнення хімії як науки та її розвитком; вивчити правила
Тема 4 РОЛЬ ХІМІЇ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА Урок 62 Тема уроку. Місце хімії серед наук про природу. Роль хімічних знань у пізнанні природи Цілі уроку: проаналізувати контрольну роботу та скоригувати знання учнів; формувати уявлення
ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 6. ПОНЯТТЯ ПРО ТВЕРДІСТЬ ВОДИ (ПОСТІЙНУ, ТИМЧАСОВУ) І МЕТОДИ ЇЇ УСУНЕННЯ (ЗМЕНШЕННЯ) Цілі: вивчити, що таке твердість води, її види (постійна, тимчасова), методи її усунення (зменшення);
І СЕМЕСТР Тема 3. ПРИРОДНІ ДЖЕРЕЛА ВУГЛЕВОДНІВ ТА ЇХ ПЕРЕРОБКА Урок 28 Тема уроку. Контроль рівня навчальних досягнень з тем “Вуглеводні” та “Природні джерела вуглеводнів та їх переробка” Цілі уроку: узагальнити й скоригувати знання
I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 7 Тема уроку. Загальні хімічні властивості неметалів Цілі уроку: розвивати й поглиблювати знання учнів про неметали на прикладі їхніх хімічних властивостей (взаємодії
II Семестр Тема 4. ОКСИГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 39 Тема уроку. Різноманіття карбонових кислот. Одержання й використання карбонових кислот Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про хімічні властивості, одержання й використання карбонових кислот;
УРОК 37 Загальна рівновага національної економіки. Відповідність сукупних доходів і витрат, сукупного попиту і пропозиції Мета уроку: формувати в учнів знання про національний ринок, його структуру та рівновагу; з’ясувати, у чому полягає суть головної
УРОК 39 Міжнародні принципи національного рахівництва Мета уроку: розглянути історію розвитку системи національного рахівництва, стандарти ООН у галузі національного рахівництва; вивчити головні структурні елементи системи національного рахівництва; узагальнити й систематизувати знання учнів з теми;
Тема 1 ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 8 Тема. Атомна одиниця маси. Відносна атомна маса хімічних елементів Цілі уроку: розширити знання учнів про періодичну систему елементів; закріпити знання учнів про хімічний елемент, хімічну символіку; ознайомити
Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 29 Тема уроку. Хімічні реакції Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про хімічні реакції, кінетику й термодинаміку хімічних реакцій; ознайомити учнів з основами хімічних виробництв; підготувати учнів до
ВСТУП Урок 2 Тема уроку. Періодичний закон, періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва. Хімічний зв’язок, будова речовини Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про періодичне повторення властивостей хімічних елементів і речовин, утворених
УРОК 89 Обмеження міжнародної торгівлі: головні причини та наслідки. Урядова політика протекціонізму й лібералізму. Форми торгових обмежень Мета уроку: навчити учнів використовувати набуті теоретичні знання про форми обмеження міжнародної торгівлі для розв’язання задач, графічно
УРОК 62 Зміст фінансової політики уряду: цілі й інструменти Мета уроку: розглянути чинники, що впливають на формування фінансової політики уряду; з’ясувати умови ефективної фінансової політики; вивчити головні завдання фінансової політики України на стадії створення
Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 15 Тема уроку. Іонні рівняння. Складання іонних рівнянь Цілі уроку: закріпити навички й уміння складати іонні рівняння в розчинах електролітів; розвивати навички проведення хімічного експерименту на прикладі реакцій у розчинах
ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 10. НІТРАТНА КИСЛОТА И НІТРАТИ Цілі: формувати знання про склад нітратної кислоти й нітратів, їх властивості й застосування, поширення в природі, загальні відомості про мінеральні добрива,
УРОК № 7. ПРОДУКТ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ЕФЕКТИВНІСТЬ: ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ ТА ОЦІНКА Мета уроку: сформувати в учнів знання про продукт і стадії його руху, про ефективне використання ресурсів; з’ясувати економічний зміст ефективності, її оцінку; закріпити
Тема 4 ХІМІЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК І БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК 60 Тема. Залежність фізичних властивостей речовин від типів кристалічних граток Цілі уроку: систематизувати знання учнів про будову речовин на прикладі речовин з різними типами кристалічних граток;
УРОК 56 Напрями урядового регулювання економіки: коригування розподілу ресурсів, перерозподіл доходів і багатства, захист конкуренції, контроль над рівнем безробіття та інфляції Мета уроку: засвоїти необхідність і сутність державного регулювання економіки, головні його принципи та
I СЕМЕСТР Тема 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (18 год.) УРОК 11 Тема уроку. Оксиди неметалічних елементів. Кислотний характер оксидів і гідратів оксидів. Кислотні дощі Цілі уроку: розширити знання учнів про кислотні оксиди
II Семестр Тема 5. НІТРОГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 57 Тема уроку. Узагальнення й систематизація знань про нітрогеновмісні органічні сполуки Цілі уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів про нітрогеновмісні органічні сполуки, рівні організації органічних сполук.
Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 37 Тема. Розрахунки за хімічними рівняннями маси, об’єму, кількості речовини реагентів і продуктів реакції Цілі уроку: розвивати вміння й навички розрахунків за хімічними рівняннями маси, об’єму, кількості
УРОК 2 Види підприємництва: виробниче, комерційне, посередницьке, фінансове. Підприємництво в інформаційній сфері Мета уроку: розглянути види підприємництва та з’ясувати їхні особливості; сформувати в учнів знання про технологію здійснення кожного з видів підприємницької діяльності; сприяти
Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 30 Тема уроку. Тематична робота з теми “Хімічні реакції” Цілі уроку: узагальнити та скоригувати знання учнів з теми “Хімічні реакції”; з’ясувати рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння основних
II Семестр Тема 5. НІТРОГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 51 Тема уроку. Анілін, його склад, будова молекули, фізичні властивості. Хімічні властивості аніліну: взаємодія з неорганічними кислотами, бромною водою. Взаємний вплив атомів у молекулі аніліну. Одержання
УРОК № 56. ФОНДОВА БІРЖА У ФУНКЦІОНУВАННІ РИНКУ КАПІТАЛІВ ТА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ. ОПЕРАЦІЇ ФОНДОВОЇ БІРЖІ. ЇЇ ОРГАНІЗАЦІЯ ТА РОЛЬ УРЯДУ У ФУНКЦІОНУВАННІ. ОЦІНЮВАННЯ СТАНУ РИНКУ ЗА ІНДЕКСАМИ ФОНДОВОГО РИНКУ Мета уроку: пояснити завдання
Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 33 Тема уроку. Метан. Молекулярна, електронна і структурна формули метану, поширення в природі Цілі уроку: формувати знання учнів про молекулярну, електронну й структурну формули метану; ознайомити учнів з
ІІ семестр Тема 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ (13 годин) УРОК 33 Тема уроку. Охорона навколишнього середовища в металургійному виробництві й використанні металів. Значення неорганічних сполук у природі, техніці й житті Цілі уроку:
Тема 3 ПЕРІОДИЧНИЙ ЗАКОН І ПЕРІОДИЧНА СИСТЕМА ХІМІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ Д. І. МЕНДЕЛЄЄВА. БУДОВА АТОМА УРОК 44 Тема. Будова атома: ядро й електронні оболонки. Склад атомних ядер Цілі уроку: продовжити знайомство з періодичною системи хімічних
УРОК № 8. ПІДСУМКОВИЙ УРОК З ТЕМИ “ЗМІСТ ОСНОВНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ ТА ЯВИЩ” Мета уроку: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми; закріпити практичні вміння і навички учнів із розв’язування практичних вправ і задач;
Тема 3 ПЕРІОДИЧНИЙ ЗАКОН І ПЕРІОДИЧНА СИСТЕМА ХІМІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ Д. І. МЕНДЕЛЄЄВА. БУДОВА АТОМА УРОК 49 Тема. Структура періодичної системи у світлі теорії будови атома Цілі уроку: розширити знання учнів про періодичну систему хімічних
Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 48 Тема уроку. Практична робота № 4. Властивості оцтової кислоти Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час
ДОДАТОК. КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ № з/п Дата, клас Тема уроку Тип уроку Форми роботи Вступ (2 год.) 1 Предмет химії. Короткі відомості з історії хімії. Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті ВНМ (О) Лекція, бесіда,
ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 7. Валентність хімічних елементів Цілі: закріпити знання про валентність, одиницю валентності, вдосконалити вміння визначати валентність елементів у бінарних сполуках, складати формули сполук за валентністю; розвивати логічне мислення та
УРОК 84 Глобалізація як явище кінця XX ст. Об’єктивні причини й наслідки. Головні глобальні проблеми Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям глобалізації; виявити причини появи процесів глобалізації; розвивати вміння учнів наводить приклади виникнення проблем,
І СЕМЕСТР Тема 2. ВУГЛЕВОДНІ Урок 22 Тема уроку. Контроль рівня навчальних досягнень з теми “Вуглеводні” Цілі уроку: узагальнити та скоригувати знання учнів з теми “Вуглеводні”; визначити рівень навчальних досягнень учнів з теми, розуміння
І СЕМЕСТР Тема 2. ВУГЛЕВОДНІ Урок 9 Тема уроку. Хімічні властивості алканів: повне й часткове окиснення, хлорування, термічний розклад, ізомеризація. механізм реакцій заміщення. Одержання, використання алканів Цілі уроку: формувати в учнів знання про хімічні
УРОК 31 Етапи маркетингового дослідження: мета, завдання, результат дослідження. Сегментація ринку Мета уроку: визначити роль і значення маркетингового дослідження, його головні етапи; розкрити сутність сегментування ринку; визначити критерії проведення сегментації ринку. Основні поняття: маркетингове
II Семестр Тема 4. ОКСИГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 40 Тема уроку. Практична робота 2. Властивості етанової кислоти Цілі уроку: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під
II Семестр Тема 6. СИНТЕТИЧНІ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНІ РЕЧОВИНИ Й ПОЛІМЕРНІ МАТЕРІАЛИ НА ЇХНІЙ ОСНОВІ Урок 61 Тема уроку. Синтетичні волокна. Поліестерові й поліамідні волокна, їхній склад, властивості, використання Цілі уроку: формувати знання учнів про синтетичні
ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 3. ЗАГАЛЬНІ ХІМІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ МЕТАЛІВ. КОРОЗІЯ МЕТАЛІВ ТА ЇХ ЗАХИСТ ВІД КОРОЗІЇ Цілі: вивчити загальні хімічні властивості металів; мати уявлення про корозію металів і способи захисту
ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 6. Валентність хімічних елементів. Складання формул бінарних сполук за валентністю елементів. Визначення валентності за формулами бінарних сполук Цілі: сформувати поняття про валентність, одиницю валентності, навчити учнів визначати валентність
УРОК 65 Об’єктивна межа оподаткування. Модель кривої Лаффера Мета уроку: розкрити особливості взаємозв’язку оподаткування з економічними, соціальними, політичними факторами суспільного й державного життя; з’ясувати причини наявності межі оподаткування; пояснити зв’язок між ставками податків і
УРОК № 1. ЩО ВИВЧАЄ НАУКА ЕКОНОМІКА? ОСНОВНА ПРОБЛЕМА ЕКОНОМІЧНОГО ЖИТТЯ СУСПІЛЬСТВА Й ЕКОНОМІЧНОЇ НАУКИ: ОБМЕЖЕНІСТЬ РЕСУРСІВ ТА БЕЗМЕЖНІСТЬ ПОТРЕБ Мета уроку: сформувати в учнів знання про економіку як науку; з’ясувати, у чому полягає
ВСТУП Урок 2. Практична робота 1. Правила техніки безпеки під час роботи в хімічному кабінеті. Прийоми поводження з лабораторним посудом, штативом і нагрівними приладами. Будова полум’я Цілі: ознайомитися з правилами техніки безпеки під час
II Семестр Тема 7. РОЛЬ ХІМІЇ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА Урок 64 Тема уроку. Роль хімії в сучасному матеріальному виробництві. Біо-, нанотехнології. Роль хімії в розв’язанні сировинної, енергетичної, продовольчої проблем, створенні нових матеріалів. Найважливіші хімічні
УРОК 7 Малі, середні та великі підприємства: переваги й обмеження. Сектор малого та середнього бізнесу в сучасній економіці. Прибуткові та неприбуткові підприємства Мета уроку: охарактеризувати відмітні особливості різних за розміром підприємств; визначити внесок сектору
УРОК 61 Невдачі (обмеження) уряду: брак інформації, інструментів контролю ринку та впливу на бюрократію. Перевірна робота Мета уроку: узагальнити знання з теми; з’ясувати причини обмеження уряду країни з регулювання ринку; навчитись аналізувати дії уряду
УРОК № 13. ПІДСУМКОВИЙ УРОК З ТЕМИ “СПОЖИВАЧ ЯК ОСНОВНИЙ СУБ’ЄКТ СУЧАСНОЇ ЕКОНОМІКИ” Мета уроку: узагальнити знання з теми; продовжувати формувати логічність і послідовність у викладенні своєї думки, розвивати вміння самостійно опрацьовувати матеріал; виховувати
Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 51 Тема уроку. Вуглеводи. Глюкоза й сахароза. Будова, властивості, застосування Цілі уроку: ознайомити учнів із класифікацією вуглеводів, їх фізичними властивостями; дати уявлення про будову молекул глюкози, сахарози; показати
УРОК 29 Тема. Мило. Синтетичні мийні засоби Цілі: дати поняття про мило, синтетичні мийні засоби, їх різновиди, властивості, дію на організм людини; формувати вміння складати рівняння хімічних реакцій одержання мила. Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний
УРОК 25 Тема. Шкідливий вплив алкоголю, наркотичних речовин, тютюнопаління на організм людини Цілі: дати поняття про основні складові частини тютюнового диму, види наркотичних речовин, шкідливий вплив алкоголю, наркотичних речовин, тютюнопаління на організм людини. Обладнання:
УРОК № 3. ЕВОЛЮЦІЯ ПОГЛЯДІВ НА ПРЕДМЕТ ЕКОНОМІЧНОЇ НАУКИ Мета уроку: з’ясувати визначення поняття “економіка як наука”; навчити характеризувати економічні устрої суспільства різних історичних періодів і порівнювати їх та наводити приклади економічних явищ, що
Тема 4 РОЛЬ ХІМІЇ В ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА Урок 65 Тема уроку. Роль хімії в житті суспільства Мета уроку: ознайомити учнів з роллю хімії в розв’язанні енергетичних і сировинних проблем, створенні нових матеріалів для забезпечення
ТЕМА 2. МЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 11. АМФОТЕРНІ ВЛАСТИВОСТІ АЛЮМІНІЙ ОКСИДУ Й АЛЮМІНІЙ ГІДРОКСИДУ Цілі: вивчити способи добування, фізичні властивості алюміній оксиду й алюміній гідроксиду; навчитися складати рівняння хімічних реакцій, що ілюструють
УРОК 25 Підприємство як емітент (продавець) на фондовому ринку. Переваги й обмеження випуску акцій і облігацій для підприємства-емітента Мета уроку: визначити особливості діяльності підприємства на фондовому ринку; з’ясувати переваги й обмеження виробництва цінних паперів;
Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 15 Тема. Основи, їх склад і назви. Класифікація основ Цілі уроку: розширити знання про класифікацію й номенклатуру неорганічних речовин на прикладі основ; розвивати вміння й навички складати
Тема 1 РОЗЧИНИ Урок 11 Тема уроку. Електролітична дисоціація. Електроліти й неелектроліти Цілі уроку: формувати уявлення учнів про процеси, що відбуваються в розчинах; ознайомити з поняттям “електролітична дисоціація”; пояснити залежність електролітичної дисоціації від будови
II Семестр Тема 5. НІТРОГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 50 Тема уроку. Аміни, їхній склад, хімічна, електронна будова, класифікація. Аміни як органічні основи. Взаємодія амінів з водою й кислотами, горіння Цілі уроку: розширити знання учнів
УРОК 26 Тема. Узагальнююче повторення Мета: повторити й закріпити знання з теми “Органічні сполуки. Органічні сполуки як основа сучасних матеріалів. Органічні сполуки і здоров’я людини”. Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер. Тип уроку: УП.
УРОК 100 Підсумкова контрольна робота “Світова економіка та інтеграційні процеси” Мета уроку: визначити рівень учнів оволодіння знаннями; коригувати знання, уміння й навички. Тип уроку: контролю, оцінювання і коригування знань учнів. ХІД УРОКУ I. Організаційний
УРОК № 49. ЗАРОБІТНА ПЛАТА. ТИПОВІ СИСТЕМИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ Мета уроку: ознайомитися з можливостями працевлаштування неповнолітніх; вивчити вплив чинників на попит і пропозицію праці, виникнення ефектів доходу та заміщення за підвищення рівня заробітної плати,
УРОК № 44. СТРУКТУРНІ ЕЛЕМЕНТИ НАЦІОНАЛЬНОГО РИНКУ. РИНОК ТОВАРІВ ТА ПОСЛУГ: СУБ’ЄКТИ РИНКУ ТА ЙОГО СУЧАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ Мета уроку: ознайомити учнів зі структурними елементами національного ринку, з ринком товарів та послуг, його суб’єктами й
ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 9. СУЛЬФАТНА КИСЛОТА Й СУЛЬФАТИ Цілі: формувати знання про склад сульфатної кислоти й сульфатів, їх властивості й застосування, найважливіші природні сульфати, особливості охорони навколишнього середовища від
УРОК 21 Тема. Вітаміни як компоненти їжі, їхня роль в організмі Мета: формувати поняття про вітаміни, їх види, роль в організмі людини, вміст у продуктах харчування, особливості збереження вітамінів у продуктах, надлишок і нестачу
УРОК №№ 59-60. СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ У ФУНКЦІОНУВАННІ РИНКУ ПРАЦІ. ОРГАНІЗАЦІЯ ЇХ ДІЯЛЬНОСТІ ТА РОЛЬ УРЯДУ У ФУНКЦІОНУВАННІ Мета уроку: формувати знання про особливості діяльності служби зайнятості; розвивати навички економічного аналізу особистих інтересів; сприяти розвитку
УРОК 81 Світове господарство: зміст і основні етапи розвитку. Форми міжнародних економічних відносин: світова торгівля, міжнародний рух капіталів, міжнародна валютна система, Міграція робочої сили, науково-технічне співробітництво та глобальна інформаційна мережа. Суб’єкти світового господарства Мета
Тема 1 ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 10 Тема. Прості та складні речовини Цілі: поглибити знання учнів про класифікації речовин за складом їх молекул; дати поняття про прості та складні речовини; навчити розрізняти поняття “хімічна
Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 59 Тема уроку. Природні й синтетичні органічні речовини Цілі уроку: узагальнити знання учнів про органічні речовини природного походження; показати значення штучних і синтетичних органічних речовин, можливість їх одержання
ТЕМА 1. ПОЧАТКОВІ ХІМІЧНІ ПОНЯТТЯ Урок 4. Поняття про періодичну систему хімічних елементів Д. І. Менделєєва. Атомна одиниця маси. Відносна атомна маса Цілі: ознайомитися з періодичною системою хімічних елементів і її будовою, навчитися розрізняти
Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 27 Тема. Поширення солей у природі та їх практичне значення Цілі уроку: систематизувати знання учнів про хімічні властивості класів неорганічних сполук на прикладі хімічних властивостей солей; показати
Тема 3 НАЙВАЖЛИВІШІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 37 Тема уроку. Хімічні властивості алкенів і алкінів Цілі уроку: формувати знання учнів про хімічні властивості алкенів і алкінів; вивчити хімічні властивості ненасичених вуглеводнів на прикладі етену й
УРОК 26 Підприємство як покупець на фондовому ринку. Формування портфелю цінних паперів Мета уроку: визначити напрями й особливості формування портфелю цінних паперів; визначити підходи до вибору напрямів інвестування; формувати в учнів економічне мислення; виховувати
УРОК 41 Національне споживання та національне заощадження Мета уроку: розглянути споживання як найпростіший компонент валового внутрішнього продукту; розкрити зв’язок між споживанням і доходами, між розмірами заощадження й доходу; проаналізувати головні фактори в житті суспільства,
II Семестр Тема 5. НІТРОГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 54 Тема уроку. Білки як високомолекулярні сполуки. Головні амінокислоти, що беруть участь в утворенні білків. Рівні структурної організації білків. Властивості білків: гідроліз, денатурація, кольорові реакції Цілі
ТЕМА 1. НЕМЕТАЛІЧНІ ЕЛЕМЕНТИ ТА ЇХНІ СПОЛУКИ УРОК 13. ПРАКТИЧНА РОБОТА № 1 “ДОБУВАННЯ ВУГЛЕКИСЛОГО ГАЗУ. ВЗАЄМОПЕРЕТВОРЕННЯ КАРБОНАТІВ I ГІДРОГЕНКАРБОНАТІВ” Цілі: повторити й закріпити знання про способи добування вуглекислого газу в лабораторних умовах, властивість
УРОК N ° 23. РИНКОВЕ ВИРІШЕННЯ ОСНОВНИХ ПРОБЛЕМ ЕКОНОМІКИ: ЩО, ЯК, ДЛЯ ЧОГО ВИРОБЛЯТИ? Мета уроку: сформувати в учнів знання про основні проблеми економіки; з’ясувати механізм вирішення основних проблем економіки в різних економічних системах;
І СЕМЕСТР Тема 2. ВУГЛЕВОДНІ Урок 18 Тема уроку. Поняття про хімічні засоби захисту рослин, їхній вплив на навколишнє середовище. Взаємозв’язок між вуглеводнями Цілі уроку: узагальнити знання учнів про вуглеводні, їхній склад, властивості, способи
Тема 2 ОСНОВНІ КЛАСИ НЕОРГАНІЧНИХ СПОЛУК УРОК 13 Тема. Кислоти, їх склад і назви. Класифікація кислот Цілі уроку: розширити знання про класифікацію неорганічних речовин на прикладі кислот; ознайомити учнів із класифікацією кислот за складом,
Тема 2 ХІМІЧНІ РЕАКЦІЇ Урок 24 Тема уроку. Тепловий ефект реакції. Екзотермічні й ендотермічні реакції. Термохімічні рівняння Цілі уроку: розширити уявлення про хімічні реакції на прикладі ендотермічних і екзотермічних реакцій; ознайомити учнів з поняттями
УРОК 11 Технологія і виробнича функція. Ефект від масштабу і виробнича функція Мета уроку: формувати знання учнів про тип технології’ залежно від комбінації факторів виробництва; визначити вплив ефекту масштабу на рівень витрат; розвивати в
УРОК 33 Бізнес-план: зміст і структура Мета уроку: визначити сутність бізнес-плану; охарактеризувати його структуру та зміст головних розділів. Основні поняття: бізнес-план, план маркетингу, виробничий план, організаційний план, фінансовий план, ризик. Тип уроку: вивчення нового
II Семестр Тема 5. НІТРОГЕНОВМІСНІ ОРГАНІЧНІ СПОЛУКИ Урок 55 Тема уроку. Успіхи у вивченні й синтезі білків. Поняття про біотехнології. Біологічне значення амінокислот і білків Цілі уроку: формувати в учнів поняття про сучасний рівень
УРОК №№ 34-35. ЕКОНОМІЧНИЙ ЗМІСТ ЕЛАСТИЧНОСТІ ПОПИТУ ЗА ЦІНОЮ Мета уроку: навчити учнів раціонально розподіляти свій дохід; пояснити учням залежність, що існує між ціною товару і попитом на нього; навчити будувати графік попиту, розрізняти
ПОВТОРЕННЯ ОСНОВНИХ ПИТАНЬ КУРСУ ХІМІЇ 7 КЛАСУ УРОК 2 Тема. Прості речовини кисень і залізо Цілі уроку: повторити вивчені відомості про прості речовини – метали й неметали на прикладі кисню й заліза, їх фізичні
Тема 4 ХІМІЧНИЙ ЗВ’ЯЗОК І БУДОВА РЕЧОВИНИ УРОК 56 Тема. Ковалентний зв’язок, його види – полярний і неполярний. Утворення ковалентного неполярного й полярного видів зв’язку Цілі уроку: ознайомити учнів із принципами утворення ковалентного неполярного
УРОК 14 Середні постійні ( AFC ), змінні ( AVC ) та загальні ( ATC ) витрати. Граничні витрати. Графічна ілюстрація Мета уроку: визначити сутність середніх постійних, змінних та загальних витрат; охарактеризувати граничні витрати;